Vozíky za kolo. Máte zkušenost s Crooserem?

womann
29. dub 2007

Ahoj,mate nekdo zkusenosti s vozikem na kolo,napr. s Crooserem?

ivaneckaaaa
26. únor 2009

Ahojky,určitě bych víc uvažovala o vozejčku za kolo.Přwsne jak píšeš.Když se vybouráš dítko je ve vnitř chráneno na sedačce vůbec.My máme Kiddy van a jsme moc spokojeny.Je to levnejší verze pro dvě děti.Jezdím spíš sama,manžel chodí do prace na 12h.Je to tedy cítit že něco za sebou tahaš,ale mimčo je v bezpečí.Náš Kubík tam většinou usne,na sedačce si to neumím přestavit.A ještě je plus,že vozítko ma kufr a naskladaš tam spoustu věcí to malej potřebuje.Taky jsem chtěla Croozer ale jaksi nebyli finance na víc 😀 😀

geminis
26. únor 2009

Ahoj katakin,
tak u nás by sedačka na kolo nepřipadala do úvahy, pokud bych chtěla jet sama, máme děti dvě.
Takže naše rozhodování bylo o to jednodušší, a na rozdíl od Tebe, můj manžel se pro vozík nadchl víc než já.
Máme croozer 535 a je to super. Především ta bezpečnost (dnes má člověk strach jet sám na kole, co potká za šílence, natož s dítětem), pohoda a klídek pro děti, prostor (mají tam pití i hračky) a i ten úložný prostor vzadu je k nezaplacení.
Výhodná investice.
Kupovali jsme ho jako použitý z půjčovny, ale byl jako nový. Jelo se s ním asi jen 3x.
Používám ho moc ráda i jako kočárek. S bruslema bohužel kamrád nejsem.
Snad jedinou nevýhodou je, pokud se jezdí vedle silnice nebo po silnici, prach. Vozík je nízko a tak děti dýchají ty zplodiny z aut.
No a taky ta rukojeť má sice dvě polohy, ale ani jedna není, myslím, pro většího člověka. My jme s manželem oba 170cm a je to tak akorát...být vyšší, nejezdí se s tím pohodlně.
Tak se dobře rozhodněte.

katakin
2. bře 2009

Děkuji za rady, určitě mám v plánu ho také používat i jako kočárek, hlavně ale na brusle a na kolo. Jinak už je rozhodnuto - nebude sedačka,ale vozík. Bohužel jsem nikde nenarazila, kde by ho prodávali v půjčovně, jak píše geminis. Ani u nás v bazaru kol vozíky nemají, prý kolujou po rodinách 😖 Teď jsem ještě narazila na jeden ( původně jsem měla vyhlídnutý croozer). Zjistila jsem , že Chariot dělá i levnější řadu, ale oproti Croozeru jsou jejich vozíky podstatně lepší. Máte někdo srovnání těchto dvou značek? Díky moc 😎

melounek1
12. bře 2009

Ahoj, ahoj....tak právě řeším jestli croozer, nebo chariot??Chjo, už nám z toho jde s manželem hlava kolem. Zajímalo by mě jesti má krůzr po stranách větrání, nebo plast?

jacaca
20. bře 2009

Ahoj všem, taky máme v plánu koupit nějaké to vozítko za kolo, nejspíš to bude croozer for 1. Když ho pořídíme budeme ho používat i jako kočárek-sporták. Mám pár otázek pro zkušené jezdce tohoto typu kočárku: Jak se jezdí v zimě? Příjde mi že dítě musím nabalit mnohem víc než v obič kočárku. Máte zkušenosti s běháním s tímto vozíkem? Je to pohodlné a tak? Jak se s tím zatáčí při běhání? Děkuji moc za odpovědi.

krista
12. kvě 2009

kapulet • 24. únor 2008 ve 22:36
😉 ahojte mamky, mátě někdo zkušenosti s vozíkama za kolo? Uvažujeme o jeho koupi. Takže rady, tipy, nedostatky .... prosím sem. Díky 😀

kulicka • 1d • 24. únor 2008 ve 23:06
Ja ti neporadim, pac sami jej jeste nemame, ale co tak znam lidi okolo, tak decka uz z toho nedostanete 😀

danullinnka • 2d • 25. únor 2008 v 06:59
Ahojky,my jej taky nemáme,ale já osobně bych měla strach.Jak vidím jak u nás ti šílenci jezdí 😠

tlapicka • 1d, 37tt • 25. únor 2008 v 08:41
Ahoj, my mame uplne obycejny (kranich) a s autosedackou to lini bylo v pohode, uvidim letos bez... je to super, co ti budu povidat... ale priste bych si asi koupila vozik s madlem a prednim koleckem, co tam je na pevno, protoze se s nim jezdi blbe po meste a takhle muzes nekde zaparkovat kolo, z voziku udelat kocarek a jit si prohlidnout mesto a zase vozik nasadit apokracovat dal... hybrid typu bud pridelat kolecko na jogging nebo tyc za kolo mi pripada nesmyslne slozity a prekomplikovany.

balsiger • 1d • 25. únor 2008 v 09:07
ahoj...my zijeme v CH,tady jich jezdi spousta...ale v CZ bych z toho asi mela vic respekt,kdyz vidim,jak se ridici automobilu chovaji vuci cyklistum 😖 ja bych si v CZ na silnici,kde jezdi auta s takovym vozikem netroufla...

tlapicka • 1d, 37tt • 25. únor 2008 v 09:29
Balsiger, je to fakt, ze najit misto. kde se s vozikem da jezdit je asi docela problem. My jezdime v D a tady jsou vsude super cyklostezky, takze pomalu nevime, co to je auto, kdyz jedeme na kole.

miquel • 2d • 25. únor 2008 ve 12:55
my máme Croozera, a jsme spokojený, po silnicích moc nejezdíme, ale chválabohu teď nám tady vybudovali spoustu cyklostezek takže už se těším na jaro 🙂
loni jsme Jonyho vozili ještě v autosedačce, teď už bude jezdit bez tak jsem zvědavá
zatím se mu cyklistika mooc líbí

krista
12. kvě 2009

halkac • 2d • 12. květen 2008 ve 12:33
Ahoj, uvažujeme o koupi vozíku za kolo pro naše čtyřměsíční dvojčátka. Vím, že nabídka je široká, my máme zatím vyhlídlý croozer. Přesto bych ráda poprosila vás, které máte s vozíčky zkušenost, jestli byste mi se nenapsaly názory, rady, tipy...

zuzik03 • 1d • 12. květen 2008 ve 13:53
halkac, my se chystáme koupit chariot cougar, má ho brácha a za posledních 14 dní už s ním s 5ti měsíčním prckem najeli přes 120 km a je super. dá se to použít i jako kočárek, dobře se skládá, je lehký a působí dost stabilně a bytelně. má výborně udělané odpružení, jedinou nevýhodou je brutální cena. najdeš je na www.dveplusdve.cz. ale ta cena je fakt děsná 😖

miluska.woolley • 1d • 12. květen 2008 ve 22:07
Ahojky, my mame chariot CX1, to je pro jedno mimi, ale dela se i pro dve. Kupovali jsme tenhle protoze ma brzdu a super tlumice a ja s nim jezdim na brusle. Taky nam prijde super specialni vlozka pro male miminko. Jsme s nim maximalne spokojeni.
Kdybych ale kupovala vozicek pouze za kolo a pro dite ktere uz samo sedi, vybrala bych vzhledem k cene asi taky croozera nebo burley.

halkac • 2d • 13. květen 2008 v 05:42
A ta speciální vložka pro miminko je Weber baby seat nebo se dělají i jiné?

krista
12. kvě 2009

boobinka • 1d • Dnes v 10:10
Maminky, zajimalo by me zda jste davali do voziku autosedacku-vajicko a jak jste ji tam pripevnili?
Broucek ma 9 mesicu, sam jeste nesedi, proto kdyz ho tam dam jen tak, tak mi pripada zranitelny.

mkr
12. kvě 2009

my koupili od Kranichu vozík, jsme spokojený, malé to stačí a byl poměrně levný oproti jiným

kaci1978
1. čer 2009

Prodám nový vozík s odpruženými koly zn. Kranich pro jedno nebo dvě děti. Je nový, pouze vybalený na focení. Cena 3500,- Kč + pošta 120,- Kč nebo osobní předání HK nebo BK - telefon 774 928 829

miri9
19. srp 2009

prosím pěkně, kupujeme chariot cougar pro prcka, je 3měsíční, takže s tou sedačkou pro miminko, ale netuším, jestli by do toho neměla být přilba na hlavu, máte s tím někdo zkušenost? a pokud jste přilbu měli, kde jste ji sehnali? anebo až bude držet hlavičku? zkrátka vše pro bezpečnost prcka 🙂 díky

vlastovka
19. srp 2009

miri, my máme taky přesně tento vozík, přilbu nemáme. Jednak pro tříměsíčního prcka si těžko seženeš a navíc, když ho tam posadíš, helma překáží v opírání se. Elenka už má dva roky a jsme stále bez přilby. Děťátko je tam bezpečně připoutané, takže určitě není třeba. Ani jsem nikdy neviděla ve vozíku děťátko s helmou a to jsem jich už viděla dost 😉

miri9
19. srp 2009

já teda viděla už takové ty sedící batolátka, že jezdily s přilbou, to je jasná věc, že asi nevypadnou, ale víš co, bezpečí je bezpečí a na silnicích spousta blbců co neberou ohledy a kosí okolojedoucí hlava nehlava 😢 tak asi musím počkat, až to přijde, jak to bude vypadat..tu mimisedačku jsem totiž naživo ještě neviděla. jsme mu dneska v cyklokrámu jednu zkusmo nasadili na hlavu a byla 2x větší než celý Jakub 😝 a to byla nejmenší velikost...ch jo

zuzik03
19. srp 2009

miri, podle mě je přilba do vozíku zbytečná, máme od chariotu CX1 a ty trubky jsou dostatečně tuhé na to, aby zabránily karambolu, nám už se při sjezdu vozík obrátil na střechu a dítě zavěšené v té novorozenecké vložce ani nepíplo 😉 když ti do vozíku najede auto, tak ani přilba nepomůže, prostě to chce jezdit hlavně po cyklostezkách a pak se bez helmy obejdeš. my kupovali helmu až teď, když jsme dítě přešoupli z vozíku do sedačky za sedlem 😉

eustoma
23. srp 2009

mate niekto skusenost s umiestnenim dvoch autosedaciek do dvojmiestneho vozika? vojdu sa do nejakeho voziku? alebo sa musia volit tie specialne vlozky pre male deti. vzik este nemame vybrany, preto dakujem za radu. je to pre male dvojcata, 2 mesacne.

tessik
26. říj 2009

Také jsme po narození dvojčat pečlivě zvažovali, jestli budeme vozit každý jednoho v sedačce, nebo koupíme vozík pro dva. Zvolili jsme vozík,protože jeden rodič odveze dvě děti, koupili jsme nový Croozer, byla to novinka a použité se moc nedaly sehnat. Protože je vzadu velký úložný prostor (vešly se mi tam třeba dvě odrážedla), jezdila jsem s dětmi do vedlejší vesnice na nákup. Vozík se dá uvézt, dokud děti nejezdí samy na kole. A i když už jezdí, je to dobré na delší výlety, které by ještě nevydržely odšlapat.Do kopce je lepší, když veze tatínek, ale po rovině je to fuk, ani nevíte, že něco vezete. Velká výhoda je, že jsou děti schované při nepřízni počasí - déšť. Je tam i síťka proti mouchám a slunci. Náš vozík jsme používali jako kočárek, buď s malým kolečkem nebo s velkým kolem do terénu, výměna je rychlá a není složitá. Dá se s ním i běhat, bruslit, pro děti je to zábava. Dobré je mít dva upínáky na rodičovské kolo, ten tam zůstane na stálo a podle potřeby se vozík připne ke kolu maminky nebo tatínka. Pro potřeby cestování se vozík jednoduše složí - kola se odcvaknou a vozík se zabalí do tašky k tomu určené. Celou tuto výbavu nyní nabízíme k prodeji, klukům už je šest. Pokud budete mít zájem, pište s cenovou představou na vrchlice@seznam.cz.

editah222
6. led 2010

Ježíšek nám přinesl vozítko za kolo AZUB Jerry a my už se pečlivě připravujeme na jarní výlety na kole. Editku tam přikurtujeme v autosedačce, ale nevím jestli potřebuje i helmu. Nevím totiž jak se na to dívá česká policie. Nedokážu si představit jak ji do "vajička" rvu v 7-8 měsích s přilbou.
Máte někdo zkušenost?

myskin
7. led 2010

Teda já zírám. Jak si může někdo myslet že vozík ochrání dítě a helma není potřeba. To je stejná blbost jako když někdo tvrdí že není potřeba psa v autě poutat, protože ho přeci držíš 😀 . A jak se na to dívá policie?? Helmu bych řešila proto abych co nejvíce ochránila své dítě a ne abych uspokojila policii.

editah222
8. led 2010

Myskin - já jsem chtěla radu ne, aby jsi ze mě dělala blba. Malá bude v autosedačce připoutaná jako v autě a helmu na 7 měsíční dítko jsem nikde neviděla.

Prosila bych praktickou radu od někoho kdo s vozíkem jezdí nebo bude jezdit 🙂

editah222
8. led 2010

Ještě abych dodala - máme doma helmu No shock a pokud se v ni do autosedačky vejde tak ji ji nasadím. Ted to ale ještě nezkoušíme, protože je ji veliká 😉

myskin
8. led 2010

Promiň, ten začátek nebyl na tebe, ale na spoustu předchozích příspěvků. Moje reakce je pouze proto, že mám známé, kteří se účastní různých simulací nárazů a vykládají o tom až moc často. A nechtěla jsem nikoho urazit. Hlavně výlety bez nehody 🙂

radushka
4. bře 2010

aktualizuji diskusi.
jaký vozík za kolo v ideálním poměru cena-výkon? croozer je super, ale ta cena 😅

hanulka190
4. bře 2010

Ahojky,máme croozer 737 a je super,já jsem ho kupovala jetý asi měsíc,přes jednu půjčovnu,byl jako nový,mám ho rok a půl a dala jsem za něj 5000,nevím kolik se teď pohybuje cena za nový

radushka
4. bře 2010

a co říkáte na tohle, který by byl nejlepší 😅 http://www.dveplusdve.cz/index-1.html

hanulka190
4. bře 2010

super ceny,záleží na tom pro kolik dětí.Brala bych jen kompletní,i za těch 3990,ještě se mrkni na net,třebe na nějakej bazárek,nebo vem za těch 6500 nový

radushka
4. bře 2010

ještě se zeptám, když píšou, že ten 535 je pro 2 děti, může tam sedět i jedno - třeba uprostřed? Zatím máme jedno mimčo, ale plánujeme dvě, tak ať už to máme když tak nachystané 😉

hanulka190
4. bře 2010

v 535 jsou myslím děti připoutaný vedle sebe,nevím,jestli by se to dalo dát doprostřed.Koukám,že máš malý mimi,tak bys mohla připoutat vajíčko doprostřed,to určo půjde,rozdíl v šířkách není velký,takže záleží na tobě.My teď druhý čekáme,ale Kristýnka je už 2 letá,tak možná pořídíme sedačku,i když bych jí nejradši tahala ještě ve vozíku,možná koupíme pro 2 děti,uvidíme.Mám ještě do podzima čas na romyšlenou,stejně dřív s mimčem nevyrazím ☹

radushka
4. bře 2010

dík moc za rady 😉 . musíme to ještě s manžou promyslet. praha je od nás daleko (kvůli té slevové akci), tak snad někde seženem něco ideálního 😉 .
držím palce ať všechno klapne a na podzim už jezdíte všichni 😉

hanulka190
4. bře 2010

Není zač,třebe se někde v kopci potkáme 😉 ´

tymothy
4. bře 2010

Rqadushko, já slyšela samou chválu na vozíky značka Barley (snad jsem to napsala správně) - právě kvůli tomu poměru kvalita - cena... 😉