Vozítko na kolo. Jakou máte zkušenost?

sorboni30
5. kvě 2023

Zdravím všechny. Prosím jaký názor máte na vozítka pro děti na kolo? Popřípadě jaké máte?
Uvažuji, že si koupim vozítko. Malá má 14 měsíců. Mám kluky 8 lete dvojcata, kteří mají kola, velké koloběžky a chtějí jezdit. Jenže já s kocarkem na cyklostezce za nima těžko dobehnu..jsou divocí tak jsem si říkala když koupíme vozítko, malá bude v něm a já zároveň na kole budu s klukama, sportovat a venku.. mám elektrokolo.
Tak si říkám jaké jsou možnosti zda někdo poradí?
Mamka mě odrazuje, že je to zbytečne, že je to těžké a nebezpečné.
Co vy?

jana7ka
5. kvě 2023

Zbytečné - to záleží jak kdo na tom kole jezdí, pro "vášnivé cyklisty" je to jediné řešení . Těžké - ano, ale ne pro elektrokolo. Nebezpečné - stejně jako jízda na kole.

patypresdevaty
5. kvě 2023

@sorboni30 Vozítko beru jako řešení pro nesedící miminka. Pro 14m je lepší sedačka na kolo

konidana
5. kvě 2023

@sorboni30 vozik za kolo je super. Najezdili jsme s nim opravdu hodne. Akorat do kopce to byl poradny zahul, cemuz se s elektrokolem asi vyhnes. Dalsi varianta je sedačka na kolo. Ja jsem pro predni, aby se s ditkem dalo jednoduse komunikovat. Cca od 15.m v ni mohly nase deti jezdit v pohode. Stridali jsme sedačky s vozikem. Vozik je ideal treba na poledni spani ditete, zejmena pokud ti doma uz nespi😅

konidana
5. kvě 2023

@patypresdevaty s vozikem jedes stabilneji, s vetsim ditetem na kole v sedacce je treba horsi udrzet rovnovahu, kdyz se dite mele. Oboji ma neco do sebe.

pinkninja
5. kvě 2023

@sorboni30 Já se také přikláním k variantě zadni sedacka na kolo (pokud dite uz nejakou dobu samostatne sedi). Pokud nechcete jezdit na dlouhe vyjížďky, kde hrozí, ze male dite usne nebo, ze by v sedačce trávilo mnoho casu. Vozik je těžkopádný na manipulaci, uskladnění, parkovani po ceste…

cherie24
5. kvě 2023

@sorboni30 my máme, využíváme ho i jako normální kočár, chodila jsem s ním běhat nebo jsme ho brali sebou na hory, protože tam by normální kočár neobstál. Párkrát jsem byla s ním i já na kole a je to docela znát. Teda někde na štěrkové cestě/ v terénu je to znát hodně, na asfaltu mi to nepřijde jako rozdíl vůbec. Jinak s ním často jezdí partner, bere to v rámci splnění své hlídací povinnosti. 😀 A s tou bezpečnostní, my třeba nejezdíme s vozíkem vůbec na silnici. Jezdíme jedině lesem nebo po cyklostezce. Partner jezdí na kole hodně, já dřív taky závodila a prostě lidi na silnicích jsou nechutně neohleduplní. Několikrát partner skákal do příkopu a auto ani nezastavilo a jelo dál. S tím vozíkem mi přijde, že jsou řidiči opatrnější. Dávají si větší rozestup, což třeba s dítětem v sedačce moc nedělají. Tam taky kolikrát předjíždějí tak těsně, že málem člověka smetou do příkopu. Prostě já bych s dětma na silnici nelezla ani se sedačkou ani s vozíkem. Kamarádka to třeba neřeší, jezdí po silnici s vozíkem pravidelně a nijak jí to nestresuje. Je ale otázka, jestli by to na kolo vůbec šlo. Máš motor do zadního kola nebo po pedálu? Protože vozík se přidělává pod upínák zadního kola a nevím, jak je to s komponenty na elektro ...

sorboni30
autor
5. kvě 2023

@cherie24 já nechci jezdit na silnici ale pouze na syklostezce.. bydlím u hlavní silnice, provoz je tu jak na dálnici, takže nepřichází v uvahu. Takže mluvím pouze o cyklostezce 😉 Jinak souhlasím..a vidíš to mě nenapadlo a tím upínáním. Mám motorek nad pedály jak je sedák tyčka. To si musím pozjistovat. Jinak dekuju

cherie24
5. kvě 2023

@sorboni30 ono se to dá využívat právě i jako kočár, je to fajn. Dá se sehnat i starší, ve 14ti měsících bych nový už vážně nekupovala ... Mladší má 15 měsíců a ještě pořád jezdí v tom miminkovníku ve vozíku a občas jsem jí tam na procházce nechala na volno a ona tam lezla a zabavila se. Je totiž dost živelná a nevydrží vůbec sedět v kočáru. Ve vozíku se jí celkem líbí. 🙂 A starší 3 letá v něm občas taky jezdila. Mohla si hrát, měla tam hračky, knížku, svačinku a zvládla takhe půl denní vyjížďku s tatínkem.

sorboni30
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
sorboni30
autor
5. kvě 2023

@cherie24 @cherie24 to je super 🌞👍 Dcera je narozená 28 týden, takže má bio 14 měsíců, jinak rok puvodniho narození slaví teď v neděli. Má 9 kg tak by to bylo asi ideální vozítko pro ni, vydrželo by co nejdýl..ona je drobná. No využití to má velke

veronicka89
5. kvě 2023

Něco takového nebezpečného jako sedačku za kolo ,tady u nás má velmi málo deti. Každá rodina vlastní vozík za kolo...
Je to super a dítě se tam vleze dle typu i do 5 let)

Může se to vzít i klidně na velký výlet do zoo apod...

My máme teď už druhý vozík

Dříve jsme měli thule coaster ( velmi holý jednoduchý takové nic moc sezení, odpružení žádné..popruhy jednoduché ( ale stacil)

Teď máme druhy thule cougar pokud se nepletu a ten už je fajn a koupili jsme snad za 420 eur v akci .má odpružení krásný sed oddělený úložný prostor lepší pláštěnku atd...

Jezdime v létě každý víkend.

Vozík je super

A s Elektrokolem bych do sedačky nesla už vůbec...;).

Malý má 2 roky ( ten dřívější thule byl pro staršího syna )
Jo a doporucuju i na 1 dítě vzít to pro 2 ( da se tam dát víc věcí...nákup .....táborák po cesteapod ;)

fyii
5. kvě 2023

vozik za kolo ma pro me velkou nevyhodu, ze veskery smrad, prach a bordel ze zeme peimo to dite dycha a jak je nizki u ze me tip vic.. to, ze jsem videla jak nejakyblb na cyklostezce do voziku vrazil a volala se zachranka je dalsi vec. Rekla bych, ze lepsi je sedacka, my mame zadni upinani od Britax Romer a je super. Mala v ni jezdi uz dlouho na delsi cesty co by neujela, v roce mela 7kg. Je nastavitelna na vysku i pasy.

veronicka89
5. kvě 2023

@fyii na propustnost plynu a džíny jsou testy vozíku...ty dražší jsou v pohode

veronicka89
5. kvě 2023

@fyii když fo kola někdo tukne ,spadne dítě na hlavu...když tuknne do voziku nic se nestane

veronicka89
5. kvě 2023

Jinak sedačku jsem měla a oproti vozíku to bylo peklo...týden jsem to vydržela a to jsem s ni nebyla ani na ceste

kosi_cek
5. kvě 2023

@sorboni30 já si mateřství bez cyklovozíku ani neumím představit (i když bez klasického kočárku ano 😀), brzy budeme pořizovat už náš 4.tý vozík (během 18ti let), protože bude třeba dvojmístný a teď máme jen pro jedno dítko. Na kole s dětmi jezdím celoročně (prakticky i celou zimu). Vybírám tedy s multifunkčním využitím i na jiné sporty, třeba na běh nebo se díky vozíku v kočárkové sestavě můžu s dětmi sama jen tak sbalit, vše potřebné pobrat, abych nebyla na nikom a ničem závislá a vyrazit na několikadenní trek přírodou. Do vozíku se vejde i školák, když je třeba, občas se to hodí.
Se sedačkou bych se jezdit naopak bála, i když pokud se na kole nejezdí nijak často, za špatného počasí a daleko, je to jistě o dost levnější řešení a celkově skladnější. Silnicím se maximálně vyhýbám, ale když už to jinak nejde, tak se bezoečněji cítím s vozíkem, nejradějo bych ho ssebou brala klidně prázdný 😄,protože ten u řidičů vzbuzuje asi respekt a opravdu objíždějí jak mají (tedy většinou), zatímco když jedu sama nebo třeba i s dítkem na tažném zařízení (to samé sedačka), tak se dost řidičů vůbec nenamáhá a div nedřou o řidítka, s čehož bývám fakt dost vyklepaná a fajt si raději dám pár km navíc než na silnici, ale prostě někdy to nejde...

jana7ka
5. kvě 2023

@fyii
Vozík je rozhodně bezpečnější, stabilnější, pohodlnější než sedačka a navíc ho řidiči víc respektují. Pokud se najde debil který vás přímo sejme, tak je to fatální ve vozíku i v sedačce. Pokud vás jen "vytlačí" do škarpy tak v převráceným vozíku je upnuté dítě chráněné na rozdíl od sedačky.

konidana
5. kvě 2023

@veronicka89 akorat je potreba pohlidat sirku voziku, ty vetsi nemusi projit všemi dvermi. Lidem kteri vozik parkuji v garazi na zahrade to je asi jedno, pro nas panelakove to bylo zasadni, abysme ho pred barakem nemuseli rozebirat.

pinkninja
5. kvě 2023

@sorboni30 No, ono opravdu zalezi na využití a i finančních možnostech. Kvalitni cyklosedacku koupíte o 1000 Kč, za to nekoupíte ani plachtu na cyklovozik… A pokud nechcete na silnici a pouzivat vozik jako kocar (vsechny tu moznost nemaji), cyklosedacka postaci. Je to na Vás…

veronicka89
5. kvě 2023

@pinkninja nevím o vozíku, který nelze vyuzit samostatne ;)

pinkninja
5. kvě 2023

@veronicka89 Nikdo nemuze vedet vsechno. Já takovy mám…

veronicka89
5. kvě 2023

@pinkninja jaky?🙂

pinkninja
5. kvě 2023

@veronicka89 Starsi Leggero.

veronicka89
5. kvě 2023

@pinkninja no tak zo verim že tam určitě je aspoň to kolečko ve predu když ne jogging uprostred ,nebo 2 kocarkove prima v rozich vozíku🙂

veronicka89
Autor odpověď smazal
Zobraz
pinkninja
5. kvě 2023

@veronicka89 Podle mych informaci Leggero Twist tuto funkci nema.

A timto se omlouvam zakladatelce za pleveleni diskuze. Hezkou dobrou noc vsem.

veronicka89
5. kvě 2023

@pinkninja
Ma

A aspoň budou zajemci o vozík vedet že většina vozíku se da pouzivat I mimo cesty s kolem 🙂

pinkninja
5. kvě 2023

@veronicka89 Presne tak! Jesteze existuji takoví lide, s takovým zapalenim👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

sorboni30
autor
7. kvě 2023

@pinkninja
@veronicka89 děkuju holky 🙏

lennus
7. kvě 2023

@sorboni30 Vozík se chystáme akorát prodat a bude to nostalgie. Jedna z nejlepších investic pro sportující rodiče, využili jsme na kole, inline, běh i do terénu opravdu dost, byl s námi i v zahraničí několikrát, vleze se do něj i dost krámů, dítě si pohodlně zdřímne, časem jsme brali obojí, i sedačku. Teď už máme Follow me, protože mladší ještě neujede tolik co starší.
Nedám na něj dopustit.