Výuka plavání - nebo spíš neutopení se

lenista78
26. únor 2019

Nevedel by nahodou nekdo o kurzu, kde se uci tohle? Nejlepe Praha https://tv.prozeny.blesk.cz/video/2702217/dite-...

berenika39
26. únor 2019

Nevím, no, psali v Blesku🙂)). Určitě je fajn seznamovat dítě s vodou brzo, podle jeho reakcí, dát si kursy plavání s batolaty, ale zase - že by batole reagovalo přesně podle toho, co je ve videu - spíš bych dala na hlídání, aby dítěti nehrozilo nebezpečí a pak , později, aby umělo plavat. Tečka.

lenista78
autor
26. únor 2019

@berenika39 v zahranici je to bezny kurz.... Viz treba odkazy https://m.youtube.com/results?search_query=baby... hlidat ho samozrejme musite taky, ale nahoda je blbec a lepsi se pripravit

bassetlady
26. únor 2019

Mno, to je podle mě akorát tak dobrý na pocit falešného bezpečí. Určitě je fajn naučit dítě nepanikařit, ale může mít na sobě hodně nasákavé oblečení, a je malér.

bayt
26. únor 2019

@lenista78 Nevím, ale celkem by mě to zajímalo. Určitě je to lepší než nic. Naopak mám špatný pocit z běžných kurzů plavání. Nerozumím tomu, proč se tam děti učí potápět atd. Možná získávají i falešný pocit bezpečí z vody. A co mě štve tady v ČR, že tu nikdo nepoužívá na bazénech alarmy proti pádu dítěte.

merylinn80
26. únor 2019

@bayt určitě je to lepší než nic? Tak pak jsou i běžné kurzy plavání lepší než nic, ne? Co je proboha na kurzech plavání znepokojujiciho?

lenista78
autor
26. únor 2019

@bassetlady jenze v tom samem obleceni tam muze spadnout i kdyz nic neumi, takhle ma alespon sanci. Clovek se snazi hlidat je na 100%, ale to se urcite snazili i vsichni rodice utopenych deti, tak proc mu proste nedat vetsi sanci pri vlastnim selhani.....

lenista78
autor
26. únor 2019

@merylinn80 muj starsi syn je diky tomu, ze se zbavil kurzy strachu z vody celkem kamikadze a nenaucil se tam za poctive dva roky se nejak vyhrabat z vody kdyz tam spadne, tak nevim nevim

konidana
26. únor 2019

Ne. Nevím. Ale moje děti se vždy zachránily i bez kurzu. Chce to, aby měly od malička dost pohybu v přírodě v různorodém prostředí. Pak se chovají v lese, na skalách i u vody intuitivně a přirozeně bezpečně.

lenista78
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
bayt
26. únor 2019

@merylinn80 Mluvim o tom potapeni.

lenista78
autor
26. únor 2019

@konidana to jde realizovat v Praze jen castecne a navic to nezaruci, ze nekam nespadne

konidana
26. únor 2019

@lenista78 i pražáci mohou jezdit každý víkend někam do divočiny 😉 Nezaručí, ale naučí se padat😉. Moje děti v životě nespadly ze skály a jako že po nich lezou od roka, a do hluboké vody spadlo každé právě 1x. Dcera ve 2.5 napochodovala z hráze do rybníka . Já byla na dosah ruky,ale nezmohla jsem se na nic. Holka šla pod vodu. Vzepětí se vynořila, otočila ke břehu a začala se sápat ven. Syn opatrný v 1.5 roce sklouznul během pár minut do tůně v potoce. Přišel za mnou celý mokrý, z bundy crčelo, ani vlásek suchý nemel😅

makronka222
27. únor 2019

@bayt proc alarmy v bazenech, maji ho hlidat rodice, kazdy druhy do verejneho bazenu skace, to by to pipalo furt. Ono kdyz lidi budou mit ma vsechno vychytavky tak budou hloupejsi a hloupejsi, nebudou umet uz myslet. To by meli udelat i alarmy na zapomenute deti u obchodaku, doma nebo v autech.

lenista78
autor
27. únor 2019

@konidana ne kazdy ma kam jezdit a kazdy vikend s mimcem venku bez zazemi si neumim predstavit...

lenista78
autor
27. únor 2019

@makronka222 @bayt navic zrovna v bazenech je krom rodicu i par plavciku a bazen je celkem prehledne misto, takze to riziko neni tak velke jako jinde (samozrejme netvrdim, ze neni vubec) to asi nebyl stastny priklad

lida9
27. únor 2019

na kurzu plavani se synem se uci i chytat a vylezat z bazenu, otacet na zada jako to miminko na videu i splyvat s vodou kdyz ho nikdo nedrzi, kdyz spadne do vody tak umet vyplavat na hladinu a dalsi, urcite to neni jen o plavani a potapeni mimin... takze asi zalezi i na kurzu, ktery absolvujete a jak se domluvite s instruktorkou...

lenista78
autor
27. únor 2019

@lida9 chodite nekde v Praze? Jestli ano poslete mi prosim kam, tam co jsem chodila s prvnim tohle nevyucovali...

lida9
27. únor 2019

@lenista78 chodili jsme do baby mariny v kralove dvore, asi pred rokem takto instruktorka vyucovala, bohuzel si nevzpomenu na jeji jmeno, uz je to dlouho... zavolete si tam a domluvte se co ocekavate, nabizi i individuelni hodiny, tak by mohli vyjit vstric...

bayt
27. únor 2019

@makronka222 Já myslela samozřejmě alarmy v soukromých bazénech na zahradě :O

bayt
27. únor 2019

@lida9 Taky by mě zajímalo, kde to bylo 🙂 Zní to dobře.

lenista78
autor
27. únor 2019

@lida9 tak to mam opravdu z ruky :( zkusim asi obepsat skoly co jsou kolem jestli to nejaka nedela taky v ramci klasickeho plavani. Diky za tip

bayt
27. únor 2019

@lida9 Aha, už vidím, tak to je pro nás daleko.

@lenista78 A co zkusit napsat do Amálky nebo tak? Možná se na tohle někdo specializuje.

lenista78
autor
27. únor 2019

@bayt onech skol je jen na prazacce asi 5, tak doufam, ze to nejaka v kurzu ma

bayt
27. únor 2019

@lenista78 My zatím chodíme na Šutku 🙂 Taky je tam hodně škol...

lenista78
autor
27. únor 2019

@bayt jenze sutka ma na tohle dost melky bazen... Na prazacce jsou ty same skoly a nemusi se tam lezt po ctyrech 😀 (navic na veci mate zamykaci skrinku a je tam k dispozici sauna)