Využije dítě chodítko, i když chodí? 🙂

kaleilah
6. srp 2009

Ahojte mamky, potřebuju poradit. Synátor bude mít za chvilku první rok a chodí mi kolem stolu a nábytku, má za sebou i po jednom samostatným krůčku třeba ke stolu, ale to ještě minimálně. Přemýšlela jsem o tomhle chodítku - nebo nějakém podobném tohoto typu http://www.kubistasport.com/images.php?id=12886..., ale využije ho i až bude chodit? 😅 jako třeba chodí holčičky s kočárkama tak že by s tim ťapkal venku? 😉 Máte s tím někdo zkušenosti?

reruna
6. srp 2009

kaleilah určitě využije, my jsme ho sice neměli, ale máme plastové auto, které má vzadu držák a malý s ním drandí a tlačí ho před sebou, ještě i ted a to bude mít skoro 2 roky a chodit umí už fakt dobře, dětem se prostě líbí tlačit něco před sebou. Malýmu se teda hrozně líbí kočárky, vždycky ho hned sebere své sestřenici, ale jelikož je holt kluk, tak doma vozí auto 😉

kaleilah
autor
6. srp 2009

rerunu díky moc, v to jsem doufala že bude tlačit něco místo kočárku 😀

atreides
6. srp 2009

niny takový chodítko měla, teď je u našich, ale při každé návštěvě s ním řádí 😀

kaleilah
autor
6. srp 2009

atreides a vy jste měli to samý jako je v odkazu? jaký jsou tam kolečka?jezdí to dobře i venku? a není těžký?

atreides
6. srp 2009

měli jsme toto
http://www.4kids.cz/shop/productdetail.aspx?pk=...

venku to dost hrčí, páč to má plastový kolečka ... venku jsme ho měli jen ze začátku, jak se učila chodit, teď je spíš na hraní doma ... na něm je fajn, že jde složit a funguje jako hrací panel

ludmilka
7. srp 2009

Ahojte, nam doktorka na rehabilitacii povedala, ze ked zacne drobec chodit, tak ho nemame pustat k podobnym choditkam a k tlaceniu kocika, kvoli tomu, ze sa dostava do predklonu a meni sa mu tazisko tela a ze potom sa mu zle vyvija chrbtica od malicka a dokonca aj chodidla a klenba sa nespravne formuje...Asi jej budem verit, aj ked drobcovi by sa nieco podobne urcite pacilo... 🙂

binki
7. srp 2009

jak začal chodit, ztratil o chodítko zájem, napřed bylo ve skříni a teď jsem ho darovala...

hanka23
8. srp 2009

My jsme dali podobné synovi k roku, do měsíce se naučil chodit a už ho nezajímalo, ani jako hrací panel.
Také jsem slyšela to, co píše Ludmilka, že se nemají používat ani "aktivní" chodítka, takže pro dceru ani neplánuju.

schwarzovka
8. srp 2009

malý ho používal než se rozhodl chodit sám....takže asi tak týden...ale měli jsme to dva v jednom a pak na něm jezdil jako na odrážedle.... 😉

kacka.va
9. srp 2009

já nejsem zastáncem chodítek, přijde mi to naprosto zbytečné. a pokud už dítě chodí, tak se mi to zdá nesmysl.

reruna
9. srp 2009

ludmilko tak to vidíš, to jsem třeba vůbec nevěděla, ale zase všechny holčičky mají kočárek, nebo aspon většina, proč by kluci zas nemohli mít něco jiného na tlačení před sebou, vždyt s tím nechodí celý den... a kacko.va tady nejde o klasická chodítka, ve kterých dítě sedí, tam bych malého taky nedala...

andy80
9. srp 2009

já mám stejné jako atreides, malá u něho lítala jako divá a teď si s ním hraje, vyndá shránky, posadí tam panenku a má to jako druhý kočárek

kacka.va: tyhle interaktivní chodítka jsou v pohodě, nejde o takové ty co se do nich dítě posadilo už v půl roce, vyseli mu nohy dolů a ono se odráželo. Tyhle interaktivní chodítka pediatři doporučují, lepší než tahat dítě za ruce, když se učí chodit.

kaleilah
autor
10. srp 2009

Holky díky všem moc za názory, právě jsem chtěla aby to měl jako hračku i do budoucna, navíc za chvíli přibude ségra tak ta časem využije určitě, doma mi Dan stejně šoupe židličku nebo víko od koše 😅 😀

kacka.va
10. srp 2009

tak u těchle chdítek jo, ale nám bohatě stačila krabice na hračky, efekt stejný, cena přijatelná 🙂

kaleilah
autor
10. srp 2009

kačko jenže krabici mi venku rozedře 😉 😅 😀