Zahradní hrací kout, pískoviště, skluzavka, domeček

ygreen
4. zář 2009

Ahoj, chtěla bych ze zeptat všech, co mají na zahradě, nebo i doma, postavené pískoviště, domeček, skluzavku..atd, jaký výrobek zakoupili, jak jsou spokojení s kvalitou..apod. Syn (15 měsíců) vůbec nechce být doma, nejraději by byl 15 hodin denně na zahradě a já už nevím jak ho zabavit.

Ráda bych mu koupila na zahradu pískoviště, alespoň 150x150, hrací domek, skluzavku, nějaké sezení, apod. Nejprve jsem chtěla plastové, ale ceny za kvalitní plastové domečky jsou úděsné. Navíc chci aby mu mu to nějaký ten rok vydrželo. Stále si ale z nabídky na internetu nemohu vybrat, hlavně domeček. Máte tedy někdo nějaké tipy a rady?

A také například řeším, jestli mu nechat na zemi trávu, nebo zakoupit takové ty měkké pvc "dlaždice", např. zelené, jak bývají na dětských hřištích. Třeba na podzim by byly vhodnější )nebylo by tam bláto).

Časem bych mu ráda na zahradě nechala postavit větší hrací centrum - houpačky, malá horolezeká stěna, prolézačky, ale to až bude starší. Tyhle sestavy se prodávají podnázvem jungle gym.

Děkuju za názory 😉

luucia
4. zář 2009

Ahoj ygreen, naši koupili malé tuhle sestavu https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... jsou tam různý žebříky, dole může mít domeček, houpačka, klouzajda. ještě k tomu má houpacího slona na takový tý pružině a pískoviště.. příští rok jí ve stejném stylu chtějí nechat udělat domeček 😉 kde to sehnali teda nevím, ale můžu zjistit 😉 Ta firma, co jim to dělala, jim doporučovala dát tam PVC dlaždice, ale naši si nechali trávu 😉

Malá tam tráví celý dny, naučila se díky tomu spoustu dovedností,... fakt se tam vyblbne 😵

drago
4. zář 2009

Ahoj ygreen. My jsme koupili domek v obi dřevěný. Taky jsem nechtěla plastový. A doma jsme ho natřeli barvou, udělali dřevěnou podlahu s terasou- já bych domeček bez podlahy nechtěla. Právě kvůli bahnu, dešti - jak píšeš. Posezení do domečku nám udělal tchán ze dřeva. Pískoviště máme plastové. A během zimy nám udělá tchán sestavu dřevěnou- houpačky a skluzavku. Malé jsme tam koupili veškeré nářádí,kolečka, traktor s vlečkou, kolo. A vyřešili jsme to tak, že jsme vetší kus- obdelník vysypali štěrkem a do jsme vsadili pískoviště a kousek od toho ten domeček a příští rok se tam ještě dodá ta houpačka a se skuzavkou. Takže i když je po dešti, tak si tam může hrát aniž by byla mokrá. 🙂

ygreen
autor
4. zář 2009

luucia: tý jo, to je ale mega houpajda 😲 to je na naši zahradu trochu moc veliký, ale věřím, že se malá vyřádí luxusně 😵
drago: taky se chceme zaptat dědečků, jestli by nám něco nevyrobili 😉

agness02
4. zář 2009

ahoj ygreen, my máme na zahradě dřevěný pískoviště - to vyrobil taťka, je 150x150 cm, to si myslím stačí, ikdyž přijde návštěva, pak máme dřevěnou houpačku - tu zase vyrobil děda, no a ještě malýmu dávám ven takový plastový pískoviště jablíčko, co jsme dostali a tam mu dám 100 balónků a taky se tam vyřádí,
dále bych chtěla dřevěný domeček, ale to až bude mít taťka čas vyrobit, ale v tom obi se mi taky líbil
taky ho na zahradě dost baví tahat takovou plastovou želvičku na kolečkách nebo bagr na šňůrce a další dobrá zábava je jen tak stát u plotu a tahat za něj 😅
víc věcí nemáme, chodíme docela často na naše nové krásné hřiště a tam se aspoň potkáme s kamarády 😉
luucia - to je nádhera 🙂

cimlik
4. zář 2009

Máme 2 kluky - 7,5 a 1,5 roku a loni jsme jim pořídili toto: http://www.junglegym.cz/detske-hriste-villa.aspx + http://www.junglegym.cz/houpacka-swing.aspx. Nebyla to sice nejlevnější záležitost, ale oba si na tom pěkně užívají a když si starší syn pozve kamarády, vyřádí se. 🙂

timbouctou
4. zář 2009

my máme teda zatím jen pískoviště, 120x120, ale malému to stačí, stejně v tom hlavně jezdí náklaďáčkem a sype s oblibou písek kolem. Taky by nejradši venku byl celý den, ale zase dost často chce spíš ven. Stojí u branky a pokřikuje PA! PA! 😀 😀

timbouctou
4. zář 2009

jo to pískoviště jsme koupili tady na MK od milu, myslím, že je prodává tak vůbec. Je dřevěné, jen jsme si ho sešroubovali a natřeli na modro a žluto, podkladový lak tam už byl. Stálo cca 700,-

martinka79
8. dub 2010

drago prosím tě písni mi ten kontakt... díky

dendisa
31. kvě 2011

Ahoj, prosím, kdo máte na zahradě nějaký ten multi-set pro děti (prolézačky, klouzačka, houpačky) - baví to vaše děti? Neomrzelo se to za chvilku?

judit22
31. kvě 2011

@dendisa My máme doma zahradní domeček se skluzkou a dole kryté pískoviště, dělané na zakázku u truhláře, máme to od loni, kdy byl malýmu rok a půl a strávil u toho prakticky celé loňské léto. Letos taktéž, akorát na pískovišti si tolik nehraje. Houpačku máme jinde a houpat se moc nechce. Co ho tedy teď baví maximálně je ta zahradní trampolína, průměr 240cm, na tom hopsáme pořád. A na zahradním domečku se vyblbnou i neteř se synovcem, 5 a 10 let. Já osobně bych do toho šla, protože lepší než trávit celé odpoledne na špinavém hrišti plném vajglů a dalších válejících se věcí.

dendisa
31. kvě 2011

@judit22 moc děkuju. Dcera má 3,5 roku a čekáme druhé. Veřejné hřiště v okolí nemáme a pískoviště doma ji nebaví (veřejné na sídlišti ji bavilo). O trampolíně taky uvažuju. Koukám na přiložený set. Tatínek bude nadávat, že to radši vyrobí, ale vzhledem k tomu, že ještě nemáme úplně hotový domek, obávám se, že se prolézaček dočkáme tak v pubertě... Tak bych to koupila bez jeho vědomí za svoje úspory 🙂. Jen se fakt bojím, že ji to nebude zajímat stejně jako to pískoviště.

judit22
31. kvě 2011

@dendisa Tohle je hezké, víceúčelové, teď bych pro našeho Ondru brala taky spíš nějaké prolejzačky než pískoviště, to je podle mě baví opravdu jen do určité doby. Těžko říct, jestli to dcerku bude bavit, každé dítě je jiné, ale vzhledem k tomu, že nemáte v blízkosti žádné veřejné hřiště, tak bych do toho šla🙂 My tu hřišť máme v okolí celkem dost, ale nikdo to moc nehlídá a hodně často se tam scházejí puberťáci a to co tam po nich zůstává, o tom bych radši pomlčela. Ale i tak chodíme kvůli kontaktu s dětmi. Trampolína jí ale určitě bude bavit🙂

dendisa
31. kvě 2011

@judit22 jj, kontakt s dětmi teď už neřeším vzhledem k tomu, že dávám malou na "plný úvazek" do školky. O důvod více něco takového pořídit i kvůli druhému prckovi, ten už si na sídlišti nepohraje. Akorát je blbé to, že se tyhle sety nedodávají s montáží. A asi to nepůjde položit jen tak na trávu... Koupím tu trampolínu, teď jsou na ně všude akce, a ještě pouvažuju. Díky za reakce 🙂

monnaa1987
2. čer 2011

@luucia Krásný den,
mohu se Vás zeptat, odkud tu krásnou prolejzačku máte? Ráda bych něco takového pro své děti. Je to opravdu nádherné.

Monika

jennyska
21. bře 2014

Ahoj @ygreen @monnaa1987 @dendisa @judit22 @martinka79 @timbouctou @cimlik @agness02 @drago @luucia a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Pískoviště https://www.modrykonik.cz/piskoviste/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Pískovišti pro děti - Jaké jste pořídily, plusy, mínusy, od jakého věku, atd. pomůžete další spoustě maminek, které zvažují, zda pískoviště koupit, jaké a kdy a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení! Ve Wiki mají na místě jak obecné informace o této tématice, tak také Vaše příběhy.

Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

gabran
12. srp 2015

Holky já jsem se zamilovala do téhle sestavy. Myslíte že to za ty peníze stojí? https://www.hracky-4kids.cz/exit-aksent-drevena... Máme na to kolem 15000 vyhrazené a tohle už je přes čáru, ale je fakt užasné, hlavně ta barevná kombinace mě dostala!!!!