Zvedání dvouletého dítěte v prvním trimestru těhotenství

kamilka007
1. únor 2013

Ahoj holky, určitě je vás tu spousta s podobným případem: dcerce budou brzy dva roky a váží ke 12kg. Snažíme se o mimi a já si neumím se všemi těmi radami o nezvedání těžkých věcí představit, jak budu malou vyndávat z postýlky, nosit po schodech (snaží se sama, ale jde to pomalu) apod. Zatím se nechci ptát doktorky, abych nevypadala trhle, ale vrtá mi to hlavou. Díky za odpověď! 🙂

nasekuratko
1. únor 2013

@kamilka007 ja byla těhotná se Sebastiankem a pracovala jsem v zahraničí jako aupair. Starala jsem se o 3letého chlapečka a zvedala jsem ho normálně. Ke konci už jsem se tomu vyhybala a vysvětlovala mu, že mě bolí bříško a vždycky jsem si čupla a objala ho takhle, ale už jsem ho nechovala. Ovšem nějak cca do 6-7 měsíce normálně. Já myslím, že když je tělo na tohle zvyklé a není to změna zničehonic, že se nemůže nic stát.
Samozřejmě to platí jen v případě, že nemáš bolesti břicha, tvrdnutí atd. 😉

lenicka07
1. únor 2013

@kamilka007 Ahojky, tak já mám první trimestr už za sebou a naší malé je teď 13 měsíců, váží cca 10 kg. Zvedání mi ze začátku vůbec nevadilo, teď když mám břicho větší a občas mi tvrdne, tak mi to není úplně příjemné ale dá se to zvládnout. Myslím že pokud je vše v pořádku (není to vyloženě rizikové těhotenství) tak to miminku určitě neublíží. Takových holek bude určitě spoustu, které mají děti v tomhle věkovém rozmezí a určitě většina z nich nemá takové štěstí, aby měla za každé situace někoho po ruce, kdo jí se starším děckem pomůže, aby ho nemusela nosit. A to některé děti jsou větší cvalíci 🙂 Takže neboj, určitě se to jde 🙂

xvitk101
1. únor 2013

Našemu staršímu bude 19 m a má přes 12 kg. Teď jsem už v 7. měsíci a zvedám, koupu a vyndavám ho z postýlky stále. Budu až do porodu 🙂 On je děsný mazel. Sice se to snažím omezovat a častěji si čupnu na bobek a malého si dám pochovat na kolena a obejmout kolem krku, což je lepší než ho vyloženě tahat. Nebo si s ním sednu a pak se můžeme pěkně mazlit. Občas mi už tvrdne břicho, tak vím, že bych neměla zvedat nic těžkého. Realita je jiná a jak psala @nasekuratko pro tělo to není z ničeho nic.
V prvním trimestru jsem spíš řešila únavu a nevolnosti než zvedání. To mi do poloviny 2. trimestru skoro nevadilo.

maladama
1. únor 2013

@kamilka007 první a druhý trimestr je zvedání u nerizikového těhotenství (tedy bez krvácení a podobných srand) v pohodě, já se na to přímo ptala doktorky v Motole - čekám riziková dvojčata a mám 18m chlapečka. Ale ty schody začni trénovat, líp nebude - s postupujícím těhotenstvím budeš mít čím dál tím víc potíž zvládat je sama, natož s malou v náručí, navíc je to i o rovnováhu - přes břicho neuvidíš pod sebe (to je teda nejhorší po cestě dolů).
já mám teď břicho jak před porodem, ač jsem teprve v 6. měsíci, a fakt se snažím zvedat už co nejméně. Samozřejmě někdy to nejde jinak, ale přebaluju třeba skoro výhradně na zemi, po schodech holt chodí za ruku, i když to znamená, že se mi v půlce případů někde zasekne... jen do autosedačky jsem ještě nevymyslela, jak ho dostat bez toho zvedání ☹

ivkaj
1. únor 2013

@kamilka007 fungovala jsem úplně normálně - malému bylo 10měsíců když jsem otěhotněla. Pokračovali jsme dál ve všech aktivitách, třeba plavčo (to jsme byli ještě týden před porododem). Ke konci těhu už to bylo náročnější, ale dalo se to zvládnout. Bříško roste postupně, takže je čas se všemu přizpůsobit, najít si pozice a postupy jak to bude vám dvoum vyhovovat.

hrusti
1. únor 2013

My jsme taky fungovali normálně. Naštěstí máme výtah, ale venku chodil sám nebo jezdil na motorce-odrážedle. I když jsem se snažila nošení eliminovat, tak stejně se tomu člověk nevyhne. Chodili jsme na cvičení pro děti s rodičema, chodili ven na procházky, akorát cca 1, 5 před porodem jsem se musela šetřit, protože jsem se začal otvírat 😉

kamilka007
autor
2. únor 2013

Moc díky! Teď se do toho snažení můžu vrhnout opravdu naplno.. 😉

romcovaklarka
2. únor 2013

@kamilka007 Samovi byl rok, když jsem otěhotněla a dodneška ho nosím normálně, jak je potřeba. Na delší úseky v šátku na zádech (třeba hodinu), ale doma h ozvedám jako vždy už od začátku těhotenství až dosud. První dva měsíce ani ještě nechodil a ani pak to nebyla velká sláva a samozřejmě stále ho musím dávat do a z vany, postýlky, autosedačky, židličky... Taky si myslím, že tělo je na to zvyklé a navíc se s tím prostě stejně nedá nic dělat 😅

jennyska
4. únor 2013

@kamilka007 Ahoj, zkus se podívat zde: https://www.modrykonik.cz/diskuse/1-trimestr/no... Tvé téma je duplicitní a proto jej zamykám. Pěkný den přeji 🙂 J.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru