Bude kočár potřeba? Až se narodí mimi, budou synovi 2

p_ch
27. dub 2013

holky potřebuju se poradit se zkušenýma. Vím, že je brzo ale raději si zjišťuji okolnosti ať můžeme kdyžtak šetřit 🙂. No- malej bude mít přesně dva roky když se narodí druhé miminko... jenže to bude v prosinci tzn. celá zima přrd náma. Jde mi o to zda má cenu na ty 4-5m kupovat sourozenecký kočár v létě tak to neřeším-nekupovala bych ho ale bojím se jak v tom sněhu a té zimě budeme chodit-respektive jak by chodil Dalibor.. myslím, že stoupátko je v zimě taky neprakticky... tak já už nevím jak to vyřešit..... a pokud ano sourozenecký-tak jaký? jsem z města- mhd nejedzdíme ale potřebuju projet dveřma a do vytahu taky (tam se nam sotva vleze jednokočár) je mi jasný že to nebude levný ale tak jako rozumná cena,jo? nemusíme mít koár za 30 000 🙂 děkuji za rady kočky

littlejane
27. dub 2013

Tak já mám děti přesně 2 roky od sebe a únorový. Už dopředu jsem se rozhodla, že sourozenecký kočárek pořizovat nebudu a ani stupátko, protože na ten náš šlo jen originální za 2,5 tisíce a to se mi fakt nechtělo. Syn proto musel začít chodit. Přes podzim jsme ho hezky cepovali a chodil bez kočárku a postupně i dělší trasy (podotýkám, že sám začal chodit až v létě v 17 měsících). Kočárek byl pro sestřičku a hotovo 🙂 (jen jsme koupili bazarovou hlubokou korbu a nacvakli na podvozek). A nakonec to šlo. Když se dcera narodila, byly zrovna velký mrazy, takže jsme nikam nechodily, pak měla bronchitidu, no prostě poprvě jsme šli ven až někdy ve 2 měsících. Syn od té doby krásně chodí i dlouhé vzdálenosti a jsem za to ráda. Naučil se držet kočárku a ani mi nikam neutíká. 🙂

jasekd
27. dub 2013

@p_ch nemam zkusenost s 2 letym rozdilem, deti mam po roce. Musis vedet podle zdatnosti strasiho decka, muj zacal pomalu chodit az v 20 mesicich, kocar jsme maximalne vyuzili a i kdyby se holka narodila az v jeho dvou letech, musela bych ho porizovat. Na dlouhe trasy a kdyz specham, tak to vyuzivam doted, protoze nechci jezdit autem, kdyz muzem byt venku. Na zimu bych se k nemu priklanela, ale zalezi na vasem zivotnim stylu, ja chodim pesky i k doktorovi nekolik kilometru, chteli jsme se dostat na prochazky i dal, na vylety... a nosici typ nejsem, i kdyz manducu taky mame... Spousta znamych se ale placa jen kolem domu a co je vic nez 1 km, tak berou auto, pro ne je pak sourozenak zbytecny 😅
Mam Jane powertwin (myslim, ze ho mam ve fotoblogu, v te soutezi s Tento, s obema detma, vyfoceny), vsude projede, je super i do snehu, vlezu se i do panelakoveho vytahu, ktery neni velky, vejdu se ja, kocar, manzel... Kupovala jsem ho jety na bazaru a prisel me na necely 3 tisice! Obvykla cena za jety je kolem 5-6 tisic, a ty uz jsou pekne, nas byl trochu osuntelejsi a bez nejake vybavy typu plastenka, taska apod.
Kamoska mela skejt a projela taky vsechno, ale ona je silnejsi nez ja, na me by to nebylo.

romcovaklarka
27. dub 2013

@p_ch Já mám 20 měsíců od sebe, čili starší má za půldruhého měsíce 2 roky a zatím sourozeňák využíváme. Chodí rád, ale když se potřebuju někam dostat v reálném čase, tak ho naložím. Anebo když jsme dýl venku, tak si taky sám rád na chvíli sedne. Zkus to po známých nebo na bazárku, já jsem sehnala Jané Powertwin z třetí ruky za dvojku 😵 tak to jsem vůbec neváhala.

white_tie
27. dub 2013

A co koupit přídavné sedátko? Tuším, že se jmenuje buggypod, tak to mají známí a jsou moc spokojení.

ivasad.
27. dub 2013

Ahoj, já mám děti od sebe rok a osm měsíců, a sourozeňák jsme nekupovali, že to zkusím nejdřív bez něj... A to chodím s dětmi každý den dlouhý procházky. Dcerka začala chodit v 16m, a za další čtyři měsíce už měla sourozence... A zvládli jsme to se skejtíkem. Mám i buggypod, ale ten využívám málo, když jdu někam opravdu daleko (k prababičce 5km), ale do terénu nebo do sněhu to moc není. Letos jsem ho ještě nevytáhla, používala jsem ho občas loni v létě, co dcerce byly necelé dva. Tuhle zimu jsem před sebou tlačila kočár a za sebou tahala sáňky s dcerkou, tady v našem městě na vysočině je to celkem častý jev, vidět takhle maminky. Makačka, ale poporodní kilo nemám ani jedno 😀 Když jsme jeli na celodenní výlet, tak manža vzal Klárku na lehké golfky co jsme si půjčili, nebo jsme měli jako nouzovku Beco. Teď jí budou tři, a už chodí u kočárku, delší trasy jezdí na first bike a je vycepovaná v tom, že neujíždí, ani skejtík už moc nepotřebuju 🙂

Jestli nemáš peněz nazbyt, zkus to nejdřív bez kočárku, když dítě nebude moct, můžeš ho i posadit na korbu, jakoby na nohy miminka, taky jsme tak párkrát jeli. Dneska není problém mít souroz. kočár doma během týdne, když uvidíš že bez kočárku to nepůjde.

aneta0707
27. dub 2013

ja sem kocar nepouzivala skoro nikdy. dokonce ho mam uskladnenej uz od 17.m ale zalezi na diteti. me mala chodila od 8 m, takze sem to mela snazsi 🙂

ja.na81
27. dub 2013

mam rozdil mezi detmi 2 roky a necely mesic, ale jsou pozdne letni (srpen, zari). Dvojkocar jsem nechtela za zadnou cenu. Koupili jsme jen stupatko k monokocaru. Ale my nejsme ani zvykli chodit nejake dlouhe tury, jen se tak placatim pred domem, jdem na hriste co mame pres ulici. Nakupy, lekare, "volnocasove aktivity", navstevy babicek - hojne vyuzivam auto 😉 Navic jsem "nosici mama", takze mladsi dcerka je v kocarku minimalne, preferujeme satek/nositko. Zpocatku jsme, kdyz jsme sli ven i s manzelem, brali mimi do kociku a pro starsiho golfky, ale dva kocary byly proste opruz. A hlavne starsi je pekne mazany, jen jsme vzali ke kocarku stupatko, nechal se celou cestu vezt, jen jsme nic nevzali, usel najednou poradny kus cesty pesky 😉

zuzi82
28. dub 2013

Mám rozdíl mezi dětmi 2 roky a 2 měsíce a sourozenecký jsme nekupovali s tím, že když to bude potřeba koupíme skate a obešli jsme se i bez něho. Matěj chodí od roka a od zimy už jsem kočár schovala a začal trénovat. Asi měsíc před porodem ušel pohádkový les, který byl asi 5 km. 😵

evitaa
28. dub 2013

Závidím děti, které jsou ochotné ve dvou letech jezdit v kočáře!!! 🙂

p_ch
autor
28. dub 2013

@evitaa
@zuzi82
@ja.na81
@aneta0707
@ivasad.
@romcovaklarka
@jasekd
@littlejane
@white_tie moc vám všem děkuji za rady.. asi budememe odkladat penízky a v nejhorším se koupí až jak se nardoí mimi... ale asi ho koupíme-malej venku zatim chodí za ruku a je dost divokej proto to zvažuji ale v kočáře jezdí jinak rád... teď už jen popřemyšlet zda by mimčo vydrželo od začátku ve sportťáku (uplně vleže!) nebo zda kupovat na 4m i hlubokou k dvojkočáru... první šel do sporťáku ve 4m tak proto mi to přijde zbytečný 🙂 ale zase mu nechci ničit záda... no, uděláma kasu " kočár" a v prosinci se rozhodneme 🙂 děkuji všem holky

romcovaklarka
28. dub 2013

@p_ch Tak já mám právě dvojsporťák, zadní sedačka jde do lehu, tak tam jezdí mimi ve vložné tašce (ta mi zas zůstala z jiného prastarého kočárku 😀) a vepředu jezdí starší, akorát si nemůže moc polohovat zádíčka, pač by malou tak trochu zalehnul 😀

kacenka1987
28. dub 2013

Ono hodně záleží nejen na dítěti, ale také kde bydlíte?
My třeba bydlíme v hezké vesnici a tu chodím pěšky s malou od 22.měsíců a úplně bezproblémů, jsou tu klidné silnice, uličky, pošta, obchod blízko, drží se mě hezky za ruku, poslouchá celkem, ale ve městě bych měla strach. Občas ji samozřejmě něco zaujme a jde okukovat kanál, kytičky atd. Do města jezdím svým autem, dceru nechávám u babičky, když mám vyřizování, jinak na nákupy jezdí ve vozíku. Na delší trasu beru golfový, ale stejně pak chce ven. Druhé dítko čekáme v září, bude mít 2,5 r a nebudu pořizovat ani skate. Kdybych bydlela ve městě a dopravovala se jedině busem, chodila věčně do města, tak pořídím minimálně skate....

jarkalada
28. dub 2013

@p_ch tak pak pořiď kočár s vložnou taškou. Z druhý ruky se vejdeš kolem 3 tis., pokud nejsi joo náročná 😎

p_ch
autor
28. dub 2013

@jarkalada jojo, už to sleduju po netu co kde nabízejí 🙂 nepotřebuju kočár za 30 000 stačí za 3 🙂 ale aby zas chvilku vydržel..

jarkalada
28. dub 2013

@p_ch mám taky takovej a zatím drží i skákání dětí i cestu lesem 😀

janulka1980
15. říj 2013

@jasekd
ahojky, citala som, ze mas Jane Powertwin. Mozem sa prosim opytat, ci sa da nanho dat korbicka? Mam trojkombinaciu Jane Nomad 2009 a tak by som to najradsej nejak skombinovala.
Ked vsetko dobre dopadne, medzi detickami bude rozdiel 1rok.
Dakujem za pripadnu odpoved.
Prajem pekny vecer!
Jana

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jemi
15. říj 2013

My sourozenák koupili-rozdíl budou 2 roky, mrně se narodi v unoru. Dcerka chodí od 9m, ale ráda se vozí v kočárku a taky je hodně neposedná, jít s ní na nákup bez kočáru nebo kamkoli jinam s cílem někam dojít je zatrest. Bydlíme v Praze, takže jsou situace, kdy ji chci mít pod kontrolou. Další důvod je, že mi v poledne spinká a spinká v kočárku na výletech, cestou z plavání...Pořídili jsme bazarovej, který skoro za stejnou cenu 100% prodáme, takže zavěrečná investice cca 2tis mi za ten pocit stojí. Navíc nebude na miminko hned od počátku žárlit. stačí mi když vidím jak žárlí na nákup, když se cestou z auta veze v kočárku místo ní.

jasekd
15. říj 2013

@janulka1980 korbicka na to dat jde, jestli z Nomada, to netusim. A nevim, zda to jde dat rovnou na ten podvozek nebo je tam nejaky adapter. Ja jsem korbicku nemela, dala jsem do te sport. sedacky vzadu vloznou tasku s pevnymi zady, a stacilo to. Powertwin mela i @majatob a myslim Maji, ze i s korbickou? Muzes poradit?

majatob
15. říj 2013

@jasekd
@janulka1980 my jsme měli taky tašku 🙂

jasekd
15. říj 2013

@majatob aha, tak u koho jsem tu korbu videla? 😕
@janulka1980 ja bejt tebou, tak ten powertwin koupim a bud na to ta korba pujde, nebo si koupis tasku 🙂

janulka1980
15. říj 2013

@jasekd
@majatob
holky, diky moc za pomoc 🙂
a kolko stoji ta taska? 😅 je to pre mimco v pohode?

jasekd
16. říj 2013

@janulka1980 Ja ji mela od kamosky z jineho kocaru. Jeste ji mam. Mam i ten powertwin jeste, prodala bych ho levne, prece jen je uz starsi, kupovali jsme ho uz pouzity a ma nejake vady. Kdybys mela zajem, napsala bych vic. Koukala jsem, ze jsi z Prahy, tam mam cestu 11.11. do Motola.
Jinak si myslim, ze tu tasku sezenes v nejakym bazaru, sekaci nebo tady na netu, a nebude to drahe.
Pocitej s tim, ze miminko vzadu v powertwinu je trochu z kopecka, ale to nevadi, kor kdyz miminko blinka. Nam ta zvysena poloha i vyhovovala. Taska ma pevna zada, lezela krasne na rovnem. Akorat pres tasku nedas pasy, takze kdyz uz se hodne otacela na brisko apod, tak jsem tasku vyndala. Syn byl v hlubokym urcite dyl nez ona v te tasce, ale pro nej jsem mela velky houpavy kocarek. Myslim, ze ani ta Jane korbicka zas tak prostorna nebude?
POwertwin byl prima na manipulaci, je skladnej, lehkej... Co se tyka pohodli pro deti, budou lepsi kocarky, ale nam to udelalo super sluzbu. Jeste na jare, kdy byly detem 3 a 2, jsem to na delsi vyjezdy pouzila (oba jsou motoricky dost pozadu).