Cesta dálkovým autobusem s kočárkem, máte zkušenost?

adulik14
23. únor 2016

Ahoj, prosím nemáte někdo zkušenost s dálkovým autobusem a kočárem, Chtěli by jsme jet v dubnu do Jihlavy na výkend a malý bude mít 11 měsíců cesta necelé 2 hodiny. Budu brát malého do šátku , ale chtěly by jsme taky vzít sporťák o výkendu chceme do Zoo a zas celý den ho tahat šátku už není žádný ideal. 10,5Kg a 9měsíců ,Jen nevím zda by nám řidič třeba mohl vzít kočár do zavazadlového prostoru. Děkuji

veruska007
24. únor 2016

@adulik14 Já chtěla jet dálkařem několikrát s kočárkem, ale když jsem si přečetla přepravní informace, tak jsem to vzdala a jela vlakem. Musíš si najít konkrétní spoj a zavolat si přepravci. Jinak většinou tam mají psané, že berou jen golfky, složené.

adulik14
autor
24. únor 2016

@veruska007 děkuji ,četla jsem a píšou že kočárky a velké zavazadla neprepravuji no nevadí tak asi vezmu jen šátek .Vlakom je to bohužel o hodinu díl a ještě s přestupem .

veruska007
24. únor 2016

@adulik14 Jj, kde jsou ty doby, kdy maminky jezdily busem s kočárkem běžně ☹. Akorát nosit prcka jen v šátku, to padneš ☹. Ještě můžeš zkusit vyhledat nějakou skupinku maminek z Jihlavy a poprosit, jestli by Ti někdo nepůjčil kočárek na víkend

adulik14
autor
24. únor 2016

@veruska007 No taky jsem přemýšlela , ale za v některých Zoo půjčují kočárky. No uvidím děkuji moc za radu jsi moc hodná 🙂

veruska007
24. únor 2016

@adulik14 V Jihlavě o tom nevím, ale můžeš tam zkusit napsat nebo zavolat. V Brně půjčují, myslím, dřevěné vozíky. Zkus napsat někam do fóra maminek, ke mně taky běžně jezdí kamarádka bez kočárku a půjčuje si naše golfky. Třeba Ti nějaká maminka z Jihlavy půjčí kočárek, aspoň na jeden den.

adulik14
autor
24. únor 2016

@veruska007 Děkuji ještě jednou ale vůbec nevím jak mám hledat takové fórum

veruska007
24. únor 2016

si to tady zadej do vyhledávače: maminky z Jihlavy. Anebo si to napiš do blogu jako krátkou zprávu, třeba se někdo ozve

somalicats
24. únor 2016

@adulik14 No, jestli jsi opravdu z Pardubic - koukám na přímé spoje do Jihlavy a třeba ICOM kočárky bere... Takže to chce líp pohledat jednotlivé přepravce a podívat se do přepravních podmínek...

helabella
24. únor 2016

@adulik14 -- nám vždycky řidič bral kočár do zavazdlového prostoru. Ta informace, že se kočárky nepřepravují se týká vnitřku autobusu - není tam taková ta plošina u dveří. Ale pod autobus je to jedno. Jen se za ten kočár musí platit jako za zavazadlo.

adulik14
autor
24. únor 2016

@somalicats děkuji jezdí jenom ten jeden a ten má v poznámkách napsané že nebere.Děkuji

adulik14
autor
24. únor 2016

http://jizdnirady.idnes.cz/draha/?p=2sqUcXOw2Em... V poznámce to má bohužel a nechce se mi riskovat to že nám ho nevezme a my pak nebudeme moci odjet nebo při návratu zpátky, ale děkuji holky

veruska007
24. únor 2016

Taky bych to neriskovala, vím, že kamarádku s kočárkem bus taky několikrát nevzal (ve frekventovanou dobu, při plném autobuse - ani do úložného prostoru), teoreticky snad by Ti mohli vzít dospodu malé složené golfky, ale klasický kočárek se bojím, že ne. Já v této situaci cestovala nakonec vlakem, i když déle a s přestupem.

hojda
24. únor 2016

Co pořídit golfky, s větším dítětem se užijí.

somalicats
24. únor 2016

@adulik14 A kterej "ten jeden"? Na Idosu vidím třeba zrovna ten ICOM, a ten má v přepravních podmínkách, že kočárky bere. Přímo na jejich stránkách. Co třeba tam zavolat?

somalicats
24. únor 2016

@veruska007 Ono taky záleží na tom, kam člověk jede. Pokud z počáteční stanice na konečnou, koupí si dopředu lístek s místenkou (což je kolikrát i ve slevě), tak takový pasažér má se zavazadlem vždycky přednost. Pokud jede někam na kratší vzdálenost bez místenky, tak pochopitelně ten řidič už brát nemusí.

veruska007
24. únor 2016

@somalicats Tož já tohle už naštěstí řešit nemusím 😉.

somalicats
24. únor 2016

@veruska007 Já s tím mám zkušenosti díky nejstarší dceři, ta jezdí dálkovým busem dost často, ať už k mému ex, nebo k babičkám. Vždycky jí kupuju místenku a nikdy nebyl problém poslat s ní i objemné zavazadlo, jen jsem si to vždycky radši předem ověřila přímo u přepravce. Pokud by jela bez místenky, tak pochopitelně by se mohlo stát, že řidič takové zavazadlo nevezme. Ale místenkáři mají i přednost při nástupu, takže i jejich zavazadla se ukládají jako první.
Jinak teda spíš preferuju vlak, je pohodlnější, ale dcera radši autobus.

adulik14
autor
24. únor 2016

@somalicats ano na stránkách ano ,ale to je všeobecně.Když jsem dala odkaz na ten spoj je tam napsaný že nebere poznámky k spoju Jihlava-Havlíčkův Brod-Chrudim-Pardubice-Hradec Králové
ICOM transport a.s.; Jihlava; 567 300 568
jede do 24.VI. v Pátek,nejede 25.III.,jede od 2.IX. v Pátek,nejede 28.X.
Na lince platí smluvní přepravní podmínky a tarif společnosti ICOM transport a.s. Jihlava. Informace o smluvních přepravních podmínkách a tarifu jsou zveřejněny ve vozidlech na lince.
Na lince lze platit elektronickou peněženkou společnosti ICOM transport a.s..
Kočárky a velmi rozměrné předměty se nepřepravují
MHD možnost přestupu na městskou hromadnou dopravu
R - jízdenkou s místenkou lze zakoupit ve všech předprodejních kancelářích AMS nebo elektronicky na www.e-jizdenka.cz
Na spoj 1 a 5 ze zastávky Jihlava,aut.nádr. až Havlíčkův Brod,,dopravní terminál do zastávek Pardubice,,aut.nadr. až Hradec Králové,,Terminál HD
Na spoj 3 ze zastávky Jihlava,aut.nádr. až Havlíčkův Brod,,dopravní terminál do zastávek Pardubice,,aut.nadr.
Na spoj 4 a 8 ze zastávky Hradec Králové,,Terminál HD až Pardubice,,aut.nadr. do zastávek Havlíčkův Brod,,dopravní terminál až Jihlava,,aut.nadr
Na spoj 6 ze zastávky Pardubice,,aut.nadr. do zastávek Havlíčkův Brod,,dopravní terminál až Jihlava,,aut.nadr
Cestující s místenkou ztrácí právo na své místo (z výchozí zastávky), neobsadí-li je 5 minut před odjezdem spoje dle platného jízdního řád A nevím kde se dá zakoupit jízdenka dopředu

veroniquecz
24. únor 2016

@somalicats
@adulik14
ony totiž icom autobusy ani nemají zavazadlový prostor 😠

adulik14
autor
24. únor 2016

@veroniquecz děkuji 🙂

zuhur
24. únor 2016

@adulik14 v ZOO jsem byli a toho, že by tam něco půjčovali jsem si nevšimla ☹. V Brně jsou vozíky + vláček co tě minimálně kus vyveze.
Zkusila bych opravdu nějakou maminku z Jihlavy, třeba by za čokoládu na jeden den kočárek půjčila. Zkus si dát dotaz na půjčení kočárku jako KZ - určitě se někdo najde. Maminky si tu pomáhají hodně 🙂

adulik14
autor
24. únor 2016

@zuhur co to prosím znamená KZ? já tady se v fotu moc nevyznám . Vím že si pomáhají taky jsem už hodně věci darovala

zuhur
24. únor 2016

@adulik14 na svém blogu si napiš "krátkou zprávu" - dotaz, zda by některá maminka z Jihlavy nebyla ochotná půjčit kočárek.
Některé maminky ti můžou pomoci s šířením i tím, že ti dají like.

pavlak5
24. únor 2016

Ahoj jezdila jsem s malym cca 3x do roka trasu Praha Brno.Eurolines a Student agency mi po predchozi domluve vzdy bez potizi dali do zavazadloveho prostoru velky kocar a pozdeji i golfky.Vzdy jsem si pro bookingu zamluvila sedacky s 3 bodovym pasek a vzala si a pripla detskou sedacku -vajicko.Eurolines nabizeli i specialni sedacku pro male deti do autobusu po domluve.Jako neboj se toho ,je to lepsi mit svoje nez kdyz te pak v Jihlave nekdo vypece.

adulik14
autor
24. únor 2016

@pavlak5 Bohužel nám tam jede jen jeden autobus a ten kočáre nebere. Ni jiného tam přímo nejde. Malého budu mít v šátku uvidíme , Vlakem by to bylo s přestupem a cesta by byla o hodinu víc

somalicats
24. únor 2016

@adulik14 Tak znova říkám, zavolej si přímo přepravci a zeptej se na ten konkrétní spoj. Na Idosu nejsou všechny tyhle informace vždycky OK. Jízdenka s místenkou se dá zakoupit on-line přes rezervační systém - když se umíš dostat do Idosu, tak u každého spoje, na který lze koupit místenku, svítí KUP. Na to klikneš a postupuješ dle instrukcí.
@veroniquecz Ale mají zavazadlový prostor, taky už jsem s nima párkrát jela.