Co do kočárku na podzim?

rivulet
8. zář 2009

Milé maminky, chtěla bych se vás zeptat, co dáváte svým dětem do kočárků na podzim, když už je trochu chladněji, ale ještě ne zima. Mám červencové děťátko a veškerou výbavu mého kočárku zatím tvoří lehká flísová deka. Teď přemýšlím, jestli pořídit nějaký tenčí fusak, nebo to řešit silnější přilrývkou, eventuelně přikrývat rychlozavinovačkou...? Za vaše zkušenosti budu vděčná.

lila75
8. zář 2009

zalezi aj od toho, co vsetko ma mimco oblecene. Ak ma na sebe viacero vrstiev vratane svetrika alebo niecoho podobneho, tak deka zatial staci, no urcite by som ju davala aj zospodu aj z vrchu, lebo mimco moze citit väcsi chlad zospodu. Tensi fusak - neviem ci to nie je zbytocna investicia. To uz radsej hrubsi na zimu a dovtedy radsej navrstvit viacero oblecenia.

beruska2x
8. zář 2009

ja mam maleho v srpnu aloni na podzim, kdyz uz zacalo byt chledneji jsem mela zimni zavinovacku od Emitexu, byla fakr super, davala jsem mu ji jeste na jare, dkdyz byl prechod ze zimy a letos ho do nej zabalim taky 😉 takze myslim ze je na dlouho a vyplati se...

do fusaku jsem maleho dala az fakt bylo zimneji, uz presne nevim kdy 😅 ale v te zavinovacce byl dlouho.. fusak je desne teplej 😉

beruska2x
8. zář 2009

lila.. no ono balit mimco do nejaky 4 vrstev obleceni neni sranda 😅 nez to navliknes.. pak zase svliknes, navic se jim to kolikrat moc nelibi a navic kdyz jdes nekam rano tak je zima uz ale v poledne je pekne, tak jen zvinovacku porozbalis a je to 😉

lila75
8. zář 2009

Beruska, odkocikovala som uz dve deti, takze viem o com to je. Deti to nemaju radi, to je jasne, no musia si zvykat, ved v zime ich to caka tak ci tak. 😀 A urcite aj ty obliekas viac vrstiev. Alebo davas len body a zavinovacku??? Zavinovacka je inak fajn, pokial sa dieta do nej este zmesti. Moje deti boli take velke ze sa tam vosli horko tazko ked mali mesiac a aj to - ked natiahli nohy tak sa zo zavinovacky vysunuli az po pupok 😅 Takze preto som radila deku - ta sa da poskladat roznym sposobom. Mne sa osvedcil ten, ze deku zlozim do pasa na sirku kocika, pricom jeden koniec dam pod prcka a druhym kocom (co trci z kocika) ho prikryjem. Ale uznavam, ze je vela moznosti ako to riesit...

reruna
8. zář 2009

lila beruska asi myslela fleecovoou zavinovačku do autosedačky a kočárku od Emitexu, která je tak velká, že bez problémů se do ní vejde i 1, 5 roční dítě, mám vyzkoušené, využívala jsem na podzim a na jaře, a ještě další rok. Klsická zavinovačka - peřinka opravdu vydrží dítěti tak maxiálně do 3 měsíců.

reruna
8. zář 2009

takto vypadá ta zavinovačka http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=27687

lila75
8. zář 2009

reruna, tak takuto som este nevidela, ale musim povedat, ze sa mi zapacila na prvy pohlad. Fakt, najmä tie zvlast nozicky - to je super. Da sa to niekde kupit aj na Slovensku???? taku isto chcem 😀

beruska2x
8. zář 2009

lila.. takze chapes o co jde ne?? 😉 fakt se oplati.. do deky prcek 3x kopne a je to rozmotane, tohle ne, zastrcis mu tam nozky a je fakt v teple, ja davala malemu bodynkko, frote puncochy a teplou mikinku a vydrzelo mi to docela dlouho 😀

reruna
8. zář 2009

lila určitě se to dá koupit i u vás, zkus pohledat na netu a je to fakt super věc

beruska2x
8. zář 2009

http://krasnebruska.sk/eshop/produkt/zavinovack...

lila 😉 a odkazu na obchody je tam spousta na zoznamu 🙂

baca
8. zář 2009

já mám taky červenvcové mimi a mám taky tu zavinovačku od emitexu, mám ji v zimní i letní verzi. zatím používám tu letní - to je fleee a uvnitř babvlna. Dám body a dám ji do zavinovačky a když je teplo, tak ji uvolním nebo uplně rozdělám. Když bylo moc zima, tak jsem na ni dala ještě deku, ale to bylo brzo ráno a bylo osm stupnů.Je dobré, že to má takové otvory, kudy si Báru vystrčí ruce a přitom je zakrytá kolem krku

jmisa
8. zář 2009

Já teda zatím dávám raděj víc vrstev a na vrch deku a nánožník, kterej neprofoukne. Na zimu má pořádnej fusak.
Ale i sebe raděj oblíkám do víc vrstev, tak to praktikuju i u malého.

baca
8. zář 2009

mě připadá, že taková zima ani ještě nebyla, mikinu měla babu na sobě snad dvakrát, asi nemám zmrzlý dítě 🙂

senja
8. zář 2009

rivulet Jsme tez cervencovi 😎 Kdyz bude trochu vic zima budu oblikat maleho do bundicky a davat do lehciho fusacku - mame takovy z mikrovlakna a fleecovy vevnitr. Decka neni dobra, protoze male by mohla byt zima i na zadicka, takze nejaka tepla vrstva pod ni by byt mela. Teda aspon si to myslim 😉

jmisa
8. zář 2009

No já mám v kočárku ještě matraci, tak zespod zima není, aspoň zatím určitě ne.

zajo79
8. zář 2009

lodger bunker

rivulet
autor
8. zář 2009

Děkuji všem, velice se mi líbí ta zimní zavinka od Emitexu. Musím příznat, že mě již napadlo ji na přechodné období pořídit. Teď když čtu vaše pozitivní reference, možná do toho praštím. Pokud bych chtěla naši malou balit do deky, stejně bych musela pořídit nějakou novou - větší, protože ta, co mám, je miniaturní. A takto zabuju hned několik much jednou ranou mimo to, že ten fusáček je prostě rulézzní

zajo79
8. zář 2009

lodger bunker je lepsi, viem o com hovorim, mam obe. aj emitex aj lodger. oplati sa investovat.

rivulet
autor
8. zář 2009

Hmmm lodger bunker vypadá přímo luxusně 😉 škoda, že ta cena je trošku vyšší...

zajo79
8. zář 2009

ale stoji zato...je celorocny. 😉

rivulet
autor
8. zář 2009

I na tuhou zimu? Zase kdyby člověk nemusel pořizovat fusaky dva - podzimní/jarní a opravdu teplý - zimní a ještě by rostl s dítětem do 3 let, jak uvádějí výrobci, asi by to opravdu stálo za zvážení...

beruska2x
9. zář 2009

me se ten Lodger nelibi, protoze je naj´hore hodne rozvinuty a na zimu stejne budes potrebovat neco nepromokaveho.. 😅

helulicek
9. zář 2009

Čau holky, tak přemýšlím co do kočárku až bude trochu víc chladněji. dívala jsem se na zavinky od Emitexu. Moc se mi líbí. Jen nevím, jestli vzít tu podzimní nebo rovnou zimní verzi. Na zimu mám totiž fusak...

reruna
9. zář 2009

já bych vzala tu zimní, je fleecová, vlastně je to místo deky, ale nemusíš deku složitě dávat pod mimčo a balit ho do ní a neodkope se ti. když není taková zima, tak se nechá rozepnutá, a jenom navlečená na těch nožičkách V zimě jsme taky jezdili s fusakem a nánožníkem.

wanda1
10. zář 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli se vám vešel fusak od emitexu 3v1 combi do hluboké korbičky. A jestli do tohoto fusaku dáváte na zimu dítě ještě do teplé kombinézy. Děkuji za odpověď. Pořád váhám jestli koupit jen rychlozavinovačku zimní od emitexu nebo i ten fusak.

beruska2x
10. zář 2009

wanda ja mam teda fusak Kaiser a ma lepsi matros takze doporucuju, jinak zalezi jak velikou mas korbicku ale oba fusaky maji dole odepinaci dil a urco se vejdou, zalezi jak mas velike/stare ditko...
Tepla kombineza neni do fusakupotreba, daval jsem malemu puncochy, teplacky, bodynko, tricko a mikinu, cepici a rukavice ( mel ruce furt venku)...

zyvinku zimni od Emitexu mam taky, pouzivala jsem ji na podrim a na jare na ten prechod ( a letos budu zase) ale rekla bych ze na zimu je malo.. nebo musis pak ditko balit do vic vrstev vcetne teple kombinezy ale to se jim kmoc nelibi a navic fusak je nepromokavy, kdyz bude snezit tak to zavinovacka navlhne 😕

ichbinich
10. zář 2009

Ta Emitex zavinovacka je uplne genialna!

Rozmyslam, ze by som si ju zadovazila (alebo dala darovat 😉 😝 ) pre mojho drobca, ktory sa ma narodit zaciatkom decembra. Do kocika mam fusak, ktory je zvnutra flisovy, zvonku nepremokavy - mne pripada ako spacak (aj je dlhy ako cela korbicka).
Ale uz som si lamala hlavu nad tym, ako budem mat Juniora v autosedacke... Myslite si, ze tato Emitex zimna zavinovacka je vhodna? Mam pocit, ze je dost velka a v principe by "rastla" spolu s Juniorom. A hlavne, ked sa v aute rozkuri, tak ju jednoducho otvorim a malemu nebude teplo. Dobre si to predstavujem? Ake mate skusenosti? Ako ju pouzivate vy?
Vdaka za odpoved!

mamutka
10. zář 2009

ta zavinovacka je fakt super ale velke dieta v nej dlho nevydrzi. tak do pol roka. maximalne. nas je oktobrovy a fical na nej celu zimu
ichbinich, do auta sme ju skusali raz, ale je to o nicom, fakt zbytocne teplo. na chrbatiku sa potil. vyzera velka, ale ked ti babatko podrastie, uz mu nezasunies nozky do nej. ale ta kapucnicka, ako sa to stiahne okolo hlavicky, to je super. pre zimne babatko idealne. potom ju mozes predat.
nas mal body, bundicku, vrchnu bundicku, taku ako od hrubsich teplackov a zavinovacku a takto som ho supla do fusakotasky a celu zimu bol v teple.
mam svetlo modru ako novu ak chces, rozmyslam, ze mi je vlastne nanic uz ☹

lul
10. zář 2009

hlavne si skontroluj "bodovost". my mame 5 bodove pasy a tieto zavinovacky su vacsinou na 3 bodove pasy do autosedacky 😉

ichbinich
10. zář 2009

mamutka, vdaka za odpoved.
Tak teraz fakt neviem... Ako som uz pisala, do kociara mam "spacak", takze ked pojdem na prechadzku v kociari, tak cibulkovo vrstvit a potom ten spacak by malo stacit. Moj kociar ma este nepremokavy kryt na tu cast, kde su nozicky... Podla mna aj zavinovacka aj spacak by bolo vela, hlavne, ten moj mi pripada velmi teply...
Mne slo len o to, ako to riesit v aute, napr. uz pri ceste z porodnice. Ten spacak je do autosedacky samozrejme prilis velky a sice ma otvory na pasy, ale to je od veci, prevliekat pasy a potom zase ich prevliekat spat, ked chcem vystupit.
Takze asi to budem riesit iba deckou v aute, kym sa rozkuri, a potom ju dam prec. Lebo ja sama v aute tiez nesedim v bunde 😉
Navyse, ked to pasuje iba zhruba do 6 mesiacov, tak mi to na buducu zimu uz bude na dve veci...
Este sa teda budem tu na forach dalej vzdelavat a porozmyslam 😉