Co do kočárku na podzim?

rivulet
8. zář 2009

Milé maminky, chtěla bych se vás zeptat, co dáváte svým dětem do kočárků na podzim, když už je trochu chladněji, ale ještě ne zima. Mám červencové děťátko a veškerou výbavu mého kočárku zatím tvoří lehká flísová deka. Teď přemýšlím, jestli pořídit nějaký tenčí fusak, nebo to řešit silnější přilrývkou, eventuelně přikrývat rychlozavinovačkou...? Za vaše zkušenosti budu vděčná.

mamutka
10. zář 2009

presne, ved mimi bude oblecene teplo ked pojdete z porodnice, na to deka a mas to. a ako pises, tak aj v kociku bude mat dost teplo aj bez zavinovacky.

beruska2x
10. zář 2009

no nevim ja mam prcka docela velikyho a do zavinovacky jsem ho davala jeste na jare v 8m a ted kdyz je chladno rano tak mu ji dam zase do sportaku, proste misto deky akorat lip drzi, nesjizdi a vejde se porad..

ichbinich
10. zář 2009

Co som sa zatial docitala je, ze pre zimne babo je to celkom vhodne. A decka sa vzdy moze sklznut alebo ju odkopne. Ci mi bude chciet byt zababuseny silnejsie takmer ako v perinke alebo nie, uvidim. Podla mna je vyhoda, ze ta Emitex sa da zatiahnut podla potreby.
Takze to vyriesim tak, ze ked mi bude niekto chciet nieco darovat, tak uz mam nieco na zozname moznych darcekov 😉
To s babom je ako so svadbou, ak nechcete mat stvrtu supravu z ruzoveho porcelanu (alebo siedme identicke modre dupacky 😝 ), musite ludom ponuknut alternativy, ze co si naozaj prajete. Aby ste nemuseli tu otrasnu vazu od tetusky X. vytahovat zakazdym, ked pride na navstevu a pod. 😉

lul
10. zář 2009

ichbinich - hihi 😀 😀 nastastie z tych dupaciek vyrastie. no na tu vazu cumakujes stale 😀 😀 😀

dukie
10. zář 2009

My loni užili v září (1. měsíc věku) rychlozavinovačku a tenoučkou fleecovou deku. Později teplý fusak (Emitex)... a ještě později (to už v zimě) fusak + teplou fleecovou deku. 😀

reruna
11. zář 2009

mamutka no náš malý v té emitex zavinovačce byl i 1,5 roce a to je vyšší, než je průměr... 😉
lul tato zavinovačka je na 5 bodové pásy bez problémů ...

kacka.l
11. zář 2009

Já jsem si ji koupila na mimibazaru, za 2OO jako novou, a je fakt super, malého v ní vozím už teď, ale pokud by měla být ještě do fusaku tak jsem pro tu letní verzi, ta zimní je fakt hodně tlustá.

beruska2x
11. zář 2009

no ale zavinovacku jeste do fusaku mi prijde uz moc... to jsem nedavala ani kdyz bylo loni -15 mrazu... 😉

kacka.l
11. zář 2009

No právě 🙂 Z miminka by byl pečený chlebík.

helulicek
12. zář 2009

Já jsem furt na vážkách...jestli zavinku koupit nebo ne ☹ Fusak mám, tak spíš jen teď na podzim. Ale zas mám španělskou deku a na kočárek nánožník, tak nevím jestli by to nebyla zas zbytečná investice...
Zase se mi malýho nechce zbytečně nabalovat, už teď mi dělá vyrvál když mu chci dát víc než jen bodyčko a mikču..Ach jo...
Malej má teď 66cm, vydržela by i na podzim příští rok?? asi těžko říct co...

jituskak
14. zář 2009

ahojky, já teď právě váhám. malej už pomalu přechází na sporťák a už je chladno, tak než budu dávat fusak, že bych koupila zimní zavinku. tu letní mám a je super, sice do autosedačky jsme ji nadala ani jednou🙂 ale do kočárku ano.ale zase přemýšlím, že mám i dost dek a všeho a za chvilku bych to neměla kam dávat...

jituskak
14. zář 2009

je to věda, mít dítě, co 😀 😀

zajo79
14. zář 2009

helulicek - LODGER BUNKER 😵 😵 😵

helulicek
14. zář 2009

Koukala jsem, že mamutka tu píše, že v tom dítě vydrží tak do půl roku...Vždyť je tam psaný 90cm a jiný velikosti té zimní zavinky nejsou ne? Nebo to není plná velikost co uvádějí? je tam nějaká rezerva??My teď máme 66cm, tak bych nerada koupila a za chvíli neodložila...

reruna
14. zář 2009

helulicek už jsem tu psala, že jsem tam malého měla ještě v 1,5 roce a měla bych i dýl, kdyby se už neoteplilo, opravdu je to do těch asi 90 cm, takže nehrozí, že byste ji měli za chvíli malou, určitě vydrží do jara a možná ještě i příští podzim...

helulicek
14. zář 2009

Díky reru 😉 , asi jsem tvůj příspěvek přehlídla 😕

jijitka
17. zář 2009

ahojte - maminy, poraďte, prosím, jaký fusak pořídit, tak aby byl co nejuniverzálnější. S kožíškem je určitě fajn do velkých mrazů, ale předpokládám, že po zbytek zimy v něm bude mimču horko a už vůbec ho nepoužiju do autosedačky, takže bych potřebovala ještě další zimní - ne tak teplý. Což se mi zdá zbytečné.
Plus další zavinovačka na podzim/jaro.
Co je podle vás ideální pořídit, tak aby se to dalo co nejlépe zkombinovat. Díky 🙂 🙂

beruska2x
17. zář 2009

z me skusenosti je nej zimni zavinovacka Emitex na prechod zima/jaro a podzim/zima a vyuzijes ji od narozeni do cca 1,5 roku a i do autosedajdy i kdyz myslim ze v aute se vetsinou topi a je tam dost teplo...
a pak na zimu fusak Kaiser, je teplounky, nepromokavy, pekne se udrzuje.. v zime bylo i -15 a v pohode 😉

jijitka
17. zář 2009

zavinovačku Emitex pořídím určitě. Na ten fusak Kaiser jsem se dívala - určitě jsi myslela ten uvnitř fleecový, ne s kožíškem ... A co fusak od Exitexu, myslím combi (asi) - na ten jsem taky slyšela dost chvály

beruska2x
17. zář 2009

jojo ten s fleece, no podivej se na oba fusaky vedle sebe.. Kaiser ma o dost kvalitnejsi material, ja jsem s nim moc spokojena, kdyz ho vyperu je rychle suchy, maji pekne barvy... 😉

julinka007
21. zář 2009

Ahojte 😉 ...prosim vas poradte mi, co v zime s rocnym babätkom? Kupila som malej na zimu klasicky overal - taky rucky, nozky 😎 a este jej chcem kupit aj fusak, ale manzel ma odhovara - vraj je uz na to velka a nebude v tom chciet sediet. Ale ja si neviem predstavit, v com bude ked bude fakt zima?! MAme kociarik Quinny Zapp, tak mi prosim poradte, ak viete 😒 🙂

beruska2x
21. zář 2009

a v cem si mela malou loni?? no nas uz nechce moc v kocare byt tak jsem zvedava jestli bude samostatne behat tak ho taky moc neudrzim ve fusaku, jen na kratsi veci jinak pocitam se sankama, bud v kombineze a nebo fusak, sazim na to ze bude to pro nej novinka a bude sedet a cucet 😅 😉

aponchie
22. zář 2009

deku

julinka007
22. zář 2009

no minuleho roku bola mala vo fusaku celu zimu a bolo jej tam priam🙂...ja si myslim ze fusak sa nam zijde aj tento rok, ved aj ked uz bude mat rok je to este stale mimino🙂...a na dlhsie prechadzky po meste je lepsi fusak ako oveeeeral, nie?...hmm sanky si sice vyborna alternativa 😉 ale u nas v meste vsetko posypuju solou, tak to asi nebudeme vyuziivat moc casto ☹ 🙂

beruska2x
22. zář 2009

no tak vidids, tak mas fusak od lonska ne? to ti bude stacit, no my bydlime na okraji mesta takze sanky v poho a tady je snehu hafo tak i chodniky jsou zasypane, nez to odklidi je vetsinou jaro 😀

jijitka
27. zář 2009

Ahojky, chystám se pořídit zimní zavinovačku od Emitexu (fleecovou) a teď jsem narazila v nabídce na 2 druhy. Jedna je celofleecová - uvnitř i zvenku (je o něco levnější) a ta druhá je zvenku fleecová s nějakou spešl úpravou proti žmolkování a uvitř má froté. Obě nabízí www.mimistyl.cz. Kterou z nich používáte ?? Cenový rozdíl mezi nimi není nijak výrazný, takže předpokládám, že ta dražší bude snad i lepší 🙂 Díky