Co vše pořídit do kočárku - podložky, peřinky atd.?

gellerka
16. únor 2014

Ahoj, mám otázku. Co vše se dává do kočárku? Existuje taky nějaká nepromokavá vrstva (prostěradlo), které se dává do kočárku? Nebo jen nějaké peřinky? Nějak vůbec nevím, čím vším vlastně vybavit kočárek, takže budu ráda za každou radu. Díky 🙂

blahova_andrea
16. únor 2014

ono dost záleží na tom, kdy se miminko narodí a na vkusu a možnostech maminky. někdo kupuje speciální podložky, prostěradla, polštářek a dečku a x fusaků a všeho do kočárku a někdo si vystačí v létě s plínkou pod hlavičku miminka a v zimě s dekou. mě se třeba ty klasické zavinovačky nebo zdobené polštářky s dečkama prostě nelíbí 😅 v zimě jsem měla pod dítětem deku, dítě ve fusaku a na něm zase deku. teď čekám letní a hodlám pod něj dát jen plínku (základní prostěradlo v kočárku je) a mám pořízený tenoučký kokonek, aby bylo mimi zabalené, když bude nejmenší a na podzim si chci pořídit jaropodzimní zavinovačku od emitexu, která je i do autosedačky, ale možná se bez ní obejdu a mimčo bude mít zas jen nějakou měkou dečku. nevím jestli ti to pomůže. co maminka, to fakt jiný vkus, finanční možnosti a představa o péči a pohodlí miminka 😉

jasekd
16. únor 2014

Prosteradlo v kocarku bylo, plus mi mama usila jedno nahradni.
V lete jsme dali pod miminko plinku. Taky jsme pouzivali prebalovaci flisovou podlozku Haipa Daipa. Jeji vyhoda je, ze je nepromokava a zaroven prijemna, pouzivala jsem ji i jako decku, proste to vyuziti je univerzalni.
V zime jsem dala dospodu deku, na to fusak. V pripade velke zimy pres fusak jeste jednu deku.
Kdyz to na fusak jeste nebylo, pouzila jsem deku.
Takze plinka, prebal. podlozka, ruzne tluste deky a fusak.

beta.m
16. únor 2014

Já měla v kočárku přebalovací podložku a na ní napínací prostěradlo. Měla jsem letní mimi, takže jsem používala jen deky, tenčí a silnější pod počasí.

marses
16. únor 2014

Záleží na tom, kdy se mimi narodí. Já jsem rodila koncem října, takže první dny byla malá jen v kombinézce a zavince, pak jsme najeli na zimní fusak + teplejší peřinku. Jinak prostěradla do kočárku jsem koupila v tescu 2ks za cca stovku. Koukám, že čekáš miminko v dubnu, tak záleží na tom, jaký máš vkus, můžeš dát klasickou zavinovačku nebo rychlozavinovačku + deku nebo jarní fusak. Když bude tepleji tak přes dítě jen deku a v létě na holo. Taky záleží na tom, v čem bude miminko oblečené.

kataol
16. únor 2014

krom fusaku jsem tam nikdy neměla nic...ale měla jsem zářijové miminko..na léto jsem akorát pořídila letní vložku do sporťáku, aby to sálo pot a jinak nic..

gosa22
16. únor 2014

myslím, že stačí dečka a v zimě fusak...my máme ještě tento polštářek, malýmu se nepotí hlavička a dobře se mu v něm leží, lze použít i mimo kočár
http://www.malvik.cz/Postylky-a-doplnky/fixacni...

gellerka
autor
16. únor 2014

Děkuji za odpovědi, už se v tom konečně začínám vyznávat. Já v kočárku měla jen podložku, ale žádné prostěradlo, takže stačí koupit nějaké prostěrado do kočárku (ideálně nepromokavé) a pak už podle preferencí a počasí deky, plínky, peřinky, polštářky a fusaky 🙂

tomisi
30. čer 2015

Ahoj, čekám zimní miminko - tchýně mě přesvědčuje, že je nutné dát miminko do kombinézky, rychlozavinovačky a ještě zimního fusaku (prý ona to tak dělávala). Myslíte, že je to opravdu nutné? Přijde mi toho moc.

gepe
30. čer 2015

Ahoj, mala je srpnova, celou zimu az do velikonc v korbe. Misto prosteradla celou dobu plinka pres matraci, v horku jen overalek, pri chladnejsim pocasi postacila deka ci pak i fleece bag. Celou zimu stacil winter bag, tj perovy bytelny fusak, ve kterem byla take jen v overalku 🙂 jeste teda i podhlavnik jednu dobu mela, kdyz ji do nej dorostla hlava a jeste nebyla extra pohybliva. A nezbytny zaklad plastenka na korbu a moskyto, ktere i chranilo pri slunicku - delalo stin, a ani musky a dalsi havet se nedostali do korby. Tot vse 🙂

adletka
30. čer 2015

@tomisi zavinovačku bych do fusaku už asi nervala ;)

svobodpetika
30. čer 2015

já taky nic nekupovala žádné dečky ani peřinky nic, mám jen fusak a deku jinak si vystačím s plínou možná jen koupím jeden fusak na podzim (fusak co mám je spíš na sporták