Děti dva roky od sebe a kočárek

elzik
16. čer 2009

Dobrý den, prosím o radu. Máme holčičku 18 měs. a v říjnu čekáme miminko, Eli v té době bude mít necelé dva ročky. Neustále řešíme s manželem dilema ohledně kočárku. Eli je chodící již od 10 měs., ráda ťapká, ale jakmile vidí kočárek, chce se vozit. Problém je v tom, že vůbec nevím, jak to vyřešit. Dvojkočárek u nás nejspíš nepřichází v úvahu, neměli bychom ho kde dávat, kočárkárna je přecpaná kočárky a my bydlíme v paneláku bez výtahu. Přemýšleli jsme na baby skatem, ale mám zase strach, že Elinka se bude chtít stejně vozit v kočárku a navíc, že mi delší dobu neustojí, vždyť bude mít teprve dva ročky, delší procházky by nejspíš nepřicházeli v úvahu. Teď jsem na netu narazila ještě na takovou sedačku, která se přidělá ke kočárku, ale vůbec nevím, o co jde, zda je stabilní, skladná apod. Proto se obracím na maminky, které mají děti věkově podobně, jak to řešili s kočárkem a dopravou. Za jakýkoliv příspěvek, radu strašně moc děkuji.
Evča

viona
21. čer 2009

Moje děti budou od sebe dva roky a jeden měsíc a kočárek nakonec kupuju,se synem se fakt moc domluvit prozatím nejde,ujde dost,ale neposlouchá,běhá si,kam chce,neumím si to představit ve městě,jak ho naháním někde zpod tramvaje,koupili jsme sice i skate,ale na něm stát nechce,slejzá,kdy se mu zachce,tak jsem objednala sourozenecký kočár a budu mít klid,alespoň než trošku zmoudří,potom kočárek poputuje dál 🙂

majatob
21. čer 2009

ahojte, zrovna jsme zacali resit stejne dilema.. 😀 pokud to dopadne tak jak ma, deti od sebe budou 23 mesicu, malej jeste nechodi, takze pochybuju, ze se do jara rozbeha tak, aby vydrzel bez kocarku 🙂 akorat furt premyslim kolik a do jakyho investovat 😀

sirinka
21. čer 2009

majatob ja som kupovala z druhej ruky, skus popozerat inzeraty, vzdy sa najde niekto, kto predava 😉

majatob
21. čer 2009

siri, ja chci radsi novej, ale zkusim ho teda sehnat jinde nez v cesku, protoze tady jsou neskutecne a nechutne predrazeny 😅

deina
22. čer 2009

Mamacat, nemas link na ten kocik?

jaduska
22. čer 2009

no medzi mojimi dvoma mladšími dcérkami je rozdiel 22 mesiacov...keď som otehotnela, tiež som zvažovala všetky možnosti -aký kočiar kúpiť, ktorý vojde do výťahu, do autobusu, aby bol ľahký, lebo k výťahu máme pár schodov atď.....
Nakoniec máme doma pre maličkú klasika hlboký, pre tú staršiu máme šporťák, golfáč, baby vak a nosič-krosná na chrbát. Takže to striedam podľa potreby - keď ideme dvaja dospelí, tak berieme šporťák, keď idem s najstaršou dcérkou, tak berieme golfáč, keď idem sama, tak beriem baby vak alebo krosná.... Občas je to zaujímavé, hlavne keď musím ísť k lekárke do poriadneho kopca - to sa aj zapotím, ale už som si zvykla. Našťastie je tá prostredná dcérka chudulinká a ľahulinká, tak sa to dá....

caira
22. čer 2009

majatob: kdyz to v patek vyjde a my se k vam pridame tak bysme pak poridili Phil&Teds kocik, nase mala se akorat uci chodit a teprve udela sama par krucku po byte, takze taky necekam, ze by pak byla profik, co dokaze uz jen cupkat.. manza taky tvrdi, ze radeji kocik novy nez pouzity..alespon clovek vi, ze kdyz se tomu neco stane da se to reklamovat... 😉

majatob
22. čer 2009

caira, nas jeste neudela sam ani krok, je na sebe hrozne opatrnej (a pak mi skoci po hlave pres sedacku 😀 ), na PT jsem se taky koukala, ale prijde mi teda dost drahej a aj se mi vic libi ty za sebou 🙂
hele, neco jsem pridala do alba, kterej se vam libi nejvic? my se furt dohadujem kterej 😀 😀 😀

caira
22. čer 2009

ja ti nevim..neni na nich videt kam das novorozence..vypada to jako pro deti vetsi..co takhle jane power twin? ten vim, ze si hodne holek chvali...
my urcite pujdeme do PT, tady v UK je to jeden z nejpopularnejsich dvojkovych

nase mala zacala delat krucky bez drzeni teprve v patek 🙂 do te doby jen kolem nabytku nebo za ruku..dneska uz frajerka presla cely obyvak a jak se u toho rehta..jinak hlavou z gauce to taky znam..dala jsem tam ted pod gauc slozenou velkou deku ( posledne sebou flakla primo na hlavu a hodila jeste salto a placaka na zada a desne brecela) ale od te doby ji ucim, ze nozickama napred a obcas uz ji to jde ( no az na to, ze dneska sla prdelkou moc rychle a opet hodila zada) 🙂 uz aby tohle nemotorne obdobi bylo za nama, co?

mamacat
22. čer 2009

deina, tu su linky. (ja som v usa, tak u vas bude vyber iny). momentalne pozeram iba take co su sedadla za sebou a nie vedla seba, tiez aby boli spratne a cenovo vyhodne. P&T som tiez kukala len je to aj tu velka palka a neviem ci by sa nam to oplatilo. (aj ked sa potom daju dobre predat)

http://www.babytrend.com/sit_n_stand_double/SS7...

takto potom vyzera bez sedadla vzadu. (babatko musi byt v autosedacke)

http://www.babytrend.com/sit_n_stand_lx/SS73045...

tento sa zase da zaklonit vzadu uplne vodorovne a cast na nohy uzavriet takze vzadu vznikne akoby vanicka.
http://www.gracobaby.com/Catalog/Pages/ProductL...

tento je este dost popularny:
http://www.amazon.com/Kolcraft-Contours-Options...
tu je foto ako tam davaju babatko:
http://www.amazon.com/gp/customer-media/product...

caira
23. čer 2009

ten posledni se mi libi tedy nejvic, ty predchozi mi prijdou, ze toddler ma chudak sedadlo rovne jako pravitko a prijde mi, ze tam neni moc prostoru ...

My urcite pujdeme do P&T, sice mas pravdu, ze jsou fakt drahe ( nas tu komplet s DK,cocoonem, raincover etc vyjde na cca £600 = cca t$ 980 ) ale my bysme asi chteli dohromady 3 deti ( cca po tech 2 letech) tak mi prijde, ze by se to jeste urcite uzilo 🙂

mamacat
23. čer 2009

u nas su az aj pod 500 USD. takze oproti tym europskym cenam je to tu lacnejsie.
dopredu nic nebudeme kupovat, pockame kym bude blizsie k terminu a potom uvidime.

deina
10. črc 2009

Ten posledny vyzera celkom dobre. 😉

S buggypod skusenosti nemate? Zda sa mi to celkom prakticke, mne toho maly dost prejde, len zatial nie vzdy tym spravnym smerom... hoci na zimu je to dost otvorene, ale snad by to nevadilo, ved uz bude mat 2 roky, bude naobliekany...

betka1
10. črc 2009

deina, ja som zatial rozhodnuta, ze kupim buggypod, ale este mam cas, tak cakam, ci nezacnu predavat nejaku novsiu verziu. Citala som si o nom vela na webe a pozdava sa mi. Hlavne preto, ze nemame miesto na vacsi kocik, musim s nim chodit po uzkych schodoch a mala bude aj tak uz viac behat nez teraz. A buggyboard sice nie je zly, ale neda sa na nom spat.

Uvazovala som aj o tomto kociku, lebo je tak isto velky ako ten co mam teraz, ale ma o 10 cm nizsiu rucku a ked dole lezi babo, tak starsie dieta nema hore dost miesta. Inac vyzera fajn a casto ho vidim na ulici. http://www.preciouslittleone.com/acatalog/PTSPD...

krista
10. črc 2009

Ahojky holky 🙂

Deina já mám koupený Buggypod, v září vyzkouším a pak můžu hodit reference 🙂 Jinak co jsme testovali, tak se mi to zatím líbí a malý taky, "problém" vidím akorát v tom, že zatím nemůžu přijít na správný "grif" jak to složit, takže se může stát že s tím budu někde před vstupem do obchodu, příp. do výtahu zápasit, ale snad to natrénuju 🙂

Caira na tebe si vždycky vzpomenu když koukám na ebay.co.uk protože tam stojí zmiňovaný ojetý Powertwin nebo Twin Two úžasný peníze. Já jsem tenhle kočárek moc chtěla, nakonec mě odradila nejen cena, ale i to že bych se s ním vlastně nevešla do výtahu ☹ ale bydlet v baráčku, tak je to asi vítěz, fakt se mi líbí tenhle kočárek 🙂

Taky vidím že řešíte Phil & Teds, to jsme jednu chvíli byli hoooodně zamilovaní do Vibe a pořád když se na něj kouknu tak se mi zatají dech 😀 ale ta cena opět 😝

mywiel
10. črc 2009

Strana c.6 da sa pouzit uz pre novorodena, ktore sa pripne dozadu vyssie do horizontalnej polohy, na tomto obr. to nevidno, idem hladat ci najdem iny obr.

mywiel
10. črc 2009

Na tom prvom obr. na sedom kociku to vidiet, babo lezi vodorovne za strechou, s predu je sietka co sa da odopnut a ked je uz vacsie a vie ako tak sediet pripevni sa ta sedacka dolu dozadu, je to jediny kocik co nezaberie viac miesta ako jednomiestny, tie surodenecké siroké kociky su hrozne nespratné a ked mate ist do obchodu s takym sirokym kocikom tak je to na nervy, je drahy ale urcite by som volila tento Phil & Teds

facovka
10. črc 2009

ahojky, ja mam kupeny Jane powertwin pro-kuk album Oliverko....je sice dvojickovsky,ale ja ho budem mat pre brachov narodenych s odstupom 16mes 🙂

mamacat
10. črc 2009

tak ja som kupila peg perego aria twin🙂 bol v super akcii 🙂 bude dobry do auta, na chodenie po dr, po uradoch, nakupoch atd. je strasne malinky a lahucky, a da sa na jednu stranu nakliknut auotsedacka.

ena
10. črc 2009

my mame Phil and Teds SP, ja som maximalne spokojna, mame medzi detmi rozdiel 23 mesiacov, starsi ma 3r 5m a este aj teraz sa odvezie.. 🙂 Rozmerovo je cca ako klasicka trojkolka a pritom odvezie 2 deti.
Vyhoda kocika, ze druhe sedatko sa da odkliknut a potom je to obyc kocik pre jedno dieta.. ale ja to tam mam skoro stale nakliknute, aj ked idem len s jednym dietatom niekam, a druhe sedatko mam v obchode namiesto nakupneho vozika 😀
Alebo ked idem s oboma na nakupy, tam sa obaja vezu a naspat sa vezie mladsi+nakup 🙂 a starsi ide peso..
Nevyhoda: ma dost nizko nakupny kosik a ten co sedi vzadu, tam ma nohy, ked je tam este aj nieco nalozene, tak zavadime o kazdy obrubnik pri prechadzani cez cestu. A druha nevyhoda, ked ho chcem rozobrat a vycistit, treba odskrutkovat tusim 14 skrutiek a neda sa dat do pracky, pretoze zo striesky sa neda vybrat jeden drot a ani vybrat ta pevna podlozka chrbta.. takze len vydrhnut vo vani...

mamacat
10. črc 2009

cau ena, som rada ze vam to s tym kocikom vyslo;)

ja som dnes videla Vibe, kamoska ho mala. paradny kocik je to!

janinkaza
11. črc 2009

nemám síce 2 deti, pre ktoré by som riešila kočík, ale za to mám bohaté skúsenosti s chodením cca 2-ročných detí...
1. výber kočíkov je naozaj veľký a ak nie je problém s peniazmi, určite nie je problém vybrať vhodný kočík, ktorý sa bude používať 2-3 mesiace 😎
2. ak je problém s peniazmi, určite sa oplatí skejtík a ani dieťa nebude "trpieť", práve že už je väčšie a môže to chápať ako istý druh zábavy a "adrenalínu"...

v oboch prípadoch a pri všetkých zdravých deťoch však platí, že 2-ročné dieťa má šikovné nožičky ( dokazujú to doma, na ihrisku a pod, keď nemajú problém byť v pohybe doslova hodiny..)...všetko je to len o zvyku a návykoch...možno by bol vhodné, kým sa narodí ďalšie dieťa, trochu potrénovať, na dlhších prechádzkach robiť prestávky a rozkuskovať, rozprávať sa s dieťaťom, hovoriť si básničky, vymyslieť nejakú "hru" ( napr. farby áut al. učiť sa niečo nové...) no je toho veľa a uvidíte ako to pekne pôjde...a pri všetkom je potrebné mať veľa trpezlivosti ( ako pri odúčaní od plienok, cumlíka a pod...)...lebo chodiť s 3-ročným zdravým dieťaťom na prechádzky !!!! kočíkom je už trochu aj o pohodlnom rodičovi a ešte pohodlnejšom dieťati ( a kľudne si to preložte ako chcete )
😉

zdôrazňujem možnosť výberu a zváženie si možných výhod, ale aj dôsledkov ( príklad z môjho okolia - kamaratkin syn má momentálne 6 rokov a mal problém prejsť do škôlky, kt. majú vzdialenú 500 m od domu...ale prečo by chodil, keď sa ešte ako 3,5 ročný vozil so svojim vtedy 1 r. bračekom v kočíku, veď snáď ho chudiatko nenechajú chodiť, keď druhý braček sa vozí, veď sa bude cítiť ukrivdený a odhodený
😒 a teraz nemôžu ísť ani poriadne do zoo, lebo kočíky pre 6-ročných nie sú, malý má už 27 kg, t.z., že na nosenie je ťažký a on sám pod chvíľou plače, že bolia nožičky.... ale na ihrisku je ako tajfún... )...podobné príklady určite poznáte mnohé...

musko
11. črc 2009

Ahojte!
Nemám síce deti rýchlo po sebe - ale osobne by som šla do Peg Perega alebo Jané :o)
Ad janinkaza - moj syn sa vozil a spával v kočíku do 3 rokov - kým nešiel do školky, lebo jednoducho spal len v kočiari - a nie je to o pohodlnosti rodiča alebo dieťaťa - niektoré deti proste spia len v kočiari a s dlhšími trasami problém nikdy nebol - pochodí aj pobehá a v školke absolutne bez problému.....

dada07
11. črc 2009

Ahoj. Ja mám medzi deťmi 21 mesiacov a dcérka sa bez akýchkoľvek problémov zbavila kočíka a prešla aj 1,5-2km pešo (fakt, ani mne sa to nechcelo veriť) v cca 19-20 mesiacoch. To bola zima a keďprišiel bráško a súčasne jar a sezóna ihrísk, bola som veľmi vďačná za baby board. Bez neho by to bolo ťažšie. Od 2,5r však existujeme bez boardika.

Toľko moja skúsenosť.

atevi
12. črc 2009

Mne sa velmi velmi velmi osvedcil SKEJTIK.
Kupila som ho na inzerat od maicky, ktora bo uz nepotrebovala.
P.S. Medzi detmi su 2r a 3m