Děti dva roky od sebe a kočárek

elzik
16. čer 2009

Dobrý den, prosím o radu. Máme holčičku 18 měs. a v říjnu čekáme miminko, Eli v té době bude mít necelé dva ročky. Neustále řešíme s manželem dilema ohledně kočárku. Eli je chodící již od 10 měs., ráda ťapká, ale jakmile vidí kočárek, chce se vozit. Problém je v tom, že vůbec nevím, jak to vyřešit. Dvojkočárek u nás nejspíš nepřichází v úvahu, neměli bychom ho kde dávat, kočárkárna je přecpaná kočárky a my bydlíme v paneláku bez výtahu. Přemýšleli jsme na baby skatem, ale mám zase strach, že Elinka se bude chtít stejně vozit v kočárku a navíc, že mi delší dobu neustojí, vždyť bude mít teprve dva ročky, delší procházky by nejspíš nepřicházeli v úvahu. Teď jsem na netu narazila ještě na takovou sedačku, která se přidělá ke kočárku, ale vůbec nevím, o co jde, zda je stabilní, skladná apod. Proto se obracím na maminky, které mají děti věkově podobně, jak to řešili s kočárkem a dopravou. Za jakýkoliv příspěvek, radu strašně moc děkuji.
Evča

esuska
16. čer 2009

Elzik,
co si pamatuji, tak můj syn chodil od 12 měsíců, taky se docela rád vozil a sice jsme žádné mimi v jeho 2 letech nečekali, ale když mu byli 2 roky, tak jsme mu řekli, že je už velký šikula a že kočárek je pro miminka a kočár šoupli do sklepa. Zkus to taky tak, vysvětlete Eli, že kočárek bude teď pro miminko, protože ona je velká šikovná holka a když budeš chtít být někde rychleji, tak si nech přidělat na kočát stupátko, Eli se bude vozit a ještě z první ruky dohlížet na mrňouska - kamarádka to tak měla a říkala, že spokojenost byla na všech stranách. 😉

bledulka
16. čer 2009

elziku, mě teď čeká praktické vyzkoušení toho co popisuješ...

prvnímu prckovi bylo ted ve středu 2 roky a druhý prcek přijde na svět za chvíli....takže podobný věkový odstup...dvojkočárek jsme nekupovali-taky bychom ho neměli kam dávat...

od zimy ho pomalu trénujeme na to,že se hlavně chodí-začít pomalu krátké trasy a nožičky trénovat...
když budu potřebovat jít někam dál na delší dobu,tak si to zatím plánuju tak,že miminko dám do šátku a větší dítě do golfek...na normální procházky skate k hlubokému kočárku mám,na odpočinutí nožičkám to taky pomůže. A s sebou stále budu nosit šátek či jiné nosíto,abych kdyžtak jedno či druhé dítě mohla poponést. Na dlouhé procházky-celodenní budeme chodit i s manželem a každý budeme vézt jeden kočár (hluboký + sporták) ...

no,během krátké doby budu vědět jak to půjde 🙂

popelka.miri
16. čer 2009

Bledulka, moje děti jsou od sebe rok a 3/4 a já si dobře pamatuju, jak jsme s tehdejším manželem jezdili s dvěma kočáry, lidi na nás dost čučeli 😅 , dneska bych to řešila asi dvojkočárem a nechala bych ho zamknutý dole u sklepa nebo sedákovým nástavcem na kočár...přece jen, když potřebuješ sama někam daleko jít s dětmi, tak musí sedět obě 😅 Taky bydlím v paneláku, 4.p a jezdili jsme s kočárem výtahem na dvakrát, parodie hadr 😀

sophie1981
16. čer 2009

elzik, ja ti poradim pozriet tuto temu...ja tento kociarik mam oskusany v anglicku, kupila som si ho aj k mojej dcerke, pretoze planujeme hned dalsie mimco...kociarik nieje vacsi ani dlhsi ako obycajny pre jedno dieta a obe deticky v tom sedia, pripadne mimco lezi a vacsie babo sedi...je jednoduchy na ovladanie, nie tazsi ako 10 kg a odnesie hmotnost do 25 kg......

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bledulka
16. čer 2009

popelko-no uvidíme,když to tak nepůjde,tak to nějak vyřešíme jinak...ale myslím,že kombinace jedno dítě nošené a druhé v kočáře nějak půjde... 🙂
to že se na mě někdo bude koukat divně (na dva kočáry) mi je celkem ukradený,ono to období nebude dlouhý,ten starší zas ten kočár tolik nevyžaduje a s dvoukočárem už bych za rok asi nejezdila-to už mi nebude chtít jezdit kočárkem vůbec....

no uvidíme,ono až to přijde,tak se uvidí,co přesně je potřeba ... 🙂

magimary
16. čer 2009

skejtík môže byť i na sedenie:
http://www.prenasedeti.sk/product/pridavne-seda...

alebo by ti mohlo na to "najakútnejšie" obdobie pomôcť aj niečo takéto:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3624588

😉

wali
16. čer 2009

elzik - u nas bude podobna situacia a mam to zatial vymyslene tak, ze budem jedno dieta nosit a druhe bude v kociku. kazdy den chodievame na prechadzky po dedine, tak si myslim, ze to tymto systemom urcite zvladneme, kedze maly nieco prejde aj sam, tak to nebude tak hrozne. a ked bude doma manzel a pojdeme niekam spolu, tak bud vezmeme hlboky kocik+golfac alebo to mensie dieta do nosica (kedze bude lahsie) a starsie do kocika. skratka sa strasne spolieham na nositko 😝

smardik
16. čer 2009

my budem mít děti od sebe 15měsíců a taky to řeším. chci pojízdnou variantu protože Tomášek mi v žádném nosítku - vak, šátek, klokanka být nechtěl a nechce a řve tam jak pominutý tak at to druhé není taky takové

elzik
autor
16. čer 2009

Magimary - prosím tě nevíš, zda to přidatné sedátko, jde dám na jakýkoliv kočárek nebo je to dělané přímo na ten typ co je na obrázku. A prosím tě, jaká je to značka? Mooc děkuji. 🙂

Holky, vím, že to nebude lehké. O skatíku jsme hodně uvažovali, ale nedávno jsem natrefila na názory maminek a mnoho jich bylo proti. Říkali, že je vhodnější spíše pro sporťák než pro hluboký. Že v případě hlubokých kočárku, je dítko ve výšce "korby", takže nic nevidí a navíc, že je nepřirozeně nakloněné dozadu. Prý je taky vhodný jen na dobré cesty (chodníky), což u nás rozhodně nejsou a je pro děti až od tří let.
Jsem zmatená.
Všem děkuji za rady a tipy, jste skvělé 🙂

sirinka
16. čer 2009

ahoj, u nas je rozdiel 22 mesiacov, mam tento kocik http://www.prenasedeti.sk/product/kocik-pre-sur...
a manducu...bez tychto pomocok by to bolo pre mna dost narocne 😉

magimary
16. čer 2009

elzik, viem, že ten skejtík na sedenie ide na rôzne kočíky (aktívne ho používa moja kamarátka odtiaľto s nickom: ivka2007 (skús je poslať ip, určite Ti ochotne odpovie 😉 )

magimary
16. čer 2009

elzik, tuto, jej môžeš poslať IP: 😉

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

bubatinko
16. čer 2009

medzi mojimi je rozdiel 2roky 2 mesiace a nekupovali sme ziadny dvojkocik starsi mi beha od 10mesiacov od roka sme kocik pouzivali len malo... tak som toto vobec neriesila..... kupili sme pre istotu skejtik na kocik a vyuzila som ho len 2x aj to v zime ked som sa rychlo potrebovala dostat k pediatricke 😉 inak my starsi pekne chodi popri kociku a aj tak vacsinu casu na prechadzke sme na ihrisku kde sa blazni a domov mi to zvladne aj pesi ale on je dost sportovo zdatny a ma vydrz teraz uz chodieva aj na bicykliku alebo sme zobrali von odrazadlo .... ....

magimary
16. čer 2009

bubatinko, dvojkočík je opodstatnený najmä pri vekovom rozdiele 11-18m (príp. 20, hranične do 24m.), potom už nemá žiaden význam 🙂

ja soom mala medzi prvými dvoma rozdiel 18m (a teda aj mám 😅 ) a dvojkočík sme využili iba cez "najakútnejšie obdobie" tesne po pôrode (aj to preto, že bola zima a staršiemu by sa zle cupitkalo po snehu, hoci behal už od 9 mesiacov), akonáhle nastala jar, dvojkočík sme hneď predali (zavadzial nám), lebo sme ho už vôbec nepotrebovali... 😉

elzik
autor
17. čer 2009

Holky, problém je v tom, že Elinka je chodící, ale také je v období mámina mazlíčka, tedy stále je v tom období už od miminka 😉 Pokud kočárek neberu sebou, je to v klidu, pěkně šlape, občas ji musím "poponést", když bolí nožičky, i když je fakt, že žádné dlouhé trasy jsme zatím nezkoušeli, ale jakmile beru kočárek chce sedět a nemusí to být jen její kočárek. Stačí, aby byl v kočárku její synovec a ona chce taky, stejné je to i s nošením.
Moje mamča říká, že to řešila (když já byla malá a narodil se brácha) tak, že jsem seděla v kočárku v jeho nožičkách, ale to mám strach, zda nebude kočárek nestabilní a vratký a zda unese takovou váhu - Eli má nyní kolem 11kg + váha miminka.
Každopádně uvidíme, co přinese realita. Nespíš to nechám tak a jakmile se Šimi narodí, uvidíme a budeme to řešit.
Vám strašně moc děkuji za rady a tipy, a kdyby jste ještě měli nějakou radu, budu mooooc ráda. 🙂

elzik
autor
17. čer 2009

magimary: prosim tě, jak mohu kontaktovat (poslat zpravu do pošty) té tvé kamarádce, která má skejtík se sedátkem. Jsem tady krátce a nějak na to nemůžu přijít. Moc děkuji za radu.

magimary
17. čer 2009

elzik, pri tom linku s fotkou je:
nad fotkou niekoľko (myslím3) inkonky a posatv sa na každú jednu s kurzorom a na jednom Ti ukáže text: "poslať užívateľke internú poštu"...
tak tam klikni, odbalí sa Ti okno na text správy,dáš odoslať a je to 🙂

magimary
17. čer 2009

takže, klikni na obáločku so šípkou a jej nickom 😉

radka.m.
17. čer 2009

Tak já mám holky rok a půl od sebe a nevidím v tomhle vůbec žádný problém,kočárek jsme nepotřebovali,myslím si,že dvouleté dítě už chodí vcelku slušně,takže nějaká procházka určitě neuškodí a pochybuji,že hned po porodu budeš chtít pořádat nějaké dlouhé procházky,takže zase uběhne nějaká doba navíc,než se s mimčem na nějakou větší procházku nebo výlet dostanete,a dvouletému děcku snad už vysvětlím,že bude chodit samo,že kočárek je jen pro mimnka,ne?to by si taky potom mohlo usmyslet,že chce plínu,prso,nebo flašku,prostě něco,co uvidí u miminka 😲

sirinka
17. čer 2009

radka tak prid prosim ta vystetlit toto aj nasej klarke 😝 vcera dokonca v tom kociku aj zaspala v meste... 😅

elzik
autor
17. čer 2009

radka: to je fakt, že dvouletému dítěti lze již hodně věcí vysvětlit, ale myslím si, že je rozdíl flaška, prso a kočárek. Jsou děti, které i ve třech letech jezdí v kočárku. Určitě Eli něco ujde, ale je to pořád malá holčička, kterou určitě budou bolet nožičky.

lubi13
17. čer 2009

ahojte, tak tto bude pre nás realita už v októbri 09 a zataiľ sa nejako veľmi nezamýšlam nad tým ako to budem riešiť. Dcérka mi chodí od 11 mes. a kočík už vôbec nepoužívane asi od jej 15 mes., ani v zime. proste sme ho zbalili a bolo. Ona chce chodiť sama a aj keď stretneme iné deti, aj staršie ako ona, v kočíku, tak ich chce akurát voziť, ale do kočíka sa nepýta, takže snáď to tak bude aj potom.
Je to asi fakt tým tréningom, my denne nachodíme aj 3 km a tak je malá zvyknutá a nebojím sa ani dlhších prechádzok.
elzik - podľa mňa chvíľu po pôrode určite nebudeš chodiť na nejaké dlhé prechádzky, veď s novorodencom sa to asi veľmi ani nedá a potom uvidíš. Dcérka zasa o niečo povyrastie a možno by som to skúsila s tým, že je už veľká slečna a že môže mamičke pomáhať s bábetkom....

radka.m.
17. čer 2009

napsala jsem svůj názor,vše záleží na postoji matky,jak se k tomu postaví,a pokud tříleté dítě jezdí v kočárku,tak bych teda ráda věděla,jak asi funguje ve šlkolce na procházkách 😲,sirinka-pokud bude dítě utahané třeba i pětileté,a šoupnu ho do kočárku,tak je samozřejmé,že je schopné usnout i v kočárku 😎

deina
17. čer 2009

Ja dufam, ze nebudeme potrebovat surodenecky kocik (vekovy rozdiel bude 22 mesiacov), spolieham sa na satku a ergo v pripade potreby (ak sa budem musiet dostat niekam nacas s dvomi detmi) a snad mi dovtedy bude maly chodit aj popri kociku. Sice chodi pekne, uz ani nepada - ale nechce ani za rucicku, ani pri kociku. Asi je prenho este vsetko velmi nove a musi si to osobne ohmatat a nezaujima ho, ze ja potrebujem ist inym smerom. 😅 No ale o pol roka to uz moze byt inak, to je este dlhe obdobie.

sirinka
17. čer 2009

jaj baby budte radi, ze vam chcu deticky pekne chodit...
nasa klarka zacala, ked mala 12 mesiacov...ale darmo som sa snazila, 2x denne prechadzky, trening, vysvetlovanie...jednoducho po nejakej dobe chce ist na ruky a hotovo...hadzala sa mi o zem, revala na celu ulicu. nepomahalo prosenie, zvyseny ton, ani ked som isla akoze prec....dokonca som sa uchylila k slubovaniu, ze ked prejde kusok, dostane nieco...ale to som rychlo zrusila, radsej volim kocik...
pritom po dome ma vrtulu v zadku, na zahrade beha bez prestania, ale ako nahle ideme "niekde" a je jedno ci do mesta, alebo len u nas pomedzi domi, chodit dlho nechce.
a druha vec je, ze niekedy ideme pomedzi dav, v nakupnom centre alebo popri viac frekventovanej ceste, vtedy som rada ked pekne sedi priputana v kociku...

paolin
17. čer 2009

kluci jsou sice necelé 3 roky od sebe, ale baby skate jsme měli a supr. jednak to staršího bavilo a když jsem někam spěchala, šup s ním na stupátko a už se frčelo 😀 na golfáču máme stupátko pro sourozence a využíváme taky hojně. někdy se kluci v kočáře prohodí 😀

didiana1
17. čer 2009

Ja mám tento kočík je úplne super odporúčam 😉
http://www.prenasedeti.sk/product/kocik-pre-sur...

byyz
17. čer 2009

tak my žádnej dvojkočár kupovat nebudem....s takovým krámem se tahat nebudu a 2 roky mi přijdou dost velkej rozdíl na to, aby nebyl potřeba
hodlám to řešit tak, že Márinka bude v golfkách a mimino ponesu v šátku.....Márinka přesedlala na kočár až v roce a čtvrt, do tý doby chtěla jen nosit, teď chce jen vozit, tak si myslím, že to zvládnem
jo a chodit začíná pomalu až teď

reruna
20. čer 2009

Mě to taky čeká, v září bude mít Míša dva roky a mám termín 1.10., sourozenecký kočárek bych koupiila, pokud by byl věkový rozdíl menší nebo pokud dítě začalo později chodit. Míša ted už ujde docela dost sám a přes týden to žádné dlouhé procházky stejně nebudou, jen po městě po nákupech, a to by měl zvládnout. Nemám strach, že by chtěl se v kočárku vozit on, to spíš bude chtít vozit ten kočárek, tak budu mít strach, že vyklopí miminko 😀 A pro jistotu budu sebou vozit manducu, kdyby bylo potřeba jedno nebo druhé dítko ponosit. O víkendu doufám, že na delší procházky půjdem s manželem nebo babičkou a vezmem golfky, v zimě možná ještě i sporták s dekou a nánožníkem nebo zase manducu. Jestli se někdo bude dívat blbě, že jedem se dvěma kočárama, tak to mi bude úplně jedno. U nás se možná budou dívat blbě i na tu manducu 🙂 , ještě jsem tu s tím nikoho neviděla, i šátek je tu na malém městě docela rarita 🙂

mamacat
20. čer 2009

ahojte. moje deti budu mat vekovy rozdiel 2 roky a 4 mesiace a surodenecky kocik asi kupim. rozhodne nie nejaky velky (a drahy).
moja dcera ma teraz 2 roky a tiez dost vela chodi sama. az tak ze vcera som s nou bola v meste a ani ma nenapadlo zobrat kocik 😅 bola to velka chyba, lebo museli sme ist niekam peso asi 15 minut. no ona zacala vymyslat. utekala mi druhym smerom, nechcela sa drzat za ruky a nakoniec sme skoncili na rukach 😝 takuto situaciu si viem predstavit aj v nakupnom centre ci v ZOO.. takze my asi budeme este kocikovat.
mam vyhliadnuty kocik podobny ako co tu dala didiana1. s tym rozdielom ze v zadu je tiez sedadlo, ktore sa da vybrat a potom pouzivat tam len tu dosku na stanie.
skusali sme v obchode taky kocik kde sa vzadu da iba stat, ale mala mi z toho chcela furt zliezt, a potom zase naspat vyliezt. myslim ze tak okolo 2 apol 3rokov to zvladne, ale teraz este sa mi to zda dost nebezpecne.