Děti dva roky od sebe a kočárek

elzik
16. čer 2009

Dobrý den, prosím o radu. Máme holčičku 18 měs. a v říjnu čekáme miminko, Eli v té době bude mít necelé dva ročky. Neustále řešíme s manželem dilema ohledně kočárku. Eli je chodící již od 10 měs., ráda ťapká, ale jakmile vidí kočárek, chce se vozit. Problém je v tom, že vůbec nevím, jak to vyřešit. Dvojkočárek u nás nejspíš nepřichází v úvahu, neměli bychom ho kde dávat, kočárkárna je přecpaná kočárky a my bydlíme v paneláku bez výtahu. Přemýšleli jsme na baby skatem, ale mám zase strach, že Elinka se bude chtít stejně vozit v kočárku a navíc, že mi delší dobu neustojí, vždyť bude mít teprve dva ročky, delší procházky by nejspíš nepřicházeli v úvahu. Teď jsem na netu narazila ještě na takovou sedačku, která se přidělá ke kočárku, ale vůbec nevím, o co jde, zda je stabilní, skladná apod. Proto se obracím na maminky, které mají děti věkově podobně, jak to řešili s kočárkem a dopravou. Za jakýkoliv příspěvek, radu strašně moc děkuji.
Evča

cazadora
12. črc 2009

my budem taky kupovat skejtík za kočár budou od sebe 2r a 3m, natálku trénujem bez kočárku už teď ale když budu potřebovat dál tak ho určo využijem

betka1
18. črc 2009

ena, pises, ze mate Phil&Teds. Ked lezi dole babo, tak ma horne dieta dost miesta pre hlavicku? Ja som do toho posadila v obchode dcerku a zdalo sa mi, ze ked este 2 cm podrastie, tak sa jej bude hlava udierat o tyc.

peta.cz
19. črc 2009

Skejtík máme taky a je super. Kupovali jsme od firmy Lascal, je opravdu hodně variabilní. Kočárek mám Hoco Diamond, takže prcek se mi krásně vejde do mezery mezi rukojetí a kočárkem. Skejtík používám hlavně když spěcháme, Míša si naskočí a hned můžeme jet rychle. Když skejtík nepoužívám, tak ho jednoduše odcvaknu a nechám doma. Jinak jsem malému pořídila pidigolfky, takže když jdeme na procházku tak si každý tlačí svůj kočárek 😀 On v tom tedy nevozí panenky, ale svého oblíbeného medvídka 😉

caira
25. črc 2009

betka: to jsem o P&T taky slysela, ze kdyz je tam ten double kit nasazeny tak starsi dite soupe hlavou o boudicku, nase ratolesti od sebe budou cca 2 roky a mesic a porad nevime jestli to bude potreba nebo jestli vystaci jen skejtik, ja si rikam, ze snad jen ten skejtik, ale rozhodneme se asi az se prcek narodi a uvidime jako bude mala zvladat, kdyz by to delalo problemy tak poridime asi P&T Vibe

bubatinko
28. črc 2009

babenky, medzi mojimi je rozdiel 2roky 2 mesiace ale teraz nastal problem, starsi syn doteraz krasne chodil peso popri kociku ale posledne 3 tyzdne akoby utalo... on sa chce vozit, mame skejtik ale ten nechce .... v septembri bude mat 3 roky a je mi blbe kupovat kocik pre surodencov pre trojrocne dieta..... ale je to o zivot lebo mladsi vazi uz teraz 11kg a nosit ho na rukach nevladzem ked dam starsieho do kocika........ ako toto vyriesit fakt dilema kupit nekupit?? co by ste poradili..... 😅

sirinka
28. črc 2009

bubatinko satku alebo nejaky kvalitny nosic 😉

geegee
28. črc 2009

Ja mam rozdiel 2 roky a 1 mesiac, starsi syn sa uz v case narodenia braceka nevozil v kociku skoro vobec. A ked uz boli dvaja, tak s malinkym som chodila von len okolo domu a to sa Matusko motkal okolo nas a ked sme isli peso dalej, tak maly isiel do Manducy, starsi za ruku a isli sme 🙂

janka1874
31. črc 2009

no ja tiež uvažujem o tom skejtiku len sa obávam že s tým budeme mať problém moja Sendy sa strašne rada vozí v kočíku ako náhla vidí že berieme kočík ani len z brány nevylezie kým v ňom nesedí

denisse
27. kvě 2010

ahojte, poradi mi niekto, ci tento skejtik pasuje na Inglesinu Magnum?

http://www.detskyraj.cz/zbozi/8592-lascal-buggy...

na tychto strankach pisu, ze ano, ale v jednej predajni mi povedali, ze nie, kvoli tomu aku ma ta inglesina brzdu ... nemali to tam ale na ukazanie, tak neviem, comu verit ...

dakujem 🙂

denisse
22. čer 2010

tak uz to viem vcera som bola v predajni, kde mi to predviedli ...
aj by to niekomu pomohlo, tak PASUJE 😀

siska76
23. čer 2010

@bubatinko no niečo mi to pripomína 🙂 , môj synček sa tiež ťažko vzdával kočíka a do toho vzdor, ale vysvetľovala som mu trpezlivo, že skejtík je teraz jeho a kočík je pre bábo...po čase to pochopil...

veruska007
24. čer 2010

Holky, taky to resim, mladsi ditko ma 15 mesicu a za pul roku cekame druhe miminko. Nastesti drobek chodi od 5 mesicu, venku dokaze hodiny behat sam... akorat nekam s nim dojit je sebevrazda, protoze beha vsude mozne jen ne tam, kam chci ja. Protoze maly chodi, tak jsem si rikala, ze je zbytecne kupovat dvojkocarek a mame pro mimco normalni kocarek. Kamaradi maji ditka od sebe 1,5 roku a vystacili se skatem. Tak ho asi taky poridim...no, a v nejhorsim miminko do satku a starsiho na sanky nebo do kocaru, kdyz bude zima.

ined77
24. čer 2010

@veruska007 🙂 ...chodí od 5měsíců??? 😀

bufina
25. čer 2010

Ahojte, My máme prcky od sebe 2 roky a 3 měsíce. Taky sem chtěla kupovat ten skejtík ke kočárku, ale nakonec nebyl potřeba. Malá pěkně chodí sama i na větší vzdálenosti. Na vánoce dostala kočárek s panenkou, takže když jsme vyrazily ven, tak jsme obě měly svůj kočárek a malá z toho byla tak nadšená, že se dokázala procházet dvě hodiny. Před pár týdnama jsme jí pořídili odrážedlo - takový to kolo bez šlapátek, takže procházky sou taky super, si jede vedle mě a je spokojená.

veruska007
25. čer 2010

Jo, od 5 mesicu za ruku. Ted v 15 mesicich sam vyslape schody do 4. patra, ze schodu chodi za ruku. On je vyvojove dost vepredu, hlavicku drzel, uz kdyz jsme sli z porodnice, poprve se sam postavil na prelomu 2. a 3. mesice 😀 . Tak mi prave dvojkocarek prijde zbytecny... ale venku porad pobiha tam, kam chce sam a neda se ukocirovat. Tak teda nevim, co s tim. Odrazedlo mame taky, ale zatim je veliky, takze akorat chodi po byte vedle nej.

jaa
26. čer 2010

@veruska007 Naše malá byla vývojově o 3 měs.dopředu...Držela si sama kebulku už v týdnu,pásla koně ve 3t,SAMA!!!se posadila v 6m...to má napsané i v očkováku..posadila se před dr a to jen sílou břišních svalů....chodila za ruce od 6m,to si dr točila na video,jako raritu. 😝 ...od 8m lezla,chodila kolem nábytku a v 1ém přišla za mnou do kuchyně..bez nějakého pobízení ap....Vše sama bez nějakého cvičení ap...v roce vylezla na štafle ,až nahoru a sedla si na parapet....ve 1šm si sama chodila po schodech nahoru i dolu....
Ale,že by dítě stálo samo ve 2 měsících,,,,tak to jsem teda fakt neslyšela....Možná,že se zvedlo s pomocí za ruce do stoje..To bych brala,protože to dělala i malá....

mirka907
26. čer 2010

@veruska007 nehnevaj sa na mna, ale to co pises mi pride absolutne neuveritelne a uplne proti prirode. 2-3 mesacne dieta sa akurat konecne vysporiada s tym, ze je mimo bruska a nie to ze sa uz vie postavit. Skoda ze v albume nemas fotky tohoto zazraku....

marti457
26. čer 2010

@mirka907 😉 😕 nemám slov 😀

marti457
26. čer 2010

Jo jinak máme děti 22měs. od sebe, kluci jsou trošku lenoši tak když potřebujem někam dál - jedeme autem 😉 Jinak to neřešíme, chvilku mi Kubik seděl na korbě, když byl Lukášek ještě miminečko a taky jsme někam došli 😅

veruska007
27. čer 2010

Jo, my to posilali tehdy kamaradum, pac nam to nikdo neveril 😀 .

momin
27. čer 2010

Ahojte holky,uplne nahodou sem tady nakoukla protoze vidim prizpevek Verusky007-kterou znam...
A fakt nekeca-mam fotku 3 mesicniho stojiciho Honzika.... 😉
Sem uplne mimo tema tak se omlouvam....

kveluse
28. čer 2010

HOlky omlouvám se, že rozšiřuju téma mimo téma, ale verusko, neděsilo tě to někdy?
Naše malá se ve 2 měsících začala otáčet, ve 4 lezla, v 5 si sedla, v 6 stoupla a od 8 chodí, v 10 vylezla na žebřík. A můžu říct, že jsem trávila nejednu noc přemýšlením, kam tak spěchá.

jaa
28. čer 2010

@momin A to fakt stál úplně sám bez držení v prostoru???

momin
29. čer 2010

@jaa tak to bych opravdu lhala.. to nevim jestli dokazal.. Ale stal a drzel se rucickama gauce...

jaa
29. čer 2010

@momin Já si myslím... 😉 Naše malá se sama postavila v prostoru v 8m a to neumí plno dětí ani po roce...
tady je ve 4m..A,kdyby neměla již v 6t plně vyvinuté kyčle,tak bych ji to ani nenechala dělat..

stvura
29. čer 2010

Ja dvojkocik neriesim, maximalne kupim malemu stupienok ku kociku, budem mat rozdiel dva roky....maly mi tiez chodi od desiatich mesiacov

glickaiva
14. črc 2010

Ahojky,
tak to má starší dcera bude mít 3,5 roku a astále se podle potřeby v kočáře povozí. Samozřejmě jen vyražíme li na delší i celodenní procházku. Do města to máme daleko, takže mám dvojkočár a Ada si tam i občas zdřímne nebo odpočine. Nedokáži si zatím představit vyrazit na celý den ven bez kočáru, občas je protivná, někdy utahaná apod. To si ji pak mám dát za krk???? A chodit každý den jen kolem baráku a okolí na procházku mě fakt nebaví.

eva4444
14. črc 2010

my mame rozdiel 2r3m a prave sa Peto naucil bicyklovat ked prisla Viki tak trajdal popri mne na biku v kociku uz nechcel byt

deina
19. črc 2010

My mame napokon rozdiel 20 mesiacov, rozmyslala som na buggypodom, aj kocikom, ale som rada, ze som napokon rozhodnutie nechala az po porode. Vobec sme kocik pre starsieho nepotrebovali. Este na zaciatku tehotnestva bol taky, ze sice chodil pekne, ale kade tade, nie pri mne a za ruku, ale do konca tehotenstva sa polepsil a nemali sme problem chodit aj na dlhe prechadzky (ma super vydrz), on stale peso. Aspon mi lepsie spi, odkedy tolko pesuje. 😅 Ja by som poradila nechat taketo rozhodovanie az po porode, tazko povedat dopredu, ako bude reagovat starsi surodenec a kolko sa mu bude chciet chodit.

mataharyy
2. srp 2010

Já sem nad tím dumala a došla jsem k závěru že není nad čím dumat, malej už teď nechce být v kočárku a co teprve za třičtvrtě roku... Když budu něco pořizovat tak to stupátko s kolečkama co se zapojí ke kočárku 😉