Děti dva roky od sebe a kočárek

elzik
16. čer 2009

Dobrý den, prosím o radu. Máme holčičku 18 měs. a v říjnu čekáme miminko, Eli v té době bude mít necelé dva ročky. Neustále řešíme s manželem dilema ohledně kočárku. Eli je chodící již od 10 měs., ráda ťapká, ale jakmile vidí kočárek, chce se vozit. Problém je v tom, že vůbec nevím, jak to vyřešit. Dvojkočárek u nás nejspíš nepřichází v úvahu, neměli bychom ho kde dávat, kočárkárna je přecpaná kočárky a my bydlíme v paneláku bez výtahu. Přemýšleli jsme na baby skatem, ale mám zase strach, že Elinka se bude chtít stejně vozit v kočárku a navíc, že mi delší dobu neustojí, vždyť bude mít teprve dva ročky, delší procházky by nejspíš nepřicházeli v úvahu. Teď jsem na netu narazila ještě na takovou sedačku, která se přidělá ke kočárku, ale vůbec nevím, o co jde, zda je stabilní, skladná apod. Proto se obracím na maminky, které mají děti věkově podobně, jak to řešili s kočárkem a dopravou. Za jakýkoliv příspěvek, radu strašně moc děkuji.
Evča

koderly
17. led 2016

Holky, jak pak resite u starsiho sourozence spinakni pres den, kdyz jste nekde venku? Ja takhke muzu kamkoliv, protoze syna dam spat do kocaru, ale kdyz neporidim dvojkocar, jak to budu delat? Diiiky

lajla
17. led 2016

@koderly budeš ho muset pořídit nebo zůstávat doma🙂 eventuálně manducu nebo neco ale není nad dvojkocar, mám teď donkeyho a super

betelgeuzz
17. led 2016

@koderly Starší přestala ve 2 letech spávat, takže si to vyřešila sama 🙂

yellowbanna
17. led 2016

Řešili jsme dvěma způsoby podle náročnosti a cíle výletu. Buď skate na kočárek nebo staršího do golfáče a mimi do šátku. Ven jsme chodili většinou dopoledne a kluci už od dvou let odpoledne stejně nespávali. Dvojkočár mi v okamžiku, kdy jsou staršímu dítěti už dva, přijde jako zbytečně velká investice na dva, tři měsíce.

konidana
17. led 2016

@koderly Starší od 1,5 roku přes den nespala (dřív jen v kočáru), ale přes zimu byla unavená a na zabití, tak jsem šla s kočárem ven, starší si v šátku dala dvacet, v krámě jsem jí navlíkla do kombinézy a domů šla po svých.

koderly
17. led 2016

@lajla máš donkey!! já jsem do něj zamilovaná! dá se s nim do obchodu a tak? přemýšlím o něm, že bych když tak pak složila na mono verzi, až starší syn nebude chtít kočár a nebo půjdem někam jen s jedním..

lajla
17. led 2016

@koderly úžasný kočárek! Pravidelně skladam na mono a jde to rychle bez problémů...měla jsem asi 6souroz kočárku a tento je top! Teď už využívám občas starší má 3.5 ale když je nemocná nebo spatne počasí či bolí nožky svezu nemám s tím problém...prostě braskovi závidí🙂 teď už více využívám xplory ale donkeyho zatím necham...i když opravdu používám zřídka
My prostě řadí chodime na výlety podnikame akce a prostě 2 lete dítě je pro mě male aby to vše ustalo... Kolikrát slyším jak maminky nechávají chodit 18 měsíční všude že kočárek nepotřebují, obdivují jejich nervy🙂 nevěřím že někam dojdou... Proste bez kočárku bych si to nedovedla představit i kdyby dítě spalo "občas"

lajla
17. led 2016

@koderly JoJo všude prolezeme🙂

koderly
18. led 2016

@lajla ja si to prave take myslim, ze dvoulete ditko by melo mit jeste kocarek....navic s nasim zivotnim stylem - neustale nekde litame, hory, dovolene, vylety, kolikrat cele dny pryc z domova....nedovedu si predstavit, jak bych to pak se starsim delala na spinkani....a ze on rad spinka! Nemluvne o nozickach, muzu poridit skate ke cameleonovi, ale jak dlouho na tom vydrzi, navic to neni do terenu...nooo tak kdybyste Donkeyno prodavali, dej vedet🙂

akankeo
18. led 2016

@koderly mam holky od sebe 18 mesicu a dvojkocar sme nemeli, nebyl treba. Holka uz chodila a na vylety sme brali satek a sportak nebo satek a nositko pokud byl teren moc