Děti rok po sobě, mám koupit dvojkočárek?

katttusska
16. črc 2014

dobry den mile maminky,chci se zeptat.amm 8mi mesicniho syna a jsem v6 tydnu tehotenstvi a potrebovala bych poradit.az se nam narodi druhe ditko synkovi bude neco amlo pres rok a nevim jestli mam koupit dvou kocarek nebo ne.nevim jak to resit.dekuji za vase nazory

konidana
16. črc 2014

Dvoukočár, nebo kombinovat kočár a nosítko nebo šátek. Já mám děti od sebe skoro dva roky a využívala jsem ke kočáru hojně šátek. Osvědčil se mi pro mladší i pro starší dítě(když bylo mladší v kočáru). prostě se to dá báječně kombinovat. Ale je fakt, že já šátek měla od narození už na první dítě, takže byly zvyklé.

jasekd
16. črc 2014

@katttusska za me urcite sourozenecky kocar koupit. Mam deti rok od sebe, navic oba zacli chodit pozde. Pro me to byla nejlepsi a nejuzitecnejsi vec, co jsem pro deti poridila. Mela jsem i Manducu, ale noseni ani me ani deti moc nezaujalo, vic nosil manzel.

jija
16. črc 2014

Urcite dvojkocar,ja koupila pro dvojcata, vedle sebe. Deti jsou od sebe 15 mesicu tak aby sly obe sedacky dat do lehu a mohli spat na prochazce a ocenila jsem to i kdyz byl starsi nemocny a usnul v kocaru.mam takovy co prpjde 80 cm dvermi takze jsem se vsude v pohode dostala.starsi sice chodi od 8 mesicu ale venku se chtel vozit az ted zacina venku chodit tak na kratke vzdalenosti mam akorat golfky s malou, ale treba k doktorovi porad velky kocar, ale uz mam objednany skejt tak uvidime jak s nim bude spolupracovat

verusky
16. črc 2014

@katttusska
Ja mam holky 16 mesicu od sebe a bylo mi lito dat penize za dvojkocar. Takze jsem pujcila skate za kocar a starsi byla vytrvala, hodne chodila a jinak byla na skatu. Byla jsem rada, ze jsme to vsechno zvadly (nebylo to jednoduche...) a pokud bych mela to stesti a jeste jednou rodila deti blizko sobe, mozna bych nad tim kocarem uvazovala. S mensim odstupem urcite. S tim mym to slo i bez dvojkocaru, ale trochu nahrane. S vestim odstupem mi to prijde zbytecne, ale podle okolnosti, jak moc se chodi daleko 🙂

snazilkabara
16. črc 2014

Ja mám také 16 M od sebe a dvoj kočár jsem nemela. Malá chodila od 11m a ani pak už v kočárku nechtěla byt. Měli jsme pak také skate asi po pul roce když už ji byly 2 roky. I šátek jsem někdy použila.

jenny.kay
16. črc 2014

Sourozenecký kočár je nejgeniálnější vynález a nevím, co bych bez něj dělala! Mám takový, který se dá dle potřeby přestavět během dvou minut z mono na duo. Když jdeme jen kousek, tak ho mám jako mono na jedno dítě a starší běhá, nebo se veze na "skejtu". Když jedeme dál nebo MHD, tak ho přestavím na duo a vozí se obě děti. Starší, která před narozením sestřičky nechtěla kočár ani vidět, tak ho teď miluje a mně to neskutečně usnadňuje práci. Cestovat MHD bych si bez něj absolutně nedokázala představit.

olusenka
16. črc 2014

na tohle se tu ptá každou chvíli někdo, a já odpovím stejně: je ještě moc času, to řešit. Tohle je absolutně zbytečně brzy. Určitě počkej tak 3-4měs., než to začneš řešit aspoň teoreticky, jak by to šlo udělat, a až tak 1-2měsíce před porodem prakticky (koupit dvojkočár a jaký a kde atd.). Jsou dokonce maminky, co to řeší a radí řešit až po porodu. Vyhlídnou si kočár a koupí až pak.
Teď je Tvému synovi 8měs. a ani my ani Ty nemůžeme vědět, kdy začne chodit, jak bude chodit, jestli ukázněně, kam Ty budeš potřebovat (nebo odbíhat, sbírat kamínky, dělat blbosti jako ten můj raubíř 🙂 ), max. se asi dá odhadnout, jestli bude spát v kočáře, pokud už tam třeba spí teď. Já dvojkočár mám a bez něj bych nedala ani ránu, nikam bych se s dětma nedostala, ani nakoupit do krámu pouhých 5-10minut pěšky od baráku. A syn mi taky v kočáře spí. Jsem za něj ráda. Kupovali jsme ho asi 2měs. před porodem.

veruska007
17. črc 2014

Je to individuální. Naši kluci chodili brzy, v roce jsme měli golfky jen na dlouhé výlety nebo cesty na nákup. Od 1,5 roku do kočárku nesedli. Už od roku jen s bojem. Měla jsem i skate, ale neosvědčil se mi. Kluci byli divoši, vůbec na něm nechtěli stát, po pár marných pokusech jsem ho prodala.
Osobně bych počkala, dvojkočárek můžeš koupit skoro kdykoli. Třeba bude stačit jen odrážedlo pro staršího.
Také jsem pokukovala po dvojčecích tandemových golfkách - třeba na výlety, ale odradily mě kritiky, že se špatně ovládá, protože těžší dítě sedí vpředu.

petule246
17. črc 2014

@katttusska - mám kluky rok a půl po sobě a za dvojkočár jsem byla velmi vděčná. Starší syn začal chodit relativně pozdě a pokud jsme někam spěchali (doktor nebo i jen pouhý nákup) byl dvojkočár fajn. Koupila jsem ojetý (opravdu za pár peněz) a používala jsem ho tak rok, pak už starší syn chodil sám a dost jezdil na odrážedle, ale moc jsem si ho pochvalovala. A je pravda, že jsem se rozhoupala a koupila ho tak 2 týdny před porodem.

elielizabeth
17. črc 2014

@katttusska Mám děti cca rok a třičtvrtě od sebe a i přes to, že dcerka dokáže ujít kilometry i do prudkého kopce, tak jsme koupili kočárek pro 2. Dcerka chodí po obědě spát a musí, je tak naučená, protože i ve školce chodí děti spinkat a když jedeme na výlet už od rána, tak je to k nezaplacení. Osobně jsme zkoukli a projeli různé kočárky (Phill and Teds, kočárky, co jsou sourozenecké za sebou,...) a nakonec jsme se rozhodli pro Bumbleride Indie Twin. Projede 80cm dveřmi, ale i tak má dcerka dost místa i v zimní kombinéze. A polohovat jde až do úplného lehu včetně nožiček, což pro spací dítě v kočárku upřednostňuji. Dcerka je i v něm krásně vyspinkaná. Bez toho kočárku si to nedovedu představit. Budeme ho určitě využívat až do zimy, kdy budou dcerce 2,5 a synovi 1 a pak až možná budu uvažovat jen nad sporťákem pro syna...