Do kolika let jezdit v kočárku?

ina.b
5. led 2009

Ahojky. Přemýšlím, co s kočárkem - sporťákem, jestli ho vůbec ještě využiju. Adélce je 14 měsíců a už capká sama. Do kočáru jí nemůžu za nic na světě dostat. Používala jsem do teď. Máme doma i golfky na jaro. Tak přemýšlím, do kolila let, dítě jezdí vůbec v kočárku? Že bych se třeba sporťáku zbavila, navíc ho nemáme kde skladovat 😝

danae
29. bře 2009

Na kratší procházku tak od dvou let úplně v pohodě bez kočárku, ale na delší jedeme s kočárkem, i když většinu cesty ťape pěšky.

Teď máme druhé dítě a máme tandem. Myslím, že ho využijeme minimálně ještě půl roku. Především teď, kdy jsou časté změny počasí (ze slunečna ve sněhovou bouři 😉 ), tak hodně uceňuju, že si malá může hupsnout do kočárku a rychle frčíme domů. Také třeba na poště, nebo nákupu jsem často ráda, že malá sedí a nemusím ji honit okolo. Na delších procházkách ji posadím do kočárku, když jdeme po ulici, kde jezdí více aut, a pak ji vysadím až v parku. A na celodenní výlety třeba do ZOO je kočárek nepostradatelný, protože se v něm po obědě vyspinká.

Pokud vám kočárek vyhovuje, tak bych se mu nebránila. Myslím, že je to často bezpečnější a i pohodlnější řešení pro rodiče i dítě. Na dovču bych golfky určitě vzala.

briketa
29. bře 2009

Poupe, joggingove trojkolky s obrovskymi kolesami zvladu v pohode aj hmotnost nad 20kg.. Ale Maclaren golfky su myslim do 20, nie? Syn ma tri roky, to som len dala ako priklad patrocneho. Na behanie ho musim brat so sebou, nemam ho kam dat. A to sa bez kocika neda.

adetka
29. bře 2009

S Mirkou chodim stale s kocikom (v stredu bude mat 28 mesiacov)... vacsiu cast cesty kraca vedla mna, pripadne tlaci kocik... ale ked potrebujem rychlo bezat domov, pripadne nieco vybavit... rychlo ju supnem do kocika a bezim... aj s jasliciek sa mi s nou ide lahsie s kocikom... casto som s nou vonku cely den (ked je pekne)... a tak si ma kde pospat... mame golfac, ktory sa da sklopit... v lete si kocik urcite zoberiem zo sebou (aj k moru, aj na hory)...

astrane
29. bře 2009

Malej má dva roky a měsíc a denně v kočárku spí...chodíme na dlouhé procházky a on by to neušel a musela bych ho nosit a to si nemůžu se svýma zádama dovolit...počítám tak do léta určitě budem brát kočárek s sebou a na delší trasy možná ještě dýl....taky mám v plánu tam šupnout tříkolku až ho to přestane bavit a šupnout tam pak i malýho-oboje nosit teda nebudu ani náhodou...U nás bude problém naučit ho odpoledne spát doma....a taky se moc rád vozí 😀

kubaka
30. bře 2009

georgiin psala, že ortopedi doporučují nepřetěžovat do 3 let a vozit s sebou kočár- tak to my asi hravě splníme: jsou nám dva venku raději ve Vervíkovi - když někam jdu, bez kočáru bychom nedošli. Na procházku a po hřišti běhá sám, ale jinak by akorát zdrhal, tak jsem raději, že je uklizený v kočáru. Vůbec mu nevadí sedět a rozhlížet se. Naštěstí.
Taky si to chci ještě užít - to vožení 😝 Další už nebude a u prvního syna ještě nebyly kočárky tak krásné a pohodlné, tak chci mít hezké vzpomínky 😵

titkovamiriam
30. bře 2009

ja tiez este obcas kocikujem,hlavne ked ideme von na take 2-3 hodinky a chcem nakupovat.nechcem sa este rozlucit 🙂

bibula
30. bře 2009

😀 u nas to boli mesiace,nie roky 😀 😀 😀

veronikahel
30. bře 2009

kamaratka ma 3,5 ročneho syna a ešte sa sem tam odvezu 😀

peppapig
30. bře 2009

Nase mala bude mit 2 roky a bez kocaru si to zatim nedovedu predstavit. Kdyz vychazime z domu tak jde vedle me (no spis utika na opacnou stranu, ale uz toneni tak hrozne), v poledne v nem usne a pri zpatecnich cestach z mesta atd je rada ze se zavrta, kouka ven a mava a zpiva. Nekdy uz me prijde velika na kocar, v zimni bunde v nem byla nasoukana jak 'vosa na bombone' 😀 😀 ale zatim je to nutnost, tak chci nejak oddalit noseni nakupni tasky z obchodu. Do parku cupitame pesky nebo na trikolce 🙂

matica2
30. bře 2009

moja staršia ako sa naučila chodit tak do kočika len násilím ked som sa ponáhlala(aspon som si vozila nákup v nom 😀 ), a mladšia ked ho vidí tak si súrne potrebuje sadnút 😀 ale ked nevidí tak nepotrebuje ale keby som šla na dlhšie ako 2hodky tak beriem 😉

martao
30. bře 2009

My do 1 roka. Potom peši.

caira
31. bře 2009

ja taky premyslela jak dlouho muze ditko byt kocarkove..v lete se chceme snazit o mimi a kdyz to vyjde tak rychle jako s prvni dcerou tak by od sebe deti byly tak cca 2 roky a 2 mesice nebo tak nejak, tak jsem si zrovna rikala, jestli pak bude potreba koupit P&Tda nebo jestli uz deti okolo tohodle veku chodi jen pesky...ale u nas se zatim jeste ani nechodi, dcera tepve ted objevila ze ma nozicky na neco vic jak na kopani do hracek 🙂 takze hadam, ze nez zacne chodit, ze to jeste nejaky ten mesic bude a kocar vyuzijeme do "tri let" 😀 😀

briketa
31. bře 2009

Kocky ked uz nemate kociare, co urobite s vacsim dietatom ked poobede zaspi vonku?
Lebo si neviem predstavit, ze mojho triapolrocneho by som tie dve hodky co spi nosila na rukach a este v piatom mesiaci... a to zaspava pravidelne vonku, jemu je to uplne jedno kde je. Ja som vonku cely den. Ihrisko, tury po horach, u nas aj plaz, kamaratky, mesto.

ena
1. dub 2009

briketa; mne sa 2 krat stalo, ze mi zaspal starsi, ked sme boli bez kocika, v buse, no, dakujem pekne, to bola fuska, dovliect ho domov na rukach. A najlepsie bolo, ze doma som ho spiaceho vyzula, vyzliekla, ulozila do postele a on sa ZOBUDIL 🙂)
Mne bude kocik chybat, ked ho prestaneme pouzivat, ved to je super vec, ja ked idem do obchodu bez deti, tak som nervozna, ze nic pred sebou netlacim 🙂 Minimalne nakupny vozik, kde sa da, kocikujem 🙂)
Ja ho mam fakt namiesot vozika, ked tam nesedia deti, tak bundy, nakup, odrazadlo...

ena
1. dub 2009

caira; my mame 23 mesacny rozdiel a mame P&T, ja som spokojna.. ono, si vezmi, ze pokial budes chciet ist na dlhsiu prechadzku, a starsia uz nebude chciet chodit a mas len single kocik, tak sup na ruky starsiu dceru, druhou tlacis kocik..
ale jasne, ze to je individualne, zalezi kto ako daleko chodi s detmi, ci ide autom, dieta vylozi zo sedacky v podzemnej garazi, vytahom sa odvezie rovno do obchodu, potom von za nak. centrum na ihrisko, alebo ide MHDckou, alebo chodi len peso a zmakne niekolko kilometrov....

prasiatko30
1. dub 2009

ja rozmyslam ze teraz akosa narodi male asi starsej zadovazim ten skejtik za kocik - lebo ja ju fakt nebudem vlacit na rukach a drzat rucku od kocika v zuboch 😀 😀

ena
1. dub 2009

prasiatko30: ze v zuboch 🙂 my mame aj skejtik, ten je fajn, lebo ked nepouzivas, bud ho celkom odpojis, alebo vyklopis hore. Len to, ze ten starsi si pootm zoskakuje kedy on chce 🙂 Na nasom krpec aj sedaval, teda, nie je so sedatkom, ale on si tam, kde sa stoji sadol a nohy vylozil na konstrukciu kocika.. A raz tam tak aj zaspal, hlava opreta o vanicku 🙂

tilly
1. dub 2009

ja tiež ešte niekedy vozím 3,5 ročného haranta, je to super, keď treba ísť do mesta, na poštu, niečo vybaviť, alebo keď chodíme na výlety, tak si tam aj pospí, aj v lete na dovču určite kočík berieme...

maruschka
1. dub 2009

no tak naša herečka staršia sa vozila pomaly do 4 rokov-veľa ľudí nevedelo pochopiť, že ona sa tak jednoducho najlepšie vyspí-ešteže mala takú velikánsku trekingovú trojkolku...

Potom sa nám narodila druhá dcérka a kúpili sme skejt za kočík, takže zasa boli obe v kočíku a na kočíku.
Táto druhá bude mať 3 roky, v kočíku už nechce byť, ale občas ju tam narveme, keď potrebujeme rýchlo niekam ísť-do obchodu, atď...Túto zimu v ňom stále vonku spávala..

Ale keďže sú baby veľké, tak kočíky aj skejtík už predáme, len mi to tam straší v kočikárni..

ikke
5. led 2010

carodejnica • 1d • Dnes o 12:11
Milé maminy, nenašla som tu takúto anketovú tému, zaujímalo by ma do akého veku a dieťaťa ste používali kočík? Chcem na jar kúpiť pre malú športiak - bude mať 9 mesiacov a chcem si urobiť predstavu, že ako dlho priemerne sa dieťa v kočíku vozí, aby som si vedela vybrať model kočíka.
Jedna známa nepoužívala kočík už v roku a pol, lebo jej v tom malá neobsedela, a druhá známa používa kočík ešte pre 2,5 ročného chlapca, najmä keď chodili po väčších nákupoch, lebo mal troška problémy s chodením.
Takže, do akého veku dieťata ste používali, resp. používate kočík?
Ďakujem!

ivika18 • 1d, 28tt • Dnes o 12:30
carodejnica, my jsme jezdili asi do roka a půl, pak malý nechtěl do golfáče, který jsme koupili do auta do města, všecko obchodil, tak jsme kočár zrušili i doma na procházky - aspoň se unaví i on a ne jen já - ale je fakt, že max. hodinová procházka a to tempo nic moc... V kočárku ale doteď spává po obědě. No a jak jsi sama napsala, některý dítě to zvládá bez kočáru brzo, jiný se vozí - u nás jedna paní vozí do školky tříletou holčičku, ale to už mi přijde přehnaný.

kubinkov • Dnes o 12:43
Dcera taky jezdila do tří let, ale hlavně na delší cesty. Chvilku jela a chvilku se vezla. Alespoň nebyl problém obejít nákupy, úřady apod. Malému jsou dva a bez kočárku nic nezařídím. Prostě chodí pomalu a hlavně kam chce on. A v kočárku venku i spí.

denduska • 1d, 27tt • Dnes o 12:51
tak mne sa mala pustila chodit az v roku a v ten den skoncil u nas aj kocik len tam vrieskala a vrieskala a napinala sa a krutila, tak som sa hanbila, ze sme kocik zrusili...teraz to robim len tak ze ju vezmem na pesi, vybeha sa unavi sa a potom chvilu obsedi ale to tak maximalne 20 minut....bud zaspi alebo rev....
nastastie ked potrebujem daco vybavit, stale sa dohodnem s manzelom, byvame na dedine, cize vsetky urady atd su v meste a tam ideme spolu autom, takze on je babysitter a ja vybavujem alebo opacne....ak by som to mala robit sama, neviem si to predstavit, teda nejaku aktivitu dlhsiu nez pol hodiny, s tymto vresklunom...ale ona neobsedi ani doma, ani sekundu, takmer vsetky deticky co poznam v jej veku sedia kludne v kociku, alebo v nakupnom voziku...u nas to nehrozi...prave vcera tu bola kamaratka len jej oci vyliezali z jamok ked videla to nase sidlo..takze asi je fakt az velmi ziva

marinka • 2d • Dnes o 12:53
My ani né do roku a půl Malá začala chodit v deseti měsících a dostat ji po roce do kočáru začal být problém. Takže max. do roku a půl, pak už vůbec..

nanika • 1d, 25tt • Dnes o 12:56
my mame dva roky a kocik vyuzivame, lebo maly sice chodi a rad, ale stale sa mi este hrabe na ruky a ako tehotna to jednoducho nezvladam, ze sa vyberieme len do obchodu a po piatich minutach ho mozem vlacit... A ked ideme na dlhsie von, ja neviem, nieco pokupit po centrach, je nutny kocik presne z toho dovodu, ze inak ho musi vlacit muz. Nejake vybavovacky nehrozia, vsetko musi pockat na manzela. A okrem toho, vonku v nom este kludne zaspi, zrusit kocik chystam az ked bude druhe mimi v aprili, aj to vidim tak, ze si budu ti dvaja striedat nosic a kocik...

bzuco • 2d • Dnes o 12:59
malý má 2 roky a kočík máme stále, no využívame ho len ked ideme do mesta alebo niekam dalej...a to si vtedy to vozenie doslova úžíva , pretože inak chodím s ním už pešo - ked sa ideme vyvetrať vonku, tak behá po ihrisku s kamarátmi alebo teraz - sánkujeme sa, takže kočík nepotrebujeme
pri malej som ho mala do 3 rokov, tiež bola pohodlná a nechala si ritku voziť

kubinkov • Dnes o 13:07
No kolem roku a čtvrt jsme měli taky období, že kočárek nechtěli ani vidět a jen chodit a chodit. Pak se to upravilo. I mě pro radost.

edita84 • 1d, snž • Dnes o 13:09
ahojte kočík mám aj ja ale len ked ideme do mesta pešo inak v lete som aj na krátke trate brala malú do golfáčika toho jednoduchého lebo s ňou sa inak nedalo to nie preto že by nevládala chodiť ale ona je taká hubatá že pri každom známom sa zastavila kecať a v kočíku som len pozdravila a šla dalej.

duplicka • Dnes o 13:26
ahojte, sportak sme mali do 2 rokov a potom uz len golfky quinny zapp a tie sme pouzivali do 3,5

helcenka • 1d • Dnes o 13:33
Ahojky, malýmu jsou dva a pořád používáme golfáče. Teď, když jse sníh, tak jezdíme na sáňkách. Jinak malej rád chodí, ale bydlíme na okraji města a na úřady a do obchodů to máme dost daleko. Sama to jdu 15-20 minut a s malým tak hodinu a když mám větší vyřizování, tak se to nedá. Zrovna ve čtvrtek vyrazíme na pochůzky a určitě kočár vytáhneme.

katka.carska • Dnes o 14:00
ja som golfac zacala pouzivat ked mal syncek 2,5 roka, aj to kvoli brusku s babatkom, vozi sa doteraz. Nemame auto a u nas je vsetko daleko.
Dovtedy sme ho nosili, manzel nosi stale.

janina1977
5. led 2010

my budeme mať 2 a stále sa vozíme, moja známa vozila malú skoro do 4 rokov 😉

carodejnica
5. led 2010

Jéj, pardon, v češtine ma hľadať nenapadlo 😉 , ospravedlňujem sa za založenie duplicitnej témy.

A všetkým maminám ďakujem za odpoveď... ono sa to asi ukáže samé, každé dieťatko je iné, ale pri tých nákupoch je zrejme kočík nevyhnutný. 🙂

romana29
5. led 2010

My jezdíme pořád, jenom když jdeme kousek, třeba k babči, tak jdeme pěšky, nebo když jedem do města, tak využíváme městskou.
Já jsem pro kočár, hlavně kvůli odkládání nákupu atd., to je super 🙂

kristi
5. led 2010

Mie budou za mesic 3 roky a obcas jeste jezdime, zvlast kdyz neco fakt potrebuju rychle, ale uz mame jen takovy fofr golface a snazim se,aby se co nejvice pohybovala

tilly
6. led 2010

my sa tiež ešte občas vozíme a to máme 4,5 roka 😅 teraz sa chystáme na nákupy na celý deň do viedne, tak si to neviem predstaviť, že by som ho nútila chodiť... asi by sa unudil, takto mu kúpim nejakú novú malú hračku, posadím do kočíka (gess swift do 25 kg), on sa tam hrá a je pokoj, spokojnosť na obidvoch stranách 😀

inak prejde pomerne dosť dlhý úsek pešo, len ho to musí baviť a nie je lenivý, športuje dosť, len si uľahčujeme život kočíkom 😉

bertica.h
6. led 2010

teda to som šokovaná,že také veľké deti..my sme malu mali naposldy v kočíku ked mala asi 2roky.. 😕 😕

prejde sama obrovský kus cesty,nikdy sa nepýta na ruky,alebo podobne..kedtak si ju manžel zoberie na koňa,alebo normálne na ruky..to skor my máme problém ked fúka,aby nám ju neofuklo..tak som ju aj ako tehula vláčila aby bola otočená proti vetru 😀 😀 😀

leonik
6. led 2010

ahoj, dcera jezdila v kočáru do 2,5 let a jezdila by klidně i dál 😝 😀 Odmala byla na to chození taková lenošnější a drží jí to teda doteď 😅 Jenže jsme čekali další mimi, tak si hold musela zvykat, že už v kočáru nebude 😅 A to jsem ji ještě vozila v kočáru v těch 2,5 letech do školky, jinak by prostě nešla 😅

hviezda22
6. led 2010

leonik, my taky tak, moj Tejko by sa aj teraz rad dal vozit....najstarší bol total lenivec 😀 , stale ho boleli nožičky, tak sme sa vozili dlho, vyše troch rokov mohol mat. Kamaratka vozí este 3,5 ročného a rad sa vozí 😉 , zaleží od dietatka

krista
7. led 2010

majana • 1d • Včera ve 23:22
Ahoj maminky,chtěla bych se zeptat,dokdy bude malej potřebovat kočík,když teď je mu 20 měsíců.Náš stávající kočá rse totiž rozbil,tak musíme koupit novej a já nevím,nakolik do něj investovat. Líbí se mi Zippy,ale je drahej,tak pokud by měl být třeba jen do léta,tak bych jej nebrala(a vzala něco obyč),ale pokud by ho malej potřeboval třeba ještě do příští zimy,tak bych ho koupla. Jinak malej začal chodit pozdě,asi v 15 měsících a dosud v kočárku v pohodě,sám ujde jen menší vzdálenosti a to dost pomalu,ale to se múže taky změnit,že? Akorát nevím kdy a tak....tak bych uvítala rady a zkušenosti zkušenějších maminek.Děkuju

soanpe • 1d • Včera ve 23:52
já si myslím, že do 2 apůl určitě užiješ golfky a když bude mrně marod a budeš ho muset vláčet s horečkou k dr.tak kočárek ještě oceníš nebo když vyrazíš na celodenní výlet,tak na odpočinek bude taky nepostradatelný

berenika39 • 2d • Dnes v 09:31
ahoj, to asi záleží na konkrétním prckovi, jak moc rád a samostatně lítá....kámoška tady u nás má kluka, který chodí od devíti měsíců a před druhým rokem byli bez kočáru, na druhou stranu mám švagrovou, a ta vozí 4 ! letého syna na golfkách do školky ze školky, na nákupy a tak. Je línej, kníká, nechce jít, tak ho veze. Jinak ale na hřišti je akční, celej den neposedí, nespí poo, ale prostě ho naučila, že se veze, tak se vozí

Po druhém roce jsem prvního syna vozila jen příležitostně, delší trasy nebo odpo, navečer, když už byl grogy, ale většinou už chodil všudě pěšmo.

anta • 1d • Dnes v 09:55
Ahojky, mám kluka rok a půl a řešíme to tak, že když jdu ráno nakoupit do "dalekého" obchodu, tak ho vozím v golfkách (říkáme tomu formule 1), no a pak každý den odpoledne chodíme na pěší prochajdy a není problém, nechodíme nikam extra daleko. Vydrží jak v kočárku, tak i pěšky, takže dobrý

kijonkova.k • 1d • Dnes v 10:02
Ahoj,tak naše malá má 22 měsíců a už tak 3-4m v kočáru nebyla.Chodit jí baví,když je nejhůř na dlouhé procházce,tak ji chvilku poponeseme.Ani golfáč jsme nekupovali,máme 3-kombinaci a ještě,že tak,byly by to vyhozené peníze

syraell • Dnes v 10:04
majana
To je individuální. Kuba ztratil o kočárek zájem okamžitě, když se naučil chodit, takže tak od roku žádný nepoužíváme - je to sprinter

jabber • 1d • Dnes v 10:05
To ti asi nikdo neporadí, do kdy se tvůj prcek bude chtít vozit v kočárku, jak píše berenika - je to individuální

Moje dcera třeba nechce do kočáru už asi rok, všude sama. Jediné, kdy ho užijeme je, když jdeme na celý den do zoo - a to používáme jen golfky, aby si v nich mohla po obědě schrupnout, jak je zvyklá, jinak to stejně odchodí celé sama.

malovani • 1d • Dnes v 11:42
Naše Evi ztratila zájem o kočárek v 18 měsících...

schwarzovka • 1d • Dnes ve 13:30
my jsme bez kočáru asi od 16 měsíců, ale už od 11 měsíců se v něm moc nepovozil...malej šlape, jak hodinky v kočáru ho to nebaví, radši jde se mnou za ruku...tak bych být tebou asi moc neinvestovala

vampirice • 1d • Dnes ve 13:34
Syraell
koukám, že jsme na tom podobně. Malý se naučil chodit v 11-ti měsících - loni v dubnu a v červnu jsme byli v Ostravské ZOO a krom spaní jsem si kočárek vezla úplně prázdny. A od té doby ho vozím kočárek v autě(mám naštěstí velké) a vytala jsem ho občas jen babičkám. Nejvíc jsme využili přes léto trojkolku s vodící tyči. Dá se dát dolů a má jí prcek akorát a vozí si jí sám a dávám ho do ní hlavně když potřebuji zrychlit.
No a teď jezdíme na saních !!!!

syraell • Dnes ve 13:50
vampirice
U nás to v ZOO probíhá tak, že si jde hned do půjčovny erárních kočárků a pak celou návštěvu ten kočár tlačí před sebou. O tom, že by si do něj sedl, jsem už dávno ztratila iluze
Občas závidím těm matkám na nákupech, kterým dítka poslušně sedí v kočáře - já za Kubou jenom vlaju
Jaký máte saně? My máme boby a ty mi nepřijdou tak dobrý...

myskin
7. led 2010

Kočárku se nezbavuj, děti mají období kdy do kočáru nechtějí a za pár měsíců se zase vozí. A taky takhle malé nikam daleko nedojdou 🙂 . A taky si nedovedu představit vláčet tašku s nákupem a ještě prcka.