Do kolika let jezdit v kočárku?

ina.b
5. led 2009

Ahojky. Přemýšlím, co s kočárkem - sporťákem, jestli ho vůbec ještě využiju. Adélce je 14 měsíců a už capká sama. Do kočáru jí nemůžu za nic na světě dostat. Používala jsem do teď. Máme doma i golfky na jaro. Tak přemýšlím, do kolila let, dítě jezdí vůbec v kočárku? Že bych se třeba sporťáku zbavila, navíc ho nemáme kde skladovat 😝

krista
28. bře 2009

eva4444 • 1d, 19tt • Včera ve 22:19
Ahojte, zaujimalo by ma do akeho veku vam deticky boli v kociku. Jasne ze je to individualne. Neviem ci mame kupovat buginu malemu ked sa nam narodi druhe babo bude mat 2r4m. Mne sa zda totiz ze teraz 'na stare kolena' objavil caro kocika, kedze skoro cele leto a jesen ako sa naucil bezkat sme boli viacmenej bez. diki 🙂

amatula • 2d • Včera ve 22:22
moj starsi bol do roka!!
a mladsi neviem...
ale su rozne pomocky pre druhe dieta
napr. Skate za kocik 😉

sikula23 • Včera ve 22:31
Ahoj my budeme mat dva roky a ked potrebujem ist na nakupy,tak si to bez kociara neviem predstavit.Ked nie je v kociari,tak to ju zaujima vsetko ostatne len nie to ze musime ist.Ak je prechadzka v plane,tak si ideme pomalicky,a sama sa opyta ze uz nevladze,a ide do kociara,Ak by som ho nemala musela by som ju brat na ruky.A ked je vonku pekne,ta naobed ide spat do kociara.Ked sme si kupili buginu zdalo sa mi to super,je mensia lepsie sa s tym manipuluje,po autobusoch obchodoch a tak.Lenze v poslednom case ide coraz tahsie,a viac sa natrapim.Neviem ci treba namazat kolieska alebo co.

junovka • 2d • Včera ve 22:43
moja prva dcerka bola do roka a pol, a mladsia....ked kocik pri nej vytiahnem raz za 1-2 tyzdne, tak je dobre.Snazim sa, aby uz nebola zavisla na kociku 😉

bystricanka • 1d • Dnes v 06:11
moje dieťa sedelo v kočíku do do 1,5 roka.

brinzulka • 1d, 23tt • Dnes v 07:01
maly mal v auguste 2roky...a chodili sme tak na striedacku..peso, kocik, motorka...-jazera 40minut tam a 40min.spat+ten cas tam
Na zimu chodieval s dedom v kociku...so mnou peso...teraz sme uplne bez..a asi ho do jula, kym pride druhe babatko..schovame, lebo sa zacina po nom veeeelmu rad "liepat" a chcel by tak chodit von...
Ak sa deje nieco vazne..ze je maly chory..tak vetracka v kociku...nakup-sa snazim vybavit do batoha, alebo poprosit mm...

alami • 2d • Dnes v 08:33
eva - podľa mňa záleží od okolností. Môj starší syn bol v kočíku do 3 rokov - lebo sme bývali v meste, teda som si ho šupla do kočíka a pobehala som si kde som chcela. Mladší má rok a pol a dobrého pol roka už v kočíku nesedel - dôvod - ptresťahovali sme sa na vidiek, teda tu ideme na prechádzku pešo a ak ideme do mesta, nasadím ho do auta a tam už kočík nevyťahujem, zastanem rovno kde potrebujem .... Takže aj to treeba zvážiť - kde potrebuješ s detmi chodiť a ako...Ja by som asi buginku asi kúpila...však využiješ ešte pri druhom......

martinka79
28. bře 2009

moje dcera nechtě kočár ani vidět odf 10měs co chodila. syn zatím v kočárkus edí,a le vidím to na 2-3měs a bude knečná. Ovšem já nejsme z města a na vesnici se pěkně projedem ruku v ruce. a jinak do 2let optimální. 😉

mywiel
28. bře 2009

Ja mam kocik bébé comfort high trek a vyrobca tam pise, ze je do 4 rokov dietata, takze to zalezi od dietata, ked sa chodi na dlhsie prechadzky dieta je niekedy unavené a radsej ho supnut do kocika ako potom nosit na rukach lebo po hodinke ho bolia nozicky... 😅

janulle22
28. bře 2009

tak nam malej zacal bojkotovat sportak absolutne ho tam nejsem schopna narvat... no tak sem mu koupila golfacek a libi se mu v nem tak aspon nekam dojdem... 😀

prasiatko30
28. bře 2009

mame 2r6m a este stale pouzivame golfky - tiez som kedysi pozerala na take velke deti v kocikoch a prevracala oci 😅 ale pravdupovediac neviem si predstavit ze by sme chodili do centra peso - mame to asi 20-30min rychlym krokom - mojim - ale s dcerou pustenou z kocika nam to moze trvat aj hodinu a to len cesta tam naspat by sme nedosli ani do vecere 🙄 aj ked ideme len do parku tak ideme kocikom lebo skoro vzdy este zavitame do obchodu a ist obvesana taskami a este aj ruciace decko ako ceresnicka - tak nemam taku pevnu volu ako ju odstavit od kocika 😀 😝

renda71
28. bře 2009

holky,potřebuji poradit.v červnu letíme na Krétu a malé v tu dobu bude 25 měsíců.máte skušenosti na dovolené s dětmi,myslím tím jestli brát sebou golfky nebo je to zbytečné?kočár teď už téměř nevyužijeme,ale zase si říkám na nějaké výlety nebo právě k moři na spaní.tak bych si ráda vyslechla vaše připomínky.díky 😉

ena
28. bře 2009

suhlasim s kalo, nasi maju 3 roky a 1rok a pouzivam surodenecky kocik, starsi uz protestuje, ze nechce byt v kociku, ale vacsinou sa nakoniec dohodneme 🙂, ze na rychly presun z miesta na miesto posedi v kociku a potom sa v cieli moze vybehat kolko chce 🙂 a ked nie je v kociku, tak jeho sedatko pouzivam ako odkladisko vetroviek, batohu, nakupu a podobne.. mne bude kocik chybat, ked ho prestaneme pouzivat, lebo takto mam volne ruky 🙂 vsetko sa vezie v kociku 🙂 Ale uz zacina vymyslat aj mladsi a radsej by kocik tlacil, ako v nom sedel, takze kompromisy, chvilu kocik, chvilu po vlastnych.. A kedze vsade chodim s detmi peso alebo busom, bez kocika ani na krok 🙂

ena
28. bře 2009

renda71: ja by som urcite brala so sebou lahke golface. vela miesta ti nezaberu, v lietadle ich odlozis az pred nastupenim do lietadla, ked bude mala unavena, nemusis ju prevlacat po rukach, len ju polozis do kocika, pospi tam... radsej jedny golface v batozine navyse, ako mat potom po dovolenke vytahane ruky 🙂

danciacik
28. bře 2009

no mne dcérka sedela v kočíku maximálne do takých 18 mesiacov a potom dosť.

sisi.v
28. bře 2009

My to měly nějak obrácené, jak malá zjistila, že má nožky, po kterých se může sama přesouvat, tak jsem jí nemohla narvat do kočárku, takže tak od roku jsme kočár téměř nepoužily, ale bylo to někdy o nervy 😠 . Kočár putoval do garáže a na rychlý přesuny jsme před měsícem pořídili zapíka - do toho si sedla už v obýváku při rozbalení a nemohla jsem jí z něj dostat 🙂 . Na prochajdy atd. chodíme pěšky, ale celodenní výlety a přesuny si bez golfek neumím představit, protože sice jde hodinu pěšky, ale pak je unavená a chce nosit, takže šup do golfek a jsme spokojený všichni 🙂

katka76
28. bře 2009

tak na dovolenku by som si golface urcite vzala, mozete ostat aj dlhsie vonku a mala si rada po celom dni oddychne.
inak vo finsku sa deti vozia v kociku tak dlho, kym sa tam vpracu, pretoze v MHD ma dieta v kociku cestu zadara.

sisi.v
28. bře 2009

v itálii taky, běžně chodí maminky, spíš babičky, pro děti do školky s kočárkem, žádný problém v tom nikdo nevidí.

grevab
28. bře 2009

ahojte,
ja chodievam s deťmi na dlhšie prechádzky a keďže dcérka nebude vládať chodiť 2-3 hodiny, vždy beriem kočiar.
Syn okolo 2a pol roka uplne spolupracoval a chodila som s ním tak, že sedel na odrážatku (motorke), do kopca som ho ťahala a dole kopcom sa sám spustil. Takto sme chodili tam, kde teraz chodím s kočiarom 🙂
Dcérka nespolupracuje 😀
preto kočiar ešte stále používam a vďaka nemu môžem ísť aj ďalej od domu (paneláka)
Do mesta už kočiar neberiem, a keď ideme s manželom von do prírody, tiež bez kočiara - ak dcérka nevládze - ocko ju odnesie (váži 16kg) 🙂

sisi.v
28. bře 2009

no u nás také nespolupracuje 😉 , na odrážedlo si sedne, 3x se odrazí a sleze...a máme na celý den hotovo 😅

sisi.v
28. bře 2009

vlastně ne, pak ho ještě tak dvakrát zaparkuje, aby jí neujelo 😀

vroni
28. bře 2009

My sme používali kočík tak do cca 20 mesiacov. Asi máme divného ortopéda, lebo nám kázal kočíka sa zbaviť do roka odkedy dieťa začne isto chodiť (čiže nie kyvotať sa za ručičku alebo 10 krokov) Zvládli sme 😉

poupe
28. bře 2009

my pouzivali kocar do 22 mesicu,chodi dobre,takze pohoda 🙂

briketa
28. bře 2009

Ved to strasne zavisi na tom, na co ten kociar pouzivas. Ked chodim behat, nie je mi vobec cudne, ze aj ked moje dieta bude mat pat rokov bude sediet v kociari. Pokial chodite len na ihrisko desat minut cesty, to prejde aj dvojrocny, ale ked mi zostupit do centra mesta trva 40 minut peso a naspat to iste, tiez moze byt kludne aj vacsie dieta v kociari.

poupe
28. bře 2009

kocarky jsou do 15kg a petilety dite ma snad vic ne? 🙂

maca793
28. bře 2009

budeme mať 3 roky a doteraz malú mám v bugine, ale viac menej už zvláda dlhšie trasy
budem ju "voziť" dlhšie aby som ušetrila na cestovnom v buse
dvojčatá som mala do 4 rokov.

zuzitka
28. bře 2009

my sme kocik odlozili, ked mal samko 2 roky a 2 mesiace .... odvtedy chodi a chodi .... 🙂
ma 3 roky a prejdeme peso aj 3,5 km 🙂

maca793
28. bře 2009

tak ja by som si na takú diaľku s malou netrúfla, ale asi prejde počas prechádzky aj ona toľko čo tvoj malý
ale istota je istota 🙂

zuzitka
28. bře 2009

ja som skusala od 2 rokov, ze ako to bude zvladat .... chodil bez problemov, tusim len raz sa pytal na ruky, ale tvarila som sa, ze ho nevidim, nepocujem ....

ja myslim, ze ked ma nohy a vie chodit, tak ich ma pouzivat a nie sa vozit v kocari 🙂

maca793
28. bře 2009

tak to hej ale keď idem do mesta, tak to ja neriskujem. malá je strašne živá, všetko ju zaujíma, a ja som ten typ človeka, ktorý keď niekde ide za niečim, tak to musím vybaviť čo najrýchlejšie, aby som si ušetrila to málo času, čo mám. a hlavne ma tlačia aj dvojčatá, aj keď sú v škole, tak už rozmýšľam čo im uvariť, keď prídu.

maca793
28. bře 2009

ale ku kamarátke ideme bez kočíka a najnovšie aj ku sestre. je to dobrých 1,5km od nás ale malá to zvláda v pohode.

zuzitka
28. bře 2009

no jo, ja mam zatial jedno dietatko 🙂 takze sa nemozme porovnavat 😉

byvam na kramaroch, do mesta chodime casto trolejbusom, tam chodime vsade peso a trolejbusom zase domov. ale ako sa teraz oteplilo, tak slapeme aj z kramarov do mesta peso .... ale samko je kludne dieta, proste cupita vedla mna drziac za ruku 😉

proste som si ho naucila hned ako sa dalo, nech chodi bez kocara ... a podarilo sa 🙂

maca793
28. bře 2009

no Bratislavu nepoznám, bola som tam hádam len 2x za život

ale tu v BB je aj samý kopec a tak to je tu trošku obtiažnejšie. ale každý nech uzná tak ako vie on sám
mne malá začala chodiť v 10 mesiacoch a od tej doby som chodila s ňou na prechádzky ale chodiť sama nechcela. spravila len pár krokov a poď ho na ruky. ale teraz sa s ňou nekakám

zuzitka
28. bře 2009

no zrovna kramare su na kopci 😀 u nas snezi, v meste prsi 😀

ale jasne, kazdy podla seba, ako sam uzna za vhodne 🙂
len som napisala, ze my chodime peso od 2 rokov a 2 mesiacov 🙂

... mas doma 3 babizne 😵 ja som chcela tiez dievcatko .... 😅

maca793
28. bře 2009

tak to som fakt netušila, že tam máte aj kopce 😀 😀 😀
ale nie 😉

mám treba si spraviť 😝
ale nie
mala som šťatie na mužov čo vedeli spraviť len dievky ☹

zevina
28. bře 2009

Renda,
na dovču golfky určitě jo 🙂 oceníš to jak na výlety, tak na odložení všech nezbytností i zbytečností 😅 do košíku, které s sebou budete vláčet a hlavně večer, když vyrazíte na promenádu, bude kočár k nezaplacení. V Řecku, když se budete courat s dítětem třeba i v 10 večer, nebo vyrazíte do taverny, tak na vás rozhodně nikdo nebude koukat divně, že jste případ pro sociálku, naopak, domorodé děti ještě čile pobíhají, nebo spokojeně chrupkají v kočárech a rodiče zatím vesele debatují