Do kolika let jezdit v kočárku?

ina.b
5. led 2009

Ahojky. Přemýšlím, co s kočárkem - sporťákem, jestli ho vůbec ještě využiju. Adélce je 14 měsíců a už capká sama. Do kočáru jí nemůžu za nic na světě dostat. Používala jsem do teď. Máme doma i golfky na jaro. Tak přemýšlím, do kolila let, dítě jezdí vůbec v kočárku? Že bych se třeba sporťáku zbavila, navíc ho nemáme kde skladovat 😝

eleonora
5. led 2009

Ahoj Martin mi v kocarku vydrzel do 20 mesicu jak dlouho Zuzka nevim ale odhaduji tak dva roky budeme ted kupovat lehci kocik a bude ho mit hlavne na spani venku

ina.b
autor
5. led 2009

Děkuji 🙂

liviky
5. led 2009

tak mě starší dcera od necelých dvou let bojkotovala kočár a ted když máme druhé mimiště,tak Viki bude mít 3roky ted na jaře a zase by kočár brala,v našem okolí vozí děti tak do 3,ř roku! 😅

terkajesterka
5. led 2009

záleží, jak velkej máš kočár a jak velký máš dítě 😉 Já plánuju jezdit cca do 2 let, ale do hluboký korbičky se mi už Jirka nevejde, protože je to obřík. Takže z hluboké korbičky dělám sporťák a tam v pohodě odpoledne 2,5 hod vydrží. Golfky zatím nemáme.

ina.b
autor
5. led 2009

Budu se ještě snažit dát jí do toho sporťáku, jak nám teď napadl sníh, tak s golfkama se nevyhrabeme 😅
Ale nechce a vzteká se, můra malá 😠

vachovka
5. led 2009

Nasa mala ma 2 roky a uz chodime na prechadzky peso. 😉

karot
6. led 2009

Tak koukám,že pro nás asi nemá cenu kupovat golfky. 😅
Mám kočárek trojkombinaci a ještě ho občas používám(když jdeme do města apd.).Jinak na hodinové procházky chodíme pěšky.Ještě musím mrknout do návodu,do kolika kil se v něm může dítě vozit.Ale jinak je uvedeno,že do 2.let. 😉

tindra
6. led 2009

¨já plánuju jezdit co nejdýl to půjde,klidně i do 3let,po vzoru kamarádky pod kočárek motorky a když bude potřeba rychlejší přesun,tak šup zakurtovat a jedem 😉 jinak si to nedovedu představit 😀 uvidíme praxi.
\

martinka79
6. led 2009

no my přestali kočárkovat v 1roce a potom max. golfky někde na dovolené a přesun a spaní při výletování. dcera po zjištění, že mám nohy na chození odmítla vození. 😀 uvidím co se synem, ale asi to nebude déle než do 1,5roku. 🙂

lenkabu
6. led 2009

Já doufám že se kočáru zbavíme nejdéle do dvou let bo v něm od narození řve a nedá se jet nikam dál 😠 😖

martinka79
6. led 2009

jak začne chodit tak hurá na tůry a bude po kočárku 😉

ivcar
6. led 2009

tak my jsme pouzivali do 10mes. prvni kocarek pak golface cca do 2 let,pak uz pekne po svych 😎

ina.b
autor
6. led 2009

Tak dnes jsem počkala, až se pořádně unaví, pak jí šoupla do kočárku a mazaly jsme nakoupit. Sice byly opět menší scény, že nechce vozit, ale nakonec usnula jak špalík 😉 Jsem ráda v tom sněhu tady u nás, že jsem jí do toho sporťáku ještě dostala.
I když, co má nožky, tak chce jen pěšourem a hlavně nosit 🙂
Nejhorší je skladování kočárku u nás v baráku. Do bytu se nevejde, na chodbě překáží, do sklepa - blééé /jsou tam myši a špína/. Kočárkárna chybí.

paolin
6. led 2009

v hlubokem jsme jezdili cca do 8mesicu. potom oba kluci zacali sedet, takze jsme presli na golfky. dle potreby jsme je uzivali do cca 1,5roku. pak zvitezilo odrazedlo a nasledne trojkolka 🙂

schwarzovka
6. led 2009

my už asi končíme s kočárkem nadobro...a to máme golfky...nedá si říct a nedá, že se mu v tom sněhu špatně chodí 😀 ...ale nejhorší je, že toho už moc neujde, ale pak do něj stejně moc nechce...naštěstí se nevzteká moc dlouho a za chvilku vždycky radši usne 😀

yenn
6. led 2009

ina.b - co má nožky 😅 😅 😅

danae
6. led 2009

My pořád máme golfky. Na delší výpravy si to bez kočárku neumím představit. Dcerka chce po nějaké době pak nosit a navíc, když jsme přes poledne venku, tak si alespoň v kočárku může zdřímout. Taky myslím, že teď v zimě je jí dobře, když se může zachumlat do termofusaku v kočárku. Až se narodí malý, tak plánuju mít dvojkočárek. I když dcerka bude více chodit vedle kočárku, myslím, že se bude vždy hodit možnost svezení a i odpoledního spánku v kočárku.

suki
6. led 2009

My máme golfky a ještě je určitě budeme nějakou dobu mít, to bychom totiž jinak nikam nedošli. Malá si jde kam chce a moc daleko taky nedojde, takže by to ani jinak nešlo 🙂

kalo
6. led 2009

My ještě nechodíme a na jaře přemýšlím o golfáči...Ale opravdu je to individuální. Když třeba bydlíš ve městě a potřebuješ na nákup nebo něco zařídit, tak s prckem který udělá dva kroky dopředu a čtyři dozadu je to "výlet" na celý den. Pak klidně budu volit kočár klidně do 3 let....nevidím v tom ostudu. Prostě podle potřeb.

Pozn. moji známý v Americe vozí kluka v kočárku ještě v 5 letech 😅 Mno, to už je hrozný...Amíci, no...A chlapeček je tlustej jak hrošík 😀 😀

martinka79
7. led 2009

Kalo máš pravdu, že rozdíl mezi městem a venkovem. my z vesnice totiž procházku máme jako procházku bez nákupu Ono také není kam jít.ale vaše vycházky ve městě jsou spojené s praktickými věcmi(kolikrát) je to přínosné pro dítě i vás rodiče. Takže pokud dítě v kočárku vydrží a neříve proč ne,. do 3let asi ano nebo než jde do MŠ, ale potom je to krize. 😀

aponchie
7. led 2009

sem si kocarku ani neuzila 😝 mala se postavila a utikala,ne chodila,ale utikala takze pro me bylo snesitelnejsi nechat doma kocar a utikat za ni nez hlidat kocar a jeste ji..od roku a pul nemame kocar a koupili jsme chicco ct04golface a to jsme uzili asi pul roku nez sli pod postel,ale parkrat jsme je vytahli treba kdyz byla nemocna nebo se jelo na delsi vylet aby si spocla bo je tezka(18kg) 😝 no a pak si mam koupit krasnej drahej kocarek ,leda aby mi lezel ve sklepe 😀 ,ale kazde detatko je jine nic na tom neni bejt v kocarku do 3let i vice ,dite ma na to narok 🙂

kristi
7. led 2009

no, myslim, ze uz s tim pomalu skoncime, beru ho jen kdyz jdeme na nakup, jinak uz vsude pesky

georgine
7. led 2009

ahoj holky ortopedi tvrdí ze v kočáru by měli byt deti co nejdele, nejlepe do 3let 😝 sice si to realne neumím predstavit,ale pak muzou nastat porblémy typu bolesti v kycelních kloubech zpusobené také zbytecnou námahou, a brzkým chozením na trvalo..

proste pouzivejte kocárek co nejdýl klidne do 2,5let.. na delsi procházky nebo tak, je to lepsi na klouby, i kdyz ty deti chodi, my jsme si tim prosli u Ondry a ten pri nejaké skryte viroze má pocínající zánet v kyčli, a pak nemuze chodit vubec, dr, mi rikal ze je to take zpusobeno brzkým chozením samostane bez kočáru..i kdyz sem maleho vozila prumerne do 2,5let tak stejne na to trochu trpí. vekem se to vytrácí,ale nic prijemneho kdzy se Vám ditko nemuze celý den postavit a nosíte ho na zachod a vsude i v jeho 3letech.

tak si pak vyberte. 😲 😒

ina.b
autor
7. led 2009

yenn - myslela jsem, co zjistila že má nožky na běhání 😀 😀 😀

ina.b
autor
7. led 2009

Kalo - super poznámka 😀

ina.b
autor
7. led 2009

Kočárek je super věc, když si mimo procházky zajdeme i do samošky. Akorát malou do kočárku dostat je oříšek. Už jsem přišla na to, že lepší je, když je unavená. Áďa chodí spát přibližně kolem oběda, tak jí musim naložit v tuhle dobu a vyrazit na vzduch. Jinak potom už musíme pěšourem. Ale zase, když jde pěšky, tak se víc unaví (a já taky, protože jí věčně někde honím, nosím apod... ) 😀 Ale na jaře vytáhnu golfky (máme pohodlný, jdou dát i do lehu) a sporťák už používat nebudeme. Možná zase další zimu 🙂

krista
16. led 2009

feer • Včera ve 22:13
Ahoj, zajimalo by me, kdy uz vase ditko prestalo jevit zajem vozit se v kocarku?

adulka06
21. led 2009

našemu malýmu jsou dva a půl roku po obědě jsem si ho naučila spát v kočáru což je někdy výhoda aspon si objehám co potřebuju,jinak chodí po svých,ale taky už mám v plánu ho to odnaučit

bertica.h
21. led 2009

no..naša Viktorka prestala si ked mala necelé 2roky.a prestala takmer zo dna na den..bolo leto,takže to bolo fajn.Mylsím,že ked to detom nevadí,nech si bežkaju samé.Na dlhšie trate alebo tak ju zobral manžel na ruky,alebo ja po chvílkach..
nutiť dieta chodiť dlho je hrozné..minule som čítala,že čo tí rodičia chcu..napr.mamička ide s dietatom niekde daleko na ihrisko a krásne tam bežká malinké..a potom sa mama čuduje že na ihrisku sa mu nepáči,je unavené a nechce sa ani hrať.

mady
21. led 2009

No já myslím že dle potřeby.Malého vozím v kočárku vpohodě. Rád se povozí 😀 A když někam spěchám a je to daleko tak ho naložím a utíkám 😀 Nedovedu si představit s ním jít pěšky. To abych vyšla tak v 6h ráno abych s ním do 8:30 ušla 1,5 km a nosit v rukách 15kg tak to bych se fakt vyprdla 😉 Stačí že ho vytahuji z vany nebo ve spěchu po schodech 😉 No a nemluvě o tom když mám plné ruce tašek ještě hlídat aby mi nevlítl pod auto ☹ Takže tašky naskládám do kočárku a malého taky 😉 😉