Doporučíte nám jaký sporťák koupit?

morusa
15. led 2008

Ahojte holky,

nejspíš budeme kupovat nový sporťák a máme žhavé favority a jelikož neznám nikoho z okolí, kdo by tyto kočárky měl ,tak si Vás dovoluju požádat o radu, případné zkušenosti. Klidně i pište Vaše favority na sporťák ,mám ještě čas a chci opravdu vybrat pro nás ten nejlepší. Jedním z hlavních požadavků je teda trojkolka,jsem na ní zvyklá a se čtyřma kolama bych to už asi ani neuměla.

Jedním z favoritů je Shop 'n Jogg II sportovní kočárek Red Castle, popřípadě Whizz od Red Castle
A druhý je High Trek Full sportovní kočárek Bébé-Confort, kolekce 2008

K prvnímu bych žádné výhrady neměla, u druhého se mi trochu nezdá opěrka na nohy, přijde mi jako by tam skoro ani nebyla..

Díky

morusa
autor
19. únor 2008

gimulka: Neměl by se tam dávat dřív dokud sám nesedí, ale zase spousta sporťáků má dobře polohovatelný záda, tudíž se dá dát úplně naležato a ničemu by to vadit nemělo.Já malého osobně dávala do sportáku v osmi měsících. 😉

pebi
21. únor 2008

Anetka je ve sporťáku od čtyř měsíců ne proto, že by se nevešla do korbičky, ale chtěla se koukat ven. Kočárek jde napolohovat skoro do lehu, zůstane mírně nakloněná rovina, asi tak, jak když podložíte nohy na postýlce, když má mimčo rýmu 😉
takže si myslím, že zádíčkám to rozhodně ublíží méně, než když je má v korbě podložené polštářem, ale to je jen můj názor 🙂
ps mám x-lander x1

dckami
21. únor 2008

ahoj holky,
dneska jsem našla na netu pá dobrých rad, jak si vybrat kočárek, ta vám to posílám: 😅
http://www.novinky.cz/clanek/133687-nakupujeme-...

michaela1984
4. bře 2008

Já byla celou dobu rozhodnuta pro Jané proslalom, ale vadí mi že nejde otočit proti směru jízdy a to nejde ani u speediho od quinny. To jsou moji favorité ale bohužel... Tak asi budu kupovat bébé confot high trek, je to kvalitní kočár. Moje dvě kamarádky ho mají a ani jedna neměla jedinou výhradu. Ještě mě zaujal abc design 3 trek nebo rodeo ale nemám o něm žádné informace. Nemáte s ním některá prosím zkušenosti?

solita
11. bře 2008

my mame red castle whizz, boli sme s nim maximalne spokojny, nemozem mu asi nic vytknut, len mala nam uz v kociari nespinka tak pouzivame len jednoduche golfky, ak by ste mali zaujem = http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=72302

sylvinka
30. kvě 2008

Ahoj,
prosím poradí někdo.

Syn má čtyři měsíce a vyrůstá nám z hlubokého kočárku - máme ale ještě strach koupit sporťák, ze kterého by na nás neviděl - proto potřebuju najít nějaký buď s PŘEHAZOVACÍ RUKOJETÍ nebo aspon s KORBOU, která jde nasadit PO I PROTI SMĚRU jízdy.

Dík moc 🙂

anke
21. srp 2008

Ahoj,
jsem na tom stejne jako Sylvinka pred casem. Syn ma 4. mesice a kousek a od 5. - 6. mesice zacinam uvazovat o nejakem lehcim sportacku. Doporucite? Taky by se mi sikla prehazovaci rukojet a kocarek, co jde dat az do lehu, a taky aby se nam do nej v zime vesel i s fusakem. Diky.

honzinecka
4. zář 2008

Ahojky holky, jak tak kukám, tak máme stejné problémy...chci taky po o proti směru jízdy a polohovatelnou opěrku na záda....takže Quinny...byla jsem rozhodnutá pro Xlander, ale dnes jsem se dozvěděla, že je to polský kočárek vyrobený v Číně, tak nic 😖

krista
29. říj 2008

fanni • Včera ve 14:06
Prosim, poradte, budeme kupovat sportacek a neumime si moc vybrat, ze zkusenosti s prvnim ditetem vime, ze chceme, aby byl lehky, polohovatelny, pohodlny, s pevnou konstrukci. Navic by nemel byt moc drahy. Meli jsme chicco ct 04, ten usel, akorat mel maly kosik a trosku spatny uchyt na nanoznik (navic nam ho ukradli). POdruhe uz bychom brali neco jineho, i s madylkem.
Diky za rady a tipy.

tlapicka • 1d, 9tt • Včera ve 21:03
mam jane carrera. sedacka pro dite je moc fajn. pohodlne polstrovani atd... konstrukce je desna. je to plastovy predrazeny smejd, to se jen tak nevidi. navic zadna zavada se nevztahuje na zaruku, takze vetsina oprav a ze jich je jsou placene....
Ten je tedka u babicky a doufame, ze jeste nejakou chvili vydrzi.

Tady doma mam tedka maclaren techno xlr... nevim, co rict. Zatim na nem nevidim zadnou chybicku. treba se casem neco najde... stal sice 6000, ale je od narozeni, takze si myslim, ze to neni zadna horentni suma. v cr je ale o neco drazsi...

elisss • 1d • Včera ve 21:03
já mám Dema step lux a spokojenost 🙂

mkr • 1d • Včera ve 21:21
koukám an solar od babypointu mám na ně dobrý reference

fanni • Včera ve 21:23
no na ten maclaren uz pokukuju, akorat nevim, ta cena...ale mozna si ho privezeme z anglie, mam moznost.
a solar - neni moc tezky?

tlapicka • 1d, 9tt • Včera ve 22:19
fanni: zalezi, jak mas velky ditko, maclaren dela haldy kocarku. v cesku jsou jen ty nejlepsi (nejdrazsi) 2 modely... kdyz nepotrebujes polohovani do lehu, ale staci skoroleh, staci nejaky obyc za cca 70 euro nebo tak, to uz se mi zda rozumny.

v anglii bude stat par liber 🙂 jestli nepotrebujes nafukovaci kola do prirody, nemuzes udelat chybu...
ja mam ten od narozeni, bo cekame druhe a doted jsem skoro kocar nepouzivala i presto byl porad v oprave :(
hodne nosim a budu chtit zase nosit, tak chci jednu karu, kam podle potreby odhodim zrovna to dite, kdere to bude potrebvat a druhy pujde na zada nebo bricho... Zadnej jinej kocarek tohoto druhu neexistuje. Nikdy jsem hlubokou korbu nemela a ani nechci 🙂 proto se mi nezda drahy... super kvalitni kocar od narozeni do skolky za 6 tisic je v pohode.... kolik lidi si dneska koupi nejaky kocarek za 10-20 000 a za pul roku golfky k tomu za 3000. obava se, ze vetsina

veronikahel
29. říj 2008

my máme quinny speedi, malý má rok a má tam miesta ešte dosť a to tam má aj fusak, aj pásy sa dajú ešte dosť povoliť, nohy môže mať hore v pohode vystreté, nemusí mať pokrčené... zdá sa mi jeden z najväčších kočíkov, čo sa týka priestoru pre dieťa...

bramburka: v pohode by si s nim vyšla v opačnom smere, po zadnych koliečkach, predne nadvihnuté a je tam ručná brzda a trochu by si si pribrzdila, aby ťa s nim neťahalo dole... a mohla by si vyjsť aj po schodoch, nemusela by si po tých koľajach...

tereziep
20. lis 2008

Ahoj, mám stejný problém jako Sylvinka. Mám 4 měsíčního prcka a uvažuji na jaře koupit sportovní kočárek. Chci aby měl buď přehazovací rukojeť nebo otočnou sedačku. Nejlépe nafukovací kola. Už mám nějaké typy. Nemáte někdo skušenost s Kočárek Esprit Classic nebo Kočárek Esprit Comfort nebo HAUCK - Ontario Victory. Nebo s kočárkem na podobný způsob. Nechci kombinovaný kočárek.

musko
20. lis 2008

Hauck je štandardne dobrá voľba - mali sme jeden starší z druhej ruky a bol fajn - do lesa a do prírody a ešte ho užila kamoška pre syna 😉

yanna.o
20. lis 2008

tereziep, koukni na peg perego uno. Velký košík, spojená a přehazovací rukojeť, vcelku prostorný, boudička lze překlopit dopředu, dlouhý leh. Jen je třeba dokoupit nánožník. Tedy později. Protože ten origoš pasuje vleže, ale vsedě už ne, jelikož pak je moc krátký. Kupodivu není zas tak těžký. Srovnatelný s těžšími golfkami jané solo, inglesina zippy. Možná maličko těžší, ale zvedala jsem všechny a vůbec žádný výraznější rozdíl jsem nezaznamenala. Přehazovací rukojeť má ještě hauck shopper rs a pak už vyloženě sporťáky jako hoco striker - na obou stranách brzda, prostorný a ne moc těžký. Přehazovací sedačku má třeba Teutonia Fun System, ale jde to dost blbě. Žádné cvak cvak. A je těžší. Stejně tak Peg Perego Pliko Switch - stejné jako Pliko P3, ale jde přehazovat sedačka. Jenže je určitě těžší než to Uno.

Pak po směru golfáče chicco multiway nebo knorr eagle. Tam jde bouda až dopředu překlopit a délka je super. Mají i kšilt. Multiwaye průhledný, takže mimčo skrz něj vidí. Je ztmavený, takže slunce neotravuje jako u těch průhledných. Ale to jsou už vyloženě golfáče. Nová kolekce Inglesina Zippy je lepší. U kol. 08 ještě dost kopu do koleček. 2009 je lepší v tom, že stejně jako ten Knorr eagle mají otočné rukojeti. Tzn. že s držadlem můžeš točit k sobě a chtneš to pak líp než berany a líp se s tím pak manipuluje. A i když ty rukojeti neprodloužili, tak konečně nekopu do koleček a líp se to přizvedává! A taky mají lepší nánožník. Nejen, že jde otočit přes madlo před dítkem, ale lze i připnout až k boudě,aby dítě bylo líp kryté. U Eaglu musíš dokoupit nějaký jiný nánožník. Oni ho nedělaj. Multiwaye nonožník mají a připíná se taky až k boudě - na konstrukci, jinak to ani nejde, nemají bočnice jako zippy. No a pak se ještě přiklopí ta bouda s tím kšiltem dopředu. Jinak kočárky po směru jízdy už chránit nelze.

livy
25. lis 2008

ahoj holky, tak jsem to cele procetla a stejne nevim, hledam sportacek, spis do mesta, hlavne aby mel sklapeci zada i nanoznik do lehu, byl lehky, dobre ovladatelny pokud mozno se spojenou rukojeti a cenove do 10 000tis. Nemate tip?

krista
26. led 2009

iveta16 • 1d • Včera ve 22:01
Prosím o radu, sháním praktický sporťák. Mám kočárek OVO BREVI PC 23.000,- a jsem s ním nespokojená ☹ . Chtěla bych nějáký co se dá řídit i jednou rukou, má lehké nastavování polohování zad, je dost prostorný, dobrý do nerovného trénu, součástí nánožník, je lehko složitelný, má nastavitelnou výšku rukojeti. Předem moc děkuji za vaše rady 😉

mkr • 1d • Dnes v 07:01
ahoj, pěkně prostorná je cam cortina x3 a dobře se ovládá, ale jak je skládná to netuším, jedině yzkoušet v krámě 🙂

iveta16 • 1d • Dnes v 08:31
mkr : vím o ní,ale nevýhoda je to, že se tam dítě nedá dát po i proti směru jízdy. Malému je teprve necelých 7 měsíců a jsem zvykla, že na něj vidím :( ,ale jak to tak vypadá tam budu muset z něčeho slevit.

jmisa • 17tt • Dnes v 08:34
Tak zkus Teutonia Spirit S3.

mkr • 1d • Dnes v 09:15
nedá já myslím, že jo, zkus se poptat, korba jde i autosedačka tak proč ne sporťák, je fakt velký, ale zase korbička a autosedačka nic moc, ale tobě stačí sporták já bych do něj šla 🙂

mkr • 1d • Dnes v 09:17
http://www.kocarky-lvicek.cz/Kocarky/sportovni-...
mrkni na doplnující obrázky 🙂

astrane • 2d • Dnes ve 13:00
ahoj,mě se líbí tento http://www.kocarky-lvicek.cz/Kocarky/sportovni-... .V jedné zdejší diskuzi na téma kočárky si ho jedna maminka moc chválila,že s ním běžně jezdí po polních cestách a lesem a bez problémů.Nic bližšího nevím,ale zkusím pohledat,která to byla-kdyby se vám líbil,jistě by poskytla víc informací.
Ještě by bylo dobré vědět,proč vám stávající vozítko nevyhovuje-čeho se příště vyvarovat

lucia123
27. led 2009

Neviem, ci uz niekto pisal, ale my sme veeelmi spokojny s Bugaboo BEE. Aj nam ho kamaratka poradila a som velmi rada, ze ho mame, je proste super!!! Pred tym sme mali Quinny Buzz, no katastrofa. Po par mesiacoch zacal vrrrzgat, zle sa skladal do auta, bol nemotorny-siroky, v obchode medzi regarlmi som vzdy nieco zhodila a to nehovoriac o tom, kolko krat sme mali defekt! Maly ulizny priestor, no nanic...

Bugaboo Bee je uplne super, vrelo doporucujem, mame ho aj so zimnym fusakom, je to pekne a velmi prakticke a je velmi skladny, lahucky a jednoduchy, taky ako kocik ma byt.

soficianna
27. led 2009

No, my mame Quinny Buzz a sme teda spokojny a nemenila by som.
Pri pravidelnej starostlivosti o kocik sa nam po cely cas nestalo,
ze by nam kocik vrzgal, defekt sme nedostali, davam pozor kde idem
a v aute som ho mala zlozeni raz dva, len tak fuklo 😀
takze je to individualne, mne napriklad kociky bugaboo nevyhovuju,
vsetko to je o potrebach a prioritach mamicky 😉

papuellka
18. bře 2009

Moc se mi líbí kočárek, jak je uveden na první stráce od "adusa" Silver Cross S 4..., ale nikde jsem ho u nás nenašla...

kikimaruska
18. bře 2009

Máme Peg Perego GT3 a maximální spokojenost...jen je to jeden z dražších (ale zas levnější jak Teutonie) a je opravdu bytelný a obrovský...takže záleží co preferuješ, oproti Cortince je GT3 obr 😉 a to nějaké malé mamce může vadit. Já mám tedy taky jen 164 a nevadí...

llllucka
19. bře 2009

Já mám Jané slalom pro a spokojenost.Rozmýšlela jsem se mezi tím a Pe Perego GT3,ale vyhrál rozměr ve složeném stavu.Peg Perego je parádní,vypadá moc dobře a má velký nákupní vozík.Vypadá bytelněji než Janéčko,to je víc subtilní.U druhého dítěte se asi budu zase rozhodovat mezi těmato dvěma a vážně nevím,co vyhraje.

bezaz
19. bře 2009

hojte, aj my uz uvazujeme nad sportakom pre nasu zvedavu opicu, v hlbokom neche byt ani za peniaze 😅
mame tipy i'coo alebo hauck, nemate s nimi niekto skusenosti?

tereziep
19. bře 2009

Ahoj bezaz - tak přesně tohle byl taky můj tip. Já ještě uvažovala o kočárku Esprit. Nakonec vyhrál Hauck - byl prostornější a lehčí. I'coo se mi zdál moc drahý a hlavně ten co se mi líbíl byl docela těžký - vážil 20 kg. Koupila jsem Hauck traxx cruiser a zatím dobrý. Myslím, že obě značky jsou dobré. Záleží na tom, kolik chceš do kočárku investovat a jak ho chceš mít těžký. Pro mě byl limit cena do 10 tisíc a hmotnost max. 15 kg.

bezaz
19. bře 2009

terez no na ebay ho predavaju za 212eur, postovne je 25, takze je to pre mna pohodka.. tiez je to myslim esprit, podvozok plazma 7

tereziep
19. bře 2009

bezaz vypadá dobře. Já bych tam ale tahle malé dítě nedala. Mojí je 8 měsíců a jezdíme v inglesině magnum ještě teď. Sporťáček mám jen, když někam jedu - zatím než si malá sedne. Sporťák je supr, jen nemá polohování jako magnum.

maruskak
19. bře 2009

ahojte,ja mam chicco multiway a som s ním veľmi spokojná,je ľahký,priestranný,ľahko sa skladá,nenáročný na údržbu,len ten nákupný košík by mohol byť trocha lepší a väčší ale dá sa to zvládnuť, má oteplený nánožník,táto zima bola pre nás prvá s týmto kočíkom a splnil moje očakávania, na leto je fantastický.tak toľko moja skúsenosť 🙂

kikimaruska
19. bře 2009

já tedy Multiwaye řadím mezi golfky, ne mezi sportáčky.. 😉

bezaz
19. bře 2009

terez no nasa mala opica je proste kamera a v hlbokom mi uz nechce byt ani za nic, jaci celu prechadzku.. takze uz teraz ju vozim v sportaku, sice skoro narovno, ale hlavne, ze vidi von a moze vsetko sledovat 😉 sportak mam zatial z kombinacie, ale je brutal tazky

astrane
19. bře 2009

A na bříšku by nejezdila?Že bys pořídila nějaký sporták,co jde úplně do lehu a koukala by vzadu sítí?-má ji hodně kočárů.nebo na té vaší kombinaci-tam to není?

astrane
19. bře 2009

A co teď máte,že je to tak těžký?
mě jetě zaujaly od haucku ty 3 kolky-jsou levný a ne moc těžký...ale jen na obrázku,v reálu jsem je neviděla,natož abych věděla,jak se s nima jezdí...ale do lehu myslím nejdou 😖

bezaz
19. bře 2009

astrane ani neviem, co je to za znacku, nejaky nemecky, kupili sme ho z druhej ruky, som akosi vedela, ze nebudeme dlho jazdit v hlbokom a nechcela som davat vela penazi za kombinaciu, ked som tu videla, ako sa vo velkom predavaju v bazari. na nasom take nic nie je a okrem toho ninka na bruchu nechce byt ani keby jej za to platili.. komplikovane dieta 😀
trojkolku nechcem, videla som ako sa v jednej vykotilo dieta, takze mam z nich hrozu a nemesti sa aj tak do nasho pidi vytahu