Doporučte kombinovaný kočárek

martella
9. říj 2012

Ahoj holky, už měsíc se hrabu v diskuzích a neumím se dopátrat dobrým radám na kombinovaný kočárek. Budu ráda za každý tip a zkušenost. Potřebujeme něco sportovního a aby kočárek vydržel nejlépe i pro druhé mimčo. Hodně čtu názory, že poláky nebrat - máte zkušenost i s polskými kočárky? Dnes mi je paní v prodejně doporučovala a x-lander naopak ne.

segafredo
9. říj 2012

@martella a proč xlander nedoporučovala? Ten se mi zrovna líbí..

martella
autor
9. říj 2012

Mě se právě taky zrovna x-lander líbí, ale ona mi řekla, že je daleko dřív vrže, že pokud se něco pokazí tak je složité k tomu sehnat součástky a musí se vše posílat do Prahy. Co se týče těch Polských tak, že s nimi má lepší zkušenosti a že se dá opravit vše v podstatě u nich v prodejně. Podotýkám, že jsem z Ostravy.

kikimaruska
9. říj 2012

To je dost složitá otázka,protože co mamina, to jiná zkušennost, jiná potřeba a nárok na kočárek a jiný názor. Co jedna vychválí se druhé může zdát jako velmi špatná volba. Osobně mi prošlo rukama cca.18 kočárků a mezi nimi byly 4 x-landery a pátý čeká na druhé mimi 🙂. Z osobních zkušenností málokterá prodavačka řekne pravdu, chce prostě za každou cenu prodat to, co má na prodejně a to co se prostě prodat musí 😉 . Nejednou mi jedna taková "expertka" třeba tvrdila, že určitý druh a značka kočárku nemá ruční brzdu, anebo mi tvrdila jiné blbosti, že neexistují kočárky s brzdou a rukojeti atp.přitom já doma dva takové měla...🙂

elana
9. říj 2012

no hlavně já doteď žila v domnění, že X-lander je taky Polák 😕 😅 , sice ne úplný noname, ale prostě polský je. Jinak obecně-musíš si sepsat priority, co od kočáru chceš (krom toho, aby vydržel). Protože když si jako jednu z hlavních věcí zvolíš např. podmínku, aby měl otočné sezení (X-lander např. tuto možnost nemá), tak se Ti výběr rázem smrskne do dost mizerné hromádky (myslím velikostně) 😉 atd. atd., takže nakonec Ti stejně vyleze jeden, max. tři kočáry a mezi těmi si pak vybereš. Pro doplnění: já mám Hartan Topline S, jsem spokojená, pro mě splnil všechny mé nároky.

martella
autor
9. říj 2012

Na rovinu holky - čekám první miminko, kolem mě kamarádky zatím děti nemají, takže ty mi neporadí a já nevím ani co od kočárku mám čekat - co je fajn a co fajn není. Vím, že chci čtyřkolku, vím že ho musím mít i do lesa, protože máme velkého psa, se kterým denně chodíme. Na to mi paní prodavačka řekla, že do lesa je x-lander moc lehký a doporučila opět těžší polský kočár. Nevím jestli je lepší když kočár moc houpe nebo když je napevno ... ve zpoustě věcích tápu a nevím kde hledat radu, takže se obracím na vás 🙂

elana
9. říj 2012

@martella X-lander že je lehký? 😲 to si pani prodavačka asi s něčím plete. Jezdila jsem s XL cca. dva měsíce, než mi dorazil v zimě nánožník na Hartana a je to všechno, ale lehký kočár teda ne. Času máš ještě opravdu spoustu, pokukuj po netu, po diskuzích a udělej si obrázek-třeba to otočné sezení...já na něm trvala, vozím prcka čelem k sobě a vůbec nemám v úmyslu ho otáčet 😉 (jen fakt příležitostně, když třeba na něco koukáme, tak přehodím rukojeť aby viděl dopředu)-ale jinak pro mě je důležité na něj vidět a povídat si s ním a ukazovat mu, vůbec se mi nynější móda dítěte řítícího se vpřed aby si maminka mohla pokecat s kamarádkou nelíbí 😉 ...ale to je třeba moje priorita a někomu to vůbec nevadí a tak má mnohem širší pole působnosti ve výběru. Čtyřkolku chceš, ok (teď jestli úplně pevnou, jako třeba Roan Marita nebo s otočnými předními koly, jako má ten X-lander)-pro opravdový terén je lepší určitě ta pořádná, ale aby byl kočár fakt držák, tak taky něco stojí a taky váží (např. ten Hartan ve verzi Topline X nebo I´Coo), zas do města jsou určitě příjemnější ty otočný kolečka, tolik se s tím nenadřeš. Dál velikost korbičky-některé jsou směšné, jiné veliké...atd. prostě koukej, vybírej a pak si třeba dej pár favoritů do alba a holky Ti pomůžou je zrecenzovat 😉

martella
autor
9. říj 2012

@elana Děkuju moc, přesně takové rady potřebuju .... Mě příjde super ta otočná rukojeť hlavně ve chvíli kdy je dítko ještě malé, ale musíme ho dát do sporťáku protože do korbiček už se nevejde, ale nidky jsem nad tím úplně nepřemýšlela, takže moc děkuji za super radu a na co se zaměřit ...

kikimaruska
9. říj 2012

@martella Pokud chceš těžkého držáka do lesa a terénu, tak já si to odjezdila s kočárkem od Trend Line (nejdelší sezení na trhu), ale bohužel už zkončila výroba 😢 . Takže jsem si našla náhradu a mám k rodičům na ves do luk polí a lesů vybraný Firkon F7 (letošní kolekci). Pozor na ty starší, liší se...je taky obří a myslím hmotnost 16 kg až až 😀. Na ty Roany atp.si dej pozor, klasické houpáky bývají dost vysoké, oproti tem tankům, co je třeba ten Firkon (ty jsou nižší).Já houpák tenkrát chtěla a nekoupila, protože na mě byl ten kočár moc vysoký...Jinak co se bavíme-X-lander, Roan, Firkon...to jsou všechno Poláci...anebo tam mají alepoň původ...což je ale v dnešní době docela dost firem (např.Dor Jan, Alpiron-Depemo....a spooousty dalších). Co se týče polské kvality-měla sem Boldera a splakala nad vejdělkem, po reklamacích co jsme ani skoro nevyjeli šel z domu. Naopak polský X-lander, měla sem jich několik(vždy XA, nyní mám XQ do města) a nikdy sem nereklamovala tuto značku....a to jsem měla na reklamaci i dražší jané anebo Peg Perego...Takže jak píše elana , koukej, zkoušej....co nejvíc at jich vidíš na živo...kolikrát na netu vypadají skvěle a pak zklamání či naopak na netu nic moc a ve skutečnosti nadšení 😉

terkaz
9. říj 2012

Za me jednoznacne Inglesina magnum 😉 Nas zatim odvozil dve deti, byl hodne zatezovany, bez jedine zavady. Bez problemu by odvozil dalsi dite 😉

zanet2009
9. říj 2012

Já jsem taky měla cca 8 kočárků a nakonec jsem zjistila, že mi vyhovuje klasický hluboký kočár-houpací a 4 velké kola(úžasně prostorná korba) a pak prostorný sporťák a taky na 4 kolech. Jsem z vesnice, takže jsem nakonec skončila u této varianty.
Měla jsem Jané Nomad(3x), X-landera XA- lehký kočárek to vůbec není, pak několik golfáčů.
Nakonec jsem zakotvila u kočárku Inglesina Ottutina-malá mi v korbě vydržela do 11měsíců a pak šla z bezpečnostních důvodů do sporťáku(mám ji v bazárku-prodávám ji) a ten máme Patron S4.

martella
autor
9. říj 2012

@zanet2009 Na podvozek Inglesiny jde připojit i auto sedačka?

zanet2009
9. říj 2012

@martella Ano, jde, taky jsme to tak používaly. Je to bezadaptérová verze(což myslím X-lander je adaptérová verze-to mi třeba nevyhovovalo.

zanet2009
9. říj 2012

@martella Ale jak bylo výše již zmíněno, je dobré si napsat požadavky, jaké od kočárku požadujete:
kola, po směru nebo i proti směru jízdy, houpací/nehoupací, lehký nebo zda Vám na váze nezáleží, pevná korba nebo vložná taška,....

kocicinka
9. říj 2012

@martella Sice jsi psala, že chceš kombinovaný kočárek, ale dle mé zkušenosti je lepší si koupit zvlášť hluboký a zvlášť sporťák/ golfky. My máme jako hluboký Roana Maritu a jako sporťák Jané slalom a les zvládají oba dva v pohodě. X landera určitě mít můžeš, do lesa je bezvadnej. My jsme ho měli půjčený na hory a závěje projel náramě. Nevýhoda u X landera je malá korba. Já mám zkušenosti jak s lacinými kočáry, tak s drahými a jak říká moje draná polovička, je to všechno jeden šunt. Vrzat ti může začít jak polský kočárek, tak drahý značkový. To si nevybereš. Mě se ale polské těžké kočáry vzhledově nelíbí a do lesa potřebuješ lehčí kočárek s velkými, ne nutně nafukovacími koly. Ale aby byl prostě lehkej.Když bude moc těžký, hodně se s ním nadřeš. Neboj, něco vyberem 🙂 A prodavačky neposlouchej vůbec, ty tomu rozumí jako koza v petrželi. Spíše doporučuji nějaký známější obchod, Malvík, dětský ráj, Špuntík, atd.Můžeš jim poslat dotaz mailem a oni ti něco doporučí🙂

medved09
9. říj 2012

Já mám Roan Marita. Vozím v něm druhé dítě a stále ho lidi obdivují. Je velký, pohodlný,houpací. Sice těžší, ale na cesty máme lehoučký sporťák Cam Portofino. Takže u nás Marita - 100% spokojenost!!!

segafredo
9. říj 2012

já mám teda na kočárek ještě šas, ale pokukuju po X lander a MAXI COSI MURA 4

martella
autor
9. říj 2012

@kocicinka To máš rozhodně pravdu, že může začít vrzat úplně všechno a ono v konečném důsledku asi nic není 100%. Já jsem si vždycky myslela, že nejlepší jsou ty kombinace už proto, že ty hluboké kočárky jsou na chvíli, ale jak tak čtu, tak se asi vyplatí koupit i sporťák a hluboký kočárek zvlášť, že? A holky ty autosedačky už se dají dát na všechny podvozky a nebo jsou i podvozky, které tohle neumožňují?

kikimaruska
9. říj 2012

@martella stále jsou podvozky, co to neumožňují, ale je jich čím dál méně...ovšem většina levnějších kočárků(i některé dražší) mají omezení, že na ně musíš dát přímo pouze jejich autosedačku, ne jinou...a ne vždy je kvalitní. Ty lepší značky i některé méně finančně náročné ale nabízí s dokoupením adaptérů i nacvaknutí autosedaček jiných značek (bezpečnějších v crash testech)....třeba Maxi Cosi, Romer, Cybex........na tyto autosedačky má již hodně firem adaptéry... 😉

kocicinka
9. říj 2012

@martella No, na chvíli.... Můj starší syn se v hluboké korbě vozil od června do dubna, mladší bude na tom stejně, jsou oba červnoví. A právě proto, že se sporták pak využívá déle, je lepší koupit samostatný, protože ty sportovní části u kombinovaných kočárků bývají nic moc. Malé, těžké... Vždycky, když nějaká věc má splňovat více účelů, je to kompromis.

martella
autor
12. říj 2012

@kikimaruska
@kocicinka
@elana
Holky mě byly doporučovány v prodejně kočárky značky Dorjan, Jedo, ABC Design a Espiro ... nemáte zkušenost s těmito kočárky?

elana
12. říj 2012

@martella osobně ne a od dvou kamarádek-Dorjan super jako hluboký, velká vanička, dobře ovladatelný, hezký design, plno barev, ale jedna se ho zbavila hned jak byl čas na sporťák (je malý a dítě se v něm vůbec necítilo)-koupila místo něj Mutsy, druhá si ho nechala, ale jezdí hodně často i s golfkama místo něj. A je pravda, že co tak koukám po městě, tak mi přijde, že hlubokých Dorjanů opravdu jezdí mraky, ale sporťáků už málo, takže asi to nebude tak ojedinělý jev.

kocicinka
12. říj 2012

@martella souhlas s @elana

kikimaruska
12. říj 2012

@martella u nás třeba JEDO vůbec není vidět, Espira jsou, mají velkou korbičku asi jako X-landery. U nás teda vedou X-landery, Dorjany Danny sport nebo Prestige (jezdí i sportáky)...občas Espiro a ABC Desingy dost málo (ty jsou prý dost těžké, max tu jezdí hluboké korby). Třeba u nás X-lander vede na plné čáře, hlavně díky prostornému sportáku a že ho maminy používají i do terénu, takže se divím ,že prodavačka doporučovala třeba Jedo...které u nás fakt nikdo nemá. Ale hlavně at se ti líbí jakýkoliv, vyzkoušej, některé jsou totiž těžko ovladatelné, přestože mají údajně nízkou hmotnost. Třeba kamarádka měla Baby Smile...pěknej kočárek, velká korba a já ten kočár skoro neutáhla a to měl otáčecí kolečka...ani sporták nevyužila a kupovala jiný, lehčí. Každý kočár má něco a hlavně každá firma má x modelů a každý má jiné vlastnosti, kdy jeden model může být hit a další propadák... Takže vybírej, ale hlavně pak je vyzkoušej 😉

astrane
17. říj 2012

@kikimaruska trend-line už nedělají? 😕 já myslela,že by se dal objednat na jejich stránkách...
Jinak asi použitej,no...třeba na mimibazaru jsou,i tady na koníkovi

kikimaruska
17. říj 2012

@astrane bohužel ☹...chtěla sem ho koupit, ale v prodejně mi řekli, že výroba zkončila...a na email vůbec nereagují... 😒 , přitom na stránkách jim opravdu ty kočárky stále visí... 😒. O inzerátech Vím vím, použitý už jsme sehnali 🙂

astrane
17. říj 2012

@martella Jinak do terénu určitě LEHKEj kočárek! Kdo by se tahal s nějakým 18 kg tankem!
Já budu mít každopádně i příště Deltim 😀 ,tentokrát novější Travel Soft-byl super úplně na všechno.
Jinak bych se polských kočárků nebála,ale chce to hodně přemýšlet a vybírat s rozvahou...
a hlavně si dobře promyslet,co od něj chci,jaký mám výtah-tady pozor na šířku koleček!,jestli chci houpací klasiku nebo něco modernějšího....sepsat si požadavky a pak koukat,co je splňuje.
Kamošky mají houpací Roany a moc se je chválí-např 😉

astrane
17. říj 2012

@kikimaruska takže taky jseš po osvědčeném modelu 😀 ,já si říkala,že jsem blázen,když nic jiného,než ten deltim nechci-taky se už leta nevyrábí ☹

kikimaruska
17. říj 2012

@astrane no já chtěla tank k našim na zahradu, už sem měla v pácu Firkon F7, ale už nemají moji barvičku a přecijen sem se bála toho, že ho nemám ozkoušený(tady je nedostupný). Tak sem šla zas po osvědčeném, ale už tedy jetém (však první rider byl taky jetý a jak skvěle sloužil 🙂 😉 ). A ty další značky nee, mají krátký leh, jsou těžké...tak raděj to osvědčené, jen se hůř shání (většina Trend Linů je na Moravě a maminky některé nechtějí zasílat poštou). Škoda, že ta firma už nevyrábí 😒 ,holt neměli propagaci, jelikož o těchto kočárech málokdo ví...(věděl).

astrane
17. říj 2012

@kikimaruska jj,leh to mělo luxusní 😀 ,já ten svůj prodala za 300 😀 (no co,koupila za 700 i s poštou) a taky jsem o něm hodně přemýšlela,že bych pořídila ten novější,ale mě je ten Deltim nějak srdcově bližší,či co 😎 ,i když má jen standartních 85 cm,no snad nebudem mít takovýho obra,jak byl Staník 🙂

cervena_vila
17. říj 2012

Já jsem zastánce pořádného houpacího kočárku (u nás roan kortina) a pak si koupit nějaký lehký a skladný sporťáček (coletto aveo).