Dvojkočár. Jaký typ?

zrzinda
22. čer 2022

Prosím poradíte mi, jaký typ dvojkocaru pro děti věkově blízko od sebe se vám osvědčil?
Zatím víme akorát o Thule, jinak jsme to moc nezkoumali; ale čas leti a za chvíli bude už potřeba 🙈 Díky moc!

janina228
22. čer 2022

Řekla bych, že záleží na hodně faktorech.. třeba kde s ním budeš jezdit, jestli ho potřebuješ nacpat do výtahu a tak🙂.. mě to bylo celkem jedno a koupila takový, že sedačky byly za sebou.. no dobrý nápad to nebyl (hrozně špatně se s tím jezdilo)..No a ještě bych dala pozor na velikost hluboké korby - aby nebyla moc malá.. mě se tam mladší dítě vešlo jen do 4. Měsíce a pak jsme se vrátili k mé původní představě, tedy kočár + stupátko.

leniczka23
22. čer 2022

Nejlepší dvou kočár je Bugaboo donkey.

me_druhe_ja
22. čer 2022

Záleží jak moc jsi ovlivněná šířkou výtahu. Pokud bydlíte v dome, který má užší výtah, je to problém. Jinak bych šla na 100% do sedaček vedle sebe: za sebou, pod sebou a podobně je vždy pro Jedno nebo obě děti nepohodlné. A většina těch kočárku vedle sebe má už šířku, že se vleze do 80cm dveří. Pak taky záleží, jak moc chodíte do terénu nebo městě na kostkách. Já mám dva dvojkočáry: mountain Buggy duet (ale ten v ČR asi nesezenes) a easywalker duo. Ten buggy je super, že je opravdu extrémně úzký (63cm) a vleze se všude. Má super kola a celkově je bytelnej. Bohužel tím, jak je úzkej, má samozřejmě i užší sedačky, takže pokud máš větší děti, který jsou například zvyklý v kočárku spát není to pohodlné. Zvlášť v zimě. Easy walker je naopak super pohodlny pro děti, široké sedačky, ale už má 76cm takže některý výtahy nedá, užší dveře taky ne. Navíc je těžký a v autě zabírá oproti Buggy mega místa.
Kdybych mohla vrátit čas rozhodně bych koupila Thule. Ten sedačky akorát, je lehkej, dobře se skládá a super do terénu. A z druhé ruky seženeš za fajn cenu a vubec se nemusíš bát, že by nevydržel. Akorát musíš pak dokoupit madlo, to chybí v základu. Pak je ještě hodně populární ten Bugaboo, taky se ti nerozpadne, projede vše, můžeš pak z něho udělat jednokocar nebo kosik místo jedné sedačky. Ale na můj vkus je šíleně předraženej a pak, což je ale čistě můj osobní vkus, je podle mě strašně ošklivej jako všechny Bugaboo. 😃😃😃😃

teerulka
22. čer 2022

@zrzinda za mě rozhodně Bumbleride Indie twin, krásně skladný, prostorný, v hluboké korbě jsem měla dcerku v zimě ještě v 7m a do sporťáku se pohodlně vešel i 17kg syn. Skvělý v terénu, velký košík, dobré zastínění, ovladatelnost jednou rukou👍