Existuje lehký sportovní kočárek, který zvládne terén?

klarka1
5. črc 2012

Vybírám sportovní kočárek a už nevím kudy kam 😅 😠
Chci kočárek, který bude lehký cca do 10 kil a bude skladný. Zároveň potřebuju kočár, který krom zpevněných cest, zvládne i terén, převážně trávu a prašné cesty.
Také by se mi líbilo otočné sezení, ale to už bude asi moc 😀 V současné době jezdím čtyřkolkou (X-lander XA), ale nebráním se i 3 kolům. Chci sporťák nechci golfáče. Snad vůbec takový kočár existuje 😕
Prosím Vás tedy o rady, značky kočárků a případné recenze, kritiku, pro a proti, na co si dát pozor, na co se zaměřit. Předem díky. Klára

ziarcanka
5. črc 2012

Po x-landeri XA bude pre teba ťažko hľadať iný kočík, pretože xa-čko je perfektne ovládateľné jednou rukou a ľahučko zvláda obrubníky a terén. Do terénu potrebuješ nafukovacie kolesá, aby si dietko niekde po ceste nestratila 😀 a preto bude problém s 10 kg hmotnosťou kočíka. Väčšina mamičiek to rieši dvoma kočíkmi - ľahký a spratný na cestovanie a traktor do terénu 🙂

lulii
5. črc 2012

@klarka1 Ahojky, zkus si vzít do ruky někde v obchodě brio go, je i odpružený. Je to pecka 😉

@ziarcanka Každý kočárek se dá ovládat jednou rukou, musí zvládat obrubníky,.... 🙂

anjelicek26
5. črc 2012

@klarka1 - quinny speedy, ale ten uz otocne sedenie nema.. podla mna je to dost zbytocnost...nikdy sme to nevyuzivali. Tento je priestranny - Max tam ma kopuuuu miesta, ja s nim aj korculujem, ma rucnu brzdu, zvladne kazdy teren.

ziarcanka
5. črc 2012

@lulii viem o čom hovorím 🙂 - mám doma maxi cosi mura, pp-plico, mala som x-lander XA a baby design pony a XA bol na ovládanie najlepší, baby design úplná katastrofa 😒 - má spojenú rúčku, ale jednou rukou sa dá ovládať jedine prázdny a keď ho pár krát zdvihneš na obrubník, tak svalovica zaručená...

strawberry17
5. črc 2012

vystriedala som viacero kocikov, ziadny nebol na 100 percent podla mojich predstav...najviac sa vsak k mojim predstavam priblizuju kociky peg perego. maju rozne druhy. Momentalne mame ariu, lahka, skladna, ale nie je moc do zlych terenov, a opierka chrbta nie je pevna ale taka labilna, golfacovska, ale nic lepsie som nezohnala 😝

ziarcanka
5. črc 2012

@klarka1 Niečo som ti pohľadala 🙂 🙂 🙂 Baby Jogger-CITY ELITE 2012 - trojkolka, veľké nafukovacie kolesá, super strieška, váži 10,5 kg - naživo som skúšala verziu city mini a ten bol ok - cena trošku vyššia a nemá otáčavé sedenie
kuk sem:

https://www.youtube.com/watch?v=vYr-8hbfSM0
ada22
13. únor 2013

@klarka1 mám teď jako kočárek do města gesslein F4 je prostorný, skladný , lehce ovladatelný a skvěle odpružený na zadní kolečka. Přední kolečka už taková báseň nejsou.
Pak mi ještě napadá baby jogger GT, ale s tím osobní zkušenost nemám, ale splňuje hodně tvých parametrů. 🙂

hermanecka
24. dub 2017

Holky obnovuji diskuzi, prosím o vaše tipy..hledám sportovní kočárek, který je lehce složitelný, sám je lehký..chci ho skládat do Fabie..klasický sporťák mám Jané..tento chci jen jako dočasné řešení při procházkách, kdy potřebuji vyjet autem a Jané tam prostě nesložím. Cena do 4tis. předem vám děkuji

unicorna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz