Fusak Emitex na jaro-léto-podzim, používáte?

karlam
15. dub 2013

Používáte, prosím, někdo tento fusak? Budeme teď dávat sporťák (easy walker duo) a nějak nevím, zda si v období jaro až podzim vystačíme jen s dekou a nánožníkem nebo zda je praktičtější mít např. právě tenhle fusak.

nunacek
15. dub 2013

@karlam Já ho pro dceru měla a super, byla jsem moc spokojená.

elana
15. dub 2013

já jsem s ním taky spokojená, na ten sporťák (a zejména pak na golfky) je k nezaplacení-klasická deka klouže, padá, chodící dítě ji skopává a ušmudlává botama...tohle je vlastně taky teplá deka, která se ale nikam neposune, nemůže spadnout a když se udělá teplo, tak se z toho prostě dá pryč a posadí na to, aspoň to má pod zadečkem měkčí 🙂 Samozřejmě můžeš být bez toho, coby ne, ale praktičtější a nervy šetřící to rozhodně je.

dana3262
16. dub 2013

@karlam Myslis ten bavlna/fleece? Ten je skvelej! Mam je taky v EW duo, pres zimu jsem je mela v autosedackach a nejradši bych si pořídila jeste dva, abych je nemusela furt prendavat do Phila a golfek..ale nebudu tak rozmazlena 🙂 je skvely, jak je tam ten límec. Deti se do toho krásné zachumlaji.

karlam
autor
16. dub 2013

@dana3262 prosím tě a ten fusak se musí nějak prořezat aby seděl do našeho kočáru? prý jsou tam díry, ale neprořezané, a každý si to prořeže dle svého kočáru?

marton
16. dub 2013

@karlam no jestli myslíš takový ten co se dá rozložit i jako deka,tak ten mi právě do EW sporťáku nevyhovoval ☹ .Byl příliš široký a neustále od hlavičky v poloze sed sklouzával.Prořezat se musí,když chceš děti připoutávat.

dana3262
16. dub 2013

@karlam jsou neprorezane, ale jsou tam obsite proužky k prorezani, takze nemuzes minout 🙂 prorezes podle toho jak vysoko ma dítě ksandy, resp podle toho, jak je velké. Musi to byt obsite, kdybys to prorizla jinde, tak by se to rozpadlo.

dana3262
16. dub 2013

@marton ja mam u hlavy gumicky na uvazani, aby nesklouzaval... ? A jak ma EW tu plosinku na nohy, tak se o ni zaráží, ze se nepriplete pod kola, to je dobre. Pro myho strarsiho 3 letyho by mohl byt i delší klidně 🙂 ale pořád staci.@karlam

anetka1701
16. dub 2013

já ho využila fakt hodně :o) I přes léto - když malá usla, tak jsem to přes ní hodila a přikryla a nemusela jsem jí oblíkat. Podle mně to není špatná investice :o)

marton
16. dub 2013

@dana3262 No vidíš,tak jsem ho asi měla nějak špatně daný 😉 .Nemůžu se už podívat,minulý týden šly fusaky i s kočárkem do světa 🙂 .

blahova_andrea
16. dub 2013

my šetříme na čem se dá, takže jsme jaro/letní fusak nepořizovali a přežili jsme bez něj krásně. ale ono asi i záleží, jaké má člověk dítko, jak často kam jezdí atd atd, aby to pořádně využil. nám třeba vůbec nechyběl a prcek fusaky fakt nerad, to se s ním pak stejně nedá nikam pořádně jít. ale kdybych měla ležícího kliďase a peníze, tak bych si ho asi taky pořídila. vypadají úžasně a praktickou stránku vidím taky. my měli na chladno spodek ze zimního fusaku a na vrch deku a nánožník a teď nám táta ušil jaro/letní vložku do kočárku na to jeho velké šubolení se a špinění, tak jsem ráda za to 😀 a kdyby chtěl spát a ochladilo se? no samozřejmě zase dečka, která je stejně pořád pod kočárem. ale on v kočáře stejně nespává, na to nemá čas ☹

karlam
autor
16. dub 2013

@dana3262 tak ještěže tak, už jsem ty fusaky objednala a byla bych moc nerada, kdyby do našeho kočáru neseděl, máme easy walker duo, doufám, že to bude pasovat 😒 četla jsem, že by ty fusaky měly sedět téměř do všech kočárů.
a jak to myslíš, že máš u hlavy gumičky na uvázání? jako ten fusak se dá u hlavy nějak stáhnout, aby nesklouzával?

dana3262
16. dub 2013

@karlam je to v podstate obdelnik a uprostřed strany, která je u hlavy jsou prisite dvě a dvě gumicky, jako provázky, ale jsou to gumicky. Uvažuju je za prezku, která je na polohovani zad (nevim, jaky typ EW mas, a mam dva zipy a 2 prezky, které většinou nezapina, tak mam na kezde uvazanou jednu gumicky od toho fusaku). Jakou barvu kocarku mas a jakou barvu fusaku jsi objednala? Jsou perfektní. Ted jak bude zas tech 10-12'C tak je uzijes mozna i s dekou nebo nanoznikem.

karlam
autor
16. dub 2013

@dana3262 děkuju za vysvětlení, právě máme sporťák ještě v krabici, jezdíme ještě v korbičkách, ale zítra ho manžel složí, tak to musím okouknout, jestli to tam máme jak ty píšeš 🙂 máme černej sporťák a já koupila červenej nánožník a teď i červený fusaky, aby nejezdily holky v černým 😒 jsem na to zvědavá, ale takhle na netu, když to člověk prohlíží, vypadají ty fusaky emitex moc hezky. jinak přemýšlím přesně jak píšeš, má se ochladit a nevím, v čem by holky v tom sporťáku byly, balit je do dek mně přijde zdlouhavý a nepraktický

pablinka
16. dub 2013

já ho mám už od prvního dítěte a max. spokojenost. Deku z nožiček pořád skopával, tohle tedy byla dobrá volba 🙂. Když bylo chladněji, dala jsem ještě nánožník, případně i deku. I malá už v něm tento týden vyrazila v kočárku ven. Dítě pak nemusím do kočárku tolik navlékat, mám jistotu, že mu bude příjemně, že neprochladne, a přitom ten fusak na kočáru dobře drží. Používáme ho na jaře, na podzim, částečně i přes léto, podle počasí. Do autosedačky - vajíčka, do hlubokého kočáru, do sporťáku i do golfek 🙂.

pablinka
16. dub 2013

fota pro příklad 🙂

zouzelka
17. dub 2013

Máme ho už víc jak rok a je to super věc. Používáme na jaře, na podzim i v létě. Když malý venku v létě usnul, tak jsem fusak zapnula, aby mu bylo teplo, když nespal, měl ho rozepnutý. S tímto fusakem a se zimním fusakem Combi od Emitexu ani nepoužíváme nánožník od kočárku. Ten jsme nandali snad jen asi 4x, když foukal hrozný vítr. S jarním fusakem určitě neprohloupíš...

sariky
17. dub 2013

@karlam ja ho mam presne do stejnyho kocarku a je na prd v tom, ze je dlouhej a soura se o kolecka, takze je neustale spinavej. ale zatim ho pouzivam, protoze to je "rychlejsi" nez se drbat s nanoznikem a nemusim resit deku.

karlam
autor
17. dub 2013

holky všem děkuji za vaše "příběhy" a názory 😉 a ještě dotaz, myslíte, že kdyby byla mírná zima, že by stačil tento jarní-podzimní fusak? kdybych dala dětem kombinézy, dala je tady do toho jarního fusaku a na to dala nánožník, že by jim v tom v zimě bylo teplo nebo je nutné mít krom těchto fusaků ještě raději zimní?

sariky
17. dub 2013

@karlam na zimu jsou tenky. samozrejme tezko predvidat, jaka bude zima, ale ja jsem davala kombinezy, teply fusaky a jeste nanoznik. v tom tenkym fusaku by jim asi byla zima, ten preci jen spis profoukne.

pablinka
17. dub 2013

@karlam ta zima je dle názoru... já bych to klidně zkusila, když dáš i kombinézu a nánožník... já zas v zimě, ani v té letošní, nedávala do fusaku dítěti kombinézu nebo bundu (mám ten fusak emitex zimní klasický, plus ten fusak emitex cocoon se zateplovací vložkou), dítě vždycky jen v mikině, body, kalhotách, punčochách, botkách, jen jsem dle počasí měnila tloušťku mikin a kabátků. Ale pokud dáš teplou zimní kombinézu, fusak jarní-letní-podzimní a na to nějaký pevnější neprofouknutelný nánožník, tak myslím, že by to šlo...

karlam
autor
17. dub 2013

holky ještě jednou díky, no jak ty fusaky dojdou, tak to omakám a uvidím, zda by stačily i na zimu, když ne, kouknu po nějakých bazarových 🙂 co říkáte na tyhle zimní? ty jsem našla na bazaru

zouzelka
17. kvě 2013

@karlam máme zimní stejný, jen v jiné barvě, používali jsme 2 zimy, je krásně teplý, ale bojovala jsem se zipy. Hrozně toužím vyzkoušet radši zavinovací Lodger bunker...

jennyska
16. říj 2013

Ahoj Maminky,

na Modrém koníkovi si všechny těhulky, maminky a snažilky společně vytváříme knihovničku pojmů a zkušeností kolem všeho mateřského 🙂

Dnes v ní přibyl i článek na téma Fusaky a proto bych Vás ráda poprosila, zda byste mohly své zkušenosti s fusaky (jaká značka, cena, materiál, kvalita atd.) napsat k článku https://www.modrykonik.cz/fusaky .

Některé maminky mohou shánět informace o fusacích, jejich využití, popř. kolik je dobré si jich pořídit pro dítě a na jaké období atd. a vy jim s tím můžete velmi pomoci 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča