Fusak z beránka nebo moderní z fleecu. Poraďte

alterna
20. bře 2008

ahoj děvčata, můžete mi poradit?
Použivate na dítko fusak z beranka nebo z fleecu. Teta mi chce vnutit fusak 30 let stary co ma schovany na půdě? ☹

schnek
20. bře 2008

já jsem kupovala novýho berana a stál 2 a půl tisíce 😝 takže kdyby mi byl někdo nabídnul pěknej použitelnej, tak bych ho brala všema 10 😉

alterna
autor
20. bře 2008

a nevadi miminku ten beran? Ja totiz trpim na ekzemy a jakakoliv vlna me svedi.. 😉

jajinak
20. bře 2008

Alterna,vůbec bych se tomu nebránila,já jsem měla na děti taky 30 let starý fusak z beránka a jak jsem byla ráda.Akorát jsem ho nechala vyčistit.Udělá stejnou službu jako nový a nemusíš platit spoustu peněz.A beránek je kvalita. 🙂

schnek
20. bře 2008

vevnitř není vlna ale hebounký chlupy 😉 navíc narozdíl od flísovýho fusaku reguluje teplotu, takže mimi není zima, ale ani se nepotí 😉 fakt pokud to není nějaká vypelichaná nehoráznost prožraná molama, tak bych to brala 😉

llucinka
20. bře 2008

alterna: No, ono záleží na tom, jaká je zima. Náš Matěj by asi vypotil ducha, kdyby byl v beránku 🙂 Ale moc se mi ty fusaky líbily, mám ho taky doma, ale letos bylo celkem teplo a já měla jiný, ten fleecový 🙂

johanda
20. bře 2008

alterno - já mám oba, můžu srovnat. Ten beránčí je po mě - 30 let starý, ten flísový jsem koupila nový. Po vyprání v šamponu na vlnu je beránek hodně jemný a příjemný na dotek - mnohem více než flís. Navíc vlna přirozeně odpuzuje nečistoty, takže se míň špiní ,lépe udrží vhodné mikroklima. Je ale dost velký, můžeš mít problém ho nacpat do korbičky moderních kočárů.
Ten flísový ( Emitex) má otvory, kterými se protahují bezpečnostní pásy od autosedačky a kočárku. Je uzší a má odepínací nánožník. Dá rozepnout na dvě části - tu spodní můžeš použít jako podložku proti chladu zespodu. Uvádí se na něm, že je použitelný do 110 cm (cca 3 roky), ale tak velké děcko asi ve fusaku neudržíš, navíc je docela úzký i pro naše macaté 16 m staré dítě (jiné typy možná ne).

Rakže resume -berana jsme využili na procházkách po přírodě, v parcích atd., pro malého kojence, do auta a do golfek (sporťáku) flís

schnek
20. bře 2008

jj, souhlasím s jajinak, beran je kvalita 😉

johanda
20. bře 2008

jo a malá se v beránku nikdy nespotila, byla jen teploučká i v loňské mizerné zimě. Samozřejmě jsem ji nebalila jek na pólu.

llucinka
20. bře 2008

johando: Ono taky záleží na dítěti. Jednomu by byla zima, druhému je horko.

minea
20. bře 2008

"Stínová tchýně" mi nabízela ten starej fusak, že jí ho půjčí nějaká známá, až jsem se z toho orosila 😝 . Věřím tomu, že beránek je super a má skvělé vlastnosti, ale já prostě nezkousnu fakt, že to 20 let někde leželo, nevím, jak to bylo uskladněno a větráno a prostě svý dítě dám radši do novýho. Mám emitex combi a jsem maximálně spokojená.

aponchie
20. bře 2008

ja mam oba dva a ten jeden je po me/beranek/je lepsi jak ten umelej...viz poceni atd jak psala johanda no comment.je kvalitnejsi a pokud je dobre udrzovany nemyslim ,ye je nutne se pri teto predstave osypavat 😉

misakri
20. bře 2008

ahoj holky.. tak my máme beránkový fusak taky z druhé ruky a super, starý 30 let, ale jsem max spokojena.. dali jsme ho jen vyčistit a je jako nový.. mě je celkem fuk, kde ležel a jak dlouho, v čistírně si s ním poradili jedna radost 😉 🙂

sylvar
20. bře 2008

my máme beránka po mě, jen se dal do čistírny, děda mi ho obšil novou hezkou látkou a používáme a je v něm krásně teploučko

zany
20. bře 2008

My jsme měli půjčený fusak z beránka starý 8 let a byl super 🙂 Malému v tom horko evidentně nebylo, opocený nebyl a ani se neosypal 🙂 Přeci jen je v kombinéze, takže to nehrozí 😉 😉 😉

vladunka
20. bře 2008

taky beránek...maximální spokojenost 🙂

xsipm04
20. bře 2008

Jojo, taky máme doma beránka ještě po nás a myslím, že je v poho, i když jsme ho moc nepoužívali, protože jsme v zimě s kočárem skoro nejezdili. Ale z hlediska kvality si myslím, že mutěch 30 let uskladnění nijak na funkčnosti a kvalitě neubralo, taky jsme ho dávali do čistírny 😉

krikri27
20. bře 2008

Určitě jsem radši pro beránka zadara, pokud je v pořádku 🙂
Já jsem ale byla před 8 lety děsně mladá a blbá 😎 to víc 😎 a beránka fukla do pračky a bylo po něm 😝
Tak raděj čistírnu 🙂 Beránek vypadá dobře pořád 🙂 Když ho oslík neopere 😎

gedren
20. bře 2008

ja taky pouzivala beranka jeste po mne a super 🙂 Fleece jako material nemam rada, je to takova suntozni umelina, vlna/kozuch ma daleko lepsi termoregulacni vlastnosti. Pod fleecovou dekou se mi Helca sileme potila, zato vlnena je dokonala v zime i v lete. Samocistici schopnost vlny je taky super, ze to nesmrdi, nemusi se to tak casto prat a tak.

Kousavosti se neboj, kozisek nebo merino vlna zdaleka nekouse tak jak normalni vlna.

aponchie
20. bře 2008

jj to je pravda ty fleece deky sou silene nesaji sou nechutne na dotek a pod nema se akorat spotis a neodvadi pot 😝

navi
20. bře 2008

alterna: přidávám se k ostatním, beránka ber, pokud je v dobrém stavu. My ho dostali po synovci, je jako nový a jsme maximálně spokojení 🙂

mem
20. bře 2008

ja ma beranka jeste po mne, je super, pouze jsem ho dala vycistit a davala do vetsi zimy
jinak mam jeste emitex combi, ten dama ted ahlavne, ze pak budu mit co do kocarku na prechod jaro
ema ma rada hodne teplo a pak pekne spinka

no ja si myslim, ze ono jde spis nekdy o to, od koho je, zda je to dobry zdroj 🙂)) od nekoho to vezmes hned, od nekoho ne..., alespon to ja takhle mam

binki
21. bře 2008

27 let starý fusak jsem vyhodila už vloni při chystání výbavičky a k mým narozkám jsem pak dostala nového berana, v zimě byl super a ještě i teď třeba při počasí jako je dnes ho používám a na jaro všem doporučuju fusak ze 100% bavlny, který jsem teď koupila na www.hastrmanek.cz, líbil se mi už na netu 😀 jsou tam průstřihy na šráčky, takže jde dát i do autosedačky

paolin
21. bře 2008

jednoznacne beranek 😉

lenerka
21. bře 2008

ahoj

my máme sice fusak fleesový,ale kdyby mi někdo půjčil fusak z beránka tak ho neodmítnu je určitě teplejší!!!

flora
21. bře 2008

Ahojky, mi máme fusak z beránka a je super 😉

denousek
21. bře 2008

ja jsem koupila novej beranek za 500kc - byl to vyprodej takze parada 🙂
z flisu sem nechtela nezda se mi tak teploucky a kvalitni,mimico se do nej tak spokojene a mekkoučce nezachumla 😵

andrysek2
21. bře 2008

ahojik ja jse mela tez fusak z beranka byl superr 😀 😀

arietiska
21. bře 2008

Já mám fusak z berana a už ho mám z kočáru vyndaný .. byl moc teplý! Myslím, že už ho nevyužiješ!!!

arietiska
21. bře 2008

A fusak do autoseačky na jaro, léto úplna hovadina!!!! Už teď můj kluk jezdí jen v bodýčku, mikině a riflích, ze začátku na něj dám deku, ale do 10 minut ji má dole, pač by se uvařil .... zakladatelka by měla rodit až koncem dubna ...

arietiska
21. bře 2008

alterna: takže si ho klidně od babičky vem, stejně ho nepoužiješ. Babi bude spokojená, že sis ho vzala a ty ji v klidu budeš moc pak vysvětlit, proč jste ho nemohli používat ...