Gesslein F3 kolekce 2012/2013

nikol_bl
15. led 2013

Ahoj holky, zakládám novou diskuzi. Na kočárky gesslein už tu je diskuze, ale má přes 100 stran a probírají se tam všemožné kočárky a to nejen od téhle značky. Mě však zajímá výhradně F3. Budu kupovat sporťák a tohle je můj favorit. Moc diskuzí přímo na tenhle typ není, akorát jsem našla, že tahle trojkolka má tendence být nestabilní (?!) v terénu....
Máte ho někdo? Napište mi prosím recenze, přece jenom je to velká investice, tak ať se rozhodnu správně. Díky

lisian
18. led 2013

Ahoj, ja f3 mam ale zatial pouzivam len vanicku, sportiak este nie. Avsak konstrukcia je rovnaka 🙂 . Je pravda, ze stabilita je mensia, ale to pri vsetkych trojkolkach, nie len pri tejto. Citis to vsak iba ked prekonavas obrubnik, inak nie. Ja som ale velmi spokojna s tymto modelom, lebo jeho ovladanie je neuveritelne lahucke. Tak krasne sa otaca, ze ani jednou rukou to necitis, ze ho otacas a manevrujes. Kolesa si perfektne a maju kvalitne loziska. Momentalne prekonavam tony snehu na prechadzkach a tiez bez prilis velkej namhy, vyborne nim rozrazis aj vacsi sneh. Dnes som kocikovala s kamoskou, ktora ma 4kkolku a mala obrovsky problem v tomto pocasi. Vsetky moznosti maju nieco pre a nieco proti....treba sa len rozhodnut co je pre teba mensie zlo. Ja som tu stabilitu ozelela a naucila sa s nim manipulovat tak ze to uz taky problem nie je, pre mna bolo hlane to lahke otacanie.

leamax
20. led 2013

kraaasny kocik, moj vysnivany 😵
@lisian horsiu stabilitu ako myslis v tom momente, kde musis na par sekund zdvihnut zadne kolesa a prejst obrubnik, ze vtedy vlastne stoji tu chvilocku iba na to prednom kolese, ze? co je vlastne u kazdej trojkolky. inak je stabilny, vsak?

lisian
21. led 2013

@leamax ano presne,,,,len vtedy, ked potrebujes zist z obrubniku alebo na neho vyjst, lebo si v podstate na jednom koliesku iba, ale ja to robim uz inak,,,ze ked schadzam dolu obrubnikom tak nadvihnem predne koliesko a zidem zadnymi, je to tak lepsie. to si kazda najdete grif ako na to :D. ale naozaj musim povedat, ze manipulacia s nim do stran je neskutocna.....da sa to snad malickom otocit ho :D

leamax
21. led 2013

@lisian takze inak je stabilny, aj napriek svojej nizkej vahe? a aky je rozdiel medzi f3 a vison m3? na vision sa asi neda korbicka iba s-lift prenosna tazka. nemas nejake foto? rada by som ho videla na realnej fotke

lisian
21. led 2013

@leamax je naozaj velmi lahucky, co bola tiez jedna z mojich podmienok. Po schodoch ho vynesiem sama v rukach bez toho aby som ho rozkladala a nejak extra sa namahala. Ale tak cim bude maly vacsi, tym to bude horsie 🙂 . Inak problem vsabilite nevidim, neviem presne ako to myslis, ci je inak dost stabilny. Na gessleinoch je konstukcia zvlastno robena co satyka adapterov, kde sa prichytava korba, cim sa potom vanicka alebo autosedacka (sportiak zatial neviem) kolise, ale nijak to na nic nevplyva. Vraj je to aj na hupanie. No neviem....ale keby som to vyslovene rukami nepohybala, tak o tom ani neviem.
Co sa tyka modelu v3 tak neviem, nepoznam. Ja som vyberala kocik dost dlho. Akosik som nemohla najst taky, ktory by splnal vsetky moje najhlavnejsie podmienky az som nasla tento a proste pristupila na 3kolku a tym padom na tu stabilitu o ktorej som pisala. Ja som chcela, aby sa moj kocik dal otacat proti aj v smere jazdy. Da sa a to nie len sportiak, ale aj vanicka, co som najprv povazovala za zbytocne, ale veru sa mi to minule zislo, ked ma pri kocikovani prekvapil silny vetrisko. Potom som chcela vacsie nafukovacie kolesa a tie tu su super a chcela som vacsiu vanicku a ta je dostatocna. Povodne som chcela jane ale odradila ma mala vana.
Inak este musim napisat, ze sa brutalne lahucko sklada a rozklada este lahsie, ze jednym pohybom.
Negativa som n3jake vazne nenasla, len take drobnosti ktore sa tykaju kosika a tasky prebalovacej.

leamax
22. led 2013

@lisian tusim splna vsetky moje kriteria, este aj vajicko maxi cosi nan ide 😵 tak prebalovaciu tazku nemusime mat original gesslein, to uz je detail 😉 a to, ze to je trojkolka mi nevadi, hlavne, ze je stabilny, priestranny a pritom nie tazky 😵
a aku mas vanicku? tu pevnu klasicku, ci tu vloznu tasku?
inak - toto je ta m3 😉

lisian
22. led 2013

@leamax tak toto v ponuke v katalogu nebolo, ved vyzeraju skoror rovnako len ten uchyt je tam iny na korbu. My mame aj vajko gesslein.
Ja mam klasicku vanicku,,,fusakotasky sa mi ani tochu nepacia. A presne ,,,, prebalovaciu kabelu si vyber inu, lebo je neskutocne draha, uplne strasne na to ze je to len sprosta kabela a nie je ani ectra pekna, jane ma krajsie. Ale ja ked som 4obila objednavku, tak nejak automaticky mi to tam dali

leamax
22. led 2013

@lisian ale na oficialnej stranke ich maju, mozno f3 je nastupca.
kde si ibjednavala? aj si ho predtym skusala nazivo?

lisian
22. led 2013

Ja som bola uz zufala z vyberu kocika, tu u nas je jed3n obchod, kde sa dost vyznaju a s hocicim s cim som prisla na vsetko zundrali, ze som myslela, ze dobry kocik neexistuje. Oni stale preferovali tako a to som ja odmietala. Potom som aj dost pozerala na nete a na gessleiny bolo popisane vela dobreho. Zvazovala som aj teutoniu ale s tou nerobia v tom nasom obchode a ja som si chcela kupit kocikmu nich lebo maju dobre referencie. Tak som tam jednehomdna prisla a povedala ze bez obj3dnavky uz neodidem a tako nechcem, tak nech volaco vymyslia 😀 a navrhla som gesslein. Pozerali sme katalog a vzhladom sa mi pacila len f3. Mala to co som od kocika chcela a super je na nej aj to, ze vpredu to jedno koliesko nema tak vysunute pred kocikom ako ine trojkolky. Cize ten podvozok nie je taky dlhy co byva zle aj pri prevazani, toto je vymyslene vyborne, ze kolecko netri pred kocikom ale je zasunute dovnutra. Takze ja som kocik dopredu n3videla, cakala som na neho v strachu, ze co to pride. Ale uz som tak nemala moc chut vyberat dalej, ze som to riskla

leamax
23. led 2013

@lisian 😀 super, to chce odvahu kupovat takyto drahsi kocik len podla katalogu 😀 ale tak zas na geesleine sa to da, kedze su to vraj fakt kvalitne kociky. a odkial si, ked vravis, ze u vas ho mali? tako by som nechcela ani ziadny iny polsky tank 😀

rezetka
21. bře 2013

Mě se líbí F 3, kde se to dá koupit, na netu jsem toho našla strašně málo.

renisco
21. bře 2013

@leamax rozodíl mezi F3 a visionem je ten, že F3 je lehčí a dá se na něj nasadit ještě ta golfová buggy sedačka, která je myslím v ceně, kdežto u visionu to nejde a na vision nejde dát ani ruční brzda...

darka2001
21. bře 2013

Aj ja rozmyslam nad tymto kocikom a ta novsia verzia sa mi paci este viac,takze si vas rada este precitam,vase postrehy,aby som sa dobre rozhodla,a ak viete dopiste kde sa da zohnat a kolko asi stoji,vdaka.

renisco
22. bře 2013

@darka2001 u nás stojí od 13700,- a mají ho v několika eshopech....

darka2001
23. bře 2013

@renisco my ale potrebujeme 3-kombináciu-vaničku,športak aj autosedačku a to bude asi vyššia cena

renisco
23. bře 2013

@darka2001 já myslela, že je v ceně i c-lift taška a golfová sedačka, ale jak tak koukám, tak není... tak to je teda v základu ten kočar pěkně drahý... autosedačka se dá koupit levně i použitá (ty bývají v bezva stavu, protože se používají krátce a lze na gesse dát několik značek) a hluboká korbička se dá koupit použitá taky levně (a taky v bezva stavu, mimi v tom dlouho nevydrží...)

amadeuska
27. bře 2013

@nikol_bl Ahoj, tenhle kočárek jsem pro dcerku pořídili v létě a zatím si ho celkem pochvaluji. Co se stability týče, myslím, že je to jen otázkou cviku, nestabilní mi nepřijde, ale je pravda, že pokud je terén více nakloněný, tak má tendenci přepadávat (což je podle mě logické, vzhledem k tom, že má vpředu jediné kolečko). Jinak na to, že se jedná o jednu z nejoblíbenějších značek v Německu, mě zarážejí některé věci, které nejsou úplně vychytané- 1. do košíku pod kočárkem se toho moc nevejde a trošku větší věci je velmi obtížné tam vůbec umístit, a když už se tam něco umístit podaří, stačí to jen lehce opřít o přední část košíku a už to dře o přední kolečko- docela otravné, 2. originál taška Gesslein je pěkně prostorná, dělená, je v ní i přebalovací podložka, ale! docela špatně se zavírá, jednou rukou je to prakticky nemožné a způsob, jakým se přidělává na řídítka je taky velmi nevychytaný a otravný- tenký pásek se suchými zipy. No viděla jsem mnohem chytřejší způsoby uchycení přebalovacích tašek , 3. originál nánožník je skutečná záhada- divně ušitý, neforemný, neuchytitelný a když už se to člověku nějak povede, vypadá, jako když na kočárek nepatří a 4. pláštěnka- nemá okýnko, otvírá se dvěma zipy po stranách podél celého kočárku, takže buď je zapnutá a bojíte se, jestli má dítě uvnitř vůbec vzduch, nebo jí rozepnete a stejně na něj prší/sněží. Nahradila jsem jí univerzální pláštěnkou z DMka za 120 Kč a jsem nadšená.

Navzdory výše uvedený nevychytávkám jsem s kočárkem moc spokojená! Je krásný, odpružený, krásně se ovládá, vložená taška je velmi dlouhá i prostorná, takže v ní dítě vydrží klidně skoro rok- pokud to tedy není takový ďáblík, jako naše slečna 😀 a sporťák se mi prozatím jeví taky dobře. Navíc je celkem úzký, takže se s ním vejdu do našeho pidivátahu 100x79 cm i s boxerkou 😉

amadeuska
27. bře 2013
zlatat
14. dub 2013

kočky, takže tie čo ho máte vravíte, že je odpružený? Nevydrncá v ňom bábätko, keď sa ide po nerovnom teréne - teda našich "úžasných" chodníkoch?
Inak mne sa strašne páči táto verzia Air+ ... s novými bezdušovými kolesami ... len teda fakt ten prístup do košíka nie je bohvieaký ☹

zlatat
14. dub 2013

@amadeuska ahoj chcem sa ťa spýtať - dá sa madlo na športovej časti odopnúť? Myslím tak, aby viselo iba na jednej strane, ako to má mnoho kočíkov, alebo sa dá iba celé odobrať a tak znova nastoknúť?

amadeuska
14. dub 2013

@zlatat Jen cele vyndat a zandat.

Jo a chtěla bych poznamenat, ze ke kočárku velmi nedoporučují kupovat originální pláště ku ani nanoznik. V obou případech daleko lépe poslouží universani. Já mám pláště ku za 120 Kč DM a je skvělá i na sportak a s okynkem. Nanoznik mám bohužel originál, ale kamarádka ma snad Emitex a plni účel mnohem lépe!

renisco
20. dub 2013

@amadeuska s nánožníkem souhlasím - ten originál je nic moc - to emitex je rozhodně lepší....

renisco
20. dub 2013

nebo F4 kombi AIR+

boobinka
20. dub 2013

Akorát prodávám f3 2012, kupovaný 19.7.2012. Sice mi dnes na něj psala paní, ale jestli by zájem neměla, bude volný. Kočárek je absolutně bez vady, včetně loop vložky + ještě dokoupené loop vložky jiné barvy, nepoužité pláštěnky a dokoupeného neoriginál nánožníku. Krásně odpružený. Důvod prodeje, možná budu litovat, páč je to nejlepší kočárek, který jsem měla, a že jich bylo, ale ráda bych zkusila ještě jeden vysněný kočárek 😅

boobinka
20. dub 2013
zlatat
22. dub 2013

@boobinka je krásny - myslím na tú farebnú kombináciu a naozaj má tak blbý prístup do košíka? ☹ Môžem ťa poprosiť, zmerala by si výšku chrbtovej opierky? Fakt je vysoká iba 44 cm ako píšu na nete? Sa mi to zdá málo ☹

zlatat
22. dub 2013

@renisco aj tá nová F4 je krásna 🙂 A to fakt má 2013 - tka vymeniteľnú nápravu? Skvelé 🙂

renisco
22. dub 2013

@zlatat ano má - v této air+ verzi

darka2001
7. kvě 2013

@lisian
@boobinka kocky otazocka,ake vanicky ste mali,pevne ,alebo tie tasky?nejako sa neviem roHodnut a v ke ich v obchode nemaju nikde vylozene,vdaka

boobinka
7. kvě 2013

@zlatat špatný přístup do košíku je, ale mě to vůbec nevadilo. Jsem zvyklá vyskladávat nákup rovnou do košíku. Zádová opěrka má opravdu jen těch 44cm, ale celková ložná plocha je po prodloužení nožní opěrky 100cm, což je slušné 😉

@darka2001 kupovala jsem ho až jako sporťák, takže bez korbičky... bohužel neporadím.