Gesslein F4 - sportovní kočárek s vložnou taškou

luciafff
6. bře 2014

Ahoj holky,
chtěla bych znát jakýkoliv názor či Vaše zkušenosti s tímto kočárekem.
Podle námi zadaných kritérií je ideální ....
Mockrát děkuji

ladatko
7. bře 2014

Také po něm pokukuji, jsem zvědavá na názory a zkušenosti 🙂

barruska1
7. bře 2014

Holky ja ho mam,zatim vozime jenom hluboky korbu ne sportak. Musim tedy rict ze za ty peníze jsem si myslela ze bude trosku lepsi...vadi mi tedy jenom jedna věc a to při jizde terenem. No terenem, staci šotolina nebo rozbity chodnik a je to znat. Nejela jsem nikdy s jinym kocarem tak nemuzu porovnat ale zda se mi ze by to mohlo byt lepsi. Mam tedy nedonosenou holcicku, po narozeni 2,5kg to npruzil kocar vůbec az když jsem dala nakup. Ted ma skoro 5kg a je to lepsi,takze to vypada ze s vetsim zatizenim kocaru jsou i lepsi jizdni vlastnosti. Mame i ty vetsi kola a s nimi je to ještě lepsi...ale když jsme byly s kamarádkou koukat na kocar pro ni, zkoncili sme zase u Gessleinu, z te nabídky co je mi porad prijde nejlepší 🙂 takze ja bych do nej ve finále sla zase 🙂 jinak se super sklada do auta...

luciafff
autor
8. bře 2014

@barruska1 Děkuju 🙂

blevinka
17. bře 2014

Kočárek máme a používáme zatím s taškou a fusakem pro naši 4 měsíční ženu - je trochu větší a i kvůli tomu jsme šli do Gesslein, dítko tam není namačkané. Má spoustu vychytávek pro praktické využití (když fouká, nebo svítí sluníčko). Je pravda, že pružení je tužší, ale to nám ani na kostkách nevadí, naopak, malá na nich vždycky super zabere. Bydlíme v 5. patře bez výtahu, takže malou tahám v tašce a možná bych ocenila trochu delší uši pro pohodlnější nošení.

blevinka
18. bře 2014

Kočárek je výborný, je lehoučký. Když jsem vybírala, zvažovala jsem ještě F6, který má přehazovatelnou rukojeť a má kyvný systém pružení, takže je měkčí při jízdě, je tedy lepší na nerovný povrch, ale zase o něco těžší asi o necelá 2 kila. Já šla po nízké váze a říkala jsem si, že stejně pak brzy budu používat jako sporťák, takže jsem volila F4. Pán v prodejně mi na to tužší pružení u F4 poradil, že když je mimčo menší a lehčí, mám v košíku vozit plnou dvoulitrovou petku, prý to bude líp pružit 🙂

barruska1
18. bře 2014

jj to je pravda,kdyz je kocar zatizeny tak pruzi lip,uz se tesim na sportak az všechny ty vychytávky vyuzijem...

tercie
18. bře 2014

Mám dva dny doma novinku 2014, S4 air buggy - má stejnej podvozek, a je perfektní. Měla jsem casualplay S4, ten je oporti gessleinu strašně těžkej. Já jsem zatím spokojená. Sice kolečka v terénu trošku hrkají, to casual nedělal, ale jinak se mi zdá super, nikde žádná vůle. Spokojenost.

lulii
18. bře 2014

@luciafff Ahoj, já jsem měla F4, kolekci 2013. Kupovala jsem jen sporťák, takže nevím o tom, že by špatně pružil, možná tím, jak syn už není to miminečko a je těžší, navíc jsem měla F4 AIR, tak jestli i tím....? 😉 Naopak musím říct, že pružil perfektně, fakt tím mě překvapil. Se sporťákem jsem byla hodně spokojená, ta bouda je vychytaná, opravdu hodně překryje, polohování madla před dítětem jsem také hodně využila. Jediný, co mi trošku vadilo, byla velikost košíku a přístup k němu. Ten přístup jsem vyřešila grundadaptérem, kdy ta sportovní nástavba je výš a zároveň mi to moc vyhovovalo, že jsem se nemusela k malýmu ohýbat. Pak mi trošku vadily pacičky na polohování rukojeti. Jinak sporťák jako takový je opravdu perfektní, jde až do lehu, je prostorný,...
Jo a ještě jsem si vzpomněla, že skládání konstrukce je bezvadný, ale s tou nástavbou (také to lze složit s ní) je to už hodně velké, takže někdo by možná mohl mít do kufru auta problém, my to naštěstí řešit nemuseli, máme velké auto a vejde se nám tam tak, jak je 😉

luciafff
autor
18. bře 2014

Holky díky moc. Mám ho v hledáčku kvůli váze, vložné tašce (nemáme výtah), kolečka se zdají dobrá a hlavně ta boudička je perfektní (fakt velká a všestraná) ... Jeden tady okolo nás jezdí. Zatím jsem se neodvážila paní zeptat, jelikož jsme se nikdy nepotkaly úplně zblízka, spíš jen z dálky, před krámem, na poště nebo, když je vidím z okna. Nechtěla jsem za nima běhat 🙂 Ale bryzy si ji odchytnu 😎 Viděla jsem je s vložnou taškou, ve sporťáku a včera jsem viděla i ten jeden buggy myslím, že S4.... Pořád se na něj nemůžu vynadívat. Zdá se mi perfektní...
Jak se Vám s ním jezdí na polních cestách nebo v lese ? Zkoušela jste některá ? Popřípadě kupovaly jste některá ty terení kolečka dopředu ?

lulii
18. bře 2014

@luciafff Mně se jezdilo dobře i v terénu, myslím, že přední kolečka dokupovat nemá smysl, nikdy jsem ani nevyužila aretaci 😉 Jinak je fakt lehoučký 🙂

blevinka
18. bře 2014

Souhlasím s lulii, dokupovat větší kolečka dopředu nemá smysl (také jsem o nich uvažovala ale nakonec jsem zavrhla). Zkoušela jsem v krámu zvednout předek právě s těmi většími koly a šlo to hůř, kočár jakoby ztěžkl, ta kola ho lépe drží při zemi, takový jsem z toho měla pocit. Navíc se stane hůř manévrovatelný. Ta malá kolečka jsou super, s kočárem se dá vytočit i na pětikoruně 😉 No a do přírody bych ho moc neviděla právě kvůli tomu pružení 🙂 Možná tak na nějaké pískové nebo udupané cesty, ale náročný terén nevim nevim 🙂
Co se té buggy týče, máme ho koupený dohromady s kočárem, že to pak vyměníme za sporťák, a nevíte někdo, jestli je tam možná jenom jedna poloha zad nebo jestli jde polohovat?
A ohledně zvednutí sporťáku na tu vyšší polohu nám prodejce říkal, že se sporťákem to máme pak dát dolů, že to pak má výš těžiště a dítě v kočáru by kočár mohlo převrhnout. S manželem jsme totiž hodně vysocí, tak jsme ocenili možnost vozit to výš, ale jen dokud budem jezdit s vložnou taškou.

tercie
18. bře 2014

@blevinka buggy jde krásně polohovat až do lehu - nakloněná rovina. 😉

luciafff
autor
18. bře 2014

U nás jsou pěkné terénní cesty... hodně zpevněné. Výmolů fakt minimum 🙂 Vypadá, ze bude ideální 😀 a nánožník nebo vložnou tašku máte originál nebo někde jsem četla, že je dobrý Emitex.

blevinka
18. bře 2014

@luciafff tak to je super, to s kočárkem zvládnete v pohodě, kdyžtak naložíte pár petek a budete bez problémů 🙂 My kupovali tašku originální, ta tam sedí jak zadek na hrnec, neumím si moc představit jinou tašku, měla bych strach, jak to tam bude pasovat. Nánožník zatím nemáme, vypadl mi ze seznamu, když jsem byla kočár objednávat, říkala jsem si, že mi tam něco chybí a přišla jsem na to až předevčírem, když jsem začala řešit, že si na léto dokoupím ještě jeden loop ,abych měla náhradní na dovolenou do Itálie, když by se mi malá v kočárku hodně zpotila (loop je ta vložka do sporťáku). No třeba nánožník nakonec ani nebude potřeba, dokoupit jde vždycky 🙂 Jinak ten vršek od vložné tašky jde zapnout na ten prodlužovací U díl ;)

luciafff
autor
20. bře 2014

@blevinka teda to jsi mě potěšila, že jde vložná taška zapnout k U dílu, to je pěkná vychytávka. Až to budeš mít někdy nasazené, nemohla by jsi to vyfotit ? Nikde na netu jsem to nenašla 🙂

blevinka
20. bře 2014

@luciafff jen vršek od tašky na to jde zapnout ;) ..tady to mají hezky detailně vyfocené, že jsou na tom ty zipy, tak jen ten poklop z tašky přendáš na ten u-díl, to je paráda, že i když už se nejezdí s vložnou taškou, může mít dítko zakryté nožičky

http://www.gessleincz.cz/cz/produkty-gesslein/d...

luciafff
autor
21. bře 2014

Aaaa 😉 díky. To je super vychytávka

agne
26. bře 2014

Kamarádka jej má a je spokojená, prostorná vložná taška, přehazovací rukojeť. Má velkého psa, takže terén zvládá s kočárkem i při jeho venčení... Německá kvalita.

duppi
6. zář 2014

Ahoj holky, je tu nekdo, kdo ma i ty terenni kola ke kocarku? Potrebovala bych vedet, jak se uchycuji ke konstrukci - nacvakavaji se tam stejne jako ty maly otocny nebo je tam jeste nejakej jinej system? Zajimalo by me totiz, jestli by sedely i na stary konstrukce, z obrazku mi prijde, ze jo, ale nemam to kde vyzkouset :(. Dekuji mooc :kytka:

luciafff
autor
6. zář 2014

@duppi nasazuje se to tam jako malé kolečka

hoamai
17. zář 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat majitelek F4, jestli měly někdy problém s praskáním kloubu na podvozku. Máme F4 od konce listopadu, do poloviny května jsme jezdili bez nejmenších problémů a pak najednou (asi 3 týdny potom, co jsme hlubokou korbičku vyměnili za sporťák) při sjíždění obrubníku praskl kočárek v místě kloubu rukojeti(tam, kde se rukojeť vysouvá a ohýbá při skládání). Proběhla reklamace, bez problémů, skládací mechanismus byl opraven a my jsme vesele jezdili dál. Až do včerejška, kdy jsem s malým jela a v naprosto stejné situaci, při sjíždění obrubníku, tam něco luplo. Je to na druhé straně, než předtím, rukojeť sice drží a s kočárkem se dá opatrně jet, ale rukojeť je na poškozené straně volná, bojím se za ni zabrat a vypadá to, že to dlouho nevydrží. Stalo se vám to někdy, nebo máme nějaký vadný kus? Říkám si, jestli to není tím, že syn jezdí ve sportáku v proti směru jízdy v poloze buď úplně vleže nebo téměř v leže, což je poloha, kdy je těžiště kočárku nejméně vyvážené a tudíž je ten kloub asi dost namáhaný. Ale zase na druhou stranu, kočárek tuto polohu umožňuje, takže by na to měl být stavěný, ne? A syn má 9 kilo, takže se zdaleka neblíží maximální nosnosti…

braskev
8. říj 2014

Ja mam F3 a naprosto super, ale předtím jsem měla tento a nedoporučuji malá kola vpředu

masnicakova
11. říj 2014

Zdravím, když už se probírá Gesslein... Pro naší Elenku (narozenou v lednu 2013) jsme koupili Gesslein F1, celý bílý z eko kůže. Maximální spokojenost! Design jedinečný, každý obdivoval a někdo se teda i divil, zda jsem normální. Pořídit BÍLÝ kočárek, tak nepraktický! A já vždy odvětila, že svýmu dítěti v něm nehodlám strčit do každé ruky tyčinku Mars, aby kočár "dodělalo"... Naopak - byl velmi praktický! Vše se dalo setřít hadříkem. A ke kvalitě ježdění atd., nemám co vytknout. Na jaře jsem pořídila další kočárek Gesslein, sporták, S4 bugy air. Celý růžový. Až doted jsem z něj byla také nadšená... Doted... Zjistila jsem totiž, že na sporták, za 9500Kč! se nevyrábí nánožník... Což mě vážně naštvalo! Jak je Gesslein vychytaný a kvalitní, tak tohle výrobci nedomysleli. Dokonce mi v Gessleinu v Německu poradili, at si pořídím černý nánožník Emitex! Takže mi nezbývá nic jiného než v zimě vozit dcerku jen ve fusaku bez nánožníku. Jsem zklamaná, chtěla jsem, jako každá maminka, mít kompletní a sjednocený kočárek, ne mít poskládané příslušenství od různých výrobců. A navíc, ten fusak si musím nechat ušít (téměř jsem v prodejně prosila) na zakázku, protože ta malinová-růžová barva, jako je náš sporták, není v základní nabídce. Tedy dalších 2500 Kč. Jooo, Gesslein je nádherný kočárek, ale poskládat ho do kompletní výbavy, je docela finančně náročné...

marketkab
11. říj 2014

Mame F4 2013 uz potreti na reklamaci, do terenu netahat, nam se znicil uz na panelce a zpevnene ceste. Pak prdnul kloub ve skladacim mechanisnu a mimoto nekolikrat totalne vysisoval, holt spatny vyber potahu. Ted to vypada, ze nam kocar komplet presiji a bude zase funglovka, kloub a kolecka jsou uz vymenene, tak to snad bude dobry 🙂 Kazdopadne do auta je super, slozeny hned a lehoucky, ted jezdim s Teutonii a to je proti Gessleinu hrozny tank.

duppi
14. říj 2014

@marketkab a co konkretne se vam na nem pokazilo, ze byl 3x na reklamaci? A to je ten novy air+?

marketkab
14. říj 2014

@duppi prvni reklamace(po 6 tydnech pouzivani): rozbila se aretace predniho kolecka, prestala brzdit nozni brzda (mame i s rucni, ta v pohode), upadlo zadni kolo a vysisoval ... uznali nam jen aretaci a vysisovani, jinak pry moje chyba, ale prodejce nam podvozek opravil a dobry, druha reklamace(po dvou mesicich pouzivani, pres zimu jsem se s nim bala jezdit): praskly kloub a vysisovani..podruhe nam ho uz neuznali, pry extremni povetrnostni podminky 😠 , treti reklamace(po necelych trech mesicich): boule na koleckach a vysisovani, na vyjadreni čekáme, ale uz jsme vybrali novy potah a prodejce ho kdyztak necha presit na sve naklady a nasi puvodni latku vyradil z nabidky ... Je to air+, ale 2013 a uz pry delaji kolecka jinak, aby se nedelaly boule a taky delaji pevnejsi klouby...jsme odstrasujici pripad, nevim o nikom jinem, kdo by mel s Gessleinem takove problemy

duppi
15. říj 2014

@marketkab ja ty boule mam na 1 kolecku taky...ale prislo mi, ze to nicemu nevadi, tak ted nevim, jestli bych to taky nemela reklamovat... 😖 ...to jste teda meli fakt stesti..ja mam asi taky konstrukci 2013, prodejce nam ji vymenil za starou, ktera nam praskla...a dal nam evidentne nejakou z prodejny, co jim tam lezela, tak to mam fakt radost...to kolecka myslis mam teda reklamovat? A dik ;)

1terezicka
15. říj 2014

Máme dva roky F1 a už ji zajíždí i druhé děťátko, za mě spokojenost, obzvlášť super jsou ta výměnná přední kola, hlavně do sněhu..

marketkab
16. říj 2014

@duppi ja myslim, ze muzes, my by jsme to samostatne nereklamovali, ale byli jsme tam kvuli vysisovani, tak se na to manzel zeptal a prodavacka rikala, ze se jim to nejak nepovedlo a delaji je uz jinak...tak by ti je meli taky vymenit

duppi
16. říj 2014

@marketkab jako stve me, ze mi neposlali rovnou uz tu novejsi konstrukci a novy kola teda 🙄, na tom kolecku ty boule uz totiz byly, kdyz to doslo...tak nevim, jestli prodejce spolihal na to, ze si toho nevsimnu...?? Ted jeste budu cekat, jestli mi ten kloub praskne nebo nepraskne...:/