Golfky: Jané Carrera versus Inglesina Zippy

pday
11. lis 2008

Ahoj holky,
nemáte některá z vás, prosím, zkušenosti s kočárkem Jané Carrera a Inglesina Zippy? Rozhoduji se o koupi golfových holí a už se v tom úplně ztrácím. Chtěla bych něco s většíma kolečkama, abych s tím projela i v zimě sníh, nějaký snadnější terén a aby pokud možno v autě nezabral moc místa. Pokud mi třeba doporučíte i nějaký jiný kočárek, budu ráda... Mockrát děkuji za vaše názory.

veronikahel
11. lis 2008

tak ja by som asi brala inglesinu 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=sPI5wrDYE78
pday
autor
11. lis 2008

Děkuju. Říkám si, že Inglesiny budou asi účelnější a možná spolehlivější. Avšak kolečka má větší jane carrera a ten vzhled...:o) Asi se mi Jané víc líbí, ale zase nechci jen kvůli vzhledu šlápnout vedle a mít pak nespolehlivý kočárek. Holčiny, máte některá tyto kočárky doma? Mám 7 měsíční holčičku, tak předpokládám, že bych jí v tom už snad mohla vozit...?

tlapicka
11. lis 2008

pokud ma golfac polohovaci zada do lehu, tak muzes vozit v golfaci at mala sedi nebo nesedi...

ja davala eli do carrery spat na balkon od 3 mesicu 🙂

italove pry kocarky umi, takze peg perego neb inglesina bude asi lepsi volba 😉

k velikosti kolecek: nevim, co je dobreho na vetsich koleckach. co je ale fakt, ze jsme u carrery pri chuzi na ne slapali nebo do nich kopali... ta rukojed je desne kratka, takze kocarek tlacis hned pred sebou a jeste k tomu ty velky kola, ktery kocarek pri chuzi k chodidlum jeste priblizuji...

se snehem nevim. rekla bych se neprojede zadny golfac, ale nevim... uz 2 roky zima nebyla.

yanna.o
11. lis 2008

Také vybírám golfáč. Koukala jsem na několik:
Inglesina Zippy
+ akorátní leh (jako že se vejde, nožky neplandaj)
+ akorátní pásy (tzn. že jsou připevněny na správných místech, některé golfy mají pásy na ramínka příliš nízko a dítě pak nepříjemně táhnou dolů, jiné mají pás mezi nožičkama nesmyslně daleko)
+ překlápění boudy vpřed (v případě nepříjemného počasí lze dítě chránit bez nasazení pláštěnky nebo slunečních brýlí či kšiltovky)
+ velký skrývatelný kšilt na boudě (dobrá věc, pomáhá podobně jako překlápění boudy vpřed) - zippy ho v kolekci 2008 mají fakt hodně velký, větší než konkurence - kšilt je dobrý také, když se záda sklopí až do lehu, tak chrání před sluncem.. bouda sice lze naklopit vpřed, ale v poloze v leže tím vznikne mezera u hlavičky (nutno vidět).. a taky když dítě sedí, tak když se přiklopí bouda dopředu jen trochu a zároveň se vyndá kšilt, tak má nad a před sebou takovou dobrou stříšku
+ lze nacvaknout autosedačku Huggy (dobré pokud už máš kočár od nich)
+ velký a dobře přístupný košík
+ naprosto jednoduché skládání
+ kvalita
+ nánožník v ceně
--------------------------------------
- je užší
- má krátké nepolohovatelné rukojeti - berany; já mám 172 cm a musím mít buď ruce natažené před sebe, abych tlačila kočár dál od těla nebo být blíž k němu a jít mírně nahrbená. Venku to bude znát, sice nejdu úplně ohnutá, ale i to málo stačí na to, aby mě začalo bolet za krkem a tuhnout svaly na páteři. Prostě mi nesedí, je moc nízko. To se musí porovnat s jakýmkoliv jiným kočárem na krámě, který ti sedí.
- není pás mezi nožičkama přes madlo - takový pás navíc textilní, co se připne přes madlo a dítě se nemusí okamžitě kšírovat
- vyšší cena
- vyšší váha
- špatné těžiště - to je dáno těmi kolmo posazenými krátkými rukojetěmi =hůř se přizvedává a ovládá jednou rukou

Jané Carrera - nyní Solo
+ spojená rukojeť, je trochu dál od kočárku (ne jak Nomád nebo hluboké kočárky samozřejmě,ale na poměry golfů dobrý)
+ dobré těžiště (díky spojené rukojeti a tvaru konstrukce lze uřídit jednou rukou, určitě se ovládají lépe než Zippy, také se lépe přizvedávají a vyšší postavy nekopou tolik do koleček)
+ měkké polstrování
+ bouda lze dopředu překlopit
+ celkem pěkný
---------------------------
- malý košík
- kvalita Jané - jak kdy.. praská slída apod. - viz diskuze o Jané obecně
- není pás na madlo
- není sluneční kšilt
- opěrka nožiček není vyztužená vůbec, takže konce nožiček sjíždějí trochu šikmo dolů, ale stále jsou na látce - golfky jsou dlouhé akorát - podobně jako zippy
- pás mezi nožičkama je dál od rozkroku
- na střeše velká slída, může praskat a pouštět slunce do obličeje, ale to je horší u Slaloma, u Nomáda letos už na boudu nahoru slídu nedali - jinak je na druhou stranu přes ní vidět dobře na dítě (u zippy je miniaturní slída a rovněž nelze zakrýt)
- vyšší váha, podobně jako zippy
- vyšší cena - podobně jako zippy
- nánožník nutno dokoupit universální nebo za cca 1300,- výborně zateplený Jané

---------------------
kolečka i odpružení podobné
ovládání lepší u carrer
zippy se hůř ovládají a jsou užší pro dítě, délka lehu podobná, ale zippy líp vyztužené
zippy mají navíc nánožník, větší košík, kšilt, maj vyztuženou opěrku nohou líp
oboje golfky mají lehce odepínatelné madlo z jedné strany - pouze cvaknutím
--------
kolečka čím větší tím lepší, samozřejmě golfky ať takové nebo onaké mají vždy malá kolečka oproti normálním kočárům, ale i u nich.. když jsou moc malá, tak zapadnou do každé dírečky, zarazí se o první kamínek - tlapičko, viděla jsem ty maclareny, jak zapadly opravdu na každém kroku (bez přehánění) , to bylo hrozný jak ta ženská vůbec nejela, furt to jen páčila z těch kočičích hlav - na přechodu po dlažebních kostkách na újezdě, ale byly to ty s menšíma kolama, už to vím, podobné půjčujou i v zoo praha - ale jsou příjemně vysoké (rukojeti)
------------
koukala jsem ještě na hartan buggy (super odpružení, ale krátký leh a ještě těžší než zippy, těžší než pliko switch), pp pliko switch - těžší než zippy i carrery, ale dá se otáčet sedačka po a proti směru, pp pliko p3 - stejné jako switch, ale oproti switch nelze měnit směr, ale lůžko super dlouhé, košík větší než zippy, berany polohovatelné - vysunovací, nekopu tolik do koleček, bouda jde dopředu, průhledové zakrývací okénko, nižší váha než zippy, bouda hluboká - dobré na zimu, pp uno - přehazovací rukojeť, dobrá délka lůžka, stříška lze dopředu, rukojeť spojená, dobře se ovládá, lehčí než pp switch, veliký košík apod., váha podobná jako carrery, trochu lehčí než nomád, knorr eagle, otáčecí berany, líp se ovládá, super dlouhý leh, pás mezi nožičkama na madlo lze obtočit bez kšírování, bouda lze dopředu, kšilt má také, váha o něco těžší než carrery, ale tyhle všechny jsou si podobné, ovládají se dobře, do koleček nekopu, madlo před dítkem odepínací kliknutím, dobře umístěné, opěrka chodidel, dobře vysoko, dosáhne na ní.. (u zippy a plika taky , u carrer je níž), nomád podobně těžký jako carrery - žádný extra rozdíl, ale je širší, ale zabere víc místa složený a bouda nelze překlopit vpřed, chicco multiway - na golfky nejširší kolečka, dobrý poměr výkon cena, jsou obyč, ale bouda lze dopředu, slída průhledová na stříšce je, i kšilt má - také slídový, ale slída je jak sluneční brýle, takže dítěti nesvítí do očí, ale vidí skrz. nánožník má v ceně, ovládání vcelku ujde - pro mě lepší než zippy, madlo má, ale trochu víc posazené vzadu, takže dítě pak nemůže se předklonit k opěrce na nohy. Není to tak propracované jako výše uvedené, ale poslouží.

yanna.o
11. lis 2008

na jané a peg perego jdou nacvaknout také ty jejich autosedačky, vajíčka a také korbičky, na zippy taky
všechny uvedené golfy jdou skoro do lehu, žádné nejdou úplně - nejvíc hartan buggy, ale i ostatní jsou na tom dobře
pokud jde o ty váhy, tak je to podobné, i když rozdíly jsou, ale v praxi to nebude znát. těžší je pliko switch (stejné jako p3, ale má otáčecí sedačku), hartan buggy a nejtěžší vůbec je bebeconfort loola. Pak jsem koukala i na ty lehké golfosporťáky - nomád, hoco scooter a perego uno. Nejsou o moc těžší než ty golfky, protože uvedené golfky nejsou žádná tintítka. Ale mají delší a širší leh. Jen zaberou víc místa složené v kufru. Hoco scooter a knorr eagle (to je golfáč - viz minulý příspěvek) mají na boudě navíc kapsičky a zakrývatelná průhledová okénka. Scooter má vzadu na boudě navíc zakrývatelnou obdélníkovou moskytiérku.

tlapicka
11. lis 2008

yanna: pane jo, to bylo vycerpavajici.... 🙂

s tema koleckama nevim.... prijde mi, ze kde jsem projela s carrerou blbe, projedu stejneblbe s maclarenem. v zadnem pripade to neni horsi. dlazebni kostky mame v parku, chodim pres tramvajove koleje a komfort zdolavani nerovnosti je pres kopirak stejny u carrery i maclarena, tak nevim.... mozna zalezi, co ta pani mela za typ a stari, bo kamoska ma taky techno a kolecka mnohem mensi, nicmene si nestezuje vubec, ze by nekde zapadavala.... Ten mac. ma prumer 16cm, coz je o 3 min nez carrera.

k tomu kopani do kolecek: ja nejsem nijak vysoka 168 a prislo mi, ze jsem do nich kopala porad, ale kdyz jel manzel, tak to byl teprve rachot... takze je to faaaakt neprijemny! u maka kopnu taky, nerikam, ale fakt sem tam, spise vyjimecne.

to sundavani madla u carrery bylo nevim jak dnes nic moc.... muselo se oddelat cele, tj. na obou stranach. nemelo zadny vyklapeci kloub na nastupovani a vystupovani. to bych povazovala spise za nesikovne.

celkove mi lezl ten kocarek na nervy, takze jsem se snazila ho pouzivat co nejmin :( Nicmene na transport v aute ma u nas 1* 😀

yanna.o
11. lis 2008

tlapicko, já si myslím, že pokud jde o jízdní vlastnosti, tak carrery, knorry, zippy, multiwaye, hartany buggy.. na tom budou více méně podobně. Kolečka jsou podobně velká i široká a nějaký centimetr to příliš neovlivní. Větší rozdíl je pak u Nomáda a ještě větší je znát samozřejmě u klasických kočárků pro miminko s velkými gumovými koly. A na druhou stranu je znát i když mají moc malá kolečka. To jsou takové ty lehké cestovní golfky s nedořešeným polohováním a dalšími funkcemi. Ty Maclareny, které jsem viděla, fakt zapadávaly děsně. Paní přecházela přímo před námi, dávali jsme jí přednost. To jsme si s manželem říkali, že nějaké cestovní lehounké golfky jsou sice dobré, ale má to své hranice. Protože když se s tím nedá jet, tak radši snesu 3 kila navíc a za to lepší ovladatelnost a víc funkcí. To ale byly Maclareny s malými koly. Podobné jsem viděla v zoo Praha. Tam půjčujou i Patrony a Pikola. Pikola mají nízko rukojeti, bolí mě z nich záda a hlava, když zapomenu náš kočár.. 😅 Maclareny jsou vyšší, pro mě akorát. Ale to není ten typ, co máš ty. Ten má větší kola. Koukala jsem na netu.. Určitě není velikost koleček jedno. Moc malá jsou hrozná. Tak to je i logický, že jo. Jinak jak píšeš.. v té kategorii carrery a spol. to bude všechno podobný. Ale je fakt, že carrery se líp ovládají než třeba zippy. A nekope se tolik do koleček. A jestli jsi kopala i tam, tak do zippy bys kopala daleko víc. A také by se ti určitě hůř manipulovalo se zippy i peg peregem plikem (i když tam je to o něco lepší než u zippy, které mají ty rukojeti fakt krátké - škoda, že nejsou polohovací.. no zas jsou určitě delší než ty pikola v zoo 😅 ). Ono u všech golfek ty kolečka překážejí. Čím je rukojeť blíž ke kočárku, tím víc. Ale také je to tím, že kola nejsou daleko od sebe. Širší rozchod má třeba Nomád nebo normální hluboké kočárky nebo kombinace. Pokud jde o madlo, tak dneska určitě jde snadno odkliknout zmáčknutím po straně. Hned vylítne a je to fakt pohodlný. Dřív nevím, jak to bylo...
Určitě nemá smysl kupovat co nejlehčí golfky, protože ty nejsou ani pohodlné pro dítě, ale ani pro rodiče. Ač se zdá, že váha je nejdůležitější, tak když je blbě těžiště a má to pidikolečka, tak opak je pravdou. A s dítětem to děsně drncá. Úplně klepe. A není to o ceně. Teď v zoo jsem měla půjčený ty obyč pikola. Ojetý, starý, vydrncaný. Obyč látka na kolečkách. A na dlažebních kostkách v zoo jsem drncala úplně stejně jak naproti jedoucí drahý Bugaboo Bee. Sice vypadá stylově, ale je to hrkátko a úzký. Dítě se tam klepalo jak sulc. Takže cena fakt není všechno. Oni ani levný gofly se nemusejí vůbec porouchat. A i drahý Jané se porouchat můžou. I když ten Bee je ještě dražší a praxe venku podle mě hrozná..

Jo taky jsem pochytila, že nosíš. Já taky chtěla, ale dítě nechtělo. Začala jsem pozdě.. Příště začnu hned 😀 Zvlášť u malého mimi to je citelné odlehčení zádům. Takže já kočár využívala plně a ráda. Mám hluboký houpací kočárek a projela jsem fakt všude a s ovládáním žádný problém. Stačí strčit a jede to samo a nedrncá to a neřeším nějaký terén. Jen chci už něco skladnějšího, co zabere míň místa v kufru. Ale chci i pohodlí pro dítě. Na poměry golfek.. Jinak kočárek stále využívám, jsem s ním spokojená a nikdy mi nelezl naštěstí na nervy. Měl velký košíček, narvu tam celý nákup i bundy, když se oteplí. A vůbec jsem se s ním nenadřela. Ale je nám 16 měsíců a když jedu jen do ZOO nebo k dr. nebo do obchoďáku s dětským koutkem a hadrama, tak je zbytečný skládat do kufru hluboký kočár. Do Ikei i do normálních hypermarketů můžu vzít jejich vozíky. Jinak doma s houpacím jezdím furt - jde přestavět na sporťák. Mám tu přírodu, i když bydlím v Praze. Proto jsem taky ozkoušela tolik golfáčků 😀 Všechny jsem viděla, porovnávala a těžkala v krámech 😀

yanna.o
11. lis 2008

jo dneska vlastně se ze dvou stran odklikává madlo u Nomáda, ale u těch Carrer - Solo stačí kliknout. Jinak důležité je, že v té kategorii, o které je tu řeč, jsou kolečka i odpružení podobné. Prostě jsou to golfky a zázraky se čekat nedají. Některé mají vyšší a některé nižží rukojeti a to je horší pro vyšší rodiče. Ovládání golfek je také obecně horší, než je tomu u normálních kočárků, ale jsou o něco lehčí a skladnější. Se spojenou rukojetí, která jde alespoň kousek za kočár, se pak lépe přizvedávají a ovládají. Perega se dají lépe přizvednout, když se přišlápnou (na stupátko). To je ale obecné pravidlo. Některým golfákm se dají polohovat berany, že se dají dát vodorovně k sobě a pak se taky líp přizvedávají - hartan buggy a knorr eagle. I když hartan je těžší dokonce víc než Nomád. A lepší je i u těch beranů, kdy jsou ty rukojeti šikmo za kočár a ne moc kolmo. Ale prostě jsou to golfky.. Hartan Buggy má z nich nej odpružení, ale zas to není takový rozdíl, jak u klasických kočárků. Takže také zanedbatelné. Rozdíl už je u NOmáda ve větších kolech a dobrém těžišti. Jinak více méně podobné. A další rozdíly bych hledala vyloženě v pohodlí pro dítě. Délka, šířka lůžka. Sluneční clony, překlápění boudy, jak dosáhne na opěrku nohou, jak to má velký košík, jestli to má nějaká zakrývací okénka, jak je to vyztužené, jak to kryje proti počasí, když teď má být zima.. a aby mi nebyly moc malý, když jsem vysoká a nekopala jsem do koleček víc než u jiných a nešla nepřirozeně s nataženýma rukama nebo přihrbená. Jinak jízda bude se všemi v téhle váhové kategorii podobná. I když rozdíly jsou. No nevím, jestli jsem se vyjádřila srozumitelně 😅 Jo a ještě jsou rozdíly v ceně a ve výbavě. U některých je třeba dokoupit příslušenství, u některých ani není, takže se musí také dokoupit nějaké univerzální nebo od jiné značky, které pasuje.. třeba nánožník. Některé nánožníky jsou teplejší a víc kryjou.

tlapicka
11. lis 2008

tak holky, at uz vyberete jakkoli, tak vam preju, at jste s vyberem spokojene!

ja hluboky nikdy nemela a neplanuju.... od narozeni jsem nosila a chci zas 🙂 v pripade potreby se nejak prtata prostridaji 🙂 jeden vozicek staci az az 🙂 kdyz bude nejhur, tak do prirody poslouzi vozik za kolo, ale my razime teorii, ze kocarek do prirody nepatri 🙂 manzel ma krosnu, ja manducu a jsme spokojeni... Prestala jsem nosit pred 14ti dny, nedela mi to dobre na bricho.... je to velika zmena, pripada mi, ze zacinam novy zivot...porad prudit venku s kocarem. nedokazu ohlidat eli i kocar. (bydlime ve velkem meste) takze chudak sedi prikurtovana a ceka, az ji vypustim. je mi ji lito :(

yanna.o
11. lis 2008

Aha.. to každá žijem jidne. Já T. vypouštím hned. I v krámě, i venku. Jak se začal pohybovat, lézt, tak šupajdil na zem. Já tady ani nemám důvod nosit. Neměla bych kam. Jsem tu celkem odříznutá. Nemám kam jít. Jedině do lesa na hřiště a tam si musím dojet autem. Pěšky nemám kam jít. Bydlím v malé vesničce. Nosit bych chtěla spíš doma a nebo v obchoďáku.. Ale to u malého mimi. Tam, kde bydlím, potřebuji kočárek. Dám si do něj věci, deku, jídlo a vyrazím do přírody. Miminko spí a nedrncá to s ním. Já mám lehký houpací kočárek. Zvládl příšerný terén a to denně. Denně jsem musela vyjet, dřív i dvakrát. A abych mohla někam dojít, kde nejzdí auta, musela jsem přes bahno i šutry. Podvozek vydržel všechno bez poruchy. Kočárek sice není tereňák. To já tvrdím taky. Není kvalitní ani jako horské kolo. Ale musím říct, že náš kočárek obstál v hrozném terénu za jakéhokoliv počasí bez jediné poruchy a ¨zároveň je pohodlný pro dítě. Mně se snadno ovládal a naložila jsem tam plno věcí s sebou. Vlasntě stále se ovládá dobře. Používám ho. 😉 16 měsíců. Fakt dobrý. Já tady nemohla jít po normálních chodnících. Musela jsem přes klacky, šutry, bahno, do svahů, pokud jsem nechtěla jezdit u baráku tam a zpět furt dokola. Opravdu denně. A podvozek uklízím až teď. Stál rok venku. V mrazu, dešti, na slunci.. V zimě ho jen musím častěji promazat, aby nevrzal. Jinak bez výhrad.

tlapicka
11. lis 2008

yanni: tak to si proboha carreru neporizuj, bo ti ulitne kolo hned na prvni vychazce 😀

jina eli taky chodila porad venku od 10ti mesicu, jenze ja mela volny uce, tak jsem ji mohla pohodlne chytat, aby mi nezdrhla pod auto nebo tramvaj.... s kocarem to nedokazu :( byl to takovej freedom! na nakupy jsem chodila stylem: dite na zadech nakup na kocaru 🙂 jinak jen v lekou ledvinkou. na zadech byla spokojena a neprudila....

a jaky mas ten hluboky?

nehodilo by se ti teda nejaky tfkcko k vam?

yanna.o
13. lis 2008

tlapi, to jsem netušila, že carrery nějak zlobí. Vím o Slalomu a Nomádu - praskání slídy, padání brzdy (ale to je lehce opravitelné i doma), protržení potahu a u Slaloma nějak blbne přední kolo. Myslím, že se Carrery budou ovládat nejlépe (v rámci možností golfáčů 😅; třeba ten knorr nebo hartan buggy taky ujde - i když hartan je těžší než nomád 😅 , vedou trochu za kočár rukojeti a jdou otáčet; multiwaye taky ujdou, ty zas mají ty rukojeti sešikmené směrem dovnitř ke košíku, jakoby zlomené, a to taky pomáhá), ale jinak pokud jde o komfort jízdy pro dítě, tak to bude u těch golfáčů v téhle váhové kategorii podobné. A pokud jde o komfort sezení v kočáru, tak mi jen vadí nevyztužená podpěra nožiček, ale nic dramatického..

Já to tu mám tak, že žiju v podstatě ve vesnické části Prahy a jelikož nemám auto, tak se odsud jen tak nedostanu. A nemělo by pro mě smysl nosit v šátku venku sem tam tady v těch pár ulicích nebo do lesa 😅 sama bych tady bloumala.. 😅 S kočárkem jsem jezdila, ale mohla jsem i zastavit, vyvalit se, číst si. Vzít si s sebou věci do košíku. Takže jsem si tady vždycky někam dojela, na nějakou louku nebo jinam mimo auta a v létě jsem se mohla lehnout na deku 😀 Pokud jde o nákupy, tak na ně jezdíme pouze autem. Takže jsme naložili kočár a v krámě se pak rozdělili - manžel házel nákup do nákupního vozíku a já do košíku kočárku (mám drátěný) a nakoupili jsme hromadu věcí. Takže já měla v kočáru i dítě i obr nákup 😀 S kočárem se cítím taky velmi svobodně, jelikož si s ním jedu, kudy chci a nikde a o nic se nezaseknu. A hlavně jsem vybírala pohodlný pro mimi.
Ale šátek mám a chci ho příště využívat. Mám ten elastický, abych to zvládla uvázat i já 😅 😅 Např. doma malý usínal u prsa nebo chtěl chovat, a pak usnul. A vím, že když měl už 5 kg, měla jsem odrovnaný záda. Takže doma při domácích pracích nebo na uspávání určitě. A pak i do těch krámů by mi to kolikrát stačilo. Ale jak říkám, využila bych ho jen doma a v krámech podle situace. Zkoušela jsem to, ale malý tam řval jak tur. Prostě už to nešlo. Začala jsem pozdě.. 😒 Jo.. mám inglesinu. Jen tady v tý díře jsem viděla další 4 😅 Taky si myslím, že žádný kočár není do terénu. Ale je fakt, že ten můj vydržel bez poruchy už 16 měsíců fakt tvrdé zacházení a podvozek stál ještě nedávno nonstop venku 😔 Neměla jsem místo v garáži 😖 Asi je nezničitelný 😅

bramburka
15. lis 2008

holky a z toho vyplývá, že mám koupit PP pliko? ja nevim 😀 potřebuju ho do MHD, jinak jsem spokojena se sportakem z 3kombinace...