Golfky Maclaren Techno XT. Jste s nimi spokojené?

caira
12. srp 2008

mate nekdo tyto golfky? a jake jste s nimi spokojeny?
Uvazujeme, ze prave tyto golfky koncem mesice poridime pro nasi temer sestimesicni dceru, tak bych rada slysela nazory nekoho kdo tyto golfky jiz ma 🙂

caira
autor
14. srp 2008

nikdo? fakt nikdo s temahle golfacema nema zadnou zkusenost????

lennis
18. říj 2008

cairo, koupila jsi je??? Mně se taky líbí, v UK je hodně často používaná značka. Máš už nějaký vlastní zkušenosti???

matyh
1. lis 2008

ahoj holky, já jsem je koupila včera a zatím jsem nadšená, uvidíme po 14 dnech každodenního užívání. Moc se mi líbí, že jsou polohovatelné téměř do lehu, dá se prodloužit podpora nožiček i pro malé mimčo, dceři je 8 měsíců a má 8 kilo a 72 cm, krásně se tam vejde a má tam ještě spoustu místa. Taky je prima přetahovací boudička proti slunci, je to hezky chráněné. Skládání je jednoduché a jsou bezvadně skladné, prý je na ně i taška na přenášení, ale není v ceně, nicméně na boku mají úchyt, za který se krásně nosí. Dám vědět, až je vyzkouším.

lennis
1. lis 2008

Určitě Maty, já budu čekat na info a pokud je budeš fotit, tak dej do albíka fotečky, jak vypadaj složený a jak se nosí atd... jde mi hlavně o cestování s nimi, máme Nomada, ale příští rok 2x poletíme, tak uvažuju o golfáčích a tyhle se mi líbí moooc

tlapicka
3. lis 2008

mam xlr, chci je mit i na mimi 🙂 zatim jsem spokojena. libi se mi, ze maji hodne mekka kolecka, takze nedelaji moc randal, kdyz jedou, ale spatne se mi ovladaji treba v obchode u pokladny nebo pri prochazeni dvermi apod. V techto chvilich mi vyhovolala vis smejdacka jane carrera...

yanna.o
3. lis 2008

Na maclareny jsem v krámě taky koukala, ale moc jsem je nezkoumala, takže ani nevím, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy. Koukla jsem se taky na video na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=2EJew1DvD5w


Netuším, kolik váží podvozek dohromady se sedátkem a stříškou. Líbilo se mi, že jdou hodně sklopit, nevím délku lůžka, ale zdají se být dlouhé.. Líbí se mi překlápění stříšky dopředu a průhledná sluneční clona. Osobně by mi vadilo, že mají malý košík. Ten by mi od narození určitě nestačil 😅 a (asi) nemají madlo před dítětem.. Možná se dá dokoupit.. nevím.. 😕 Madlo u golfáčů určitě chci! Nechci být odkázána pouze na kšíry a i dítě to madlo uvítá! Pak mám pocit, že se bude kopat do koleček, jelikož rukojeti vedou moc kolmo. Takže se asi budou i špatně přizvedávat a ovládat. Jednou rukou určitě ne. Tlapicko, ty máš carrery i maclareny? Carrery se určitě budou mnohem líp ovládat, protože mají lepší těžiště (rukojeť vede za kočár, takže tam funguje páka.. a navíc je spojená). Na ty jsem v krámě taky koukala.. Já vůbec nevím, jaký kočár, už mi jde hlava kolem z toho.. 😅 Chci, aby byl pohodlný a vychytaný i pro dítě i pro mě a to jsem zjistila, že je pro výrobce oříšek.. 😒 Na každých se mi líbí a nelíbí něco jiného. Nikdy ne to samé. Každé mají ten problém někde jinde 😠
Zatím nejvíc "+" má Knorr Eagle.. asi 😒 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Ale koukám i na Chicco Multiway, Jané Nomád, Jané Solo (bývalé Carrery), B MAX on the road, Cam Cortina Pretty se spojenou rukojetí, Peg Perego Uno, Peg Perego Pliko, Hoco Scooter, Hoco Monterio, Inglesina Zippy ... všechny jsou kupodivu podobně těžké.. udávané váhy se liší tak o 2 kila, ale na potěžkání je to podobné.. Gofláč mají 8 - 9 kilo. Nomád je trochu těžší, ale ne moc. Uno kupodivu je lehčí než Nomád. Scooter taky. Jen Scooter, Uno a Nomád jsou celkově větší a složené zaberou víc místa. To mi právě vadí, chtěla jsem vybírat vyloženě mezi golfkama. Uno má přehazovací rukojeť. Chtěla jsem, aby se mi líp seskákávaly schody. Mám houpací kočár. Jako sjedu je taky (50 schodů sjíždím..), ale pro ten kočárek už je to záhul, když v něm sedí 10kilové dítě v zimních věcech 😒 A je to těžší než s golfkami. Ty jsou lehké a mají takovou áčkovou konstrukci a zezadu jsou skoro kolmé, s těmi se to bude seskákávat jedna báseň. A jsou takové menší, kompaktnější. Achjo, nic nevím ☹

Jo.. akorát jsem ještě k maclarenům chtěla napsat, že jsem viděla právě paní přecházet přes přechod přes kočičí hlavy. Dávali jsme jí přednost na semaforu. A byl to fakt šílený pohled 😅 Zasekla se každých 50 cm. Na kolejích úplně (jezdí tam tramvaj). Ujela kousek, zasekla se, musela kvrdlat s kočárekm, strkat do něj, rumplovat s ním a za chvíli zapadla zas. Třeba to byly maclareny s nějakými menšími koly 😕 Ale to jsem ještě neviděla, nedalo se to přehlédnout.. Stejný úsek (Praha - Újezd) jsem s houpacím kočárkem přejížděla tak, že jsem jen strčila do rukojeti a kočár jel sám.. Je mi jasné, že to jsou golfky, ale i od těch čekám, že se přeci nebudu zasekávat co krok.. 🙄

lennis
3. lis 2008

yanny, teda tak tohle ti nezávidím. Já mám nomada a jsem spokojená, řeším golfky jen kvůli 2 leteckým cestám příští rok do zahraničí, jinak kvůli ničemu jinýmu ... u mně vedou Jané Rocket, Jané energy a Maclareny, ale já to mám fakt na cesty. S výběrem kočáru je vždy kříž ...

tlapicka
3. lis 2008

yanni: u carrery kopu do kolecek porad!!!! asi je to tim, ze jsou vetsi. je to hrozny smejd. strasne se nici. tu upadne kolo, tu se zlomi operka...na nic se nevztahuje zaruka... neco opravi z milosti a neco za penize.
u maclarena je kosik jen na 2 kila. ovlada se vyborne obema rukama, ale kdyz ho potrebujes postouchnout o kousek vedle jednou rukou, tak to neni tak easy.
ta spojena rukojet u carrery je spise z nouze... hodne uprostred v ohybu "blimba" takze do schodu a pod. fakt hruza.

jezdim s nim po kolejich i kostkach a v pohode. v kameni a pisku uz je to naprd, ale nemuze se srovnavat s nafukovacima kolama, ze jo.... neni to horsi nez carrera, naopak. jede tise. carrera rachta jako pivovary.

ty maclareny maji byt hodne kvalitni. ovladani je vsecko hodne mechanicke, aby se nemohlo nic pokazit. rozhodne nekonkuruju vychytavkami.... ale jsou dobre vymyslene, detem pohodlne, sedi v nem rady...
madlo asi nejde dokoupit, ale to mi nevadi, u carerry ho stejne nepouzivam.

neboj, idealni kocar neexistuje!

lennis
4. lis 2008

tlapi, tak já jsem teda s Jané spokojená, ale je fakt, že já jezdím max po štěrku nebo po chodníkám a jináč rovný silnice, na tenhle povrch jsou super, vždy záleží při výběru kočáru kde se s ním bude jezdit 😀

tlapicka
4. lis 2008

to je jasny lenni, jenze ja ho pouzivala uuuplne minimalne, jsem nosici mamina. do terenu s nim chodila minimalne babicka.Jinak krosna nebo vozik za kolo. kolecko upadlo kdyz manzel sjizdel z obrubniku na silnici. to je normalni, ne teren...nedovedu si predstavit, jak by ten kocaek vypadal, kdyby ho nekdo fakt pouzival 😔
doufam, ze ty povidacky o valite maclarenu se zakladaji na pravde 😵

lennis
4. lis 2008

tak to jsme měli štěstí na koupi, to by mně asi mrsklo. Asi si nevybereš s kvalitou, můžeš mít "páteční" kus a může se ti furt něco lámat atd...hlavně že jezděj 😀
maclareny jsou dost chválený v UK, mám tam hodně kámošek a všechny nazávisle na sobě ho maj, ať už tu 3kolku nebo golfáče.

tlapicka
4. lis 2008

vlastne od nej nechci zadne vychytavky. je mi jedno jestli ma neco takovy nebo makovy, chci od nej, aby mi prezil povozit Eli a pak mrne. Carrera je u babicky a doufejme, ze prezije odvozit aspon deti o vikendovych navstevach...

lennis
4. lis 2008

a chceš přímo tenhle typ Maclarenu jako je v názvu?

tlapicka
4. lis 2008

mam xlr, bo je od narozeni....
ucim se mit rada kocarek... vzdycky jsem ho nenavidela, bo mi vsude prekazel a byl jen pro zlost. pouzivala jsem ho jen na nakupy 🙂 dite na zada a nakup do kocaru 🙂 ale casy se meni a noseni mi kvuli tehu nedela dobre a mala je nedostatecne disciplinovana, abych se obesla bez nej.... takze pocitam, ze do budoucna bohate vystacim s golfacem a satkem, posleze manducou 🙂 kdo bude zrovna potreba si sedne/ lehne podle potreby. druhy se ponese....

kocurek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
krista
19. srp 2009

frankie • 1d, 508tt • Dnes v 16:21
Máte někdo zkušenosti s těmito golfkami? Uvažuji o jejich koupi.

mufinka1
10. lis 2009

tak jsem si rekla, ze prispeji po vice jak roce pouzivani Maclarena XTecka a hlavne kvuli tem desivym informacim co ted leti v ceskem tisku 🙂

Tak nejprve k vlastni zkusenosti - pouzivame tyto golface denne a s maximalni spokojenosti, neda se jim vytknout absolutne vubec ale vubec nic 🙂

A ted k tem zpravam co se siri ceskym tiskem - pokud si zjistite oficialni zpravy ( napriklad BBC zpravy) a ne blbosti co pisou novinky.cz nebo rikaji na tv nova atd tak cela "kauza" je o tom, ze nekolik ( 15) hloupych americkych matek nechalo dite strkat prsty do sklapeciho mechanismu kocarku v dobe, kdy kocarek skladaly a to detem skriplo prsty -

jak jiste kazda mama se zdravym rozumem uzna, pokud skladam kocarek tak za A. dite v nem nesedi a za B. nenecham male dite aby mi ke kocaru prislo a strcilo mi tam prsty v dobe, kdy ho skladam,ze? v takovem pripade se nebezpecnym stava uplne kazdy kocarek, ktery se sklada. ( z vlasni zkusenosti vim, ze napriklad Quinnu buzz je pri skladani docela nebezpecny, clovek si tam vazne musi davat pozor na prsty!)

Nebezpeci v zadnem pripade nehrozi diteti, ktere v kocarku je. Pouze diteti, ktere by se rozhodlo, ze v dobu, kdy maminka kocarek sklada strci prs primo do toho skladaciho mechanizmu - takze doufam, ze maminky a majitelky maclarena timto uklidnim 🙂 S naprosto klidnym srdcem budu nase golfky pouzivat dal a urcite bych je doporucila komukoliv kdo o golfkach MAclaren uvazuje

🙂

soanpe
11. lis 2009

mufinka,
přesně tohle jsem včera po shlédnutí stupidní zprávy říkala i já. Mám Speedi SX a tam se zase při rozložení kloub zacvakne. když mám kočár složený,zak ho tahám z kufru auta a dítě mmám v autosedačce,takže je to fakt spíš o inteligenci matky,jak si to zorganizuje. 😝
za chvíli by nemohly být ani šuplíky v domácnosti,protože si o ně dítko může rozdrtit prsty atd.

mufinka1
11. lis 2009

soanpe: presne tak, supliky a hlavne misto dveri korale 😀 😀 ( coz se nam uz malem stalo, mala si nedavno malem skripla prsty do dveri, zastavil ji v posledni chvili manza)

u nas v TV byla debata proc anglicke zastoupeni Maclarena nestahuje kocarky z trhu a mluvci narovinu rekla, ze veri, ze matky tady maji rozum a vedi, ze nema nechat dite strkat do sklapeni kocarku 😀 stejne jako by ho dobrovolne nenechala strkat prsty do pantu u dveri nebo tak neco 😀

zuzul1310
8. bře 2010

čaute kočky, viete mi povedať ktorá máte Maclaren Techno XT, aké veľké detičky v ňom vozíte? Je ten kočík určený aj pre väčšie deti? podľa rozmerov čo som našla by mal byť aj pre väčšie detičky..., viete mi poradiť?

kajka8
14. bře 2010

Ahoj Zuzul, já mám Maclaren xlr a ten je velmi prostorný, původně jsem chtěla Techno XT, ale byl na malého úzký, ale my máme opravdu velké dítě, 10 měsíců 12 kg. Maclaren xlr mu je výborně (o 3 cm širší), ale jak píšu Techno je i pro větší dítě velmi prostorné, na délku se mi zdají být oba stejné. Tady jedna maminka nafotila a popsala rozměry kočárkuTechno XT: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
Jinak na ovládání výborný, skvěle vymyšlená stříška proti sluníčku, nemá madlo, ale dá se dokoupit jednak originál, tak univerzální by měl jít taky, zatím ho nepostrádáme. Je pohodlný pro vysoké rodiče. Zatím jsme moc spokojení a malej taky. 🙂

ciernavila
4. led 2012

a nejake negativa mate niekto?

katchi
21. led 2012

Budu prodavat golfky Maclaren Techno XT, tak kdyby mel nekdo zajem, tak se ozvete 🙂

lajla
21. led 2012

tak ja mam xt, mala ma 16mesicu 12kg, fusak mame lodger a aesthetic a vleze se, neni to samo o obr plose, ale stisnena taky neni, mi naprosto staci a hlavne je lehounky negativa asi zadna..jen by mi vice vyhovovalo to stresni okynko jak to ma xlr, jinak nic...jo a super se mi do nej vleze i moje ctyrleta i s fusakem, 17kg,zadny problem🙂

lajla
21. led 2012

@yanna.o jednou rukou naprosto v pohode, nazdzvedavani zadny problem, jezdim s nimi i s ditetem kazdy den nahoru a dolu do tretiho patra a to jsem tehu, fakt super golfky, o tom ze bych kopala do kolecek taky nevim, kopla jsem asi dvakrat, ale to se mi stavalo i u sportaku mam 172cm

lajla
21. led 2012

@yanna.o to zasekavani fakt nechapu..asi s nimi pani neumela jezdit, nebo mela tu nizsi radu, u nas zadny problem a to musim rict ze ve Frydku jsou cesty katastrofalni

tital
29. led 2012

Obnovuji diskuzi. O kocarku maclaren techno XT uvazujeme... ale. Ted jsem potkala jednu maminu s kocarkem, ptatal jsem se ji na zkusenosti a rikala, ze se ji golfky dost rozhrkaly, ze rukojeti jsou uvolnene, ze je takovy cely chabrus ☹ Stalo se Vam to taky po nekolikamesicnim uzivani ? Prosim, muzete napsat, kdo pouzivate kocarek denne ?

ciernavila
31. led 2012

@tital v diskusii Maclaren golfový kočík. Aké máte skúsenosti? - tam su maminy co ho denne uzivaju a nemaju tuto skusenost, ja si ho tiez idem objednavat a pocula som len dobre referencie.

tital
31. led 2012

@ciernavila Hodna, dekuji, juknu.