Golfky nebo sporťák s vysokou opěrkou zad (>45cm)

jijitka
16. led 2011

Ahoj, prosím o tipy na golfky nebo sporťák, které mají zádovou opěrku vyšší než 45cm. A skvělé by bylo, pokud by stříšku neměly nalepenou hned nad opěrkou 😉 Díky

sneha
16. led 2011

Ahoj. Ja muzu doporucit sportak Quatro Rally. Ma operku 52 cm a i jinak je super. Jsem s nim naprosto spokojena a i cena (koupila jsem ho za 3500) je za tu kvalitu hodne dobra.

jijitka
autor
16. led 2011

@sneha díky, tak nevypadá špatně 🙂 Vlastně zatím asi nejvíc splňuje moje požadavky. Jen mě trochu odrazuje jeho hmotnost a taky myslím, že přehazovací rukojeť je zbytečná u kočárku s tak řešenými koly. Ale to se nemusí využívat, že 😀 S tím, že dítě bude sedět jen po směru jízdy i počítám.

sneha
16. led 2011

No jo, lehounky golfac to sice neni, ale unest se jeste da - ja jsem docela drobec a zvladam 🙂
Jinak co se tyka te prehazovaci rukojeti, tak mi prijde hodne prakticka, zvlaste kdyz sviti slunicko nebo fouka vitr. Akorat jsem se musela naucit ridit kdyz je sedacka proti smeru jizdy. Ze zacatku mi to moc neslo, ale po par dnech jsem uz vesele brazdila ulice - akorat se musi zaaretovat predni kolecka a na obrubniky najizdet trochu ze sikma (nejdrive jednim kolem a pak druhym) protoze se nejde do kocarku moc zaprit a nazvednout ho, kdyz je otoceny "opacne"
No a znovu opakuji ze je uzasne velky a zda se mi i dost pevny a stabilni. Jsem celkem pres kocarky maniak a vybiram hodne dlouho a ten jako sportak pro me fakt nema chybu.

jijitka
autor
16. led 2011

@sneha Já mám teď kočár na stejném podvozku (menší otočná kola vpředu, zadní velká) a nedokážu si představit, že bych s ním jezdila opačně 😀 Ale jak jsem psala, není třeba to využívat nebo opravdu jen v krajním případě.
Ještě jsem bohužel objevila další problém - asi by se mi nevlezl do kufru auta, bylo by to na milimetry, musely bych zkusit. Neskládala jsi ho náhodou do krátké Felicie?
Jo, jak jsem se na něho dívala, padl mi do oka i Quatro Evo (trojkolka) - neznáš??

sneha
17. led 2011

jijitka. Ja jsem to puvodne taky nechtela prodavacce verit, ze se s tim da jezdit i opacne, protoze jsem to zkousela v obchode a vubec mi to neslo. Ale jde opravdu jen o zvyk. Jak uz jsem psala, prehazovaci rukojet vyuzivam opravdu hodne a to dokonce uz i s nezaaretovanymi prednimi kolecky! 😎 Do nejakeho slozitejsiho terenu to sice moc nejde, ale na normalnich chodnicich uplne pohoda.
My jsme pres leto kocarek skladali do VW Polo a vesel se tam v pohode (i kdyz pak se tam uz skoro nic jineho neveslo). Navic, kdy je potreba ho "zmensit" tak se hrozne jednoduse sundavaji kolecka (zmackne se jen ten prostredek kolecka a sunda/nanda se), a pak je opravdu celkem skladny na to jak je veliky.
Quatro Evo neznam, ale rekla bych, ze to bude vice mene stejne. Zacinam se pomalu rozhlizet po nejakych golfkach, tak urcite pujdu omrknout nejdrive ty od Quatra.