Golfky peg perego pliko X inglesina zippy

melliska
8. říj 2008

Ahoj holky,
zvažuji nákup těchto golfek a nemůžu se rozhodnout, máte s nimi zkušenost? v čem se liší a jaké jsou jejich mínusy?

katyl
12. čer 2009

vidim, ze nikto neodpovedal ☹ aj mna by to zaujimalo, mate niekdo skusenosti?? Alebo ktora ste sa rozhodovali madzi tymito dvomi, tak ktory vyhral a preco?? Neviem sa rozhodnut....

lucenek
15. čer 2009

katy já mám objednaný zippy tak pak písnu

evicka7
15. čer 2009

melliska, my máme zippy rain po 2 dětech, Viky v nich jezdí jako třetí a teď už jsou v hrozném stavu, ale u toho prvního hošíka jsme s nimi sjezdili kde co, dobře se s nimi jezdí, v nejhorším se dají ovládat i jednou rukou, ty rain mají v boudě pláštěnku, dobře se skládají a rozkládají, ale řekla bych, že jsou tak max na jedno dítě, pokud teda nejezdíš jen ve městě na rovné dlažbě, protože už u toho druhýho hošíka vrzaly a byly trochu povolený, ale jsou nejlepší, se kterýma jsem kdy jezdila a že jsem jich jako chůva projela dost

zuzkagu
15. čer 2009

KAtyl oni su oba vel mi podobne, ja som sa rozhodla pre pliko a som max spokojna., pliko ma zaujal farbami a hlavne sa mi zdal ten zippy taký taky labilnejši ale to je asi len pocit. u mna zviťazil pliko

luca30
15. čer 2009

Ahojky já se taky rozhoduji mezi temito kočárky, i když stále se ještě rozhoduji jestli jít do sporťáku nebo rovnou do golfek..náš malý v kočárku moc nevydrží tak nevím jak to bude s tím dalším, rád se dívá kolem sebe...

lucinecka
15. čer 2009

Já jsem vždycky toužila po Zippy, ale nakonec jsme ji nekoupili, protože je hrozně úzká. Syn je docela velkej a byli mu těsný. PP je o něco širší, ale ne o moc. Nakonec vyhrálo obyč Chicco, který je krásně prostorný a malej se tam pohodlně vleze i v zimním obleční. Doporučuju golfky vyzkoušet! 🙂

deina
16. čer 2009

S tymito skusenosti nemate? --> http://www.bambini.sk/sk/product/267/peg-perego... Tiez peg perego, len je to novinka, pacia sa mi nezdvojene kolieska.

beziv
6. srp 2009

I já se rozhodovala mezi Peg Perego Pliko P3 Completo a Inglesinou Zippy.
Protože mi oba golfáče připadaly v podstatě stejné, vyhrála nakonec mnohem hezčí barva na Peg Peregu (a hlavně neutrální i pro případné další mimi 😉 ). I když musím říct, že jinak bych asi zvolila Zippy, protože po složení je o 4,5 cm kratší než PP a tudíž by se mi do kufru Škody Favorit vlezla Inglesina Zippy naprosto s přehledem. PP se tam vleze taky (normálně položený na dně, ale je to tak akorát).
Co se mi podařilo vypozorovat nějaké další rozdíly:
PP má podle mě lepší systém pásů - dítě nemusí být připoutané pevně k opěradlu - pásy se z očka na opěradle můžou vyháknout, takže dítě má možnost "pohybu" i když je bezpečně připoutané.
Nevím jak u Inglesiny, ale PP má výškově nastavitelné rukojeti (hodně toho využívám) a vyhovuje mi, že jsou rukojeti jakoby více naklopené dovnitř (zdá se mi to přirozenější na držení) - podle fotografii mi rukojeti u Zippy připadají téměř svislé.
Každopádně s PP P3 Completo jsem moc spokojená. Jde poznat, že je to opravdu kvalitní vozítko, oproti levným kostitřasům. Má vychytanou boudičku, která jde plynule překlápět až úplně k přednímu madlu k dítěti. A díky tomu, že je ochranné madlo před dítětem pružné, tak ho při skládání nemusíte odstraňovat narozdíl od levných golfek. A jde složit i jednou rukou - a hlavně samostatně stojí. Je skvěle ovladatelný (když zaaretuji přední kolečka tak ho snadno uřídím i jednou rukou, když za druhou vedu dceru). Je celkem lehký (8,5kg), vynesu ho i s prckem do schodů. Má extra dlouhou plochu na ležení. I když je fakt, že opěradlo mi přijde celkem úzké (dělají to ty vypolstrované boky, které na většině levných kočárcích nejsou). Kateřince je 15 měsíců a má opěradlo tak akorát. Přes zimu jsme ho ještě neměli (budeme používat klasickou trojkombinaci, popř. sáně, popř. nožičky 😉 ), ale myslím, že v hrubém fusaku a bundě se tam už roční dítě asi bude mačkat.
Tak snad lavina mých informací někomu aspoň trošku ulehčí rozhodování.

jaa
7. srp 2009

My máme Ingl.Zippy.Taky jsem se rozhodovala mezi PP a Ingl.Vyhrála Ingles.Rukojetě teda nemá nastavitelné,ale nakloněné jsou směrem dovnitř.A,co mi super vyhovuje,????Velký nákupní koš,jednoduché skládání,odpružená kola,sluneční clona,překlopitelná bouda co se dá i sundat,velká ložná plocha. 😉

mayka
14. kvě 2010

ahojte nechcete niektorap redat zippy alebo pliko maximalne rok stare?

Ak o tom uvaxujete hodte mi IP. Dakujem

mayka
15. kvě 2010

Baby tak som sa rozhodla kupit predsa len novy kocik. Bola som dnes okuknut inglesinu zippy a peg perego SI v kocikove a neviem sa rozhodnut. Viac sa mi paci inglesina ale ked som do nej posadila malu tak sa mi opierka chrbta zdala byt nejaka uzka oproti peg perego SI alebo pliko. Ale ked sme to merali tak to bolo rovnake. Asi to robi to bocne polstrovanie.

Baby co mate inglesinu, vozite v tom v pohode aj starsie deti? Nie su tam stlacene? Hrozne sami paci ale toto jedine ma odradza.

luciferdik
15. kvě 2010

mayka - já mám Inglesinu Zippy Free, ale zatím v ní vozím jen ročního chlapečka, takže porovnání s větším dítětem nemám. Malý se tam vejde v pohodě, líbí se mu tam, uskříplý tam nijak není, spinká tam moc rád. Ono to úzké asi hodně dělají ty polstry, přece jenom je to docela silné, ale je fakt, že už jsem rozhodně viděla širší kočárky. Jinak jsem s ním moc spokojená i co se výbavy týče. Například hojně využíváme tu sluneční clonu, co je všitá v boudičce a nánožník je u zippy dost dlouhý, takže myslím, že nebude problém s délkou ani u většího dítěte a pěkně se dá připnout nahoru.
Taky jsem se rozhodovala mezi Ingelsinou a Peregem - Inglesina Zippy Free a Peg Perego Pliko Switch, potřebovala jsem otočnou sedačku, aby na nás malý viděl. Nakonec to vyhrála Inglesina kvůli pár drobnostem, které měla rozdílné od Perega.

mayka
15. kvě 2010

luciferdik,
dakujem.

no ja som dnes videla v obchode ako do zippy posadila jedna pani 1 a pol rocnu dceru a sme sa obe zacali na nej smiat lebo mala ruky uplne stiahnute vedla tela. Bola tam akokeby natesno. 😀 😀 😀
Uvazujem aj o peg peregu SI. Tam to bocne polstrovanie nebolo a je aj lahdsi ten kocik ale nie tak krasny ako zippy. Zippy je nadhernuy kocik. Taky elšegantny. Jedine coho sa obavam je ta sirka chrbtovej opierky. 😀 Inak by som ani nerozmyslala a uz by bol rovno doma.

luciferdik
15. kvě 2010

mayka - náš malý váží jenom něco málo přes 8 kg, takže není žádný valibuk, to je fakt. Tak šťastnou ruku při výběru 🙂

mayka
15. kvě 2010

luci,
to nasa Tereza ma teraz 8 kg. 😀 Mate doma drobceka. 😀
A dakujem za info. Uvidim dufam ze sa tu pozvu aj maminy co maju trosku starsie deti. Ten kocik je nadherny. A ja ho chcem ale toto je dost vazny problem. Nechce sa mi menit kocik o pol roka. 😀

lubica76
19. kvě 2010

Ahojte tiež mame Inglesinu zippy použivame ju od februara a sme s nou velmi spokojny. 🙂 🙂 🙂 Patko ma 17 mesiacov a 12 kg a miesta tam ma dost ..pekne sa tam zmesti.Aj v zimnej bunde tam mal dostatok priestoru.Tiež sme sa rozhodovali medzi inglesinou a peg peregom ale inglesina je krajšia a ma viac vychytavok a je ja odpružena..predavač v obchode nam ju tiež odporučil 😉 podla mna je to super kočik 🙂 🙂 🙂

mayka
20. kvě 2010

tak my si ideme zajtra pre zippy.
Uz sa neviem dockat. 😉

kcdpt
2. led 2011

Ako to dopadlo so Zippy? Je to dobrý kočík? Aj pre 2.5 ročné dieťa?

lulinkaa
20. led 2011

Mám Inglesinu Zippy 2007 a téměř tři roky jsem v ní vozila svého syna. Jedním slovem úžasné. Asi týden jsem si zvykala na držení golf.holí, ale pak mi sedly. Určitě mi nepřipadaly úzké ani labilní jak jsem četla výše. Přežily všechny dovolené, manipulaci na letišti, cesty autem.... Jsou super skladné a přesto pevné. Nyní potřebuji krásné nové golfky pro druhého prcka, Hodně dlouho jsem hledala a rozmýšlela se mezi Inglesinou a Lunou od Mamas and Papas (ta má krásný design). Inglesina vyhrála,hlavně kvůli tomu že vím do čeho jdu a osvědčila se, ta fialová Zippy free 2011 je nádherná.

nyc
24. led 2011

ahojte, chcem sa spytat majiteliek zippy, potahy sa daju zvliect a prat?

luciferdik
25. led 2011

@nyc My máme Inglesina Zippy Free (2010) a potahy se dají bez problémů sundat, komplet všechno se dá rozebrat a já jsem je vyprala, bez problémů, kočárek je zase pěkně čistý a jako nový.

lisanda
25. led 2011

Ahoj i my jsme majiteli inglesina zippy 2009 a zrovna nadšená z nich nejsem, přijde mi to hrozzně vachrlatý a ty vysouvací rukojeti se mi sami zasouvají, co mě zklamalo je, že podnožka je krátká a dcerce nohy stejně visí dolů (ne tolik jak kdyby tam nebyla ale....) plus je že polstrování je měkké a kočárek je krytý, lůžko pevné, nánožník dlouhý, vzhledem k výbavě lehký, a snadno ovladatelný i jednou rukou., velký košík, potahy se dají snadno vyprat.

nyc
25. led 2011

@lisanda mozes mi prosim prelozit co znamena vachrlaty? 😅 a mate zippy alebo zippy free? lebo dnes sme ho boli v predajni skusat, chceme zippy a vravel nam predajca ze zippy free maju tu podnozku kratsiu ako zippy z dovodu toho obracania tvarou k mame, aby sa to neplietlo pod nohy...
no a ked som ho videla nazivo som nadsena, je peckovy! jedine to ma odradza ze par ludi napisalo ze sa pri dlhsom pouzivani rozvrze, ale moznoze to na novsich modeloch spevnili, my ideme do 2010 alebo 2011.
aj sme sa pytali ktory je lepsi ci pp pliko alebo zippy tak predajca je za zippy, oproti pliku ma rukovate kovove a nie plastove, daju sa polohovat k sebe alebo rovnobezne, kym na pliku su obratene iba k sebe, a maju odpruzene kolesa.

lulinkaa
25. led 2011

Mám nové Zippy Free 2011 v barvě Orchidea. Můj syn má 7 měsíců a já jsem klidnější, že ho můžu otočit k sobě čelem. Potahy jsou pratelné, odpružení koleček 😉 super

nyc
26. led 2011

baby, toto som nasla, co je to za kociar? na oficialnej stranke inglesiny takato verzia vobec nie je:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6567610&tab=13

nyc
26. led 2011

opravujem sa, uz som ich nasla, je to kolekcia 2008...

luciferdik
26. led 2011

@nyc My s kočárkem nemáme zatím žádný problém. Jsou to takové jako golfky, tak pevnost velkého kočáru od toho nečekám. Ale nic nám nehrká, nevrže, samozřejmě je potřeba občas promazat. Rukojeti nám drží jak mají, nejvíc je používáme právě natočené směrem k sobě a vysunuté. A s délkou místa pro sezení nemáme zatím problém, i když máme Zippy Free, malý už teda v kočárku nespí, takže to ani řešit nemusím. Jediné co je trochu mínus je ta šířka zádové opěrky, tu bych brala širší, hlavně teda teď v zimním oblečení, ale my máme ještě jeden kočár na zimu s velkými koly, takže nám to taky nevadí. Rozhodně si kočár budu schovávat pro druhé miminko.

nyc
2. únor 2011

tak uz ho mam doma. zippy kolekcia 2010 fuxia. je krasny, vymakany, uz sa len tesim na jar ked ho s Kvetkou prvykrat "vyvencime" 😉

lodgermaniacka
2. únor 2011

@nyc krasny 😵 😉

jaruska6
5. únor 2011

Ahojky,my tiež používame cca 4 mesiace PP Pliko P3.Kúpili sme z bazáriku na nete po 1 dieťati,používané cca 1 rok.Som max.spokojná,používanie nie je vidieť a ani cítiť.Je to jeden z mála gofáčov,kt.sa dajú dať do úplného ľahu a aj to,že sa dá strieška preklopiť úplne dopredu,využívame často,ľahko sa s ním manipuluje,super sa skladá,môžem len odporučiť.Zvažovali sme sa aj PP Sí,ale zdal sa mi labilnejší ,úplne ma odradilo madielko,kt.keď malý zobral do parády,sa len tak ohýbalo 😎 .