Golfky pro 7mi měsíční miminko. Doporučte

theresa
14. bře 2009

Zdravím všechny, hledám nějaký šikovný kočárek, hodně skladný pro 7. měsíční dítě. Budeme ho používat hlavně na nákupy a případně na dovolenou letadlem. Líbí se nám Moon Buggy Kisss, Mutsy Spider a Chicco Multiway. Který by jste nám doporučili? Nejlepší by byl kočárek, kde se dají polohovat i nožičky, ale vůbec nevím, jaký vybrat, už dva týdny vybíráme a pořád se nemůžeme rozhodnout.

astrane
14. bře 2009

multiway má polohování i nožiček,ale zase nepatří k nejskladnějším ani nejlehčím,má 8kg,je prostorný a má velká kola(na golfáč)ale i díky tomu je po složení docela dlouhý....
Druhý dva neznám,ale o moonu tu je taky diskuse.
U toho mutsy se mi nelíbí,že je jak židle,taková ničím nekrytá sedačka a nejsou uvedeny vnitřní rozměry.Jinak je zajímavý ale bála bych se toho,co popsala jedna maminka v diskusi o moonu se 3 koly,že když se kolečko natočí na stranu a dítě se opře taky do trochu do strany,tak se kočár převáží ☹
Jinak z vlastní zkušenosti doporučuju něco s madlem-menší děti se ho rády drží a pokud to má ještě pás mezi nožkama,není už třeba ho tam ani připoutávat(já poutám jen kolem pasu pro větší možnosti pohybu))
Hodně zdaru při rozhodování 🙂

kikimaruska
14. bře 2009

Chicco Multiway je opravdu pohodlný, ale méně skladný-dlouhý jak píše astrane. My ho nevzali díky špatné skladnosti do auta a ta váha též docela vysoká. Něco lehčího spíše...

andy80
14. bře 2009

Já mám Cam Flip, jsou skladné, lehké, mají plohovací nožičky i záda a jezdí se s nimi super. http://www.megaobchod.cz/baby/cam-flip-hrazda-7...

musko
14. bře 2009

chicco city O,5

kikimaruska
15. bře 2009

ty Camky vypadají dobře 😉

zojina
15. bře 2009

pokud se mužu přidat tak misto cam bych doporučila chicco ct0,5 jsou lepší ja jsem se rozhodovala mezi tim cam a chicco a chicco jsou lepší

andy80
15. bře 2009

jo ty chicco ct0,5 vypadají taky dobře, ale přijde mi, že nemají tak dlouhou opěrku nožiček. Chicco je o 0,5kg lehčí. Jinak jsou ty kočárky skoro stejný, Cam jsou levnější.

zuzik03
15. bře 2009

doporucuju Jane Energy (http://www.detskyraj.cz/zbozi/5026-jane-energy-...), jsou lehounke, dobre se ovladaji i skladaji, daji se objednat s madlem a maji dobrou plastenku. ale na nakupy teda golfky moc nedoporucuju, dolu se skoro nic nevleze, to je u vsech stejne.

yanna.o
15. bře 2009

když chceš golfky skladné, ale zároveň pro 7měsíční mimčo, tak asi nenajdeš mezi těmi ultralehkými s nepolohovací opěrkou nohou.. Takže co nejvíc do lehu a budou to zřejmě ty těžší.. kolem 8 - 9 kg.. Tzn. Peg Perego Pliko P3 (dlouhý leh, hodně do lehu, bouda lze vpřed sklopit, košík je velký, široké stupátko pro druhé dítě), Inglesina Zippy (ty jsou o něco užší), Hartan Buggy - ty jsou zas moc těžké - kolem 11 kg snad.. 😒 leh mají hodně sklopený, ale kratší.. kola jsou odpruženější než ostatní, ale pořád se jedná o pružení golfové..
Peg perego uno má přehazovací ručku, ale skládá se na placku, zabere víc místa, to samé Nomád, prostorný, lehký, ale zabere víc místa a je jen po směru. Golfky Peg perego pliko switch jsou stejné jako pliko p3, ale sedačka lze otočit po a proti směru jízdy, ovšem za cenu vyšší váhy - skoro jako hartan buggy..
Jané Carrera mají spojenou rukojeť, lépe se ovládají než berany, ale mají menší koš a někdo si stěžuje na kvalitu. No s golfkami obecně jízda není pohodlná - malá a málo odpružená tvrdá kolečka, to je opravdu na dovolenou a do krámu či mhd a pak na přibližování staršího ťapajícího batolete.
V Brně nevím, ale v Praze je možno vidět všechny jmenované na Černém Mostě v Babystaru (hartan - ale nemusí být zrovna na prodejně.., dále peg perego a jané) a Babyparku (něco od chicca, ale možná ne zrovna multiway, inglesina zippy + další jiné značky) a kousek vedle je chicco prodejna, kde mají zas pár dalších vč. chicco multiway a jiných jejic golfek.

yanna.o
15. bře 2009

a jak psala astrane, chtěla bych madlo
a případně pás přes madlo (textilní široký pruh) pomáhá, aby dítě nepodjelo při zlobení pod madlem, ale není podmínkou..

astrane
15. bře 2009

V Brně jich mají dost na Tomkově nám. a vedle Ikei 😉

schnek
15. bře 2009

mám Baby Design tiny. Jsou polohovací, lehký, mají pásy, madlo, celkove jsem s nima spokojená, ale není to zrovna extra kvalita co se týče potahu. Ale jsem s nima spokojená 😉

caira
15. bře 2009

my mame Maclaren Techno XT

( hlavne kvuli cestovani letadlem- slozit se daji jednou rukou i s ditetem na ruce a jsou skladne)

Ale nemaji madlo a polohovani na nozicky.

Maji polohovani zadicek az do lehu - hlavne jsou ty zadicka dost pevna, s tim jsme u vyberu bojovali, dost golfek nemelo pevna zada. Boudicka se da zipem "rozepnout" a sklopit dolu, takze to slouzi i jako super slunecni clona nebo proti vetru...

Vaha je 6.6 kg, coz je docela ok 🙂 ale nejsou zrovna nejlevnejsi.. stoji cca kolem 9 tisic plus hodne drahy je fusak na zimu ( ten stal cca 2 tisice) 😒

lucinecka
15. bře 2009

My máme chicco multiway a jsem moc spokojená. Skladnost neřeším, máme velký auto, takže je vůbec neskládám, chtěla jsem aby byly pohodlné pro syna a to splňují ve všech směrech. Jsou dost široké, takže se tam krásně vleze i s fusakem, lehké akorát, unesu je do mhd i s 9kg drobečkem 🙂 Jsou skoro úplně do lehu, mají polohovací nohy, madlo, nánožník, cena super. U nás prostě vyhrály. A že jsem dlouho vybírala 😀

theresa
autor
15. bře 2009

Holky děkuji moc za info, tak teď rozhoduji mezi Jane Energy a pořád vyhrává Chicco Multiway, jedinné co se mi nelíbí tak kolečka mi připadají opravdu velké. Máme vetší mimčo, už teď máme 9kg, tak mám strach, jestli Jane Energy nebudou pro malýho za chvilku těsné.

lucinecka
15. bře 2009

Terko, Luky není taky žádnej střízlík a většina golfek mu byla dost těsná. Proto jsme vzali chicco, ve kterým měl místa fakt hafo. Taky se mi líbilo Jané energy, ale je užší než multiway. Velký kola bych nebrala jako nevýhodu, spíš naopak, aspoň se ti nezaseknou mezi kočíčí hlavy jako jiná pidi kolečka 🙂

verapa
15. bře 2009

Ahoj,
my jezdíme v Zpipy od Inglesiny a jsem spokojená, mládě má dost místa a jsou i lehce složený,Jsou ale těžší. Ty velky kolesa jsem ocenila i ve sněhu po městě.

lucinecka
15. bře 2009

Zippy byla a je má velká láska, ale byla synovi úzká ☹ Tak jsem se rozhodla že prostě obětuju to co se mi líbí hlavně ať má pohodlí 🙂

theresa
autor
15. bře 2009

Luci prosím nevíš, jestli mají Jane energy taky pěnový madla na držení?

yanna.o
15. bře 2009

luci, tak vyhrály chicca jo? 😀
theres, na jané a asi i na macleren lze dát univerzální madlo nebo třeba madlo od chicco multiway.. holky možná budo vědět přesně

lucinecka
16. bře 2009

Terko, myslím že je tu na koníkovi diskuze, kde holky psaly odkud si madlo na Jané onjednávaly. Ale třeba tady ho mají i s madlem 😉 http://www.detskyraj.cz/zbozi/5026-jane-energy-...
Jinak být tebou zajdu si golfky vyzkoušet osobně, chicco mají v avion shopping parku vedle tesca a jané mají v babystaru naproti baumaxu. Měli je tam i za akční cenu pár týdnů zptáky, ale myslím bez madla.

Jani, jj, vyhrály 😀 To víš že bych radši malýho viděla v zippy nebo pp, ale to by musel být poloviční a už nerůst 🙂 Nakonec jsem s chiccem moc spokonejá, myslím že to nebyla špatná volba 😉

andy80
16. bře 2009

píšou, že madlo nelze dokoupit 😲 , já kupovala ke golfkám univerzální. Vyrábí ho ABC Desing a pasuje na většinu golfových holí. Stálo pár kaček

yanna.o
16. bře 2009

luci, poměr plnění účelu : cena a líbivý vzhled je super a na to, že jsou to berany se přizvedávají líp než jiné berany. Takže zippy úzký, pp trochu širší, ale stále nic moc, jo? 😀 Chicco multiway jsou dobrá volba, mají dlouhý i široký leh a jsou hodně do lehu a kolečka mají širší než jiné golfy 😉 A moc se mi líbí výběr barev.

lucinecka
16. bře 2009

Jani přesně, všechny golfky nám byly úzký, nejhorší zippy, pak pp, i jané energy je užší, multiway je prostě super široký, takže jsem měla jasno. Výběr barev mají taky super 🙂

yanna.o
16. bře 2009

no jasně, je to všechno úzký, krátký.. multiway jsou dobrá volba.

danu
7. pro 2009

jejepaja • 59tt • Dnes o 11:32
Ahoj holky! Prosim o radu a vas nazor, protoze pri koupi hlubokeho kocarku jsem v tehotenstvi koukala spis na vzhled a parametry napsane na internetu, ale praxe ukazala, ze volba byla zcela nevhodna a ted bych volila zcela jinak. Takze dam radeji na radu "ostrilenych" mamin.
Jedeme na jare k mori a diteti bude neco pres sest mesicu. Chtela bych s sebou lehoucke golfky, ve kterych by takto male dite melo pohodli (co nejvice sklopna zada). Uvazuji, ze bych koupila asi neco levneho treba pres bazar, aby mne nemrzelo, pokud se kocarek pri preprave poskodi. A az se vratime, koupim mu poradne golfky nehlede na cenu. Myslite, ze to je dobry napad? Zatim mi byl doporuceny Hauck Shopper 6 a koukala jsem na JUNIORS PUERTO KORFU NEW ma pouze 5kg!
Mate s tim nekdo zkusenosti?

macka23 • 1d • Dnes o 11:44
jejepaja..golfac pre 6mesacne babo...to sa mi zda trosku skoro...tak male babatko este potrebuje mat spevneny chrbatik...a ak malo by sa dat sklopit uplne do vodorovnej polohy..
..rada si tiez precitam co ti poradia ine maminy 🙂

ronie • 2d • Dnes o 11:51
golfky pro takhle malé dítko v pohodě,ale kup si do nich vložnou tašku s pevným dnem-používám je takto do mhd a k moři to bude taky ok, taky bych zkontrolovala, aby šla u golfek vzadu rozepnout stříška, aby mohlo dítko ležet na bříšku a při tom mít trochu výhled 😉 Já mám Jané energy-jedny z nejlehčích, a bacha v letadle je nám fakt zničili-ta pěna u madla se natrhla 😠

katarinagk
9. pro 2009

Ahojky, my sme boli s malym pri mori ked mal 8 mesiacov, takisto sme riesili kociarik, ja som bola zalubena do quinny zapp, ale maly este nesedel a spinkal v kociku, tak to bolo nerealne...Nakoniec sme kupili chicco liteway a bola to vyborna volba, ma pevny chrbatik, sklopny uplne do lahu, vybornu striesku proti slniecku, zakryje skoro cele babo, lahucko sa sklada..............Sice sme ho potom vymenili predsa za quinny(ked je clovek zalubeny : )))))))), ale na dovolenke bo chicco l uplne vyborny............

lucy.l
11. pro 2009

ahojky holky, já jsem si pro malou objednala Cam flip, byla jsem se na ně podívat naživo v obchodě a jdou téměř do lehu, mají polohování nožiček, záda jsou docela dost pevné, no úplně mě nadchly, zatím v nich malou budu vozit jen např do obchodních center třeba, myslím, že budou pohodlnější než třeba autosedačka na podvozku ..

jejepaja
17. bře 2010

Ahoj, tak cesta k mori absolvovana. Diteti uz bylo 7,5 mesice. Koupila jsem pres inzerat za 500 Kc Hauck Shopper 6 a byla rozhodnuta, ze kdyztak v lete poridim neco noveho, ale asi u tohoto zustaneme. Kocarek naprosto perfektni, dokonce projel na rozdil od jinych i hrubsim piskem na plazi. Mrnous v nem krasne spinkal a hovel si s nozkama na madle. Jo a videla jsem, jak nakladaji kocary a fakt bych si s sebou radsi nic drazsiho nebrala. Pokud ho poskodi, muzete sice vymahat odskodneni, ale za ty nervy a nefunkcni kocarek na dovolene, si myslim, to teda nestoji. pa