Golfky pro téměř 2 letého chlapečka. Doporučíte?

pellullinka
19. led 2011

Hezký večer maminky, jdu na vás s otázkou a prosím o vaše zkušenosti a názory.
Máme doma Jané Nomad, ale jelikož už spíš chodíme pěšky tak i přesto, že kočárek je úžasnej, velkej a zároveň lehoučkej, chceme ho zkusit prodat, protože ho máme ještě rok v záruce a tak mi přijde líto, aby nám stál v garáži a vytáhli jsme ho je párkrát.
Nechci Kubíka ale ještě úplně o kočárek připravit a tak hledám golfky, které budou prostorné, lehké! Ale aspoň trochu pohodlné a nebudou stát majlant (to už se nám na tu chvíli nevyplatí).
Líbí se mi kočárek Moon Buggy Kiss a jemu podobné. Co byste mi poradily vy?

Moc děkuji 🙂

pellullinka
autor
20. led 2011

Nikdo mi neporadí??? 😢

pellullinka
autor
20. led 2011

nebo co Cybex Callisto????
Poradte mi někdo prosím

kjajule
20. led 2011

Já nad golfkama tak dlouho přemšlím , že už si asi ani nevyberu...😀
Protože za ně nechci vyhodit majlant...ale jinak co u mě patří mezi takovej TOP je Cybex Topaz a Onyx ,Callisto je podle mě na golfyky moc velkej a méně skladnej a težší...je to spíš sportáček...
Pak nový golfky Quinny zapp xtra ty jsou super a mají nově polohování bohužel nejsou nejlevněší... ☹ jinak bych je už dávno měla...
A nebo Jane energy ty jsou polohovací a lehoučké a přitom prostorné 😉
Jinak dost mamin preferuje Chicco multiway ale já si je nechala minulý týden složit v krámě a po složení jsou obrovské 😲 hrozně dlouhé kamarádce se nevešly ani napříč do kufru krátké fabie...
A pojezdila jsem si i s Nuna Buggy v krámě pěkně skladné na placku lehoulinkaté, ale nejdou polohovat jen sed a mírný pololeh...a hlavně teda jak mají malé kolečka a nízký jakoby celý podvozek že je to těžiště nízko tak sem s nima nemohla přejet ani přes práh a musela jsem nadzvedávat ...na kostkách občas ve městě si neumim představit teda...☹
S Moonem zkušenost nemám ani je moc nepotkávám takže to radit nemužu...snad sem trošku pomohla...🙂

vladimuraz
20. led 2011

@pellullinka :pellu ahoj, ten Moon jsem měla a ihned jsem ho prodávala, byl pro mně hrozně nízký a celkově se mi vůbec nelíbil. Kamarádka má ten Cybex Callisto, je moc hezký, dá se polohovat skoro do lehu, malý jí v něm krásně spal. Další kamarádky si chválily Jané Energy. A já měla od Mammas&Papas Lunu a budu jí kupovat pro malého zas. Pak mám ještě Zappky, ale ty jsme brali jen na dovču na popojíždění. Záleží, jestli počítáš s tím,že Ti tam malý bude spát, ten Monn moc polohovací nebyl.

pellullinka
autor
20. led 2011

@kjajule děkuju. mě se ty cybexky líbí, ale zase se mi nechce dávat tolik pěněz 🙂

@vladimuraz no jako běžně v kočárku nespí, ale když třeba potřebuju jen hned po obědě tak ano, u těch Moonek sem slyšela zatím docela kladný ohlasy.
ten callisto je super, ale zase už se mi zdá docela těžkej.

pellullinka
autor
20. led 2011

ted koukám na inglesina zippy a taky nevypadá zle

hehena
20. led 2011

@pellullinka mám Cybex Callisto... sice jen chvíli, ale jsem z nich nadšená. jsou perfektní, se spojenou rukojetí, přesto jdou složit jako klasické golfky, jdou do lehu, v celku prostorný pevný košík, když dítě sedí, jde stříška stáhnout až k nohám, i v pololehu je to parádní clona. jezdí se s ním naprosto báječně, bezvadný odpružení... není teda pro měnší postavu... mám 167 cm a je to tak tak, ale mě rozhodně nevadí, že mám ruce trochu výš... maminkám může vadit, že nemá jakoby boční ochranu, ale zas nebudu muset řešit, že se mi do toho dítě ve 2 letech v zimní bundě nevleze, bže nebudu muset řešit, že je to nějak uzavřený a v tom věku si myslím, že málokterý dítě vydrží v kočárku nějak dýl.... já ho zkoušela před koupí v obchodě několikrát společně s několika jinými typy golfek a tyhle byly prostě jasný 🙂)

add ta skladnost - jsou to golfky spíše vyšší pro vyšší postavy, proto může dojít k tomu, že by se nemuseli vejít do vašeho kufru auta, to si chce asi vyzkoušet (při složení jsou docela dlouhé).... ale rozhodně to není sporťák, jak tu někdo zmiňoval... jsou to rozhodně drobnější golfky než je třeba Chicco multiway... prostě jen tou výškou a skvělou velkou stříškou mi příde, že působí větší....

jinak jsem kupovala na Malvíku v akci.... těch peněz mi líto není, pokud koupím kvalitní věc a opravdu si jí užívám, tak nejde litovat... navíc na to jde dát i autosedačka, takže případný nákupy s dalším miminkem budou taky jednodušší... za mě můžu jednoznačně doporučit 🙂

můžu poslat i fokty, kdyby byl zájem...

pellullinka
autor
20. led 2011

já mám 160cm ☹

permonik7
20. led 2011

Ahoj, já mám TFK buggster a jsem maximálně spokojená ( mám 159cm 😀) a jezdí s nima v pohodě i chlap ( 190cm). Zatím nejprostornější golfky, jaké jsem viděla...a že jich dneska je😉 Přeji šťastný výběr a hlavně doporučuju si je určitě vyzkoušet naživo😉

moncicak.as
21. led 2011

@pellullinka My tedy máme Chicco Simplicity a až na zimu neprakticky malá kolečka jsem s nim spokojená, má úžasně velký nákupní košík, polohovací madlo (ocení kluk, když ho chce tlačit sám😀) a hlavně neni drahý. Klukovi jsou ted 2 roky. Ten Moon Buggy Kiss když jsem zadala do vyhledavače, tak mi to našlo samé inzeráty, takže to lidi asi hodně prodávají, tak nevim, zda je to až tak dobrý kočárek... 😉

permonik7
21. led 2011

@pellullinka zapomněla jsem dodat, že toho buggstera vozím v našem třídvéřovém peugeotku 206, který má pidikufr🙂 a bez problémů se tam vejde, kočárek váží asi 6kg, takže manipulace v klidu. Chce to ale fakt zkusit, každému pasuje něco jiného a naživo z každého kočárku můžeš mít úplně jiný dojem😉

pet.s
21. led 2011

řeším stejný problém už 3 hodiny.Mě teda zaujal tento kočárek
http://www.babypark.cz/kocarek-bebe-confort-ele...
mám na kočárek tyto požadavky. Co největší skladnost,(mám fiata punto a občas tam musím nacpat ještě golky pro synovce)sedačka otočná ke mně,prostorné sezení a poloha do rovného lehu jak záda,tak nohy, bouda,aby kryla mimčo v létě. Kolečka mi až tak vadit nebudou.Na zimu budeme jezdit sporťákem s velkými koly. Tenhle kočárek potřebuji spíše na cestování a občasně procházky po okolí chaty, nejsme žádní turisti.
Máte ještě někdo stejnou zkušenost?

pellullinka
autor
21. led 2011

moc děkuju. dneska jsem v obchodě viděla Magic Espiro 4 a moc mě zaujal, má polohování zad i nožiček, má spojenou rukojet, pogumovaná kolečka, odpružení a ještě nosnost až 20kg, což dnešní golfky nemají.
ještě mrknu do dalšího obchůdku u nás, ale tyhle se mi opravdu líbily 🙂

pellullinka
autor
21. led 2011

@pet.s děkuju. To už je pro nás jiná cenová relace. Kdybych ho kupovala ročnímu dítku tak bych do něj investovala víc, ale pro nás už je to zbytečný

pet.s
21. led 2011

@pellullinka no jo jsou dražší,ale zase kvalita..jasně, že na chvíli se ti to nevyplatí

kacka.l
21. led 2011

Tak já mám nuna buggy a nemůžu si jej vynychválit, na popojížděčky do města a kdoktorovi ideální. Měla jsem pliko, síčko, energy, ale tyto mi konečně vyhovují.

fafetka
21. led 2011

tak já se teda taky přidám🙂Máme Bugaboo Bee a jsem víc než nadšená.Doma jezdím s velkým sporťákem a Beečko mám jen na cesty (moje autí je Toyota Aygo-i výrobce udává že není 5ti dvéř ale 4plus okno-to jako ten kufr:D)úžesně jednoduše a lehounce se skládá a rozkládá,do "kufru" se mi vejde v pohodě aniž bych musela sklápět zadní sedadlo(což jsem např.s Casualplay Downtown musela) sedačka jde nasadit oběma směry(čelem ke mně i obráceně),pevná záda polohovatelná až do lehu,nákupní košík,5ti bodové pásy s polstrováním, bouda nastavitelná tak že když ji roztáhnu celou,tak mi Vilíčka zakreje až k nožkám a nefouká na něj,nastavitelná výška rukojeti, lehoulince jede-ještě jsem se nesetkala s tak lehoučkým kočárkem a že jsem měla v ruce lecos:D no miluju ho prostě! jo a nekupovala jsem ho nový,ale použitý(taky jsem ho kupovala až teď nedávno,což je škoda,vědět jaký je koupila bych si ho už od narození) Takže takhle my to máme🙂

m.c.
21. led 2011

my máme moon buggy fit a jako druhej kočár mi přišel naprosto ideální. Lehounkej, skladnej, polohovatelnej do lehu, ne moc drahej... http://www.e-broucek.cz/nove-zbozi/kocarky/golf... Na každodenní ježdění pro menší dítě bych ho nechtěla, ale pro dvouleťáka kterej nebude v kočáře pořád je dobrej.

pellullinka
autor
21. led 2011

@kacka.l děkuju, viděla jsem nuuna na živo a nelíbí se mi že je dítě tak strašně u země. Na netu jsem z něj byla nadšená ale ve skutečnosti mě dost zklamal.

@fafetka děkuju moc za zkušenost. Já jsem asi trochu konzervativnější, mě se bugaboo vůbec nelíbí, ikdyž bee docela jo, ale třeba cameleon mi přijde příšernej. Ale ty beečka bych i zkusila, ale jak sem psala, je drahej na ty naše potřeby...
@m.c. no já přemýšlela o moony kiss, ale objevila jsem ten Espiro a je úžasnej a je pro mě lepší, že ho mají tady u nás. Já nemám šanci toho moona si prohlídnout. Kdybych si ho mohla okouknout, bylo by to nejlepší

pavlina05
21. led 2011

my máme také:moon buggy fit 😉
A super ve všech směrech 😉

pellullinka
autor
21. led 2011

@pavlina05 ach jo, kde já bych si ten moon prohlídla. ani v budějicích ho nemají ☹
ale koukám do albíčka, že úplně první kočárek jsme vybrali stejně 🙂 i barevně....

m.c.
21. led 2011

@pellullinka nemáte někde blízko hračkářství Puntanella? Tam jsem ho u nás viděla🙂.

pavlina05
21. led 2011

@pellullinka jj,Xa 😉
No u nás jsem jej pořídila přes MMB u drobných prodejců 😔

pellullinka
autor
21. led 2011

@m.c. nevím o tom, já moc nikam nejezdím. ☹

@pavlina05 já bych ho taky sehnala, ale chci ho vidět než něco koupím

pavlina05
21. led 2011

@pellullinka 😉 a co osahat si jej někde venku,jezdí s ním hodně maminek 😉
Já tak koupila kolo po vyzkoušení u našeho pískoviště 😀

pellullinka
autor
21. led 2011

@pavlina05 no ted s ním moc maminek nejezdí asi v tomhle počasí. já po nich nikdy nekoukala, tak ani nevím ☹
ale myslím že espiro díky spojené rukojeti vyhraje

pavlina05
22. led 2011

My s golfkama zacali jezdit loni v breznu,to mel Ales rok a 9 m. Kdyz jsme je kupovali,tak prodavac se divil,ze ted neni sezona golfek. Je pravda ze ve snehu,naledi a pisku jedou dost spatne. Po X lander.to byl pro mne docela sok,ale rychle si zvykne clovek. Je pravda,ze spojena rukojet je praktictejsi,uz jen na to kdyz chces napr.telefonovat. Ale i tak jsem to zvladala.
Me se Moon libi designove a hlavne jak je lehky a skladny. Ta rychlost slozeni je bomba!
Pekny jsou tako Chicco multiway nebo liteway,ale uz jsou tezsi a i zaberou po slozeni vice mista a cena je myslim i vyssi.
Zase ten nas Moon nema polohovani nozicek,co by mohlo vadit. Ale nam to nikdy nevadilo,malej v nem spaval v pohode.
Dokonce na cestu letadlem je super🙂

Ty jej chces kupovat uz ted nekdy?

pellullinka
autor
22. led 2011

@pavlina05 jojo musím je koupit v tomhle týdnu, kočárek už se nám prodal.
jinak ten co jsem vybrala je úplně stejně designově jako moon, je taky lehounký, má úplně stejné rozměry atd. dokonce sem četla, že moon, babypoint i espiro dělá jedna firma.
a moon má letos už taky spojenou rukojet, ale je dražší.

pavlina05
22. led 2011

@pellullinka 😉 se mi zdálo,že ten Espiro bude podobný jako Moon. TAk to nezbývá než jej koupit 😀
Já se tehdy zamilovala do Moona a neposlouchala rady a názory ostatních...tedy ty negativní.Prostě se mi líbil 😀

pellullinka
autor
23. led 2011

@pavlina05 tak jelikož bude tohle náš jediný kočárek tak se snažím poslouchat i ty negativní názory, ale na espiro sem jich našla minimum a to jen, že pro dítě není pohodlný na spaní a kuba v kočárku nespí. ikdyž chci polohovatelný protože v létě se může stát že po obědě nebude moct spát doma tak aby si mohl lehnout v kočárku.
Psala jsem si s maminkou co má Moona a potvrdila mi, že jsou úpně totožné kočárky jen od jiné značky a espiro je dostupnější se spojenou rukojetí, jinak prý i rozměrově jsou totožné atd.