Golfky s nosností aspoň 20 kg. Máte tip?

kacerka
5. črc 2009

Sháním golfky pro těžší dítka. Všude narážím na nosnost do 15 kg, když už jsem narazila na skvělé od Maclaren, tak se cena pohybuje jako u lepšího sporťáku, což se mi do golfek vrážet nechce - počítám s nimi tak na jeden rok. Předem díky za tipy 😉

astrane
5. črc 2009

moc nepomůžu,ale zjistila jsem toto:
Celková garantovaná nosnost: 15 kg (upozorňujeme, že v ČR platné normy neumožňují udávat u kočárků vyšší nosnost než 15 kg, pokud tedy některé firmy uvádí u svých výrobků nosnost >15kg, není to v souladu s platnými předpisy. Skutečná nosnost výrobku může být v praxi vyšší než "papírově" uváděná). -okopírováno z internet.obchodu dětský ráj.

Myslím,že ty obustnější uvezou nad 15 v pohodě-kamoška má baby design rider a dítě má určitě přes 15kg 🙂 taky chicco multiway nebo espiro city to určitě ustojí....Já mám ty multiwaye a kolikrát mám dítě+ nákup a je to tak 18kg zátěž...zatím se jim nic nestalo,ale nevozím to tam denně to je pravda....

kacerka
autor
5. črc 2009

astrane, děkuji za info. Předpis docela zvláštní, že? Potom ať se rodiče orientují na trhu mezi tolika kočárky 😔

astrane
5. črc 2009

není zač...Nám s kamoškou šlo nejen o nosnost-to hlavně jí,má pěknýho cvaldu...,ale i o prostor a délku zádové opěrky,chtěli jsme přes 45cm,aby dětem nečouhala hlava už od krku přes a mohli si ju v pohodě opřít a taky se tam vyspat,když na to přijde.Ty 3 co jsem jmenovala to taky splnili a cenově jsou kolem 3 tisíc,tak to se ještě dá....nedávno jsem viděla multiway někde za 2990 a ty ostatní stojí taky těsně přes tři....nějaký hrkátka bych radši nezkoušela.Ale tyhle jsou zase těžší-tak 8-10kg

astrane
5. črc 2009

Jinak předpis je to divnej-jako by nemohli mít děti ve 3 letech víc než 15kg....nechápu,na to jsou nějaký tabulky max povolené hnotnosti dětí,nebo co? 😲

kacerka
autor
5. črc 2009

astrane, díky moc za tipy - mně se moc líbí Peg Perégo Pliko - vypadá bytelně a ptala jsem se jedné maminky, jak je s ním spokojená a vřele mi ho na větší dítko doporučila - měla ho prý i pro staršího synka, který taky nebyl zrovna tintítko a v pohodě s ním jezdili. U PP Plika je uvedená nosnost také dle norem - 15 kg, ale je prostorný a na golfky dost robustní, tak jsem z velké části rozhodnutá pro něj 😉 Je sice dražší, ale to Chicco mi přijde moc otevřené . . . .

astrane
5. črc 2009

já ho používám jen příležitostně do města,takže mi to nevadí...normálně jezdím pořád s kombinací 😉 🙂 Máme tady terénní podnínky-nic pro golfáč 🙂 A na to občasný svezení to bohatě stačí,i na občasný spaní to pořád jde,jen jich už jezdí celkem dost,se mi zdá🙂
Jde o to kolik chceš investovat,pro mě PP už třeba zbytečně drahý,ale co jsem slyšela a četla,tak na něj myslím byli ohlasy,že je dobrý a že jsou s ním maminy spokojený...jinak mi přijde skoro stejný jako BD rider a espiro city,jen je asi o 2kg lehčí a jednou tak drahý...jinak myslím,že vydrží i větší zátěž 😉 jestli je tu o něm diskuse,tak se tam zkus poptat,třeba to má odzkoušený ještě víc lidí...

kacerka
autor
6. črc 2009

astrane, už jsem se tam ptala 😉 ale odezva zatím žádná, jen podiv nad tím, jak mám těžkého prcka 😀

Jinak taky pořád používáme sporťák - Jané Slalom, ale nechci ho odrovnat a už mi přijde i lehce nestabilní, když se Karlos nakloní do strany 😕

astrane
6. črc 2009

a kolik váží drobeček?
Kamošce vážila holka v měsících 16 kg 😀 A chlapeček je na tom teď podobně.Ten jejich Rider zatím drží 🙂 Můj malej má jen 13,5kg,takže je takovej normální.... 🙂

kacerka
autor
6. črc 2009

astrane, na 18 m měl 15 kg, teď necelých 16 😉 a nějak se to nechce zastavit, tak nevím, kam dojdem 😝 😀

kacerka
autor
6. črc 2009

Jinak ty Chicca Multiway byly v testu ohodnocený jako nejlepší kočárky - no, musím je obhlédnout v obchodě - prcek fakt vyrost, tak aby se nám tam vešel i na dýlku, takže ho chci i vyzkoušet, než ho koupím 😉

Jo a ceny šly docela dolů - ty Perega stojí 5,5 tis - dřív byly kolem sedmičky, což je docela solidní cena 😉

astrane
6. črc 2009

koukám,že mi tam vypadlo,že malá měla tu váhu v 15 měsících 🙂 ale ten váš je teda taky pořádnej chlap 😀
Jojo,chce ta vyzkoušet přímo s dítětem,já vybírala kolem 1 roku a taky jsem ho do všeho posadila a nakonec se v multiwayi tvářil nejspokojeněji a měl tam i dost prostoru a viditelně se mu líbili,tak jsme je koupili 🙂 V hodně golfáčích mu už tehdy čouhala hlava přes opěrku-měřil tenkrát 81cm a teď měří 94 a zatím jsou mu ještě dobře.Ale PP jsem nezkoušela,ty jsem nepotkala a taky jsem nechtěla dát víc než 3,5 tis

verca111
6. črc 2009

AHojky, i ja mam velke mimi a vybirala jsem golfky podle toho a vyhraly Chicco Multiway - uz v nich obcas jezdime a jsem moc spokojena. (V 8m ma temer 11 kg a 76 cm)

mauska
7. črc 2009

Já mám pro naši "malou" koupené inglesina zippy allroad. Jsou opravdu betelné, prostorné a ségra v nich vezla i 3,5ročního kluka a v pohodě 🙂 krásně se ovládají, ale pořizovací cena je vyšší 😒 Když máme ve 3měsících už 7kilo, tak určitě nebudem drobek 🙂

mauska
7. črc 2009

teda allover - pardon 🙂

sayast
7. črc 2009

ahoj holky,
mame taky vetsi mimi, ted v necelych 4 mesicich ma 8 kg a chtela bych poradit s vyberem golfek. podminkou u me je aby nebyli moc tezke a dali se polohovat do uplneho lehu. cena do 5 tisic
dekuju za rady 🙂

kladenacka
7. črc 2009

Ahoj, kacerko, na mimiaukci teď zrovna jeden mclaren je a píšou s nosností do 18 kg🙂 http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=3565500

kacerka
autor
7. črc 2009

kladenacko, díky za tip 😉 maclareny jsou dost oblíbené na západě, jak jsem si na dovčách všimla. Aukci budu sledovat 😉

bubosek
10. črc 2009

Verča11 taky uvažuju o multiway a přemýšlím je dost široký na to abych tam vrazila fusak, budu ho potřebovat nejvíc v zimě, kdy budu jezdit autem a sporták se mi nerozložený nevleze do auta. Malému bude kolem 8 měsíců v zimě 😉