Golfky se spojenou rukojetí. Poraďte

kjajule
14. čer 2010

Potřebovala bych poradit jaké golfky když chci spojenou rukojet.Rady a tipy na nějaké kočárky.Pokud by to byla tříkolka je to pro mě plus.Váha co nejmenší a hodně skladné. 🙂 Jestli vůbec takové existují díky 🙂

nicki_minaj
14. čer 2010

Ahoj,tak pokud ti můžu poradit,tak můj favorit byl Babypoint Mark Q.Je to teď novinka z května 2010.Dneska mi došel,objednávala jsem ho z netu a jsem na max. spokojená.Koupila jsem ho nejlevněji,podle vyhledávače cen,za 3800kč.Má spojenou rukojeť,polohovací záda i podnožku.Je to teda 4kolka.Ještě je Babypoint Mark,a ten udělali i 3kolku.Ale nevím,či má polohovací podnožku.Tak snad jsem poradila a hodně štěstí při výběru😉

kjajule
autor
14. čer 2010

nicki : díky o těch jsem nevěděla a vidím je poprvé až vyjedeš budu moc ráda když napíšeš jak jsi spokojená 🙂
zeptám se mají polohování zádíček? a jak jsou veliké složené já bych nejraději něco fakt malinkého třeba jako složenej quinny zapp...

nicki_minaj
14. čer 2010

Ano mají,zítra poprvé vyjedu,tak dám vědět.Bohužel tak skládací jako quinny nejsou.A pokud vím,tak Quinny nemá polohovací záda,teda aspoň co jsem četla na internetu.

kjajule
autor
14. čer 2010

jj já vím nemají polohování jen jsem uvedla příkla jak jsou hezky skladné...🙂
budu se těšit na další reference...

nicki_minaj
14. čer 2010

Kdyby tak byly skládací všechny golfky🙂

nicki_minaj
15. čer 2010

Tak už jsme byli venku na chvíli a můžu říct,že perfektní.Dobře se ovládají i se tam malému skvěle sedí🙂A sladají se jen jednou rukou a přímo u madla,takže nádhera.Doporučuju:-)

jestli tě ještě můžu poprosit,dej prosím mému Dominičkovi hlas v soutěži Baby Roku🙂Je nutná jen krátká registrace,aby se zabranilo hlasovat vícekrát ze stejného pc pro stejnou fotku.Děkuji 🙂 http://www.babyroku.cz/Fotografie.aspx?c=4&p=9271

chiwule
20. čer 2010

od firmy Babydesign typ Mini, ten máme nově my. Polohovací zádíčka, pultík pro rodiče, odnímatelné madlo před dítětem, spojená rukojeť, když jsou kolečka odaretované, dají se lehce ovládat jednou rukou, protože mají odpružený podvozek u zadních kol - a to je to 4kolka. Velmi prostorný košík, to je pro nás velké plus - musíme s sebou na procházky vozit bábovky na písek, balon, křídy, vejdou se mi tam náhradní bundy, pláštěnka, deštník, sprej na klíšťata, bublifuk, voda .... 😉 🙂 skládají se opravdu jednoduše, mají madlo na přenášení. Cena suprová, jsou lehké tak akorát. Další popisek detailů třeba tady http://www.babydracek.com/zbozi/3160--sportovni...

kikimaruska
20. čer 2010

Golfek se spojenou rukojetí moc není...tedy pokud chceš opravdu kočárek, který se skládá do deštníku a ne na placku. Doporučuji Jane Carrera nebo novější Jané Solo... My máme Carrery a jsem spokojená.

chiwule
20. čer 2010

Poslední měsíc jsem prohlížela všemožné weby a hledala informace, protože jsem měla stejný požadavek - lehké golfky, které se dají ovládat jednou rukou - jsem zvyklá z trojkolky co jsme měli dosud... no a nikde jsem nenašla definici, že kde je řečeno, že se golfky musí skládat jen do deštníku a ne na placku. Spíš je to o tom, že golfky mají dvě rukojeti - berany, spojenou rukojeť pak mají kočárky, kterým se říká sportovní.
No ale o definicích to stejně není, spíš o tom, co od kočárku očekáváš a potřebuješ - náš požadavek byl sehnat lehký kočárek pro dceru, která již dobře chodí, ale ještě toho tolik neujde (max 2km asi). Tj. co nejlehčí (kvůli MHD), zároveň ale dostatečně prostorný kočárek, aby z něj dcera nevyrostla, než nebude vůbec potřebovat (do 3? let), ovládání jednou rukou - druhá ruka se dá použít pro vedení dítěte, když jde s kočárem, nesení nákupu, telefonování atd 😵 😀 no a aby se nám vešel složený do kufru malého auta (Seat Ibiza), tj. rozměry ve složeném stavu. 😎 a nahradil nám tak sice bytelný, ale pro chodící dítě již ne tolik praktický sportnovní kočárek s masivní konstrukcí (Jane Slalom Pro).

petulka77
20. čer 2010

Loni, když byl malé rok, hledala jsem také kočárek se stejnými požadavky a nakonec taky vyhrál Mini od Babydesignu (prakticky to samé jako Portofino od Cam nebo inglesina Espresso), jen levnější. Nejvíc na něm chválím velký košík a boudu, lehkost na přenášení a skladnost. Malá hodně chodí, ale ještě se v něm i prospí, když se moc unaví. 🙂
Dnes bych se asi rozhodla pro nový Espiro 4Magic, asi jen kvůli mé oblíbené fuchsiové barvě. Blíž jsem ho nezkoumala, ale vnitřní rozměry jsou prakticky identické s MINI 😉 Bohužel loni ho ještě nedělali se spojenou rukojetí ☹

rybulka07
26. čer 2010

Ahojky holky, nevěděla by jste některá o sporťáku od Chipolina, rapido v kombinaci zelená + khaky z kolekce 2008?
Moc se mi líbí, ale už ho bohužel nikde nemají. (i jétý)

kjajule
autor
27. čer 2010

Holky já mám doma babypoin sprint s porovnáním s babydesign mini to už takový rozdíl není...:-/
Asi od golfek chci moc...protože je chci opravdu nesmírně skladné a lehké ...a navíc se spojenou rukojetí abych mohla jednou rukou vést dítě a druhou kočárek...
Našla jsem ještě britax verve...už se nedělá ale dá se zatím shnat nový i jetý...nemáte někdo zkušenost?

luciferdik
28. čer 2010

@kjajule My používáme golfky Britax Verve. Nejdřív jsme je měli s adaptérem jako podvozek pod sedačku Römer a teď je používám na rychlé přesuny jako golfky. Složené zaberou málo místa, jsou lehké. Nejdou moc polohovat, mají jenom dvě polohy, obě jsou spíš sedící, řídí se dobře, jednou rukou bez problémů, já teda nejsem zastánce trojkolek, takže mám občas pocit, že to není až tak stabilní, ale asi je to normální. Kupovali jsme je přes mimibazar, levně, použité. Nám jako rychlé přesunovadlo stačí, ale jako normální golfky bych je já asi nechtěla, my máme Inglesinu Zippy Free, ale ta zase nemá spojenou rukojeť, ovšem jednou rukou se dá vozit taky bez problémů.

kjajule
autor
28. čer 2010

@luciferdik : ještě se zeptám jak jsou prostorné jak máš velkou holčičku? má místo?
potřebuju něco na to když jedu rychle někam do města tak vyhodit lehounký golfky a jet třeba na poštu...ale i na menší procházky.... 😒
sportáček si zatím nechám přece jen tam má pohodlíčko, a i na zimu ještě do fusaku nepředpokládám že do golfek se pohodlně vejde dítě do fusaku... 😖

luciferdik
28. čer 2010

@kjajule Prostorný je, je dlouhý, takže nad hlavičkou má malej ještě spoustu místa, na šířku taky. Je mu teď rok a kousek, měří asi něco přes 75 cm a váží 8,5 kg, pro představu, je spíš drobek, ale místa je tam fakt dost, to jo. A líbí se mi ta veliká boudička, ne jenom kousíček látky nad hlavou. Jo, ještě, pod nožičkama se to nedá polohovat, je to tam napevno. Ty zádíčka se polohujou buď sepnutím nebo rozepnutím takového pásku, je to spíš o kousek než aby to mělo nějaký význam. Na rychlé přesuny to asi nebude špatná volba. Přes zimu myslím, že by to nezvládly ani ty kolečka ve sněhu, takže na zimu bych já určitě volila něco jinýho. Já jsem s tím jela ve sněhu párkrát a musela jsem ho táhnout za sebou, dopředu tlačit nejde, jak je to navíc trojkolka, tak se pořád někam smýká. Tak ať dobře vybereš.

kjajule
autor
29. čer 2010

@luciferdik promin já měla za to že más holčičku...ani nevím proč 😲
moc děkuji za odpověd ještě se zeptám jestli se to přední kolečko dá zaaretovat aby se netočilo?

luciferdik
29. čer 2010

@kjajule Jo, jo, dá se to i zaaretovat.

kjajule
autor
29. čer 2010

@luciferdik děkuju, zatím je to pro mě hrký favorit 🙂

lunav
30. čer 2010

Ahojky holky, taky mám britax verve. Do města, na procházky s chodícím prckem jsou super. Jen do terénu a do sněhu to moc není. Ale i při nerovnosti, když není jiná možnost, tak se dají naklonit a vézt na zadních kolečkách a přejedete všechno 🙂 Já jsem s ním spokojená, i malý se vyspinká, když náhodou zatvrdne a do auta super, složí se na placku a vozí se perfektně jednou rukou 🙂 jen při nákupu vybírat jsou dvě verze. POzná se to podle brzdy. Kupovala jsem starší a když jsem koupila druhý kvůli výmeně potahu, tak jsem viděla ty rozdíly.

kjajule
autor
1. črc 2010

@lunav a jaká je ten rozdíl prosímtě? a který je lepší?

pellullinka
20. led 2011

@chiwule a jaký kočárek jste vybrali? jsme na tom úplně stejně jen my hledáme náhradu za Jané Nomad a to je hodně těžký...

eyael
20. led 2011

@pellullinka - o chiwuli vím, že mají Baby design mini 😉

hojda
20. led 2011

Holky a nejde vymyslet nějaké udělátko a spojít jím ty řídítka u golfek, které je spojené namají? Myslím, že nějaký šikovný tatínek by si s tím poradil, co?

eyael
21. led 2011

@hojda - šikovní tatínci co mají čas a vybavení udělátka vyrábět jsou nedostatkové zboží 😉 😀

irca86
21. led 2011
babyrenka
21. led 2011

@eyael : kdyby si šikovný tatínek udělal čas a takové udělátko zhotovil, tak dalším krokem by asi bylo to udělátko dostat mezi lidi. A tady narazí na problém. Jednak zhotovil něco, čím se kočárek řídí a tak zasahuje do bezpečného ovládání kočárku, takže se musí dohodnout s výrobcem kočárku, aby instalací udělátka neztratil uživatel kočárku záruku. Pak nastává druhý problém, každý výrobce používá jiné konstrukční řešení rámu kočárku, takže by musel udělat něco buď univerzálního, nebo pro jednotlivé výrobky zvlášť. A kdyby už tohle všechno zvládnul, tak ho ještě čeká schvalovací řízení pro možnou distribuci udělátka do maloobchodní sítě a protože se jedná o zařízení na dětský kočárek, tedy schvalovací řízení na kojenecké zboží. Pokud by vyrobil něco univerzálního, tak asi 16.000,- Kč za atest, pokud by musel používat víc typů, tak tato částka násobená počtem typů. A to ještě vůbec neví, zda to udělátko za jeho výrobní cenu plus asi určitý zisk někomu prodá. Být šikovným tatínkem se někdy nevyplácí ...

eyael
21. led 2011

@babyrenka - no tedy vzala jsi to ze široka 😕 , myslím, že @hojda spíš měla na mysli nějaké domácí řešení pro jednotlivou maminku a ne velkovýrobního tatínka 😀

eyael
21. led 2011

@irca86 - moc pěkný! tohle je něco podobného, jen je pultík u rukojetě a je trochu levnější http://www.babydracek.com/zbozi/3160-sportovni-...

sneha
21. led 2011

Holky, kdo mate babypoint mini, nemate probelmy s polohovanim zadove operky? Tento kocarek me opavdu zaujal, protoze opravdu splnuje vsechny moje pozadavky (tj. spojena rukojet, uzky do 50cm, odpruzeny, polohovatelny a s velkym nakupnim kosem) a navic je za super cenu, jen se trochu bojim toho polohovani, protoze jsem se docetla, ze se polohuje nejakymi paskami. Je to spolehlive, neprestane to po case drzet? Jde mi hlavne o to, aby mela mala pevne oprena zadicka, kdyz sedi.
Jeste jsem nasla podobny kocarek, ktery taky odpovida, tomu co bych chtela, Chipolino Carolina. Nemate s nim nekdo zkusenosti?

lucenek
21. led 2011

@irca86 ten jsme měla a šel pryč nohy nejsou polohovací a ta sedací část než se stočí dolů je strašně malá, mám drobnou dceru a při popjetí byla dupkou na té hraně......fakt minimální sedací část