Hluboká korbička kočáru. Do kdy se do ní dítě vejde?

acimedaca
6. únor 2011

Ahoj všem, mám praktický dotaz - jak dlouho se Vám dítě vešlo do hluboké korby kočárku ? Prosím napište Vaše zkušenosti.
1) typ kočárku
2) v kolika měsících dítěte jste musely přejít na sporťák
3) jak velké asi dítě bylo (odhad, velikost oblečení...)

Vybírám kočárek, ale v každém obchodě mi řeknou něco jiného. Náš prcek bude mít v prosinci 6 měsíců - v zásadě mi jde o to, jestli se 6ti a více měsíční dítě vč. fusaku vejde v zimě do hluboké korby (pomineme jeho chuť/nechuť tam ležet 🙂)
Ráda bych se na základě Vašich odpovědí rozhodla, jestli řešit velikost korby, nebo prostě natvrdo počítat, že od 6 měsíců musím přejít na sporťák.
Děkuju všem za odpovědi.

jasekd
7. únor 2011

Kombinovany kocar Babyactive Ballerina, velikost korby 80x38.
Prechod na sportak cca v 7mi mesicich, uz byla zima a s fusakem to bylo natesno, i kdyz jeste chvili by vydrzel. Fusak mame Emitex, je takovej vetsi a tuzsi, proto se nevesel.
Martin mel na tech 7mi mesicich cca 8kg a 70 cm.

aguaverde
7. únor 2011

ABC Design 3tec
Chár má 14měsíců a v roce se tam stále vlezla teď možná taky ale nezkoušela sem (ale do sporťáku šla v 7měs jelikož potřebuje vidět)
Velikost oblečení jak co 😀 teď nosí 74 ale někdy má i tu velkou 😅 (v roce 8,5kg a cca 75cm)

raci
7. únor 2011

Camarelo Q12 korba má 80 cm, malej se tam vejde v kombinéze, s dekou a s takovým tím 25 let starým velikým fusakem ve kterém jsem jezdila i já 😀 a ještě tam má místo takže do jara v něm určitě vydržíme. Má 8,5kg a velikost 74.

kyti75
7. únor 2011

1) Bebecar stylo AT- korba G
2) Je mu 8 měsíců a vešel by se ještě teď - 74cm, 9, 5 kg i s beránčím fusakem
Ve sporťáku je proto, že jsem se nemohla dočkat, až ho vytáhneme a protože jde do úplného lehu, jezdíme od 7,5 měsíců v něm. Taky je korbička nejen dlouhá, ale i široká, což je velmi důležité taky 🙂
3) Vel. 74/80

marecek4
7. únor 2011

my máme nevím jakou značku-tipuju Zekiwu podle toho co jsem se dívala po inzerátech,je z druhé ruky,do tašky-fusaku se malý na podzim pěkně vlezl-v 15 měsísích a teď je pořád hezky v hlubokém na spaní-už má skoro 19měsíců,není to klasická korbička ale nastavovací-jako třeba u Taka,ale to je malé,měli jsme a v létě už nám byl sporťák krátký na spaní,takže na zimu taky nic moc,a pokud nevyroste o 20cm,tak by se tam měl vlézt i příští rok-samozřejmě i s fusakem,je to totiž závislák na denní spaní v kočáře 🙂,ale třeba z toho vyroste

ladybugie
7. únor 2011

1) Peg-Perego Culla na podvozku Classico
2) do 5 měsíců
3) v té době necelých 6kg a 70cm - oblečení 74

náš druhý kočárek ( po švagrové na zahradu)
1) Deltim Skippy
2) po vyndání vyložné tašky se v něm natáhne ještě teď ve fusaku ( klasický beránek)
3) nyní má 11 měsíců, 10kg a 80cm - velikost oblečení 86

Přešla jsem na sporťák X-Lander XT a mám problém dostat tam fusak a dceru v zimním oblečení. Problém je v šířce kočárku.

elgereta
7. únor 2011

X-lander 2010 - velikostně pro vás nedoporučuju
v necelých 5ti mesících se ještě vejdeme, ale vidím to tak, že za měsíc už budem muset přejít do sporťáku:(
nyní vel. 68

aaadus
7. únor 2011

1) Roan Marita
2) stále je v hluboké korbě i s fusakem, ale už je to tak tak a co nevidět půjde do sporťáku
3) nosí velikost 74-80, váha cca 8400g

boruuvka
7. únor 2011

1. - Implast bolder sd, 2 a 3. - Dceři je 8,5 měsíce má 9 kg a 72 cm a pořád v ní je i s fusakem - myslím si, že už je dost stará na to, aby si tam udělala pohodlí (mám na mysli nožičky) 😀

hansed
7. únor 2011

Ahoj
1, Jet Neo
2, stále jsme v hluboké korbě i s fusakem, ještě chvilku a budeme muset do sporťáku, ale máme i výhodu, že se dají polohovat zádíčka, takže se může koukat ven 😉
3, je jí 6 měsíců, má 7 540 g a velikost nosí tak 68 až 74 🙂

pokud můžu poradit, zkus vybrat korbičku, kde se dají polohovat záda, pak nebudeš muset brzy na sporťák 😉

luci_enka
7. únor 2011

ahojky 🙂
1) Jané slalom pro 2008;
2) do 14 mesicu celou zimu ve fusaku, rusili jsme ho v dubnu, kdyz mela rok a dva mesice;
3) byla prumerne velika ... v roce cca 83 cm 🙂

michala_z
7. únor 2011

Ahojky
Cam Cortina - Zuzce bylo 8 měsíců, má 71 cm a 8,2 kg a v poho se ještě vleze i s fusakem a v kombinéze. Doma už chodí kolem nábytku, ale v kočáře jsem ji ještě neukázala, že by se dalo i sedět. Velikostně se tam stále vleze.

kaciska
7. únor 2011

podle toho jak máš prostornou korbu..my měli kočárek roan a malá tam byla do 8 měsíce 🙂

benjik
7. únor 2011

My měli od patrona hluboký kočár a taky i s fusakem do 8.mi měsíců.

zlatouch
8. únor 2011

Co já vim, největší korby mají klasické 4kolky typu Inglesina nebo Roan.
My máme Chicco S3, vešli jsme se v pohodě do 8mi měsíců, ale máme prtě a bylo léto 😉 Obávám se, že druhé dítě bude muset na zimu do sporťáku (v těch 7, 8m).

beatta
8. únor 2011

my máme patrona 4kolku a malej se tam ještě v 7 měsících krásně vleze v kombinéze a s fusakem a stále máme ještě na dýlku místo 🙂

vorllinka
8. únor 2011

1) Jané slalom pro
2) Šimimu je 6 měsíců, do korbičky se vejde, ale už chce vidět ven, takže to vidím do března (bude mu 7 měsíců) a dáme sporťák
3) Délka 66 cm 😉

veruska007
8. únor 2011

Malej se narodil v breznu.
1. bambi ozon
2. do 11 mesicu, pak praskl podvozek a koupili jsme sportak
3. cca vel. 80.

Byl to polsky kocarek, bylo super, ze jeste v zime vlezl i s tlustym berankovym fusakem do hlubokeho kocarku, i kdyz mel asi trochu pokrceny nozky. Akorat kocarek moc kvalitni nebyl, i kdyz na prvni pohled byl super.

takyja
8. únor 2011

1. Emmaljunga NitroCity - hluboká korba k tomuto kočárku
2. začátek 7. měsíce
3. cca vel. 72, délka kolem 68 cm - ještě by to cca 2 měsíce ale zvládla, jen ji to tam nebavilo, ALE bylo léto, takže vše počítám bez fusaku, atd.

jaru30
8. únor 2011

1) X-lander 2010
2) Bylo mu 5,5 měsíce. S fusakem už tam byl natěsno.
3) V té době měl 72 cm. Korba x-landeru je 74 cm 😅

lukalu
8. únor 2011

Ahojky - Jiřík se narodil v lednu a Madlenka v říjnu 🙂
1, X-lander
2, Jiřík tam byl do 5měsíců, pak už mu byla korbička i bez fusaku těsná ☹ Madlenka je tam v kombinézce i ve fusaku a bude tam snad ještě dlouho, místa tam má dosti 😀 😀
3, Jiřík měl vel. 74 a Madlenka má teď 62

pajapoj
8. únor 2011

Ahoj

1) Dor jan danny sport prestige
2) přešli jsme v necelých 6ti (už seděl, korba ho nebavila), byl teda červen, ale rozhodně by se vešel i ve fusaku ještě i dýl
3) měl cca 8,5 kg a 74 cm, velikost myslím 74

lucianas
8. únor 2011

ahoj,

1/ Caren
2/ v hluboké byl do cca dubna (7 měsíců), pak sporťák
tuto zimu ho máme taky v hluboké (15 měsíců) i s fusakem ... a ještě zbývá místo
3/ teď má tak kolem 8.5 - 9.5 kg, velikost 74-80 (16 měsíců)

velikost korby bych řešila určitě.

kamilakop
9. únor 2011

Malá byla 5 měsíců, pak už chtěla koukat kolem sebe a byla spokojená ve sporťáku- velký rozhled, polosed, pololeh. 😀

klarka1
9. únor 2011

Jezdíme v X-landeru a Ondra byl v korbičce do půli roku, pak jsem ho musela přendat do sporťáku, jelikož s fusakem se tam už nevlezl 😉

kauculacek
9. únor 2011

Maty se narodil v červenci..
1) Gesslein F6
2) V sedmi měsících se do "korby" vejde i s fusakem, ale už chce vidět ven, takže si myslím, že tak za měsíc dáme sporťák..
3) 64 cm, necelých 8 kg (před měsícem)

tineta
9. únor 2011

JJ Firkon Verano a žádnej jinej:D Ingrid má skoro 9 měsíců a a vejde se s přehledem i s Lodger Bunker vycpanej peřinou, dvě podložky...navíc polohovatelný zádička, skvělý teréňák a není nejtěžší...ovládá se malíčkem...
Když vidím, kolik holek je kolem neštastnejch s volbou kočárku a já spokojená jako želva, (plus 2 kamarádky, který si pořídily na moje doporučení spokojený taky) tak určo doporučuju...myslím, že do roku v něm mimi může klidně být..

barevka
9. únor 2011

Anetka je červencová, bude jí 7 měsíců...
1) X-lander XA 2010
2) Zatím jezdíme stále v korbě a ve fusaku, místo zatím ještě je, takže doufám, že vydržíme aspoň do března.
3) Velikost 74, nyní cca 8,5 kg

anieanne
9. únor 2011

1. Babyworld V-Cross
2. Máme pět měsíců, a stále se vejde krásně i se zimním fusakem od Emitexu. Myslím, že i s tím fusakem se tam nejmíň měsíc vejde, možná víc, a kdybych vyndala fusak,, tak jsme tam nejmíň do dubna.
3. Přesné míry nevím, oblečení nosí 68/74.

didi07
9. únor 2011

kočárky jsem měla dva:
- Casualplay S4 - v 5ti měsících s fusakem nadoraz, musela by do sporťáku.
- Roan Marita - do 10ti měsíců v korbě, má polohovací záda, takže viděla ven, s fusakem jsem jezdila do 10ti měsíců (bylo jí v březnu), pak jsem přešla na sporťák Casualplay. Malá měla zhruba 8,5 kg a vel. 80/86.