Hluboké kočárky. Máte zkušenost?

barag
21. srp 2008

ahoj holky chtěla sem se optat, jestli tady najdu příznivce hlubokých kočárků, také bych chtěla poprosit, jestli je tady někdo, kdo se může podělit o zkušenosti s těmito kočárky, i zprostředkované zkušenosti od kamarádek se hodí. Jsem naprostý začátečník, o kočárcích mnoho nevím, jen jsem si podle vzhledu našla několik, které se mi líbí - mám je v albu 😉

A rozhodně vím, že moje srdeční záležitost jsou právě hluboké kočárky 😵 😵

Snad tady takové téma už neexistuje...

zuzik.3
22. srp 2008

Ahoj barag, já měla Roan a byla jsem s ním spokojená hlavně kvůli velikosti korbičky, malou jsem tam vozila 8 měsíců i s fuskakem, pak už chtěla koukat ven. Ale jako sporťák už se mi moc nelíbil 😒

musko
22. srp 2008

Ahoj!
Po skúsenostiach s kombináciou 3v1 sa zo mňa stal fanúšik klasických hlbokých kočíkov a najviac - hlavne koli veľkosti hlbokej korby sa mi páči práve Roan Marita :o). Kamošky, čo ho mali, boli spokojné, tak isto aj BeBecar

smardik
22. srp 2008

barag prý je super peg perego a Inglesina 🙂, taky jsem o něm uvažovala ale nakonec jsme to vyřešili vložnou taškou 🙂

barag
autor
22. srp 2008

díky holky za tipy a zkušenosti, už sem si myslela, že fandou hlubokých kočárků sem sama... mě se prostě takové ty moderní nelíbí, ještě máme čas, ale i tak se už ptám..jak vypadá sporťák se určitě pojedu podívat někam naživo 😉

díky moc

jo a ta roan , třeba na manipulaci a ježdění byla taky v pohodě? ta korbička na 8 měsíců zní dobře, sice se nám má malé narodit v březnu, ale doufám, že nezůstane u jednoho, tak je třeba počítat i se zimním miminkem

mkr
22. srp 2008

barag - tak bebecar velkou korbu nemá, jinak já mám kombinaci od implast bolder a malá jezdí pořád v hluboký korbě, jsem moc spokojená je podobný tomu co máš v albíčku v-cross dělají i 4 kolku

musko
23. srp 2008

barag, roan je ľahučký - na váhu - aj ľahko zložiteľný, manipulácia v pohode. Známa v Roane vozila v hlbokom prevedení chlapčeka rok! 😉

barag
autor
27. srp 2008

holky děkuju za zkušenosti, známá mi teď nasadila zase brouka do hlavy, říkala, že nemá cenu investovat do hlubokého kočárku, i když co sem tak koukala ¨na ceny třeba roan tak nijak závratné nejsou. že si mám hluboký pořídit v bazaru - zatím sem se v žádném podívat nebyla tak nevim, co je v nabídce, jen sem koukala na netu a nic moc mě nenadchlo... (opravdu sem na začátku, takže stále ještě převládá pasivita nad aktivitou)

a že máme spíš investovat do sportovní sedačky, kterou budu používat dlouho, že sedačky u těchle kombinací nic moc...no tak nevim.... ani sem netušila, že se prodávají jen sportovní sedačky samotné, když se dočítám všude o kombinovaných kočárcích... a hluboký bez kombinace to už se asi nedělá, že ? 😀

jana.1
27. srp 2008

barag, na známou nedej z těchto důvodů:
- každý kočár se skládá z podvozku a korby, hluboké mají korbu namontovanou pevně, takže ji nesundáš - jiný rozdíl v tom není
- jsou základní 2 druhy podvozků (pominu rozdíl 3kolka a 4kolka, odpružení všech kol nebo jen dvou apod.):
1) houpací podvozek,
2) nehoupací podvozek s konstrukcí do A nebo X
- na podvozku je u kombinace
a) nasazena hluboká korbička (různých velikostí, malé nebrat - rovnou je vyškrtnout), kterou, až přijde čas, vyměníš za sportovní sedačku, kterou tam jednoduše místo té korby nacvakneš. Většinou lze na podvozek nacvaknout jednoduše i autosedačku téhož výrobce (viz cortina, jané, roan, bebecar, xlander a další..)
b) nasazená sportovní sedačka, která se polohuje z úplného lehu do úplného sedu, to znamená, že v tomto případě nepřecvakáváš korbu za sportovní sedačku, ale pouze polohuješ. Pro malé mimi se do sedačky vkládá přenosná taška (např. patron s nehoupacím podvozkem) nebo je ta sedačka kryta nánožníkem (viz Inglesina Magnum, kde nánožník slouží jednak jako stěna u korbičky a jednak jako nánožník u sportovní sedačky, pokud zvedneš záda a sklopíš nožičky).
c) cena samotných hlubokých kočárků je stejná jako cena kombinace. Nevyplatí se koupit samotný hluboký a samotný sporťák. Krom toho většina kočárků se dnes vyrábí jako kombinace. Po roce věku se rovněž nebudeš chtít tahat se sporťákem. Koupíš skladné lehčí a mobilnější golfy. Sporťák nebo sportovní sedačku kombinace využiješ do terénu apod. Pokud se převážně pohybuješ v terénu a nikam moc nejezdíš, tak nebudeš mít důvod kupovat golfy delší dobu.
Pokud jde o kvalitu, tak je to spíš o tom si projít diskuze o poruchovosti jednotlivých značek. Není to o kombinaci. Kombinace je opravdu jen o tom, jaký si zvolíš podvozek a co na něj nacvakáváš. Já si zvolila houpací podvozek s drátěným košem a k tomu hlubokou korbu s nánožníkem, kterou můžu polohovat a mohu si tím polohování z ní vytvořit sportovní sedačku. V podstatě mám klasický hluboký houpací kočár, který můžu přestavět na sporťák. Pokud chtěla nehoupací podvozek kvůli sporťáku, tak budu koukat na to, která kombinace má lepší sportovní sedačku a kvalitnější ten podvozek. Zkrátka hluboký bez kombinace a zvlášť sporťák je nesmysl. Samozřejmě ti nic nebrání později dokoupit sporťák nebo jen golfky.

zde kombinace, kde měníš korbu za sportovní sedačku (většina výrobců to takto dělá)
http://www.kocarky.info/marita.php
http://www.ajuty.cz/shop/tmp/88518110648b5304aa...
http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/kolekce/...
zde kombinace, kde sportovní sedačku polohuješ a tím měníš hluboké lůžko za sporťák
http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/kolekce/...
http://www.baby.patron.eu/en/katalog/combi-stro...

Pak je jistě dost kombinací, které jsou od prvního pohledu šílené, mají pidikorbičky a nemožné sportovní sedačky, které nemají polohování a nechrání před nepřízní počasí a z toho důvodu ti asi ta známá radí to, co ti radí... Samostatné sporťáky nejsou o nic kvalitnější nebo lepší. Kolikrát se spíš prodává sportovní verze kombinace zvlášť, jen si nedokoupíš hluboké lůžko. To je dost těch nabízených samostatných sporťáků 😉 Podívej se do eshopů, tam mají nabídku rozdělenou na golfy, sporťáky, kombinace.. Uvidíš sama, co ti bude vyhovovat 🙂

kruguer
27. srp 2008

Jani, ségra si koupila hluboký peg perego a korba jde normálně sundat a jde na podvozek cvaknout autosedačka, takže i hlubokých jde sunadat.
Ta korba je oproti kombinacím fakt o dost větší.

jana.1
27. srp 2008

kruguer, já nazývám kombinací vše, kde lze přecvaknout korbu za sporťák, příp. i autosedačku 😉 Z mého pohledu se moc hlubokých, kde nenacvakneš sporťák, už snad ani nevyrábí. Peg perego, Inglesina, Roan, Bebecár.. atd. Tam všude to takto funguje. Jde tedy o variantu 2 a) 😀 😀 Prostě je zvlášť podvozek, houpací, nehoupací, do A, do X a na tom je korba malá nebo velká nebo pitomá nebo dobrá, kterou měníš za sportovní sedačku tak, že to přecvakneš jedno za druhé nebo "korbu" polohuješ (případ 2 b) z lehu do sedu a měníš ji tím na sportovní sedačku a nic nepřecvakáváš. Jaký by pak byl jiný rozdíl mezi hlubokým kočárem a kombinací? Chápu to tak, že kombinace je to právě kvůli kombinování vršku - autosedačky, korby, sporťáku s jedním podvozkem. Ačkoliv jsou i firmy, které nabízejí pro tento účel 2 různé podvozky (houpací a nehoupací), na které lze rovněž všechno nacvaknout 😉

jana.1
27. srp 2008

ačkoliv pokud má nacvaknutá korba na podvozku celkově vzhled hlubokého kočárku, bývá tato kombinace i jako hluboký kočárek nazývána... Jinak těch klasických hlubokých napevno přidělaných, které se s ničím nekombinují, se už dnes vyrábí minimum..

kruguer
27. srp 2008

Tento typ kočárku http://www.detskydum.cz/detail/peg-perego-young... my "laici" řadíme mezi hluboké a jsou v této kategorii zařazeny i v e-shopech. Jo, je možný, že je nazýván kombonovaný hluboký...

jana.1
27. srp 2008

v pohodě, no problemo 😀 😎 já nazývám kombinací to, co se kombinuje 😉 jen vysvětluju, aby nedošlo k nepochopení.. jo vím, vždyť to i píšu, že to, co má vzhled hlubokého kočáru se nazývá hlubokým - i výrobci to tak maj.. ale např. ten dětský dům má magnuma mezi hlubokýma a inglesina na svých stránkách ho má mezi kombinacema. A eshopy mají kolikrát jeden a ten samý kočár pro jistotu zařazen v několika rubrikách. Mluvíme tady o jednom a tom samém, tak ať z toho není nějaký plácání o ničem 😅 😅 😅
- hlavně ať je tam mimču dobře, takže prostorná a pohodlná korba a dobrý podvozek zaručující pohodlnou jízdu a ne jinak 😝 😀 😉

jana.1
27. srp 2008

taky nechápu, proč se něco, co funguje na jednom stejném principu, má nazývat pokaždý jinak 😒 😕 Pak jsou v tom akorát zmatky 😝 Kvůli podvozku ne, to jim je jedno, jestli je houpací nebo ne.. takže asi jde jen o vzhled hluboké korbičky, že je taková prostornější a uvnitř pohodlnější.. a zvenku trošičku víc klasicky vypadající.. jinak fakt nevím proč..

flora
27. srp 2008

Ahojky,

já mám obyčejnej Deltim, je to hlubokej kočár a sporťák v jednom a je super. Mám ho od kámošky a ta ho měla od bráchy, takže teď vozí už třetí mimčo 😉 Jednou nám praskla pružinka u kolečka, jinak dobrý. Jezdím s ním hodně po polňačkách (bereme sebou pesany) a projede všechno. Navíc má přehazovací rukojeť.

Jediný mínus, není moc skladnej, takže do auta jsem pořídíla Jané carrera, ale raději mám ten deltim 🙂

evao26
27. srp 2008

Já ohledně toho rozlišování souhlasím s jana.1. Tvrzení, že je lepší hluboký kočár než kombinace, je hodně jednoduché. Takhle se to říct nedá. Prostě jsou různé podvozky a na ně se nacvakávají různé korbičky a různé sporťáky. Spíš je to o kvalitě, váze, ovladatelnosti a o tom, čemu kdo dává přednost. Já jsem na tom jako flora, taky potřebuju kočár, který zvládá polňačky. A náš Roan to zvládá. Má houpací podvozek, projedu s ním skoro všude. Korbičku má velikou a krásnou. Sportovní sedačka také není špatná. Ještě budem kupovat lehoučké golfy právě na to popojíždění, když je třeba někam zajet. Také jsem jezdila s šíleným Bugaboo kočárkem. To je opravdu blbá kombinace do podmínek, ve kterých bydlíme a hlavně není moc řešený z pohledu miminka, které v něm leží. Jinak je velmi variabilní, to ano, ale tak nějak za každou cenu, má tím pádem spoustu nevýhod 🙄 Tudíž vybírat podvozek podle toho, kde se s ním bude jezdit (stejně doporučuji houpací nebo dobře odpružený, aby to s miminkem nedrncalo) a korbičku prostornou s větráním kvůli vedru a dusnu. A taky jde o to, že pro sportovní kočárek je lepší nehoupací podvozek, je to vždy něco za něco. Pak je právě dobré, aby byl co nejlépe odpružený. Takže to není o tom, jestli hluboký nebo ne, ale o tom, kde se člověk pohybuje, o kvalitě a typu podvozku a šikovnosti korby.

barag
autor
27. srp 2008

holky dík moc, tak já právě potřebuju to co vy, kočárek pro jízdu na polňačkaách.

takže když si vyberu ten roan, má houpací podvozek, tak na drncání s hlubokou korbičkou je to fajn. ale když tam chci dát tu sportovní sedačku, tak se ale houpací podvozek nehodí. tak teď nevim, co s tím. holky možná se ptám jako debil a už ste to i napsaly, ale prosím vysvětlete mi to ještě jednou, jaksi se nechytám...¨pro spotrovní sedačku musím teda pořídit nehoupací podvozky? měla bych mít dva? a ti výrobci - např. ten můj zamilovanej roan dělá třeba oba typy podvozků- jeden pro hlubokou korbu a jeden pro sportovní sedačku?

jani dík moc, já nezdvořák ani neodepsala a nepoděkovala za infošky v IP

jinak sem moc ráda, že ste mi to takhle vysvětlili, protože já patřím mezi ty, které absolutně nepochopily terminologii výrobců 😀 ale pozor, pomalu se do toho začínám dostávat 😀

zuzik.3
28. srp 2008

barag já myslím že roan 2 podvozky nedělá, jak jsem už psala měla jsem ho jen jako hluboký, ale u rodičů na vesnici mám taky roan (starší) a tam používám i tu sportovní sedačku a nevim no, mě nevadí že je to houpací, jako jezdí se s tím dobře, malé se tam líbí, je prostorný a ten sed je pěkně rovný.

barag
autor
28. srp 2008

mě teď jde o to, co napsala evao, že u sporťáku je lepší nehoupací, ale když třeba ten roan má houpací podvozek?...navíc píšeš, že s ním ty polňačky taky zvládáte¨, takže třebas s roanem (mám tam vyhlídnutej tip 😵 nejzamilovanější) se dají polňačky zvládnout jak s hlubokou korbou tak ve sportovní verzi? jestli jo, tak je to perfektní, protože má velkou korbu a doufám, že bude druhé mimi někdy, a třebas to zrovna vyjde na zimu, že má hezkej vzhled, dobrou cenu a ještě tady čtu že je dobrej na ves a na pole, tak zatím samý klady..

teď jen ještě jak je to myšlené s tím podvozkem u sportovního kočárku...dá se ale polňačka zvládnout na houpacím podvozku s nasazenou sportovní sedačkou?

já se asi ptám jak blbec, ale sem z toho fakt zblblá a není nad osobní reference těch co mají podobné podmínky k ježdění

to s těma golfama na výlety do města je dost užitečná informace, dík

jana.1
28. srp 2008

barag, ty polňačky musí zvládnout podvozek. O to, co je na něm zrovna nasazeno, nejde. To se říká obecně u kočárků nebo vůbec obecně. Ono je to stabilnější, když je to nižší a nehoupe se to. To ale neznamená, že nemůžeš jezdit v pozdějším věku s houpacím podvozkem. Dítě, když bude jó blbnout, tak je schopno vypadnout všude a převrátit i nehoupací sporťák. Nebo vypadnout ven. Ale to se nestane, pokud jseš u kočáru, jedeš s ním a držíš ho. Já jezdím a nemám dítě ani přikšírované. Stoupá si tam, ale nevypadne. Hlídám ho. On se drží a jedem. Kšíry v kočáru ale mám, takže připásat ho můžu. V reálu je to úplně fuk. Ale maminky to dost řešej a dělaj si s tím hlavu. Já mám houpací Inglesinu Magnum. Není na ní nic záludného. Houpací podvozek, drátěný koš a korba s větráním a možností polohovat záda a nožičky. Takže já nic nepřecvakávám a polohuju za jízdy dle potřeby. Je nám 13 měsíců a jezdím s ní furt. Mám tady příšerný hrboly a na ně je ten houpací podvozek super. Ještě jsem ani nekupovala golfy. Koupím je, ale dítě mi v nich vydrží kratší dobu než v Magnumu. Konkrétně k Magnumu můžeš dokoupit i nehoupací podvozek Allum, ale ten nedoporučuji. Má menší kola, jsou umělá a ačkoliv je odpružený, tak se to s tím houpacím na gumových kolech nedá srovnat a vzala bych ho akorát do města. Má otočný kola, tak můžeš rejdit mezi regálama. Inglesina vyrábí i jiné houpací kočáry, kde tu korbu klasicky vycvakneš a nacvakneš sportovní sedačku. Jako je to u Roanu, Perega, Bebecaru, houpacího Patronu, Dorjanu... S Magnumem vím, že bys byla max. spokojená, je z těchto kočárků nejlehčí. Ale budeš velmi spokojená i s Roanem, podle toho, co kde čtu. Mně se Roan líbí 😉 Ale musíš to vyzkoušet všechno v krámě a vidět to, osahat, potěžkat. Ještě máš čas, takže určitě vybereš dobře 😉 😵
http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/kolekce/...
http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/kolekce/...

jana.1
28. srp 2008

Jezdím z krpálu do krpálu, přes drny, klacky, kameny, ztvrdlé bahno, výmoly, vysokou trávu. Denně. Kdyby houpací kočárek vadil, tak už jsem Tomáška vyklopila dávno. Jak píše zuzik, nevadí to vůbec. Naopak právě jsem za ten houpací podvozek vděčná, protože nevím, jak bych to zvládala s jiným a hlavně jak by to zvládal chudák Tomín. 😉
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarek/

jana.1
28. srp 2008

a korbu mám taky dlouhou dost, když spí, tak může normálně ležet a vejde se (13 a půl měsíce 😉 )

evao26
28. srp 2008

barag, s tímhle si vůbec nedělej hlavu. Já ozkoušela houpací i nehoupací podvozek a jezdím s tím houpacím! Máme 10 měsíců 🙂 Vždycky se všude tvrdí, že buď koupíš lepší houpací pro miminko a horší sporťák a nebo bude kočárek horší pro miminko (s nehoupacím podvozkem), ale pak bude lepší jako sporťák. Ale ten houpací je skvělý i pro starší dítě. Skvěle zvládá nerovnosti. Já vůbec nemám problém s tím, že kočárek houpe. Jestli se ti líbí Roan, tak se neboj. Bude se ti líbit, i když s ním budeš jezdit 😀 Ten první kočár byl Bugaboo, ale stačí se podívat a na první pohled je jasné, co mě na něm tak žralo... http://www.annaviktorie.cz/bugaboo/oblibene-bar... On měl odpružená ta malá kolečka, tak to opravdu nemohlo stačit. Takže jsme pořídili něco o 100% pohodlnějšího pro mě i pro Pavlíčka 😉 Já bydlím v horské vesničce, takže asi nemusím rozebírat, jaké tu jsou cesty. I když naše chodníky ve městech jsou také kapitola sama pro sebe. Já už jsem o Roanu psala hodně tady.. (což mi připomíná, že jsem tam někomu na něco neodpověděla 😖 já sem moc často nechodím, tak to musím napravit 🙂 )
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Mám už nasazený ten sporťáček, protože v korbičce Pavlíček už nechtěl být, neviděl z ní. I když by se jinak do ní pořád bez potíží vešel. Je velmi prostorná 😉 S jízdou se sporťáčkem nemáme sebemenší problém. Pavlíčkovi je v kočárku dobře, má tam pohodlí a nedrncá to s ním 😉

barag
autor
28. srp 2008

holky super, super, já sem tak ráda, že ste mi spoustu věcí vysvětlily, je jasný, že si nejdřív ty kočárky půjdu osahat, ale fakt sem ráda že se tady našel někdo kdo jezdí ve stejných podmínkách, jaký budeme mít my. a s krámem nebudu mít myslím problémy, protože na takový ty malý nákupy a výlety bude malý nejspíš stejnak v šátku.

juchůů, tak a základ mám a teď si projezdím net křížem krážem a po dvacátým hurá do nějakýho krámu. tak dík moc

jana.1
29. srp 2008

barag, to jsem ráda 😀 šátek je super věc, ten si určitě pořiď, já ho pořídila pozdě a tomášek v něm už nechtěl být.. 😒 jen upozorňuju, že na magnumu větrací síťku předělali a ten šikovný půlměsíc (fakt super při vedru, dusnu, zadýchané boudičce apod.) nahradily malým větracím okénkem 😠 možná se ještě loňská kolekce vyprodává. Já takhle taky koupila.. Kdybys chtěla nějaký adresy větších prodejen v Praze, ve kterých zmiňované kočárky maj, tak ti je klidně napíšu. To chce porovnat nastavitelnost madel, síťky, váhu, skladnost, praktické detaily atd.. uf uf 😀 Přeji krásné těhotenství 🙂 🙂 🙂 a dobrý výběr 😉

jana.1
29. srp 2008

evao, bugaboo jsem viděla už asi miliónkrát, protože pokaždé, když jsem už jako těhule vlezla do dětskýho obchodu, tak tam na nás čněl z podstavce a nad sebou měl puštěný nějaký video. nedalo se to minout.. 😅 osobně se mi vůbec nelíbí vzhled takových kočárků a funčnosti si myslím své, ale raději to nebudu víc rozebírat, nerada bych se nějak dotkla jeho pyšných majitelek 😉