Hmotnost kočárku. Jaká by měla ideálně být?

eatygrenee
15. únor 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jaká by měla být ideální hmotnost kočárku. Máme vyhlídnutý kočárek- ale odrazuje mě celková hotnost 15 kg, a s veškerým přísl. např. taškou atd.. 19 kg...Není to již moc? jinak je krásně odpružený, prostorný..jaké máte vy zkušenosti?
díky
Jana

sonik05
15. únor 2009

Já mám kočárek, který váží s příslušenstvím cca 13 kg a můžu říct, že mám co dělat, abych ho naložila do auta 😀 Záleží také na tvé fyzické zdatnosti, ale když si k tomu třeba připočteš váhu dítěte a pak budeš potřebovat snést kočár do pár schodů, tak nevím, jestli bys např. 30 kg unesla. A spoléhat se na ostatní, že ti pomůžou, to dneska moc nejde, lidi raději dělají, že tě nevidí 😉

astrane
15. únor 2009

Ten tvůj vyhlídnutej má se vším dohromady 16 kg a je dobře vyváženej a odpruženej,tak se s ním dobře jezdí.O dost líp,než s některýma lehčíma.Fakt není až tak těžkej.Otázka je,jak často ho někam budeš zvedat-do auta to ještě jde,pokud to není denně,ale nosit ho pravidelně do schodů třeba do patra už nedoporučuju 😉 (já mám 48 kg a nijak s tím svým neválčím🙂,naopak se všichni diví,jak je lehkej,i když sami mají dle výrobců o něco lehčí kočárky...a to ten Travel váží totéž co Voyager)A vzhledem k tomu,že má normální kola,tak pár schodů prostě sjedem nebo vyjedem po dvou kolech-dělali jsme to stejně i s kočárkem na panenky.
Ale pokud tě to zajímá mrkni na tento-má jen 12 kg.
http://www.trend-line.cz/kategorie/racer-plus/
Kikimaruska má od nich kočárek a popsala ho v diskuzi Nejlepší kočárek do terénu

astrane
15. únor 2009

Tady jsem ti okopírovala jednu reakci ze zmíněné diskuze,třeba ti pomůže🙂
aniska • 1d • 10. únor 2009 ve 00:57

ahoj zeny suprova diskus!!! konecne nieco co vyzujieme aj my, lesne zvieratka;) fakt ocenujem a pripajam sa k nadsencom do deltimu-voyazgera, je uplne skvely, uplne no.1, a to som vyskusala asi 6 roznych kocarov(mala som doma, takze fakt oskusala;))teraz sakame druhe miminko, myslim, ze bude aj nan🙂 jedina nevyhoda- mam obrika(92 cm a 15 kg na roku) a na dlzku je len tak-tak, ked ma boticky, tak dokonca sa uz tlaci:(

eatygrenee
autor
15. únor 2009

Já mám právě vyhlídnutekj kočátek Voyager od Deltimu, je těžší,a le zdá se, že pěkně péruje a je stabilní a bytelný.Jen těch 19 kg celkem s příslušenstvím mě odrazuje.. Máte nějakou zkušenost?

astrane
15. únor 2009

Já vím.Když váží sportovní verze 15 kg,tak po přidání vložné tašky nemůže vážit 19!Tolik ta taška teda nemá,ti ju klidně převážím 😉 Takže bude mít celkem kolem 16,věř mi,kupovali jsme ho s kamoškou před3 měsícama a prostě tolik vážně neváží,minulej týden jsem ho vozila.19 kg má Tako a to je teda o hodně těžší...Taky jsem jim ho skládala i přivezla,takže opravdu vím o čem mluvím.Hlavní je,kde a jak s ním míníš jezdit-jestli všude možně nebo jen město.

astrane
15. únor 2009

Ještě malý tip-když potkáš nějakou sympatickou mamču s tímto kočárem ,tak se zkus zeptat,jak se jí jezdí a třeba jestli si to můžeš zkusit i s mimčem,že tě zajímá...Já bych třeba podobnou žádost určitě neodmítla a tobě by to při rozhodování pomohlo...
Kde bydlíš? můžeš si povozit ten náš i s 13 kg ,,nákladem" 😀 a uvidíš...(kamarádka by tě taky jistě nechala otestovat Voyager v plné zimní výbavě+ miminko 😉 )(bydlíme u Brna...)

eatygrenee
autor
15. únor 2009

Tak to jsem ráda 🙂 A je kamarádka s ním spokojená? chci s ním jezdit ve městě převážně,a le jsme malé město, takže budou i výjezdy do parku, přírody a tak. Žádné nošení do tramvaje nebo tak nee. A do auta mi ho bude dávat manžel 🙂

eatygrenee
autor
15. únor 2009

Já bydlím ve stř. Čechách, tak to máme daleko 🙂 Ale ten Voyager se mi líbí i když je to jak se říká "malý tank", ale je nádherně prostorný 🙂

astrane
15. únor 2009

Kamarádka i její přítel tvrdí,že je lehkej 🙂Jezdí hodně do terénu-do lesa a tak.. Nedávno ho přenášel přes potok a prý pohoda.Taky zkoušeli vozit jedné místní mamině Tako a byli rádi,jak mají lehkej kočár.Taky jiná kamarádka,která ho pomáhala této dát do autobusu říkala,ža je krásnej a hrozně lehkej...Existují samozřejmě i lehčí,ale zase tím,že jsou většinou hůř odpružený se s nima o nic líp nejezdí,někdy i hůř.Je to malý tank a pokud vím má výdrž.Proto jsem ti sem zkopírovala i tu reakci od anisky 🙂
ale rozhodnout se musíte vy😉
A kdy čekáte mimčo?Všimla jsem si ,že si děláš přehled... 😉

astrane
15. únor 2009

Víš co?-poprosím kamarádku,ať ti sem příští týden napíše svůj názor,jestli chceš...Přece jen s ním má víc zkušeností...
PS. třeba s inglesinou magnum na podvozku ergo bike se jezdí líp...ale zase je to jinej typ i cenová kategorie... 😒

eatygrenee
autor
16. únor 2009

Tak to jsi moc hodná 🙂 Mimčo čekáme na přelomu května -června, atk pomulu zjištuju všechny potřebné informace. Ještě k tomu kočárku, kdyžtak popros ještě kamarádku. Ale asi do něj pujdu 🙂 Ne že by mě zas tak mov záleželo na ceně, ale říkala jsem, že bych chtěla kočárek tak do 10 tis, což tenhle krásně splňuje a přitom má snad i to,co by mít měl. Kamarádka měla kočárek za 17 tis. a po 5 měsících ho prodává, protože malá se jí do něj pomalu nevejde :(

kacka.va
16. únor 2009

záleží, jak budeš s kočárkem často jezdit sama a potřebovat ho přenášet. Já si vždycky poradím sama, protože kočár krásně unesu i bez cizí pomoci

yanna.o
16. únor 2009

Pokud jde o podvozek, chtěla bych dobré, měkké pružení nebo houpací kočár (kvůli tlumení nerovností), nafukovací kola (přispívají k tlumení nerovností a nerachtají na asflaltu, dlažebních kostkách, kamínkách apod. - u golfů to překousnu, ale pro malé mimčo nee..), velký košík a jednoduché skládání (jezdím často autem). Nebrala bych kočár s blbou pákou (rukojetí) a vahou nad 15 kilo (x-lander xa je pro mě strop). Vím, že každé kilo je znát. Goflky teď mají s malým (nahatým) 19 kilo, náš houpací kočár 24 kg a 5kilový rozdíl je citelný. Hlavně při jízdě do stoupání. Proto mám golfky, které i v nutných případech vynesu do schodů i s dítětem. Neumím si představit, že mám plus mínus 19kilový kočár, v něm 10kilové dítě + zimní oblečení + fusak + věci v košíku. Odmítám vláčet ve 3/4 roce (některé děti tou dobou už mají 10 kilo, přinejmenším se většina k této váze blíží) 35kilový kočár 🙄 To bych nikam nedojela. Fakt je znát doslova každé kilo a nelze to házet za hlavu. Kompromisy bych dělala pouze v zájmu pohodlí dítěte, ale kočárů se vyrábí dost a dle toho, co holky (astrane a kikimaruska) píšou, se dá koupit i levný, pohodlný a dobře ovladatelný kočár 😉
Diskuze zde (sice romány, ale o něčem 😉 😀)
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

astrane
16. únor 2009

Yanna-zakladatelka má zájem o tento konkrétní kočárek🙂 a má strach,jestli není moc těžký...
Já o něm přečetla před pár lety hodně diskuzí a někomu se zdál lehkej,někomu těžkej-záleželo asi dost na životním stylu.všeobecně z těch diskuzí vyšel celkem dobře,ale právě ten Travel si chválili víc,byl o kilo lehčí a líp houpal,tak jsem šla do něj,jinak je to skoro stejný...
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19913798&tab=4

yanna.o
16. únor 2009

jo aha..to jsem nějak přehlédla. Jen jsem to prolítla a taky mně se to pořád plete, voyager apod.. Je toho hodně. Pamatuju si jen travel soft 😀 Psala jsem to spíš obecně kvůli případnému zkoušení a srovnávání.. Jestli má voyager 16 kg, tak je to střed a dobrá páka by to ještě "snížila". Záležet bude opravdu především na tom životním stylu 😉

eatygrenee
autor
18. únor 2009

dík za názory.Pujdu do toho Voyageru 🙂

radula88
3. črc 2018

Oživují tuto diskusi, přece jen 10 let, je 10 let 🙂.
Vybíráme kočárek, našla jsem 1,ale děsí mě váha 12kg při mých 155cm a beztehotenske váze 53kg. Kolik kg mají vaše kočáry a jak se vám s nimi manipuluje?

misule8
29. lis 2020

Oživuji, tohle je téma co se určitě neztratí 🙂 Měla jsem kočár 14 kg a musím říct, že kolem toho 1.roku, kdy prcek už nebyl tak lehký, se kočár opravdu pronesl, funela jsem u toho a poohlížela po lehčím.. Takže váha je určitě taky důležitá 🙂