Houpací kočárek. Máte tip? Jaký koupit?

pindruska
24. zář 2008

Jsme ve fázi, kdy vybíráme kočárek. 😉 Chtěli bychom kočárek se 4 koly a aby byl houpací, což mi přijde, že na trhu takových kočárků moc není. ☹ Zatím vím jen o Bébécaru a o Inglesině, na jiné houpací kočárky jsme zatím bohužel nenarazili. Proto prosím ostatní koníkářky o radu, jestli mi nemůžete dát tip na nějaký houpací čtyřkolový kočárek nejlépe s hlubokou korbičkou a pak i se sportovní korbičkou. Děkuji. 🙂

arimzv
24. zář 2008

pozri si stranku patron.eu, maju velke kociky a s dobry houpanim. tiez sme taky mali a bolisme spokojni

pindruska
autor
24. zář 2008

arimzv: koukali jsme i na Patron, ale tam to houpání nám nepřišlo (ve srovnání s Bébécarem) nic moc, museli jsme docela hodně houpat a péra byla hodně tuhá, takže i když jsme dali do houpání docela sílu, efekt nebyl moc velký. ještě se nám líbil kočárek Implast Bolder, ale ten také moc nehoupal. 😒

geegee
24. zář 2008

pindruska, ten Patron ma pruzenie nastavovacie

pindruska
autor
24. zář 2008

geegee: já vím, ale v obchodě ho paní prodavačka nastavovala a tvrdila, že to nastavila na největší houpání a nám to bohužel přišlo dost málo. ☹ tak to třeba neuměla.

luciar79
24. zář 2008

Ja som mala Breaker od Babyactive. Hojdať sa dal vcelku lahučko, tiež má nastavovacie pružíny. Ale je ťažký do felicie nevojde. Potom je ešte Defender od Baby smile.Tiež sa hojdá.Tieto kombinácie sú bohužial tak ťažké že žena ho do auta ani nenaloží.Osobne by som asi radšej jazdila po hrboloch ako mať taký ťažký kočiar.Pri treťom dietku asi kúpim nejaký športiak s vaničkou.Max do 10 kg.

petra2204
24. zář 2008

Pindrusko zkus Roan, ten je houpací dost 😉 .

pajinkaa
24. zář 2008

a co Peg Perégo, Pindrusko? 🙂 ten se mo moc libí!

frog
24. zář 2008

Roan je fakt dost houpací,ale zas ta sportovní verze je docela šílená.. 😒

titkovamiriam
24. zář 2008

peg perego som mala aj ja a bol super,teda sportak este je 😀

evao26
24. zář 2008

pindrusko, houpací dělá snad i dorjan, patron, dále Bebecar, Peg Perego, Roan, Inglesina (několk různých typů houpacích kočárků). Já bych nad tím dlouho nerozmýšlela a vzala bych Inglesinu Magnum (polohovatelnou korbu oceníš velmi, síťku větrací má, boudičku překlopitelnou dopředu, aby v určitých situacích kryla, otáčet se dá po a proti směru - ne že bys furt otáčela, ale využiješ dlouho možnost, že na tebe miminko uvidí a ty na něj, zvládne těžké terény bez poruchy, dobře se brzdí, dobře kryje proti nepřízni počasí, je pohodlná pro miminko, vnitřek zakryješ hyg. vložkou a vytvoříš tím jako by vaničku - výhoda - neušpiníš si kočár a dá se prát. Má kloubové polohovatelné madlo, což je super v terénu). Pokud chceš levnější variantu, kup Roan. Ten je levnější, má míň vychytávek, ale zas má korbičku s klasickým vzhledem a velmi prostornou a hezkou a též s ním budeš spokojená 😉 Pak jí vyměníš za sportovní sedačku. Houpací kočár je lepší než odpružený, nemáš omezení.. můžeš si jet cesta necesta, hrbol nehrbol. Oceníš to, pokud denně budeš jezdit v přírodě a po rozmlácených cestách a v kopcích. Při jízdě ve městě po chodnících ti to tolik nedojde.. a budeš si říkat, žes mohla mít i spoustu jinak řešených kočárů. Ovšem houpací klasika je každopádně pohodlná pro miminko. Také můžeš mimi houpat na místě. Žádné šílené houpání za rukojeť nahoru a dolů se nekoná! Sedíš na lavičce a třeba jen drcáš do kola nebo konstrukce.. (kam ti to vyjde 😀 ) nohou a kočárek se hned kýve. Nebo se o něj opíráš bokem a je. Už jsem obsáhle psala o Roanu i Inglesině v diskuzi o Nomádu 😅 Tak se nebudu opakovat 😀 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
A ještě i do nějakých diskuzí o houpacím nebo hlubokém kočárku.. to by sis musela najít..

evao26
24. zář 2008
klementina
24. zář 2008

hupacie kociky ma aj www.bertini.sk

pajinkaa
24. zář 2008

Miriam - a jsi spokojená i s tím sporťákem? a jak vypadala autosedačka na tom klasickém podvozku?

Díky moc - patří s Inglesinou mezi moje dva favority, proto se ptám - i když mám ještě spoustu času 🙂

Evi - tak vídím, že Inglesina je taky super 🙂 Díky za info🙂

martinka1704
24. zář 2008

ahoj my sme mali znacky SOJAN a bol vynikajuci.dobre sa hupal,mal velke kolesa a mne sa na nom najviac pacila vanicka,bola dostatocne velka 😉

pindruska
autor
25. zář 2008

luciar79: opravdu nechápu, proč výrobci dělají tak hrozně těžké kočárky ☹
petra2204: nevíš, jak jsou kvalitní - nemáš s nimi zkušenosti?
pajinkaa: nevíš jaký druh od Peg Perégo je houpací? viděla jsem nějaké v obchodě, ale žádný nehoupal.
evao26: díky za názor.
klementina: moc se mi líbí X5 🙂; ale hledala jsem na netu a X5 v ČR nikdo nenabízí - snad jen zkusit přímo dovozce, jestli by ho nesehnal, najeho stránkách X5 nemají ☹
martinka1704: koukala jsem na net a Sojan jsem v ČR nenašla 😒

Jen jsem se ještě všimla u houpacích kočárků jedné věci, právě u toho houpacího mechanizmu je u levnějších typů plastový díl, což mi přijde na to, že je to nejvíce namáhaný díl, docela průser a může se brzy zničit. Např. Bébécar a Inglesina má tento díl kovový.

laola
25. zář 2008

Pindruš, vyzkoušej Mikado Oxford (čtyřkolku) 😉 http://www.wozki-mikado.pl/ox-ford/dostepne-kol...

klementina
25. zář 2008

pindrus, alebo si urob vylet na slovensko a kup si ho tu 😉 alebo si ho daj doviest zo slovenskej predajne

pindruska
autor
26. zář 2008

laola: díky.
klementina: když jsem to zkalkulovala, tak podvozek+sportovní korbičku (prodávají se dohromady) bych koupila na Slovensku a hlubokou korbičku a autosedačku bych koupila v ČR (tady to vyjde v přepočtu levněji). Akorát bych ho chtěla vidět "na živo", což se mi asi nepodaří. O tom výletu na Slovensko přemýšlím, MM má rodiče v Ostravě, kam jezdíme, a koukala jsem, že v Žilině tyto kočárky prodávají. Akorát těžko říct, zda by tam měli vystavený ten X5... 😒

bebinka
26. zář 2008

Silver Cross Sleepover Deluxe na podvozku classic - paráda 😵

Houpe, je velkej a sport. úprava vypadá super.

Na klas. podvozku nevypadá žádná autosedačka nijak úchvatně, ale ta taky neslouží na vození dětí na kočáru, ale v autě. Dítě by v ní mělo trávit co nejkratší dobu... 😉

http://www.silvercross.cz/?show=produkt_detail&...

gucz
26. zář 2008

tento sa dá húpať, i keď my sme nehúpali

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

evao26
26. zář 2008

Tak ten silver cross vypadá fakt hezky takhle na fotce. Ještě by to chtělo vidět určitě v reálu a porovnat detaily jako síťka v boudě, slápění a překlápění boudy dopředu, polohování madla apod. Nejvíc by mě zajímala ta váha. Píšou 7 kg váha ..kočárku.. a 10,5 podvozku. Jestli tedy mají na mysli, že 7 kilo váží korba, tak by celková váha byla 17,5 kg a to je hrozně moc. Pokud by skutečně vážil tolik, tak bych do toho v žádném případě nešla. Nedávno jsem si potěžkala Bebecar na podvozku Style (velká 4 nafukovací kola, 2 přední otočná) a byl hrozně těžký. Váha je podle mě velmi důležitá a já bych nad 15 kilo nešla. A na 15 kilo bych šla pouze v případě dobrého těžiště, které je také velmi důležité, ale to se musí řešit u jiných typů kočárků. Tady to bude vesměs podobné. Jinak ten Silver má, koukám, stejný systém polohování jako Inglesina Magnum. Tzn. nic se nepřecvakává, pouze se polohují záda a nožičky korby, která je vlastně sportovní sedačka s nánožníkem a boudou. Má to výhodu pro dítě, že se dá posadit, když chce vidět a zas sklopit, když chce spát, a to průběžně kdykoliv za jízdy a není tedy nutné ho v určitém (kolikrát nízkém) věku cpát do sporťáku, který je navíc většinou směrem od miminky, což by mi u malého miminka dost vadilo. Já mám taky houpací kočárek a i teď dost komunikuju s dítem a počítám, že i budu. Malý se na mě dívá, když usíná a mám ho pod kontrolou. Otáčím jen, když něco pozorujeme, třeba v zoo nemusí čučet jen na mě 😅 😀 K těm otočným kolům ještě musím poznamenat, že nejsou nutná, pokud je kočár lehký a dobře ovladatelný. V takovém připadě se zatáčí zpravidla jen tlakem na madlo a přizvedává jen do ostrých zatáček a na obrubníky, přičemž přizvednutí není absolutně žádný problém, řízení jednou rukou také ne. Většinou není ani třeba kličkovat, jelikož na překážky se najíždí, tudíž vlastně žádné nejsou 😉 Pokud je kočár těžšký nebo má špatné těžiště, tak to problém je a otočná kola se hodí. Ale u toho Bebecaru to nemá hlavu ani patu, protože jak je těžký, tak se špatně ovládá a ta otočná kola nic moc, ne že by se neotáčela, ale není to vůbec taková sranda jak u golfek.

evao26
26. zář 2008

Tak ne style, ale stylo http://www.bebecar.cz/detail_stylo_at.html Fakt příliš těžký i bez dítěte 😖 Tu firmu silver cross vůbec neznám, ale prošla jsem ty jejich stránky a některé kočárky mi tím řešením a variantami připadají jak od Inglesiny, ty přestavitelné i ty luxusní.. Jenže tyhle luxusní klidně stojí 40 - 50 tisíc! 😅 I barevně je to podobné.. Akorát tady jestli je pravda to s tou vahou, tak bych do nich prostě nešla ani ve snu. Já teda jezdím v přírodě, ne po rovince ve městě, to je fakt.. Nemohla bych tu jezdit s něčím těžkým, to bych daleko nedojela, jelikož by mi odpadly ruce.. 😅 😎

muminek
26. zář 2008

Ja mám Dor Jan cool ten je hodně houpací kočerek ale malej zrovna drndání nesnáší já se těšila jak budem drndat a ono nic ale jinak jsem sním spokojená až nato že je mohutnej do autobusu ☹

coriven
27. zář 2008

ahojky, souhlasím s eva jak píše o Inglesině a Roanu
asi to bude taky otázka ceny, já moc do hlubokého houpacího vrážet nechtěla a tka sme pořídili Ballerinu od Babyactive, něco jako Roan (ale ten má u nás tolik mamin, že sem prostě chtěla něco jiného 😅 )
Ale víc se mi líbí Inglesiny - jsou kvalitnější a mají lepší vychytávky.
Taky jsem s houpacím spokojená a do terénu je supr, na dovči jsme s ním projezdili Krkonoše a malé se v něm krásně spinkalo a ani to s ní moc neházelo.
Určitě vybírej i podle váhy, ale i tak skladnost těchle je docela špatná, teda pokud máte malé auto jako my 😅 , ale narveme ho tam 😉

evao26
29. zář 2008

Houpací kočárky jsou různě těžké a taky různě kvalitní, je dost obtěžující řešit s kočárem nějaké servisy. A některé jsou míň a jiné zas víc vychytané (větrání, překlápění boudy dopředu jako sluneční stříška, košík apod.). Roan je oproti Inglesině víc takový humpolácký, ale svou práci odvede a není o moc těžší. Bebecar s hopuacím podvozkem s natáčecími koly byl moc těžký, ale je zajímavé, že jsem potěžkala jiný bebecar s houpacím podvozkem (bez otáčecích kol) a ten mi tak těžký nepřišel.. Ale já tu firmu neznám.. Levný kočáry obecně jsou těžký a maj blbý těžiště (to mluvím teď obecně - nejen o houpacích). Ale jsou i drahý kočáry, který váží snad tunu a/nebo maj špatný těžiště (bez ohledu na váhu). Mně se špatně ovládá i Moon, Gesslein, I coo, Mutsy.. Ať váží hodně (to je pak ještě horší) nebo je udávaná váha nízká, tak se prostě špatně přizvedávají, chce to víc zatnout břišní svaly. 😒

Do terénu bych nikdy nechtěla 3kolku (je několik různých míst, která bych s ní nemohla projet nebo jen komplikovaně). Otáčecí kola nejsou potřeba, pokud se kočár dobře ovládá (těžiště + váha). Pak bych projela diskuze kvůli poruchovosti (šislá bouda by mi nevadila, ale prasklá konsktrukce, odpadávající nebo zasekávací se kolo, nefunkční brzda už jo; vrzání není porucha - kočáry se musí promazávat stejně jako kola nebo auta - to je normální).
A pak bych koukala na vychytávky (větrání, otáčení korby/sedačky po a proti směru jízdy, velikost a bytelnost košíku, praktický odolný textil, rozměry korby a polohování zad, bouda jako sluneční stříška, snadno ovladatelná brzda, polohovatelné kloubové madlo - teleskopické bych nechtěla, zpravidla je pak horší ovládání kočáru).

evao26
29. zář 2008

Jinak musím říct, že ten Bebecar na tom lehčím podvozku (nebo čím to bylo 😕 😅 ) vypadal dobře nejen s korbou, ale vcelku i se sportovní sedačkou, která měla sundanou boudičku 😉 Inglesina i Peg Perego s nasazenou sportovní sedačkou se mi líbí míň. Ale to absolutně není podstatné. Barvičky a design nejezdí. Šla bych do kvalitní značky, lehčího kočáru a heldala bych výprodeje nebo slušné ojetiny. 😉

barag
29. zář 2008

evao, už sme se potkaly v tématu hluboký kočárek, tak se neděs, stále nemám jasno, stále pátrám a topím se v info...teď sem tady na výbavě narazila na diskuzi nafukovací kola k roaně... 😅 😅 to je nutný? prodává se to s gumovýma? a nafukovací sou lepší?

já se pořád ptám jako debil, ale je rozhodně lepší se ptát vás než pak v krámě, kde mi nakecaj stejně co chtěj hlavně že prodaj, navíc v krámech často nevědí nic moc...

děkuju předem za objasnění 😅 😀

tvarohacek
29. zář 2008

já mám inglesinu magnum a fakt spokojenost, doporučuju 😉

evao26
30. zář 2008

barag, ahoj 😀 Nafukovací kola k Roaně? Roan má nafukovací kola.. Nemyslíš Cortinu? Jestli jo, tak Cortina vypadá hezky, má moskytiéru, dá se přecvakávat, skládat - když ti jí předvedou v krámě, tak tě zblbnou raz dva. Ale Cortinu bych nechtěla vůůůůbec. Má tvrdá kolečka, tvrdší než leckteré golfky. Třeba Jané Nomád má kolečka tak nějak pogumovaný či co a spousta klasických golfek taky. Prostě když do toho dloubneš prstem, tak ta Cortina (ač to má být kombinace pro mimi a pak ještě jako sporťák) je nejtvrdší. Navíc moc nepruží a ta konstrukce na mě působí hrozně umělohmotně (taky že dost je). Vídám Cortinu a fakt to s dítětem třese. Proto najednou přišli s gumovými koly na dokoupení.. 😅 😎 maiminky prskaly.. 😉 Zkrátka je to důležité. Neboj, nepíchneš.. to bys nemohla nikdy ani jezdit na kole... 😅 U kol jsou kola gumová a mají duše.. kola na silnici jsou tenká, velká a tvrdší, ale horská kola už jsou široká a měkčí.. aby zvládly ten terén 😉 Auta taky nejezděj na jakýchsi plastech nebo pěnových kolech nebo co to je.. S počtem kol 3 nebo 4 je to stejné. 😉

Ale - je důležité, kde budeš jezdit, zda budeš jezdit autem, MHD, po asfaltu rovném, trochu hrbolatém, hodně hrbolatém, po kočičích hlavách, na upravených lesních cestách nebo i v bahně (v urč. ročních obdobích na urč. místech se mu nelze vyhnout), v krpálech, po trávě - zkrátka cesta necesta. Já např. vyjedu od domu po napůl asfaltce (rozbité), napůl hliněné (v zimě bahnité), pak jedu chvíli mezi domy ve svahu po normálním asfaltu, pak vjedu na louku a přejíždím normálně drny, pak přejedu takovou neupravenou lesní cestu (nálety, hrboly, bordel) a jedu chvíli po neupravené lesní pěšině, ze které se dostanu na tu upravenou, na který jsou jen spadaný větve, sem tam šutr.. pak střídám cesty sypané kamínky, hliněné, asfaltové. Neřeším terén, nekličkuju - nepotřebuju otočný kola, na překážky najíždím - celkem svoboda pohybu. Nejezdím MHD, skládám do auta. Klasický houpací podvozek zabere dost místa v kufru, ale podvozky kombinací jsou taky dost robustní. Neznám žádné drncání, klepání dítěte apod. Houpací podvozek je pohodlný pro dítě. Ale je třeba si uvědomit, že když budeš jezdit ve městě pře panelákem, ze kterýho vyrazíš do obchoďáku a chvíli se projedeš na náměstí po kočičíh hlavách, tak si možná ani neuvědomíš, jak moc je ten houpací podvozek s nafukovacími koly super. Asi jen na těch kočičích hlavách.. Taky koukej na boudičku, ať je prostorná, má větrací síťku.. a polohovatelný záda. Když ne jako Inglesina Magnum, tak aspoň jak Roan. Magnum polohuješ zvenku - celá záda zvedáš jako u sporťáku. V Roanu musíš sáhnout dovnitř, kde leží miminko, dávat bacha a hrabat pod něj, abys zvedla takovou desku, kterou zašprajcneš jak letní venkovní lehátko o zarážky, které jsou na dně té korby. A hlavně si ten kočár v krámě potěžkej a přizvedni si ho k sobě na zadní kola a pak od sebe na přední kola. Záleží i na těžišti. Když vedle sebe budeš mít 13kilový kočár s dobrým těžištěm a 11kilový kočár s blbým těžištěm, tak ten 11kilový bude daleko těžší a nadřeš se s ním víc. Taky může jít o zkreslený katalogový údaj, kdy nikdy nevíš, co do té váhy zahrnujou a co ne. Taky záleží na rukojeti. Co jsem zatím zkoušela, tak jednoznačně mi vyhovuje polohování rukojeti v kloubu, ne teleskopické. Opět je to lepší pro jízdu v terénu. Jak už jsem psala, Roan je proti Inglesině víc humpolácký. On je levnější, ale ve výprodeji koupíš Inglesinu za 9 - 11 tisíc. Tedy bez pláštěnky atd. To si ovšem můžeš pořídit univerzální za pár šupů.

Napiš klidně, nad kterými kočárky přemýšlíš, co se ti na nich líbí, v čem se topíš, v čem nemáš jasno a kde budeš jezdit, co máš kolem domu..

petua
30. zář 2008

Jé, diskuse o houpacích kočárcích 😝
holky, koupily byste si kočárek, se kterým se nedá vůbec drndat, houpat?? My jsme se totiž byli podívat v Chiccu na nádhernou trojkombinaci a přítel první, co udělal, že s tim kočárkem zkusil zahoupat - a nic, je naprosto pevnej, prostě neni "drndací" - tak se na to ptal prodavačka, co se k nám hned přihnala, že se mu na něm tohle jako nelíbí, a jak bude to miminko usínat - a ona že jak ho naučíme, tak nám bude usínat, a že už se ty kočárky houpací moc nedělaj, že tohle je to nejlepší. Tak jak je to?? Podle mě nejde ani tak o usínání, ale když miminko pláče, tak to houpání ho přece ukonejší - ale když se kočárek nahoupe, tak jaká je jiná možnost? 😅