Houpací nehoupací kočárky, jaké jsou nejlepší?

eliskav
28. pro 2013

Vybírám kočárek pro miminko. Nechci klasický houpací kočárek - ani v trojkombinaci.
Chtěla bych trojkombinace typu Tako, ABC design a podobně, ale takové, které jsou odpružené - jednak aby nějak šíleně nedrncaly a pak hlavně alespoň na nějaké to pohoupání, aby se nemuselo viklat jen do stran - to je kočárek za chvilku rozviklaný.
Jaké značky a typy jsou na to nejlepší, že se dají pohoupat? děkuji za názory i zkušenosti!
Pěkný den všem 🙂

blahova_andrea
28. pro 2013

bohužel ti neumím poradit, ale vím, že takové co hledáš jsou. já měla obyčejný tvrdý nehoupací kočárek a byla jsem nakonec ráda. syn miloval právě drsné drncání nebo házení do boků a kočárek vůbec rozviklaný nemáme, na druhé mimi čeká jako nový 😉 čím klidnější jízdu měl, tím nevrlejší byl 😀 jen tedy doufám, že druhé bude taky drsňák, protože by se mi nechtělo pak na rychlo shánět houpací kočárek. třeba pak taky nakouknu sem, co ti holky poradily 😉

eliskav
autor
28. pro 2013

A jaký kočárek to je? 😉

blahova_andrea
28. pro 2013

@eliskav máme 4runner, takže naprosto obyčejný, levný, polský kočárek. člověk by od něj moc nečekal, ale nás tedy mile překvapil. žádný není dokonalý a čím víc požadavků člověk má, tím hůř se vybírá, no ☹ dneska je trh fakt bohatej. já to poprvé neměla čas řešit, vzali jsme první co jsme oba okamžitě nezamítli a u druhého to zas řešit nebudu, protože ho máme ještě schovaný. jinak bych v tom asi taky tápala. samozřejmě se mi líbí ty drahé, designové, ale to bych si stejně musela nechat zajít chuť 😀

jancip
28. pro 2013

@eliskav Asi úplně nerozumím tomu, jaký je rozdíl mezi klasickým houpacím kočárkem a odpruženým kočárkem. My máme Roan (který je odpružený hodně a tedy i hodně houpe) a rozhodně bych neměnila za ty tvrdé nepérovací kočárky. Syn jednak to pohupování miloval, zvládáme bez problému jakýkoliv terén a jezdí se mi s ním výborně. Když jedeme s golfkami, které jsou odpruženy minimálně, tak se mi s nimi jede těžko. Ale to je asi hodně i o zvyku.

blahova_andrea
28. pro 2013

@jancip já to pochopila tak, že rozdíl bude asi v konstrukci podvozku. klasický houpací kočárek si představuju jako to retro s velikými koly na pevno a moderní odpružený kočárek je prostě s otočnými koly, často jako kombinace a ty jsou některé odpružené víc, některé méně a jiné vůbec. mě se třeba retro kočárky líbí, ale nikdy bych si ho nepořídila. měla jsem tu čest párkrát povozit kamarádce a byla to taková dřina, nikam jsem se skoro nevešla, zatáčet jsem musela celou vahou...no nic pro mě. ono fakt záleží kdo má v okolí jaký terén, jaké podmínky na uskladnění v bytě nebo domě, kolik místa bývá na chodnících, u dr. v čekárnách, jak často bude skládat a cestovat apod...to máme prostě každá jinak a proto preferujeme jiné povozy 😉

suzanna123
28. pro 2013

@eliskav máme firkon - odpružený, takže nedrncá, ale dá se s ním pohoupat. Přitom to není takový ten kočárek, co se houpe, jen když na něj člověk koukne 🙂 (takový stojí vedle nás v kočárkárně - věřím, že to miminku může být příjemné, ale spíš bych ho brala na doma, než na procházku)

eliskav
autor
28. pro 2013

Jako houpací myslím například Roan, nebo Inglesina, takové ty klasické houpací... Ale mě se pak nelíbí na téhle konstrukci ten sporťák, hlavně myslím, že takhle v houpacím sporťáku nebudu vozit dvouroční dítě...
Jako odpružený, ale primárně ne klasický houpací myslím takovéty X-landery, Tako jumper, Tako warrior, Depemo Alpiron atd...

jancip
28. pro 2013

@blahova_andrea Jo, aha🙂 Ono je to fakt asi hodně o zvyku. Já naopak neumím jezdit s kočárky, co mají pohyblivá kolečka, protože mi to furt zabočovalo, když jsem nechtěla🙂 Ale třeba ty klasická velká kola ještě nemusejí znamenat, že je kočárek širší. Třeba když jsem jela do jednoho obchodu, tak se paní strašně divila, že s ním projedu dveřmi, když vypadá tak robustně, protože že prý maminky s těmi menšími "městskými" kočárky tama neprojely. Ono je to nejlepší si to zkusit rovnou v obchodě, jak se kočárek řídí.

jancip
28. pro 2013

@eliskav Jojo, už jsem to pochopila🙂 Je fakt, že ty sporťáky se mi taky nelíbí, ale téměř dvouletého syna v něm vozím pořád. Jsme ale na venkově a jezdíme hodně na zahradu a různorodým terénem. Do města bych koupila kočárek jiný.

blahova_andrea
28. pro 2013

@jancip jééé, vidíš...zakladatelka to vysvětlila a asi jsem teda trefila 🙂
já třeba měla kočárek celkově lehký, skladný a uzoučký, takže jsem se dostala všude kam jsem potřebovala a kam se jiné maminky nedostaly. ono třeba i ten x-lander se dělá ve dvou šířkách 😉
mě třeba zkoušení v obchodě přijde docela k ničemu. nemají tam ani fiktivní čekárny, ani fiktivní terény, ani fiktivní obchody...prostě jezdit po širokém hladkém obchodě podle mě není problém s žádnou kočárkem. tam bych spíš zkoušela to skládání a tak.

blahova_andrea
28. pro 2013

@eliskav
@jancip tak já si dvouleté dítě nedovedu představit vozit ani v jednom ze sporťáků. jedině občasně v golfkách. ale to už je pak taky o tom jaké je dítě a jak dlouhé trasy musí maminka denně zdolávat 😀

eliskav
autor
28. pro 2013

děkuji zatím za reakce.. Poradily jste si i bez mého objasnění...🙂
Začínám uvažovat o tom koupit zvlášť hluboký a pak zvlášť sporťák... Já pro ty tvrdé úplně nejsem.. Jojo, firkon jsem slyšela, že se s nima celkem dá pohoupat, i když nejsou klasické houpací, ale mně se ty kočárky moc nelíbí... 😒

blahova_andrea
28. pro 2013

@eliskav to taky není špatný nápad koupit to každé zvlášť. jsou maminky, co vystřídají stejně x kočárků, protože se jim pokaždé něco nezdá. a někdo má dítko v tom hlubokém roanu třeba i víc jak rok a pak jde spíš už do pevnějších golfek než do klasického sporťáku. však sama časem uvidíš 😉

eliskav
autor
28. pro 2013

@blahova_andrea Nojo, jenže rozhodnout se to musí dopředu a že bychom nějak oplývali financemi se říct nedá... Kočárek max. za 10 tis, takže buď dva levnější do této ceny, nebo nějakou tu kombinaci...
Na druhou stranu na ten houpací se často nedá přidělat autosedačka...

blahova_andrea
28. pro 2013

@eliskav rozhodneš se sice dopředu, ale to neznamená, že se trefíš a že kočárek bude tobě i miminku vyhovovat. to nikdy nevíš. však dneska se s kočárky kšeftuje jako se vším. můžeš koupit klidně použité, občas fakt za super peníze. nebo si teď vybereš a když ti nebude vyhovovat (což zjistíš fakt až po prvních procházkách), tak ho můžeš prodat a koupit jiný. já měla dvojkombinaci, autosedačku na podvozku nějak neuznávám ani bych ji nevyužila. autem jsme jezdili na návštěvy a nebo do obchodu a tam jsme podvozek fakt nepotřebovali. mám pocit, že to ideální tak pro maminky, co dojedou autem do obřího centra typu olympie, tam nadadí sedačku na kola a celý den brouzdají s mimčem mezi regály. to ale nebyl můj případ. mám pocit, že jsem si za celou tu dobu říkala snad jen 3x, že by se mi to hodilo. já měla vajíčko půjčené, takže teď budu zase řešit jestli mi ho někdo půjčí. když ne a budu ho muset platit, tak budu samozřejmě raději, když mi bude pasovat na podvozek, to zas jo...kdyby náhodou, ale priorita to u nás nebyla a není.

jancip
28. pro 2013

@blahova_andrea @eliskav My sporťák využíváme hodně. Nejezdíme sice na dlouhé trasy, ale syn v golfkách nechce být, chodit bez kočáru se s ním nikam nedá (nechce za ruku a jde zásadně opačným směrem), golfky by ani nezvládly terén (máme jen lehké do auta) a nedá se v nich moc pohodlně spát. Ono prostě záleží hodně na preferencích a stylu života. Autosedačku jsme na podvozku naopak využívali hodně.

davidovakarla
28. pro 2013

máme chicco S3 a houpe sice je to tříkolka ale velká spokojenost a opravdo hezky houpe a manipulace s trojkolkou je snadná jde jen o zvyk🙂 😀

blahova_andrea
28. pro 2013

@jancip to máš pravdu. je to hrozně o rodičích a dítěti. každý kočárek si najde svého kupce. mě syn v kočárku nikdy moc nespával, ale zase jsem s ním chodila na dlouhé procházky a výlety bez auta, takže jsem potřebovala něco lehčího než klasický sporťák, ale něco co dá i terén. já teda klasické golfky taky neuznávám. my máme něco mezi sporťákem a golfkama, ale už od září jsme to nevytáhli. uvažuju, že je teda zítra vezmem na výlet, protože celý den a bez spaní mi malej určo neuchodí a tahat se s ním nehodlám, tak se aspoň provětrají 😀
a kdy jste využívali tu autosedačku na podvozku? ať vím, když to teď budu znovu řešit 😉

katty.w
28. pro 2013

@eliskav Ze své osobní zkušenosti velmi doporučuji Tako - Laret, je skvělý, houpe tak akorát. Jezdím s ním 2 roky a opravdu velká spokojenost. Ještě toho musí hodně vydržet, čekáme druhátko 🙂 a rozhodně ho nevyměním, je skvělý, dobrá manipulace, prostorná korba, na sporťák taky nedám dopustit a vajíčko (autosedačka) taky nezklamala.

katty.w
28. pro 2013

...jo a dá se na podvozek přidělat autosedačka, využívala jsem ji hodně. Sice nemáme poblíž Olympii 🙂 , ale třeba v neděli do kostela se mi to hodilo. Dala jsem za trojkombinaci cca 8.500 Kč.

zazulka
28. pro 2013

Já miluju naše Jedo Fyn DS, houpu v něm už druhýho chlapečka a je to naše láska 😀

eliskav
autor
28. pro 2013

@katty.w Já si právě také říkám, že tu přidělávací autosedačku celkem využijeme, například zrovna do toho kostela;) Ale i jinam, na různé návštěvy a tak... Nad Takem jsem uvažovala, ale spíš Warrior nebo Jumper - proč u tebe vyhrál Laret, oproti třeba těm dalším kočárkům Tako?

@zazulka Jedo? To slyším poprvé..ale nevypadají špatně..😉

baris
28. pro 2013

@eliskav ahoj,

každá maminka (včetně mne) řeší trojkombinaci, vybírá, přebírá a pak stejně bude kočárky měnit 😀

Roan Maritu jsem měla - nechtěla jsem použitý (blbá a nezkušená), rovnou nový, že ho určitě využiji na dlouho a pak i pro druhé dítě.

Roan Marita je super hluboký kočár - opravdu boží - velký, prostorný, dá se polohovat, krásně houpe a "tlumí" ty naše chodníky a cesty. Ale co se týče sporťáku děs běs. Starší dcera nechtěla být od cca 7 měsících v hlubokém - rovnou sedět ve sporťáku. Po rozbalení sporťáku jsme jeli s manželem koupit nový - Casual S4 - boží sporťák. Utáhl vše - nákup, dceru (jednu dobu se mi tam seděly obě dcery 😀 😀 ), jezdili jsme s ním na hory, po městě, do obchoďáku .... Ale hluboká korba od Casualu - děs běs - malá, nešla polohovat ... Mám vysoké dcery, mladší se mi tam nevzlezla (na výšku) a v 6 měsísích putovala do sporťáku.

Takže můj názor je - klidně koupit i použitý hluboký (velká korba, houpací, polohování ...) a pak nový sporťák (do města rozhodně přední rotační kolečka) - více ho využijete 😵

Jo a sedačka - dítě tam nemá být déle jak 2hod denně - je to malé, nepohodlné, bolí je z toho záda ... Od toho je tam hluboká korba. Zkuste si sednou do křesla a pak se zhoupnout a být tam tak 3 hodiny - super to asi nebude.

granta
28. pro 2013

Já mám výborný Bebecar, z druhé ruky.... a pak sporťák Icoo a taky spokojenost. Trojkombinace jsou obvykle k ničemu, co mám teda zkušenost. 😉

lera1
28. pro 2013

my máme houpací Navington a taky si ho nemůžem vynachválit,má i natáčecí kola,který se daj zaaretovat a to houpání je příjemný,žádný extra vlny to nejsou 😉

jancip
29. pro 2013

@blahova_andrea
@eliskav Tu autosedačku jsme třeba využívali na nákup, k doktorům do Brna, když jsem jela na den k našim a potřebovali jsme se kousek přemístit někam na návštěvu apod....fakt hodně...takže jsem využila na 100% celou trojkombinaci. Já to dopředu hodně zvažovala, protože jsem právě kočárek z druhé ruky nechtěla a moc investovat jsem do něho taky nechtěla.

zazulka
29. pro 2013

@eliskav no jo, Jedo, já jsem moc spokojená, kdybys měla nějaký dotaz, klidně se ptej 🙂 Je to obří kočárek, holky už mají děti ve sporťákách a já pořád moje 9kg mimi v hlubokým 🙂

eliskav
autor
29. pro 2013

@zazulka A je to ten kočárek Jedo Fyn 4 DS? (co je na obrázku?) A je tedy i odpružený že se dá houpat a je to trojkombinace? 🙂

@baris Jasně, vím, že tam mimčo v té sedačce nemůže být místo hluboké korby , je to jen na nějaké převezení nebo tak... Ale docela teda musím zvážit, jak hodně to budem potřebovat...
Asi takhle - cestovat budeme hodně, za rodinou, ale otázka je, jestli nestačí pak z auta jen tu sedačku přenést že..stejně by se s tou sedačkou na kočárku těžko dělaly pak nějaké vycházky po okolí, tak bychom s sebou vezli kočár i normální...
Jinak také jsem původně chtěla nový kočárek, ale z toho jsem ustoupila. Koukala jsem, že se dají sehnat v pěkném stavu i použité 😉

@lera1 A jaký typ Navingtonu to je, můžu se zeptat? 😉

zazulka
29. pro 2013

@eliskav to je on, naše láska 😀 Je, já jsem dávala za novou trojkombinaci 12tis a na jaře budu prodávat ☹

lera1
29. pro 2013

@eliskav máme caravel,kolečka 12tky,ne ty velký na obrázku 😉 http://www.navington.cz/caravel.php