Houpat či nehoupat? Odpružený kočárek nebo není třeba?

luciekazlin
23. led 2014

Ahoj maminky.. jsem za půlkou těhotenství a myslím, že je čas koupit kočárek. Je mi 28 a budu mít první mimčo. V obchodě se mi moc líbil ABC viper 4S plus.. všechno bezva, ale zvyk z mateřské školky a pak vození mladších sourozenců mi poručil houpej :D ale jejda.. to jaksi u tohoto kočárku nešlo. Tak se ptám, bo paní prodavačka tvrdí, že jak si dítě na něco zvykne nebude houpání třeba.. Jak ukonejšit miminko, když né houpáním?? Moje máma tvrdí, že měla všechny 4 děti ve starém kočáru s pružinama a vždycky nás uspala.. Tak pak jsem našla na netu ještě Espiro enzo evo 2013 a s tím tento ,,pohyb,, šel. Ale víc se mi líbí ten, který jsem si už v prodejně okoukla z blízka. Jak jste na tom Vy?? díky Lucie

editah222
23. led 2014

Měla jsem nehoupací kočáry a houpání dětem nescházelo 🙂 V kočárku se jim splo dobře, stačilo "přirozené" drncání na chodníku.

arrowka
23. led 2014

Já jsem houpání jako takové nevyužila (myslím, že jako uklidňovací faktor ho trochu přeceňuješ 🙂 ), souhlasím s tím, že dítě většinou uklidní samotné ježdění a drncání třeba na kočičích hlavách. Pokud neuklidní, tak by ti asi nepomohlo ani houpání.
Přesto houpací a tím pádem odpružený kočárek doporučuju, má lepší jízdní vlastnosti právě na nerovném povrchu.

reynocek
23. led 2014

Pro mě bylo houpání kočárku jednou z priorit, podle kterých jsem kočárek vybírala. Houpat prostě musel 🙂 Za mě jednoznačně ano.

lrg
23. led 2014

My máme ABC Cobru a houpání chybělo akorát tchýni 😀 Naše mímo usnula, jak vyjelo ze dveří. Stačilo jí, že se veze, čerstvý vzduch, mráčky..... Kočár super lehký, ovladatelný jednou rukou, ale jen po chodníku, takže kupujeme odpružený sporťák, abychom mohli taky do přírody.

llluckaaa
23. led 2014

Já bych teda byla pro odpružený kočárek. Ne kvůli houpání, ale že na horším terénu tolik nedrncá.

mrazulkav
23. led 2014

My máme tedy s pružinami, ale myslím, že je to o zvyku... Kamarádka má bez pružin a kolem baráku slušnej terén a nikdy si nestěžovala - ani že by malej neusnul (nebo hůř usínal), ani že by se jí jezdilo nějak špatně...

jara
23. led 2014

@luciekazlin Ahoj Lucko, také jsem měla vyhlédnutý ABC Design, ale když jsem ho viděla v reálu, tak jsem rezolutně odmítla..1/korbička malinká jak pro panenku a 2/nehoupal. Šla jsem tedy do Espiro Enzo Evo a rozhodně nelituju, naopak. Kolikrát jsem houpání využila, když malá nemohla zabrat a hlavně, jak holky píšou, bez odpružení jet po nerovném terénu,,,to musí být za trest nejen pro mámu ale i pro dítě. Takže za mě - houpání určitě ANO! 🙂

frufrunka
23. led 2014

Přesně jak už tady padlo - houpání jako takové jsem nikdy nevyužila (když vidím maminky, jak stojí, klábosí a kočárem jezdí od sebe a k sobě a pořád s ním houpají, tak si akorát vždycky vzpomenu na pana Lorence ze Samoty u lesa... 😀 ), ale houpací kočár je super do terénu, měla jsem jeden nehoupací a ten šíleně drncal i na hrubé silnici nebo chodníku, byl to děs! Takže houpací ano... 🙂

roma_ka
23. led 2014

Za mě určitě houpací, když vidím některé kočárky ve městě na těch "kočičích hlavách" - dlažbě, tak se mi zdá že to skákání je skoro na syndrom třeseného dítěte. Já jsem chtěla velký světlý houpací, a podařilo se mi takový sehnat

lucieandrlova
23. led 2014

My máme Teutonii, houpat samozřejmě nejde, ale já jsem houpání nahradila pomalým posunováním/"kýváním". Dám ruku do kočárku (k obličeji), malá se přitulí a zavře oči a druhou rukou pomalu jezdím vpřed a vzad nebo dělám malé obloučky (nemám zaaretované přední kolečka, takže to jde) a to mi nahrazuje houpání. Krásně usne. Vyberu ještě místo někde pod stromem, aby byl klid a mohla něco sledovat. Až usne, tak se znovu rozjedu a už mohu jezdit jak chci.

wendy_
24. led 2014

Houpaci, uz jen proto,ze tlumi nerovnosti. Jednou jsem mela uspat miminko v nehoupacim kocarku, pry se mu libi jizda po zahrade, po trave., ze krasne usne. Tak jsem vyrazila a byla v soku,jak to s malym hazelo sem a tam. Tak jsem kocarek vratila,at si ho uspi sami,ze za mne tohle teda neeee. Mam inglesinu a naprosta spokojenost a konkretne inglesina magnum je kombinovany kocarek,takze vydrzi dlouho. Ja vozila deti v houpacim kocarku, dokud v nem spali. Cca rok a ctvrt.

caricia1
24. led 2014

Houpací🙂 My měli nehoupací a velice rychle jsme ho odstavili a pořídili houpací-Roan Marita a nemohla jsem si ho vynachválit 🙂

mafeska
24. led 2014

měla jsem neodrpužený kočárek a vůbec mi to nevadilo, dcerku drncání po chodníkách uspávalo 🙂

luciekazlin
autor
24. led 2014

No tak jsem za toho ,,jelen,, vypadá to 50 na 50 ☹ No my budeme jezdit pouze po městě.. takže by ten neodpružený vadit neměl, ne? No co říct.. MÁM Z TOHO HLAVU V PEJRU 😲 A to mi paní prodavačka nabídla akci toho ABC viperu v barvě Avokáda za bezva cenu, trojkobinace.. chjo

veruska007
27. led 2014

Mám nehoupací kočárek a jsem spokojená. Dva starší kluci houpání vyloženě nesnášeli (u našich máme po nás houpací kočárek, domácí mám taky houpací - když jsem přejížděla přes prahy, musela jsem dávat pozor, aby se nezhoupl, jinak kluci protestovali). Nejmladší je to jedno. Prostě uklidňuješ jinou technikou - místo houpání malinko popojíždíš dopředu-dozadu. Já kolikrát když vidím, jak maminky houpou, div dítě nevytřesou, tak kroutím hlavou.

paracka
27. led 2014

Mam podedeny espiro enzo evo 2010 a spokojenost s odpruzenim,coz znamena ze i mirne pohoupes.ale maly si zvykl na pohyb tam sem kdyz treba cekame na zastavce,jinak staci drncani po chodniku

vinamuska
7. bře 2014

@reynocek Ahoj a poradíš mi prosím kočárky co mají houpání? 🙂

petto
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
reynocek
7. bře 2014

@vinamuska Tak já ten svůj vysněný už mám přes 5 let, takže se od té doby jistě mnohé změnilo. Ale my máme doma Bébécar Stylo AT. Zkoušela jsem v té době ještě Implast Bolder 4 (teď už se, tuším, jmenuje jinak) a ten za mě teda rozhodně ne. Kamarádka měla X-lander, který se mi hodně líbil na pohled, ale v porovnání houpání s naším Bébécarem byl taky dost tvrdý. Jinak Inglesina, Kajtex, Roan Marita ... prostě takové ty klasické kočárky houpají určitě 🙂 Asi nejlépe zajít do prodejny s co nejvíce druhy kočárku a tam je prostě ozkoušet 🙂