Inglesina Classica

aponchie
19. črc 2008

Ahoj,
moc moc se mi libi tento kocarek..mate jej nekdo?Sice ta cena se mi uz moc nelibi ,ale kousek je to nadhernej..me by zajimalo jak se s nim jezdi treba v zime ve snehu?a jestli vubec...znam jednu pani co jej mela a jezdila s nim jen pres leto a pak mela dalsi..a taky si rikam jak by clovek vypadal s takovym kocarkem kdyby si obul tenisky ,dziny a tricko 😀 osobne vim,ze chci houpaci kocarek a favorit je Inglesina,ale jestli zrovna tahle..nevim no..jako kvalitou bude asi na prvnim miste..chrom,kuze a hlavne otevirani boudicky mi prijde luxusni a prakticke..ta zaclonka je k sezrani 😀 ..da se na to dat autosedacka a sportak,ale to se mi uz moc nelibi..co na nej rikate vy?

http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/

cervenec
1. bře 2010

Ahojky, dnes jsem tento kočárek potkala a úplně mě vyděsilo,jak drnčel ten košík 😲 příště až je potkám,tak poradím drátky jak psala Kamini 😉 nemám nato nervy 😀 😉

rainee
2. bře 2010

paraádny kočík ale príde mi dosť nepraktický. inak presne v takomto sa vozila moja mamina ked bola bábo a aký je to treaz hit 😀

baby2
17. čer 2010

je naaadherny, ale preco je tak drahyyyyyyy na pol roka 😨

danula2
12. říj 2010

nerozmyslate niekto o nom? 🙂

collette
9. pro 2010

Ahoj dámy, já ho sice nemám, ale znám. Teď jsem něco hledala na Aukru a náhodou narazila na jednu lahůdku za velmi slušnou cenu... Skoro je mi líto, že ho nepotřebuju 😀

http://aukro.cz/item1349741212_inglesina_classi...

Doufám, že jsem právě neporušila zase nějaké pravidlo, ale nemohla jsem odolat 😅

preshibana
28. dub 2011

@kamini vdaka za take obsirne zhodnotenie inglesiny....ja som bola pre nu rozhodnuta este pred tehotenstvom, ale teraz uz viem, co ma caka 🙂 A ani za svet ma nikto nepresvedci, ze nie je lepsia, ako tie detske kociariky z kindervajicok, kde je babo ako scvrknute.... 🙂 Este sa chcem spytat, ty mas tu kombinaciu Vernice 2010? Mne sa tato velmi paci, ale viac sa mi este paci z kolekcie 2006, ma tensie pasiky. Z akeho materialu je strieska? Dik za infos este raz. Ali

ikarkulka
28. dub 2011

@preshibana snad nevadí, když odpovím i za @kamini - stříška je látková, nelakovaná. podle mých informací přímo od dodavatele nesmí zmoknout (otření hadříkem nevadí).
takže určitě doporučuju koupit pláštěnku, nikdy nevíš, kdy tě venku zastihne přeháňka.
k pláštěnce - pokud byste kupovali originál inglesina - dejte si pozor. dost prodejců na netu prodává pláštěnku na hlubokou korbu jako pláštěnku na classicu. jsou to ale dvě rozdílné pláštěnky. jedna je určená přímo na classicu, je větší. pak je pláštěnka na ostatní hluboké korby (vittoria, magnum atd.). tak to jen tak na okraj.

jinak jak píše kamini o tom drnčícím košíku a že ho přichytili drátky - my jsme vyměnili péro, které košík drží, za silnější, a taky nedrnčel. 😉

no my už ho bohužel asi uložíme do obalu, synek už radši sedí a pozoruje a to se z hluboké korbičky moc nedá. ach jo ☹ 😀

preshibana
28. dub 2011

@ikarkulka Dakujem velmi pekne za odpoved 😉 To s tou plastenkou mi urcite pomoze, vdaka. Co sa tyka toho kolisania, je to asi rozpravka, co? Dufam, ze vsetko dopadne uplne v poriadku a uz v decmbri budem moct hrdo kracat s Inglesinou a drobcom v nej. Este raz vdaka za uzitocne infos. Prajem nech sa drobcovi aj Vam dari 🙂

ikarkulka
28. dub 2011

@preshibana co myslíš kolisanim?

indapich
28. dub 2011

@preshibana
Ahoj, ja som na tom tiez bola podobne, bola som rozhodnuta este davno pred pocatim babatka o inglesinu, a teraz ju uz tyzden aj nieco mam vystavenu v obyvacke, len mala nejak nechce na svet. :D
Oco mi ju doviezol priamo z talianska, je naozaj famozna, a az take hrozne zvuky to nevydava aspon zatial... okrem toho ze ta lakovana cast sa dotyka dolnej casti rukovate a to tak trosku robi hluk. Nenechala som sa odradit ani tym ze su teito kociky neprakticke, skor naopak, tie ktore su prakticke su prakticke pre moderne maminky a nie pre deticky, ktore potom trpia skoliozou. Troskolesove vecicky vyuzijeme ked budeme potrebovat sportovy kocik. 😎
Takze spat k tej mojej ingelisine classice, okrem toho ze to cele krasne vonia, je cerstvo vyrobney, vsetko rucna praca normalne na objdenavku a tasku ma ako kabelku, dokonca je tam ja na prebalovanie podlozka... sportovu sedacku na nu uz vsak ani v taliansku neodporucaju, zevraj je tozbytocne, ale autosedacku mam k tomu, da sa aj namontovat, ale asi tu alternativu nebudem vyuzivat. Skladanie absolutne jednoduche vsetko na click-click 😀
Proste pecka. niet co k nej dodat 🙂 i ked sestra sa mi vysmievala, ze sa s kocikom natrapim, tak som u odpinkla ze si to mozem dovolit, lebo mam kombíčkové auto a ona si musi svoje peg perego napchvat do fabie :D hlavne je ze ma na kociku rucnu brzdu 🙂)) no nie?

ikarkulka
29. dub 2011

@indapich to skládání je velice jednoduché, mám srovnání s několika dalšími kočárky, a je to celkem srovnatelné. zabere teda i po složení více místa, já jsem třeba odmítala dávat korbičku na složený podvozek. právě z důvodu, aby se mi nepoškrábala nebo dokonce nenatrhla ta lakovaná spodní část. takže jsme to vozili vedle sebe. naštěstí se nám do auta krásně vešel, někdo by s tím mohl mít problém.
ale i když to dáš na sebe, tak to nezabere víc místa než klasický sporťák s korbičkou.

jak už psala kamini, já jsem ho akorát nechtěla často skládat a rozkládat, protože mi přišlo, že se tím rychle opotřebuje. ale asi je to jen pocit. ta krásná chromová konstrukce je bytelnější než většina moderních kočárků.

tu sportovní sedačku jsme taky nekupovali, ta už se mi na podvozku nelíbí. stejně tak autosedačka.
na běžné ježdění a kvůli autosedačce jsme koupili ještě druhý kočárek, klasický sportovní. ono je to ke classice tak trochu potřeba.

tak ať se vám s ní krásně jezdí, je to vážně fešanda 😉

indapich
29. dub 2011

@ikarkulka
Bude sa s nou jazdit urcite super 🙂 a ta vona je taka prijemna ukludnujuca, ze teraz som schopna zhanat podobny parfem 🙂))

kamini
29. dub 2011

@preshibana Ahojky, tak už Ti odpověděla ikarkulka 🙂 , já jenom ještě dodám, že nám Inglesina zmokla několikrát a nestalo se vůbec nic, prostě se stalo, že jsem zapomněla vzít pláštěnku a jako na potvoru se rozpršelo, střecha zmokla docela slušně, tak jsem zažila trochu strachu, co bude, ale úplně v pohodě. Spíš je to v návodu psáno pro sichr a píšou to vlastně u každého kočárku, že by neměl zmoknout.
Je opravdu úžasná, měli jsme taky více kočárků a to se nedá srovnat, ona je promakaná ze všech stran, malý v něm byl do 11ti měsíců, normálně v ní seděl, pak ke konci už měl tendence vylézat, ale měla jsem kšíry a pokud jsem nejezdila půl dne, bylo to v pohodě. Máme vysokého kluka a ve většině moderních hlubokých korbiček by vydržel tak max. do pátého měsíce a to ještě zdaleka neseděl, a už bych ho musela "cpát" do sporťáku, navíc byla ještě zima...
Manžel ji taky nejdřív nechtěl a teď po zkušenostech už říká, že to byl nej kočár.
Všude projede a přitom má stabilitu.
Taky jsem prala vnitřek a bez problému, kapku zežloutl okraj vnitřního potahu, který přesahoval ven. Ale možná nějaký bělící přípravek by to spravil.

@indapich Ano ta vůně je úžasná a úžasné je, že vydrží strašně dlouho, nám vydržela celý rok a možná voní doteď 😵
A mně se třeba strašně líbí i sportovní sedačka a kdybychom nejezdili hodně pryč, pořídila bych ji taky, protože se sporťákama jsme měli pořád něco a to pohodlí prostě není 😒
No a taky se mi líbilo, že jsem ji v našem městě ani jednou nepotkala, měla ji jen kamarádka přede mnou, takže je opravdu originální, ale ne na úkor praktičnosti
🙂

indapich
29. dub 2011

@kamini

Plastenku na dazd zatial nemam, tak, zatial na leto ani mocno nebudem potrebovat, lebo tolko, kolko si od behnem niekam a zbehnem domov si myslim ze vydrzi, ine to bude na jesen a na zimu, to si uz budem musiet nieco zaobstarat, len aby som v obchode dostala ;) Nemam ani sietku proti hmyzu, ale myslim si ze v podstate postaci aj ten zaves co na kociku je 🙂
Je to pravda ze tak praktickost, je trosku mimo, ale musim povedat, ze ako som kocik poprvé drzala v ruke a "pojazdila" som s nim, tak sa mi zdalo, ze bolo este lahsie ovladatelne, ako kamoskyn sporotovy kocik, co sice bol moderny ale bol nemotorny a velkost bolo asi take ako u ingelisiny 🙂)
Sto ludi sto chuti 🙂 sestra sa vysmieva mojim obrovskym retro kolieskam a ja zas jej rucnek brzde ;))))

kamini
29. dub 2011

@indapich Ne ne já si vůbec nemyslím, že je nepraktická ! 🙂 To jsme se špatně pochopily.
Jasně, na to převážení je horší, ale co se týče samotného ježdění, tak nemá chybu !!! Ovládala jsem ji snad malíčkem, jednou rukou v pohodě, zatáčí se samo, ani nemusí mít aretační kola, celou zimu jsem projezdila v rozkopané zasněžené městské části, jednou jsem si vzala druhý kočár (trojkolku) a volala jsem manželovi, ať přijede, že nedojedu dom. Hrůza.
Inglesina je na jízdu ten nejlépe ovladatelný a nejpohodlnější kočár, který jsem měla v ruce 😵 Obzvlášť, až se vyjezdí a bude krásně houpat a přizpůsobovat se cestě.

kamini
29. dub 2011

@indapich No mi taky pár lidí řeklo, že to bude kočárek jen na parádu a že ho možná odložím, ale není to pravda, pak koukali, když ji zkusili 😵

ikarkulka
29. dub 2011

@kamini to máš pravdu. nás od něj všichni zrazovali, že je nepraktická, že se s ním nebude dát jezdit, manipulovat a podobně.
v zimě to byl jediný kočárek, který bez problémů projel závěje a čerstvě napadaný sníh.

tak to je dobře, že se s boudičkou nic nestalo. my to radši neriskovali, jak začalo pršet nebo sněžilo, tak jsme jezdili s pláštěnkou.

zrovna včera jsem si říkala, že do korbičky eliáška dám, kolik tam má ještě místa 😀 a že bych s ním vyjela.

kamini
29. dub 2011

@ikarkulka Jojo určitě je dobré pláštěnku brát, to každopádně. Co kdyby náhodou... Mně se to stalo snad jednou a zákon schválnosti, pořád jsem ji nosila a zrovna když jsem ji zapomněla, spustil se liják 😀

Fakt jsem malého vozila deset měsíců, kámoška taky. Jasně, jestli už malý zlobí a nechce v ní být, tak to nemá cenu, ke konci už jsem se i bála, že ji převrátí, jak už měl sílu.

Jo a ještě jednu věc musím vizdvihnout - perfektní košík 🙂 Sice drnčel, ale tak bezvadnou věc na nákup ocení každá majitelka, normálně plato s minerálkama jsem tam mohla dát, těžké tašky... no cokoli, s jiným kočárem to nešlo, maličký koš a ještě jen na lehké věci, čili na p.d 😒

ikarkulka
29. dub 2011

@kamini ano, většina košíků je tak do 5 kg, tašky se tam špatně dávají apod. zase když tam dáš plato s minerálkama, tak nedrnčí vůbec 😀

preshibana
29. dub 2011

@ikarkulka @kamini@indapich Dievcata, dakujem velmi pekne za informacie a detailny opis vasich skusenosti s Inglesinou. Prave som vsetko precitala manzelovi a to ho len utvrdilo, ze moze dat na moj dobry vyber 🙂

nadege
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lulupopo
9. čer 2011

k inglesine , mali sme ju a bola uzasnaaa, ked budem mat niekedy dalsie dieta, tak len tento kocik, my sme mali celu trojkombinaciu, a fakt sme boli velmi spokoni, ak niekomu vadilo vrzganie, tak staci tie kolieska namazat, a kosik sa da tiez upevnit, aby nehrkotal, minuly mesiac sme ju predali, velmi mi bolo z toho smutno, ale nemali sme ju kde skladovat, v hlbokej casti som drobca vozila iba 6 mesiacov, lebo bol velmi nespratny, ale co poznam ine mamicky co mali tento kocik tak vozili babatko v nom do 9-10 mesiaca, sportovu nadstavbu sme vyuzili tiez skvele, je do troch rokov, velmi priestranna, ale tym, ze drobcek uz chodi sam, tak sa mi nechcelo vlacit stale tento kocik v jednej ruke a stuplika v druhej...a co ja viem, ze ci je neskladny do auta, my sme s nim isli na dovolenku a nabaleny aj s inymi vecami a to mame osobne auto....ja vsade kade chodim, tak vsade chvalim ten kocik a ta investicia sa do neho oplati

preshibana
1. črc 2011

Mam jednu otazocku na dievcata, ktoru uz maju skusenosti s inglesinou.Da dokupit aj nahradny matrac a ten vyberatelny vypratelny potah? Urcite by som ich chcela, ale ked som pozerala ich stranku, tak tam bol len na iny typ matraca a vypratelny potah nebol v ponuke....
Tiez by som sa chcela spytat mamiciek zimnych babatiek, ci maju skusenosti s fusakom original k inglesine, s tym takym bezovym, presivanym zimnym...Vyzera, ze je prisposobeny presne vanicke, aby babatko "nelietalo" po vanicke🙂 ako sa vam osvedcil?

ikarkulka
1. črc 2011

@preshibana tu matraci, co mají na stránkách, si klidně kup. my ji máme také, bylo to pro úplně malinké miminko lepší, neležel tolik na tvrdém a nemlátila se mu tak hlavička ze strany na stranu 😉
jinak ta matrace, která je přímo v kočárku a ta pratelná vložka by se asi sehnat daly - když se to někomu poničí a má kočárek v záruce, taky to za něco vyměnit musí.
ale když jsem ji sháněla, tak s tím byl problém. nakonec jsem to nechala být.
prostě takhle - oficiálně se neprodává, ale sehnat by se to dalo.

originál inglesina fusak jsem neměla, ale měla jsem bílý aesthetic exclusive https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/al... (v kočárku https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/al...) a nebo teutonia https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/al... (v kočárku https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/al... https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/al...), oba se bez problémů vešly 😉

ikarkulka
1. črc 2011

@preshibana jo ještě jsem si na matraci pořídila bílé napínací prostěradlo, ona ta matrace (ta, co se dá dokoupit) není úplně čistě bílá a z jedné strany je perforovaná, takže to vypadalo divně.

a k tomu fusaku - originálem samozřejmě nic nezkazíš, pokud je dělaný přímo do korbičky classica, tak ti tam miminko lítat nebude 😉

preshibana
4. črc 2011

@ikarkulka Dakujem za informaciu. Zajtra sa chystam do obchodu, ktory je zmluvny predajca pre Inglesinu, tak skusim nieco pozhanat ohladom tej podlozky. A hned pozistujem aj tu plastenku, co ste mi radili, ze je rozdiel na classicu a ine hlboke. Pekny den 😉

ikarkulka
4. črc 2011

@preshibana u té pláštěnky by to mělo být označeno na obalu 😉 jsou tam tři možnosti - classica, carrycot a autoseat - jestli si dobře pamatuju.

preshibana
4. črc 2011

Dik este raz...az teraz ma manzel upozornil, ze kde sa zajtra chystam, ked je zajtra statny sviatok....tak aspon este pohladam nejake doplnky na nete 🙂

ikarkulka
6. črc 2011

@preshibana nevím, kdo dováží inglesina na sk, ale tady do čech to dováží pan fiedler, s manželkou, oba mají přehled a jsou milí. kdyžtak si najdi české inglesina stránky, je tam na ně kontakt do brna. já jsem jim tam jednou volala, potřebovala jsem poradit, a byli moc milí a řekli mi, co jsem potřebovala vědět 😉

preshibana
6. črc 2011

no, uz som nasla ich stranku, je tu kontakt len na CR, ale to by nemal byt problem. Skusim im napisat, alebo rovno zavolat a vysvetlit, co zhanam. Ozaj, aku farebnu kombinaciu si mala ty? Lebo mi to nechce otvorit tvoj album 😒 Ja mam Vernice, dufam,ze sa mi ta lakovana cast neosucha.Ale vyzera byt dost odolna. Uz aby som s nou mohla vystartovat 😉