Jak dlouho děti jezdí kočárkem?

chocolatebal
27. črc 2013

Malému je 8 měsíců, mam zatím sporták TAKO, je už jen na zahradu a hlavně má pásy (z hlubokého už vylejzal ven), má ho spíš na spaní. Přemýšlím o sporťáku Gesslein F3. Chci aby šel do uplného lehu a byl na túry.
Ale jak dlouho děti jezdí kočárkem(mam první dítě)? A když budu chtít jet na delší výlet pěšky, tak jak velké děti se ještě vozí v kočárku?
Přemýšlím zda má vůbec cenu kupovat sporťák :( Gesslein stojí 15tis., aby v něm nebyl jen půl roku. Malej je čipera, v sedmi měsících lezl a teď už si pořád stoupá, tak se bojim, jestli až začne chodit, jestli bude ještě vůbec chtít do kočáru :(

Jak to máte vy? Jaký kočárek, který jde do uplného lehu máte na túry????

ratatooy
27. črc 2013

tak mi jezdime v kočárku na delší procházky ještě ted ve 3letech,tak maly dei daleko nedojdou a taky kluci sou lenošnejší,jinak gesslein dobrá volba,jinak mi máme od roka a pul sportáko/golfáč valco baby latitude a mslim si že tury zvládne každej kočár,ted sem ale na druhy pořídila jane slalom pro protože mi vyšel ze všech kočárů co se náročnosti týče na sníh,lesy,pole jako nejlepší

evcounek
28. črc 2013

no tak my jsme kočárek 100%využívali do 1,5roku pak už jen sporadicky na delší procházky nebo výlety, kdy Luky chodil normálně u kočárku a když byl unavený tak si odpočinul v něm. Naposled jsme ho měli vloni v chorvatsku to bylo LUkymu 2roky a 2měsíce a od té doby se uklidil a Luky chodí (no spíš lítá, nebo jezdí na odrážele). Tak, že my jsme kočárek moc neužili. Teď čekáme druhé tak jsem zvědavá jak bude kočárek využit.
myslím, že to taký závisí na tom kdy ti začne prcek chodit. Luky nelez, neplazil se (jen couval na plovoučce) a v 10,5m si stoupnul a přešel celou místnost 😀 a do té doby se nezastavil. tak asi proto jsme s kočárkem skončili tak brzy

terinda
28. črc 2013

Dcera má 2 roky a kočár ještě dost využijem. Začala chodit později.

tvarohacek
28. črc 2013

na dlouhé výlety využiješ kočář i ve třech letech dítěte na to, aby si odpočinulo. jinak pro starší dítě už asi není nutné polohovat ho v kočáře do úplného lehu.

jancip
28. črc 2013

@chocolatebal To je asi strašně individuální. Syn chodí od 12ti m., teď v 17ti m. lítá jak drak, ale s kočárem chodíme a budeme ještě dlouho. Nikam bysme totiž nedošli. Za ruku chodit nechce, za mnou taky jít nechce a chce si jít po svým. Jenže to jde maximálně tak někde v přírodě na výletě, ale ne v momentě, kdy se potřebujeme někam přemístit nebo když je kolem nás provoz. Naštěstí se mu v kočáru líbí. A když se nezastavujeme, tak v něm vydrží.

hofka1
28. črc 2013

to je fakt individuální, záleží taky jak ty se hodláš s prckem pohybovat, např. chvátat na vlak jde líp s kočárem, bruslení, výlety-spaní atp.🙂 Jsou teda děti, který kočár za žádnou cenu nechtějí.

veruska007
28. črc 2013

Na túry máme krosničku 😉. Naštěstí mám nekočárkové děti, u staršícho jsme kočárek zrušili na krátké trasy v 1,5 roce, na celodenní výlety ve 2 letech. U mladšího jsme kočárek zrušili na krátké trasy v 1,5 roce, teď bude mít 2 a už je cca 2 měsíce bez kočárku. Od roku jsem měla pro kluky už jen obyčejné golfky, protože dost nachodili sami a většinou jsem šla stylem v jedné ruce kočárek, za druhou prcka.

berusenka
28. črc 2013

Náš malej má za měsíc 3 roky a kočár bereme na výlety i na delší cesty po městě a myslím že ještě nějakou dobu určitě budeme. V pohodě se vyspi nebo si odpočine, můžeme být celý den někde venku. Zatím si to bez něj nedovedu představit.

betysek
29. črc 2013

Je to individuální, strarší dcera už v 1,5 roce v golfáči nevydržela. Chodila po svýcha když už nemohla, tak jsem ji vzala na ramena. Mladší je 13 měsíců a myslím, že to bude podobné...Ale už jsem lépe vybavená a budu ji nosit v Manduce, až nebude chtít do kočárku....Teď občas taky nosíme, hlavně ve městě, je jednodušší s sebiu véz Manducu než kočárek a hlavně je to rychle nasazené...🙂

jenny.kay
29. črc 2013

Mám 20 měsíční dcerku a vozí se pořád ráda. Určitě využíváme na cesty do města, kde ji nemůžu volně vypusit. Malá je natolik vyčůraná, že se například nechá dovézt i na hřiště, tam tři hodiny lítá jak drak a cestou zpět si zase vyžádá odvoz kočárkem, protože si přeci nebude namáhat nožičky 🙂 Vzhledem k tomu, že budu mít děti 24 měsíců od sebe, tak máme kočárek stavitelný na sourozenecký a věřím, že využijeme minimálně přes zimu i ten. U nás potkávám maminku se stejným kočárem, která už druhé dítě má, její starší synek je cca. o půl roku starší než moje dcera a vozí se na kočárku i s mladším sourozencem zcela ukázkově.