Jak jste spokojné s sporťákem Chicco simplicity?

suki
4. dub 2008

Ahoj holky, máte některá tento kočárek a jak jste s ním spokojené? Mně se moc líbí a přemýšlíme, že ho koupíme. Jaké s ním máte zkušenosti? Děkuju 🙂

agness02
12. říj 2009

já mám přesně tento :http://www.letajicisen.cz/www-letajicisen-cz/eshop/7-1...
líbil se mi modro- zelený ( jsem děsně na zelenou 😅 ), nebo modro-šedý, ale bohužel v prodejně, kde jsem ho koupila měli v akci pouze modro- oranžový a chtěla jsem ho hned, tak aspoň máme nějakou změnu, zelený máme x-lander
jinak po dnešku mám pocit, že se mi tam fusak nevejde, nánožník je v místě upnutí docela úzký
jinak pláštěnka je parádní, dobře drží na místě díky suchým zipům

klba
13. říj 2009

avanka u mna tiez boduje modra 😵 , na nete som objavila aj bledomodry, je to typ mirage, ten co som hadzala link, len je to model 2008 tak musim zistit ci je parametrami rovnaky.
tebe drobec tak dlho spinkava? 😲 😅

agness tvoj som videla nazivo, dnes som ho bola omrknut este raz a uz ho predali ☹ ,len ja som nakoniec rozhodnuta pre modry, mam doma tyrkysovy slnecnik aj tasku v tej farbe, vsetky deky mam modre, aspon nemusim kupovat nove, bude mi to pasovat farebne. 😉
paci sa mi aj zelena, ale taky nemaju. 😒

kocky a da sa zimna strieska sklopit az dole, myslim tak ked dieta sedi a aby mu nefukalo do tvare, ale aby bolo spredu kryte?

ja stale vaham medzi simplicity a baby design tiny 😒

u chicca sa trochu obavam ze je o par cm uzsi ci mi vojde ten fusak, ale kedze fusak este nemam tak kupim ten drahsi co je tensi ale teply
potom neviem ci ta polohovatelna opierka noh je potrebna, ci nebude neskor chybat, nejako si to neviem predstavit ci je ju treba
este je o 1 kg tazsi ale aj tak je lahucky, takze to az taky problem nie je

inak su rovnake

a plusy pre mna su ta sklapacia strieska, to baby desing nema a kedze ho chcem na zimu bude to potrebne nech maleho neprefuka, mam to na PP a je to super,
ma o pol cm vacsie kolieska a tasku a o kusok vacsi kosik

este som nieco zabudla, snad si spomeniem, potom to dopisem co som zabudla... 😉

agness02
13. říj 2009

klba já bych si asi taky vybrala jinou barvu, kdybych si s tím dala víc času, ten tyrkysový se mi taky moc líbí 😵
ale s oranžovým jsem spokojená, doplňky žádné nemám, tak ani nemusím "ladit"
nevím přesně, co myslíš tím sklopením stříšky, to asi nejde, ale při větru, sněhu, dešti výborně poslouží pláštěnka, drží fakt pevně... 😉
fusak se tam teda vejde, už jsem to vyzkoušela, ale zatím jen doma, mám emitex combi
příslušenství ke kočárku je - nánožník, pláštěnka, madlo před dítě a taková malá taška, která se dá připnout na rukojeť -vše je v ceně

jinak jestli chceš, cokoliv ti detailně nafotím 😉
doufám, že to nevyznělo tak, že tě přesvědčuji, aby sis koupila tento kočárek, ale já jsem s ním zatím opravdu spokojená 😅

agness02
13. říj 2009

koukla jsem na tiny a je taky pěkný, rozdíl je pouze v tom polohování opěrky nožiček, která teda není extra dlouhá, pak v tom, že má měkké chrániče pásů a zádová opěrka vypadá širší, chicco má po stranách té opěrky polstrování a vypadá užší
a pláštěnku tam neudávají, tak se asi dá dokoupit, nebo ji dávají zdarma

klba
14. říj 2009

agness dakujem 🙂 aj za ochotu, uz to bude moj nie treti ale stvrty kocik(jeden mame u svokrovcov taky starsi len na uspavanie a kocikovanie na dvore) preto tolko zvazujem, nech poriadne vyberiem.
ty si riadny nocny vtak, nemozes spavat? 😉

Viac menej som rozhodnuta pre simplicity, mam moznost kupit od jednej kocky za dobru cenu ten BD Tiny, vyjde ma o 1500,-Sk menej, ten je zeleny, len vaham kvoli tomu, ze su tam o kustek mensie kolieska a ta strieska sa neda stiahnut az do tvare, prislusensto mam modre ale to by az tak nevadilo, ide mi o to ze ho budem pouzivat na zimu a preto sa sustredim aj na detaily. 😉

Skus prosim ta pozriet ked prizipsujes zimnu striesku ci sa da sklopit dopredu do tvare dietata, ak budes mat cas, ja by som to omrkla v obchode, ale tam kde ho mali ho predali a druha predajna kde ho maju je mimo mesta - 8 km od mojho domu a teraz sme bez auta tak do tej zimy nejdem, busy tam idu raz za hodinu.

rozmyslala som aj nad tym pripnutim plastenky ale trebars vcera fukalo a aj dnes ale neprsalo, ide o to aby som drobca chranila pred vetrom tym ze tu striesku sklopim a neprefukalo ho, aj vcera sme tak isli, len spodkom nakukal.

inak ten fusak emitex chcem kupit aj ja, navnadila si ma na neho 😵, s tym odzipsovanim dolnej casti, paci sa mi ze je tensi ako tie klasicke ale vyhreje a je prijemny na dotyk.

sasrnka
14. říj 2009

klba, ta strieska sa da preklopit dopredu, ak je kocik nastaveny na sediacu polohu a vzadu tu zimnu striesku uvonis, lebo inak je tam prichytena na suchy zips. A plasrenka je ozaj super, da sa uchytit a dieta ti ju tak lahko nestrhne. Moja mala mi tak na inom kociku davala plastenku dolu. Tu super drzi a hlavne je pekne natiahnuta, takze sa k nej v podstate aj tazsie dostane.
Nechcem ta odhovarat, ale mne sa ten kocik na zimu velmi nepozdava. Mam doma aj stare PP Pliko, ktore pouzivame do lesa, na kone a podobne a to by som skor do snehu a zimy, ako Simplicyty. Mne doteraz vyhovoval, ale to som ho pouzivala skor na nakupovanie a na presun po meste.

klba
14. říj 2009

sasrnka, dakujem, 😵 😵 😵 presne to som myslela, ked drobec sedi aby sa dala sklopit strieska a zakrylo mu tvar. 😉
viem ze mi chces dobre, ale ja inu moznost nemam, bud sa budem tahat s vacsim PP a skladat ho pod domom, sledovat pritom mojho hyperaktivneho maleho aby si nieco nevykonal, vykladat pod domom nakup a prekladat ho na schody a potom do vchodu a aj ho budit v pripade ze zaspi a pod... alebo si kupim maly skladnejsi kde mi toto odpada ale nastavaju ine problemy, ale aspon som na to dopredu pripravena a pripadne ked bude teren nezvladatelny vytiahnem PP kym nebude lepsie pocasie.
Mne je totiz luto PP predat, ma vanicku pre novorodenca a planujem do konca MD druhe, tak aspon prvy polrok vyuzijem, aj tak by to nikto nekupil, ja som ho stale skladala a dost sa tym opotreboval ale posluzil super a za 2000,- a menej ho tiez nechcem dat, on stal cez 13000,- Sk, ked potom budem zhanat dalsi aj s vanickou, to uz by mi muselo vazne hrabat, kupit dalsi kocik. 😀 😝

Ja byvam priamo v meste, nad pesou zonou, mesto odhrnaju tak sa trochu spolieham na to a minulu zimu som sa poucila, tak narocnejsi teren obchadzam, (ziadne vylety do parku, to som zapadla a museli sme kocik s kamoskou preniest, napad za milion ist v zavejoch do parku 😝 ) inak v pohode sa dalo, snad mi to vyjde aj teraz a na jar napisem ze kocik zimu prezil a vydrzi aj do leta 😅 , holt ta moja tvrdohlavost. 😉 😝

avanka
14. říj 2009

o akej strieske to hovorite? 😅 Ako sa da preklopit dopredu?

nam prave v predajni hovorili, ze to je kocik nevhodny na zimu a ze v snehu sa ani nesmie pouzivat
My mame x-lander x1, len je teraz v oprave u vyrobcu, lebo sa nam utrhla spojovacia tyc, tak cakame, ci nam vratia peniaze alebo opraveny kocik, ale v zime rohodne budeme pouzivat ten alebo si kupime z od kamosky Jane powetrack, lebo sa tam bez problemov zmesti fusak, do Chicca by som ho nenarvala ani nasilu, mame Kaiser

agness02
14. říj 2009

tak ta stříška jde opravdu překlopit dopředu, přesně, jak to popisuje sasrnka, ani jsem to nevěděla...( do návodu jsem nekoukala 😅) tak díky za info
já mám tento kočárek pouze na cestování a nákupy, používám ho jen občas, jinak stále jezdíme s X-landerem, se kterým se jezdí parádně i ve sněhu

agness02
14. říj 2009

ale je opravdu rozdíl ve váze x-lander 15 kg, chicco 6 kg - proto jsem si ho pořídila, snadněji ho zvládnu poskládat a naložit do auta

klba
14. říj 2009

avanka, ked dieta sedi a prizipsujes tu zimnu striesku da sa tym ze sa strieska predlzi sklopit az dopredu do tvare, ja to mam u PP a trebars teraz ked tak fuka je to super, sice drobec nic nevidi ale nefuka mu do tvare lebo mu preklopim striesku pomaly az k madlu, ked sa vietor otoci zdvihnem mu to hore. 😉

Ja to na zimu risknem, mam este nahradny kocik, tak ked bude kopa snehu - co v NR na dolniakoch je skor zriedkave 😅 tak pouzijem PP.

Ja fusak este nemam, planujem kupit ten Emitex, ten by tam mal vojst a baby pisali ze netreba nasadit ani nanoznik, ze je teply ale to otestujem v predajni, maju tam aj tieto fusaky, tak nalozim maleho aj s fusakom a nanoznikom a uvidim ci sa vojde a ci bude este nejaka vôla.

Inak mne sa u PP tiez odthla na jednom mieste ta spojovacia tyc, nad brzdou, to je tym neustalym skladanim, kocik uz nie je v zaruke, bol kupeny skor ako sa drobec narodil tak nam ho zanitoval svokor, on aj zvara a pod... teraz kocik uz funguje, ale uznaj, to mi nikto nekupi, tak bude sluzit dalej nam.

klba
14. říj 2009

agness, ja este simplicity nemam ale aj taketo detaily musim sledovat. 😉

ale ta strieska ma total dostala a presvedcila, iny uz nechcem 🙂

a myslite ze bude vadit to polstrovanie noziciek, ked to tam chyba? 😒

inak pisala som jednej kocke priamo do chicca, uz minule som sa jej nieco pytala, bola mila, obratom odpisala, tak cakam co napise, hladam tu farbu Mirage, to je minulorocny model,tak chcem vediet ci je to parametrami zhodne a ci ho niekde nemaju na sklade.

kuknite link:

http://www.babymava.sk/index.php?page=shop.prod...

toto je horsie ako ked kupujem auto 😝 , teraz nam segra predava daewoo matiz a este som ho ani nevidela, ani neskusala ake je, hlavne ze auto bude 😅 a kocik sa vojde do toho mini kufra co tam je. 😀

klba
14. říj 2009

agness na nete pisu ze vazi 8 kg, ale podla mna ma menej, okolo 6 -7 kg, ved moj PP vraj vazi 9 kg 😀 ale co som skusala chicco tak je podobne lahky ako ten tiny od BD a ten ma tusim 6 kg.

klba
14. říj 2009

No kocky, pisala mi ta baba z chicca, kocik v tej farbe Mirage maju, je parametrami zhodny, cena je bezkonkurencne naj, tak cez tt objednam, bud. tt by som ho mala mat doma. 😵 😵 😵

agness02
14. říj 2009

omlouvám se za chybu, váží necelých 8 kg
klba - doufám, že budeš spokojená 😉

klba
14. říj 2009

agness dik, ja sa taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak tesim 😵 😵 😵 😵 , potom napisem ako sa mi osvedcil. 🙂

avanka
16. říj 2009

Klba je nadherny, len si budes musiet davat pozor na zaspinenie......ale je este krajsi ako ten moj 😀

klba
16. říj 2009

avanka ahoj 🙂 , aj mne sa paci, 😵 😵 😵
teraz mam bledomodry golfac kombinovany s bledomodrou takze pohoda, som zvyknuta na kazdodenne cistenie, maly je velke prasiatko. 😉 🙂
uz ho mam objednany, ale pride na predajnu az buduci piatok, tak pocitam dni, ja ho uz chceeeeeeeeeeeeeem. 😀
a v chiccu mi vraveli ze mozem pouzivat aj v zime, tak uvidim co zvladne 😉 ked dorazi napisem. 🙂

avanka
16. říj 2009

Vidis a nas v Deme varovali,ze v zime v ziadnom pripade 😅
tak si vyber..
ale som zvedava, ako tam date v zime fusak, ja mam problem tam napchat maleho v zimnom obleceni do nanozniku 😅

klba
17. říj 2009

avanka, v obchode som dohodnuta ze mi ho zlozia, pridem bez kocika nech novy hned otestujeme po ceste domov, su tam ochotne baby, som dohodnuta ze mozem aj fusak vyskusat 😉.
Ak sa nevojde dam spanielsku deku, ale ten fusak emitex je tenky tak snad vojde aj s fusakom, on je fakt mini babo, suseda ma o styri mesiace mladsie babo a je vacsi od mojho. 😅
Inak sa cudujem ze v zime sa nema pouzivat, ved je tam zimna strieska, tak s tym asi pocitali, ja budem testovaci jazdec 😀 potom napisem ci sa da. 😉

sasiki
19. říj 2009

Ahojte, aj ja som zvedavá, ako sa vám do neho zmestia deti aj s fusakom....uvažujeme nad zmenou športového kočíka, náš malý je ale také drobátko, tak potom, keď vyskúšate, napíšte postrehy 😉

klba
19. říj 2009

sasiki, ja som dnes skusala v obchode maleho nalozit do kocika aj s fusakom, fusak bol podobny emitexu, maly mi tam vosiel, ale on je drobnucky, v piatok vyskusam este raz doma, ked uz kocik dorazi. 😉

sasiki
19. říj 2009

klba tvoj je ešte starší od môjho, tak snáď.......môj má zatiaľ niečo cez 9kg.

klba
23. říj 2009

Ahojte kocky, takze kocik mam uz doma. 😵 😵 😵

Nakoniec som nezobrala tu farbu mirage (bledomodrosivy) co som mala objednany, ale farbu topazio (tmavosivotyrkysovy) , pretoze ten objednany mal uplne blede farby, vyzeral ako vyblednuty od slnka, nevyzeral ako novy, vobec sa mi nepacil, na obrazku teda vyzeral o dost lepsie. 😝

Uz som ho otestovala po ceste domov z obchodu, je super, paci sa mi ze nanoznik je rieseny dost vysoko a zakryva dieta az nad pas, co u PP nie je, kukla som aj plastenku, zakryje cely kocik, len nechapem kadial dieta dycha ked tam nie su dierky. 😕

Dokonca som kocik vyniesla aj na postu, tam su dost strme a vysoke schody, zvladla som to, takze super.

Dnes ho este cely odskusam, kedze som ho domov doniesla az vecer, tak som nestihala komplet omrknut, vyskusam zlozenie a rozlozenie, este tam skusim dat aj fusak, kupila som eisbärchen, je podobny emitexu a kaiseru, s tym odopinatelnym spodkom na nozicky, potom napisem ci sa mi tam vosiel aj fusak s nanoznikom.

sasiky, moj drobec ma len nieco cez 9 kg, aj ked je starsi, ale je to minibatola. 😉 😅

sasiki
23. říj 2009

klba tak hoď potom aj nejaké foto, aj s fusakom. Nám prišiel esbärchen práve dnes 😅 , objednala som ho cez net....
ja mám chicco ct 04, je super, aj priestranný, má veľké kolieska, no chcem ho vymeniť za kočík, ktorý má rúčku v celku, aby sa dal riadiť jednou rukou, lebo druhú potrebujem pre druhé dieťa 😀 máme síce ešte aj dvojičkovský, ale staršia už sa tak voziť nechce, tak ju vodím za ruku 🙂 tak potrebujem niečo ľahké a zároveň cenovo dostupné.

klba
23. říj 2009

no baby poviem vam ze som sa riadne zapotila kym som prisla na to ako tam mam dat fusak. 😀 😝

ako fusak tam vosiel v pohode, aj pasy sa lahko dali prevliect, len navrchu fusaku je taky obdlznik zo snurkami na uchytenie co taha fusak hore aby neklzal a nemala som ho zaco uchytit, na vsetky tyce z konstrukcie som skusala, ale potom nesiel sklopit do lahu, vzdy niecomu branilo v pouziti kocika.

aj by to pasovalo, len som potom nemohla zapnut striesku suchym zipsom na jednom mieste, nad tym miestom kde je rucka na polohovanie kocika, tak som to nakoniec zrolovala, zachytila som to snurkami o tu rucku, bojim sa ze ked to dam dole uz to rovnako nedam, to bola cista maturita. 😝

fusak mi vosiel aj do nanoznika, ale este som tam neskusala narvat maleho aj v zimnej bunde, ak stihnem poobede vyskusam.

sasiky ak budem mat cas tak pofotim, ale mam dnesok a cely vikend dost narvany, ak mi to nevyjde dovtedy cez tyzden nafotim. 😉
poobede idem na burzu, deticky v skole si ju sami organizuju, osobne mi priniesli pozvanku, tak ich nechcem sklamat, som zvedava co to bude, velmi sa tesim. 😵
a nerozmyslala si nad tym kiddy boardom co sa pripevni na kocik, ked ti mala nechce sediet? 😉
a napis co ta zaujima o kociku, rada odpoviem.
a chces ho pouzivat v zime?
a fusak si si v akej farbe objednala? 😵

inak ja som preto nechcela golfac, lebo sa neda dobre riadit jednou rukou a v zime je to este horsie, hlavne ked telefonujem. 😀

a vcera som skusala dostat simplicity do vytahu aj v sede aj v lahu, pohoda, vosiel sa mi, aj vnutorne dvere sme zavreli, aj sme sa tam obaja s muzom spolu natrepali. 😀

sasiki
23. říj 2009

rozmýšľala som aj o skejtíku, ale potom by som ťahala kočík pred sebou so vzpriamenými rukami a dlhým odstupom, myslím, že by to dalo zabrať....
mne sa páči tento kočík, ďalej graco mirage a baby design sprint, len potrebujem referencie a ešte uvidím, či sa mi podarí predať ten, čo mám......
Fusak máme tmavomodrý.

sasiki
23. říj 2009

jaj, keď bude sneh, istia to sánky 😀 😀 😀

klba
23. říj 2009

sasiky kludne mi hod linky do ip na tie tipy co mas + to co na kociku preferujes, mozno spolu vyberieme ten naj pre teba. 😉

klba
24. říj 2009

no kocky vcera som otestovala aj fusak, vojde v pohode, aj nanoznik som dala, drobec bol v zimnej bunde-na skusku, dalo sa neprotestoval, ale my sme fakt drobucky, my sa vojdeme vsade. 😅
deku by som tam ale uz nevpratala, ale to ani neplanujem, kedze fusak je teplucky.

kocik som vcera otestovala po mokrom, zablatenom terene, zvladli sme to, maly v kociku na skusku prvy raz spi, my spavame na obed v kociku. 😉

a aby som nezabudla, pikoska.
dnes som stretla susedu, ma o mesiac mladsieho syna od nas, kupili navlas rovnaky kocik, este aj farba je zhodna 😀 , ze by suseda citala diskusiu ked sme sa zhodli vyberom kocika. 😀

inak jej syn je riadny macko, to nie ako nas drobec, takze myslim ze moze byt aj pre vacsie deti, nie len pre tie mrnave ako sme my. 😉