Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

raculka
27. čer 2006

S kočárkem Deltim osobní zkušenost nemám, ale pár kamarádek od téhle firmy kočárek má a nestěžují si.
Spíše jsem slyšela stížnosti na kočárek zn. Tako, ten bych nedoporučila.
Jinak já taky čekám mimčo a výběr kočárku už naštěstí máme za sebou. Každý radí něco jiného, záleží hlavně
i na financích. My taky chtěli sportovnější trojkombinaci,nafuk čtyřkolka do cca 12 tis. Nakonec jsme vybrali zn. KNORR a na podobný způsob je pak ještě HOCO, to jsou takové ty střední cenové kategorie a slyšela jsem
na ně dobré reference.Taky dost často vídám z téhle cenové kateg ZN. PATRON BOHEMIA- česká firma a kamarádka je s ním spokojená...
Pak už jsou značky jako Inglesina,Quinny..... a ty jsou dražší.
Jinak je dobré se zeptat, kolik kg kočárek váží - ty polské jsou většinou dost těžké.
Snad ti moje rady budou trochu k užitku 😉

herminka
27. čer 2006

Sestra má kočárek DorJan Cross Country a slouží jí k plné spokjenosti 😉

ivet
27. čer 2006

ahoj Rady :O)
Švagrovci měli Deltim (ale teď nevím přesně, který) a spokojení nebyli, prý rezivěl. Ale slyšela jsem i názor, že to udělá skoro každý kočárek.

Důležitá je opravdu hmotnost - líbily se mi třeba kočárky 2 a rozdíl tam byl 6 kilo!!

My čekáme přírustek v listopadu a máme 2 favority: X-lander X1 - je to trojkombinace Hluboký, sporťák a autosedačka - stojí 13.000,--
Další variantou je už zmíněný DorJan Corss Country, který je prý dost oblíbený. Stojí 6.500,-- a v ceně toho má hodně (koukni na wéwéwé.detskyraj.cézet, tam je pod názvem Dara, v kombinovaných kočárcích). K tomu pořídíme autosedačku a je to.
Ještě nejsme definitivně rozhodnutí - roli hraje taky cena, samozřejmě....s DorJanem se i s autosedačkou vejdeme pod 10.000,-- a plusem je taky spousta barevných kombinací.

Tak dobře vyberte!!

aktaka
27. čer 2006

Ivet, ale jsetli vám záleží na hmotnosti,t ak ten X-lander je celkem těžký, tak sportovní verze má 16kg. Ale jinak je to i můj favorit a to ještě ani nečekáme. 🙂

raculka
27. čer 2006

Aktaka- 16 kg mi nepřipadá tolik, má to většina trojkombinací ( které jsou těžší než obyč. hluboké)
kočárky Deltim prý váží 20 kg 😖

aktaka
27. čer 2006

Jasně, jsou i těžší, já jen, když by mi fakt záleželo na lehkém, tak bych asi investovala do Quinny Buzz, ten má 12kg. Těch 16 mi přijde průměr.

raculka
27. čer 2006

aktaka- to máš pravdu, jenže Quinny už zase nesplňuje ten požadavek do 10 tis 😀

aktaka
27. čer 2006

No to rozhodně nesplňuje 😀 Já jsem to myslela na Ivet, když psala, že hodně důležitá je hmotnost. 😉

raculka
27. čer 2006

jo jo, jako ve všem je to otázka kompromisu 😉

lakme
27. čer 2006

rady myslím, že by se kamarádka měla nejvíce zamyslet nad tím, na co ten kočárek chce a kde jej bude používat. Jestli bude jezdit po nerovnostech a nebo po hladkém chodníku, jestli často jezdí autem a nebo používá MHD, jesli se vejde kočárek do výtahua projde dveřmi od bytu a nebo je jedno jakou má šířku. Jak se kočárek skládá a jaký má polohování, kolik váží a jak dlouho ho bude používat. Jestli musí a nebo nemusí mít tzv. značkový.A taky servis je dost důležitý.
Jinak my měli jako hluboký a sporťák deltim travel,používali jsme ho do necelého roka, spokolenost byla veliká, jediné co se pokazilo bylo prasklá pružinka, ale měli jsme ve výbavě náhradní, tak jsme ji vyměnili sami. Pak už jsme měli jané energy se kterýma jezdíme doteď.
Travel je lehký (12 letní sportovní verze až 16 kg zimné verze s vložnou taškou a dokončovacím dílem), úzský 59 cm, polohovalený do lehu, přitom prostárný 32x86 cm, brzdy po obou stranách, má nafukovací kola a je celkem levný kolem 5 000. Ale nadá se na něj nacvaknout autosedačka.

Ataka do buzze bych nešla hlavně kvůli polohování sportovní sedačky, nedá se sklopit do roviny, jen se celý sedá skopí dolu, něco jako když se houpeš na židli. Takže mi příjde že se v tom dítě pohodlně nevyspí.

rady
autor
28. čer 2006

Díky moc všem za rady. Kamarádka bydlí na vesnici, navíc jsme už skoro v horách, takže zimy tady bývají dost drsné. Naše cesty jsou taky v hrozném stavu, tak potřebuje kočárek spíš do terénu, auto mají velké, takže jakýkoliv kočárek tam složí. Původně si vybrala kočárek DorJan, ale v obchodě se jí vůbec nelíbil, hlavně ta vnitřní taška, to byla hrůza. Taka jsou opravud hodně těžká, takže do těch taky nepůjde.U toho nového deltimu uvádějí právě váhu jen 15kg a vypadal, že by v terénu mohl obstát.
Navíc jak jsme se tak pídili po těch kočárcích, tak jsme zjistily (a bylo to z více zdrojů), že v ČR není žádný výrobce kočárků, všechno se dělá v Polsku. U nás si max. navrhnou design. A někde vás budou přesvědčovat, že je to fakt náš výrobek.
Díky moc všem za rady a názory. Dnes je kamarádce předám. Určitě budu informovat, jak to dopadlo.

aktaka
28. čer 2006

Lakme, já ten buzz zase tak nestudovala, hlavně kvůli ceně, ale díky za tip, aspoň vím, že nee. 😉

lakme
28. čer 2006

rady vím jen o jednom výrobci kočárků v ČR a to je patron bohemia. O jiných nevím.
http://www.patron-bohemia.cz/baby/index.php?p=u...

rady
autor
28. čer 2006

Patron jsme viděly v jednom obchodě v Olomouci a zvenku vypadal dobře, ale vnitřek nás moc nezaujal. navíc ho prodavačka moc nepochválila, tak nevím...

raculka
28. čer 2006

nám jedna prodavačka říkala, že Patron je vlastně bývalá Liberta a jiná zase, že to není česká firma,
tak komu pak věřit 😠
četla jsem na jedné inet diskuzi zkušenosti s kočárkama a skoro na všechny jsem našla jak kladné,
tak negativní reakce, takže opravdu asi nejlepší je dát na svůj pocit 😎
nám každý radil něco jiného a tak už radši nikoho moc neposlouchám
stejně je to asi otázka štěstí, v jednom obchodě jsme se vyptávali na kočárky a zrovna tam přinesl
nějaký tatínek kočárek za 20 tis k reklamaci
a mám kamarádku, která má kočárek z Polska za 5tis a je s ním spokojená
tak všem přeju šťastnej výběr,škoda, že těm prckům je to asi úplně jedno
😲

rady
autor
28. čer 2006

Raculko, to máš asi pravdu. Taky jsem pročítala různé diskuze na netu a na každý kočár bylo spoutu negativních i pozitivních ohlasů. Asi fakt záleží na jaký kus zrovna člověk natrefí. Na iDNES jsem četla testy kočárků z roku 2002 a docela jsem se pobavila, protože nejlépe všemi testy prošel kočárek z Poska, Jelení hory cca za 5000Kč a na všech ostatních vždy něco našli.
Taky když si někdo pořídí kočárek do terénu a jezdí s ním po městě a naopak, tak to pak může být příčina těch nespokojeností.Za chvilku se pro mě staví kámoška a táhne mě na další kočárek, který objevila. Tak jsem zvědavá, už se mi o nich bude i zdát 😉 Ale zase mám trénink až budu mít sama miminko 😀

kortanova
28. čer 2006

Ahoj holky.
My taky tak nějak pokukujeme po kočárkách, sice mimi ještě nečekáme, ale plánujeme a tak spoustu věcí okukujeme už nyní.
Nejvíce se nám líbí kočárek od firmy Traxx - Marlin 4 (nebo Marlin 3) Je to kombinace, dá se na něho dát hluboká korba, sporťák, autosedačka,nebo jen taška. Je fakt že tenhle komplet vyjde asi na 16tis. Ale dle zkušeností co jsem kde našla jsou s ním lidé moc spokojení a hlavně vydrží po celou dobu co se vozí mimi v kočárku. A taky má pružnou přední nápravu, takže naprosto skvělý do nerovného terénu a do polních cest🙂)
Tak hodně štěstí při výběru...Monika

mady
28. čer 2006

Já jsem slyšela ž enjhprší kočárky jsou Bebeto a Taco. 😉

kaina
28. čer 2006

AKTAKO 😉 NENÍ TOTO KOMERČNÍ SDĚLENÍ? PÍŠEŠ ZDE JMÉNA FIREM, KTERÉ KOČÁRKY VYRÁBĚJÍ 😀 NEVÍM NEVÍM, ASI TĚ POŠLU MAJCE 😀 😀 😀 😵

aktaka
28. čer 2006

Nevšimla jsem si, že bych napsala "...pracuju pro tu a tu firmu, zajistím to a to, tady je mail a telefon, ozvěte se".

rady
autor
28. čer 2006

k těm nejhorším kočárkům bych mohla po dnešku přidat ještě jakýsi Hawk, to byla fakt hrůza. některé prodavačky mě taky dost vytáčejí. V jednom specializovaném obchodě s kočárky se nám stalo, že když jsme se zeptali např. na váhu kočárku, rozměry..., tak nám prodavačka řekla, že to neví, na to se prý nikdo neptal. Chápete to? Takovou pracovnici bych opravdu chtěla 😠

kaina
28. čer 2006

Aha Aktako, takže pokud bych napsala pouze" mám super finanční poradkyni, kdo chce, pošlu mu na ní kontakt" a už bych rozesílala kontakty na sebe sama a všichni spokojeni 😉 ...pak že s poctivostí nejdál dojdeš 😀
PS: co se kočárku týká, upřednostňuji babyvak, pokud je to možné, rovná to skvěle záda a miminko si upevňuje vztah k mamince, navíc je pak klidnější 🙂 ale kde je levně koupit neřeknu, to se nesmí 😎

zenuska
28. čer 2006

kaino, myslím, že tu jen zbytečně prudíš 😠

aktaka
28. čer 2006

Kaina, to jsou dva body z pravidel diskuse:
9. Do příspěvků nevkládej kontaktní údaje na firmy. Můžeš zmínit jejich jméno, ale adresu, telefon, email, web apod. do diskuse nepiš. K zaslání takovéto informace využij interní poštu nebo email.
10. Pokud jsi firma (nebo reprezentuješ firmu, anebo jsi z firmy a děláš, že nejsi ) nepiš do diskuse (ani o věcech nesouvisejících s tvojí firmou). Pro firmy je určená sekce "Firmy a instituce", kde můžeš svoji firmu v maximální míře odprezentovat.

A tím končím.

kaina
28. čer 2006

zenuško, neprudím, ona paní Aktaka začala dost hnusně prudit mne, víš? Nevadí. ☹
Aktako, děkuji za vysvětlení, přiznávám, že bod. č. 9 jsem si asi špatně přečetla, už vím, že reklama se smí pouze "spamovat do schránek" ale to není můj styl. bod č. 10 nechápu, jsem asi uplně blbá, takže když pracuji v jakékoliv firmě, nesmím o ničem diskutovat ani když to s firmou nesouvisí? Tak co tu všechny děláme? Nebo vy jste nezaměstnané? Asi to špatně chápu ☹

lakme
28. čer 2006

raculka howk neznám, ale německý hauck jo. Je to celá společnost hauck-group , vyrábí jak levnějsí značku hauck, tak ministar- ten je lepší, ještě lepší je Traxx a nejlepší značka je i´coo- to už jsou kočárky s "počítačem" a tak od 20 000 výš.

Kortanová mně se od traxxu líbí eagle 4 🙂 Jinak od haucku se mi líbi Infinity co dělají pro esprit.

Ataka no ona je to taková novinka ty polohovací židle ......dělá to stokke, Quinny, mám pocit, že i Bugaboo,nově i ABC má jeden kočárek takto ....

rady
autor
28. čer 2006

Ten kočárek se opravdu jmenoval hawk. Značku hauk znám 😉 Ale stejně už má kamarádka na 99% vybráno. A to deltim ligero. Jen řeší jestli ho koupit v Polsku nebo u nás nebo přes internet.Kdosi jít otiž řekl, že v Polsku vychází kočárky levněji než u nás. Navíc to máme do Polska tak 60km, což je stejné jako do Olomouce, protože nikde blíž od Šumperka jsme ty deltimy nenašly.

zuzule
28. čer 2006

Ahoj holky. Mě se líbí Patron Bohemia - Zephyr. Vypadá dobře, ale na trhu bude až asi v srpnu, takže pak si ho prohlídnu "naživo" a uvidím - přece jen do začátku prosince budu mít ještě čas vybrat něco jiného pokud to nebude to pravé ořechové 🙂 Myslím, že i cenově je v pohodě a i taška na dítě je dost velká, takže přes zimu by se tam mělo vejít i s fusakem. Nejdřív jsem koukala po tříkolkách ale pak jsem se někde dočetla - už nevím kde, že nejsou tak stabilní a že bez dozoru se v něm může dítě i převrátit ! Slyšely jste něco podobného? A jaký máte vlastně názor na tříkolky? Díky za odpovědi. Pa

joodi
28. čer 2006

zuzule, myslim si, ze trikolky jsou lepsi u "sporťáků", kdyz uz je dítko vetsi. Kamaradka to tak vyresila a je moc spokojena. 😉

raculka
28. čer 2006

tak už i v nevinné diskuzi o kočárku se najde někdo, kdo se chce hádat a chytračit ☹