Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

jess
9. led 2007

Jo jinak se mi poslední dobou líbí i kočárky značky TRAXX,ale v obchodech je nemají a ani neznám nikoho kdo by ho měl.Máte s ním nějaká zkušenost?

kristi
9. led 2007

jess, Traxxe jsem chtela, ale byl mi rozmluven vzhledem k tomu, ze konci vyroba...takze nejaky reklamace atd pak neuplatnis

jess
9. led 2007

Aha,tak dík,smutná zpráva ☹.Původně jsem ho chtěla na Jess,ale už mi to přišlo zbytečné furt měnit kočáry,a na druhém mimču chci začít v létě,tak je to škoda

lennis
9. led 2007

Ahojky Mady, je to přesně tak jak píšeš, záleží, kde se s tím kočárkem bude jezdit. Právě že si myslím, že na kamenitý a "kočičí hlavy" tyhle kočárky (tříkolky) nejsou, ale nemám zkušenost, takže jsem ráda za tvou zprávu. Taky uvažuji o Roanovi, ale nevím jakej. Moje představa jsou 4 nafukovací kola, polohovací záda, velkej košík pod kočárem, velkej prostor uvnitř, aby se mi tam vešlo 3/4 mimi ve fusaku až bude začínat sedět, aby nebyl celkově těžkej, ani tak skladnost do auta není důležitá, máme Combika, navíc asi moc cestovat nebudu a když tak bez kočárku, to by bylo jen výhodou malá skladnost, sporťák od tohohle typu se mi taky nelíbí, ale s tou boudou už to není tak hrozný, ale to bych pak stejně asi chtěla na jaro nějaký lehký skládací sporťák 🙂 , dá se na typ Roan koupit i autosedačka, která se dá na podvozek přicvaknout? Máš tip na webovky, kde bych sehnala info? Nebo přímo prodejce, když tak mi písni do interní pošty, budu vděčná 🙂 🙂 🙂 🙂

gedren
9. led 2007

zalezi na materialu kolecek. Nas stary Jane ma pekna velka nafukovaci a udejcha jakykoli teren 🙂 Ta cortina ma myslim umelohmotna.

jess
9. led 2007

ahoj gedren,já mám tu cortinu cam,a má taky nafukovací kola,mohutné.Ale určitě když vím že mám domů kamenitou cestu,tak bych tříkolku nevolila vůbec,není to ani moc stabilní na pravidelné procházky takovými cestami.Ale jinak mi různé terény vyjede dobře.

lennis
9. led 2007

Ahoj Jess, já taky nemám domů zrovna kamenitou cestu, ale budu jezdit po rozbitých chodnících a občas polní cestě (na chatě), nemám zkušenost s trojkolkama, jezdí v těchto terénech dobře, nebo si na to člověk musí zvyknout? Cortinu jsem ještě neměla v ruce, houpe se? Jinak se mi moc líbí

jess
9. led 2007

Jezdí dobře-když to není vyloženě kamenitá terénní cesta.Je fakt,že ze začátku si musíš na vození 3kolky zvyknout 😀 ,např.do chodníků když vjíždíš je to trochu míň stabilní.A cortina je odpérovaná jen kapičku,dá se to nastavit,ale hodně málo,je to takový tvrdý kočár.

doubek
11. led 2007

Mate nekdo zkusenosti se znackou Jane? Kocarky mi pripadaji super, rychle se sklapuji a rychle a snadno se vymenuje korba za autosedacku. Takhle pekne mi to ukazala prodavacka, ale zajimal by mne nazor skutecne uzivatelky. Diky.

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
isacek
11. led 2007

Doubek,
my máme Jane a jsem s ním naprosto spokojená.Hlavně je lehoučký.Mám jen sporták a v tom jsem měla vložnou tašku takže s korbou zkušenosti nemám!
A ted na zimu tam mám original jane fusak takže do kočáru nefouká.

jess
11. led 2007

doubek,
já mám neonato s hl.korbou,a co jsem tak okukovala kočáry při výběru,tak u těch moderních nádherných kočárů to vyjde nastejno,všechny tu korbu mají celkem malou,ale všecky se dají koupit místo s hl.korbou ,tak s taškou a ta mi přijde větší a taky to nevypadá zle.Ji nak ty origoš fusaky sedí krásně akurát jsou kapku dražší než ty obyčejné

lennis
11. led 2007

magdo27 Ahoj, můžu se zeptat jaký kočárek jste nakonec vybrali? Jané je taky můj favorit, ale nemám zkušenost. Zatím jen rozmýšlím a sháním info.........diky moc 😉

baruna
11. led 2007

Holky a jakou vybíráte barvu. My měli původně vybranou kombinaci písková/oranžová. Ale zkušenější mi radí, koupit radši tmavší kočárek, že na tom světlém, je všechno hodně vidět.

jess
11. led 2007

baruna,já mám taky světlí od camu a dá se to lehce očistit vlhkou hadrou-např čokoládka apod,takže mi to neva. Jinak první kočár jsem měla červený,červená+oranžová+písková jsou mí favoryti🙂

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristi
11. led 2007

baruno, my mame ruzovej...jako signalne ruzovej, aby se nahodou nekdo nespletl a nemyslel si,ze mame kluka... 😀 😀

lennis
11. led 2007

Magdo27, mým favoritem je taky Inglesina magnum Bike červená i s autosedajdou, i ta Cortina v kombinacích s červenou a oranžovou, ale vůbec nevím. Neměla jsem v ruce ani jeden, takže to uvidíme taky až v obchodě a hlavně co nám nabídnou. Taky nejsem moc hrrr do kočárků z Polska, líbí se mi to v kombinaci s autosedačkou, ale zas je to jen na chvíli a přes léto budu mít mimi hlavně v kočáru na zahradě, takže asi moc drandit nebudeme, možná tak příbuzenstvo, spíš uvažuji o kombinaci - klasický hluboký, pokud vyrábí s polohovatelnými zády a pak nějakej úžasnej sporťák na podzim a zimu, teda spíš na tu zimu. Ten Peg Perego young mi přijde dost malej uvnitř, budu mít půlročního prcka na podzim a dát ho do fusaku, aby se tam vešel, navíc nevím, jakýho "budulínka" budu mít, u nás v rodině nebyli nikdy malá miminka, u manžela v rodině je tomu naopak, takže jsem na to moc zvědavá 🙂 , chceme kupovat kočárek tak cca za měsíc, tak mám ještě čas......... 🙂 🙂 🙂

doubek
11. led 2007

Ahoj,moc diky za vase odpovedi ohledne Jane. Tak ted fakt nevim. Mne se taky libi, jak je lehky a snadno ovladatelny, ale to,ze dite ma hluboky kocar jenom do 4-5 mesicu mi pripada dost malo. Ja cekam mimi v dubnu, takze bych byla spokojenejsi jeste na zimu pouzivat hluboky. Jak pisete fusaky Jane, to ale neni soucast pri koupi kocaru? 😕

jess
11. led 2007

Doubek,na stránce http://www.kocarky.cz/ mají jako jednu z ikonek "návštěvní kniha" ,tam si napiš dotaz, co se ke kterému typu kupuje zvlášt' a oni tam v průběhu dne vše zodpoví.

doubek
11. led 2007

jess: diky 🙂

sylvar
11. led 2007

Aghoj, my jsme v 17tt a byli jsme kouknout na kočárek Cam Cortina X3 Tris Evolution, jiný bych už nechtěla, krásně skladný, velká kola, kombinovaný, přesně tak jak chcem promimi. Největší problém je vybrat barvu. Máme ještě chvíli čas, tak se snad doma dohodnem 🙂

jess
11. led 2007

doubek:není zač 😉 ,já tam otravovala stále 😀

jess
11. led 2007

sylvar,máš stejný vkus 😀

dendisa
13. led 2007

Ahoj holky,
ještě na to mám brzo, ale včera jsme šli kolem obchodu s kočárky. Tak mě trklo, že si tady jedna uživatelka dávala inzerát, že koupí kočárek z 50. let. Manželova matka má na chatě na půdě kočárek, který bude tak z roku 59. Je to ten nízký, bílý s boudičkou - fotku jsem na netu nenašla, ale určitě většina z vás najde podobný na fotkách z dětství maminek a tatínků.
Přijde mi to jako dobrý dým, měla bych ho jenom jako alternativu hlubokého kočárku na prvních pár měsíců, než budu moci dítě posadit do nějaké moderní kombinace (na cesty, do auta). Prostě na jen na procházky a do obchodu.

Měly byste na to odvahu? Lidi budou asi dost čumět, co? "chudáci, nemají ani na kočárek"...

baruna
13. led 2007

Dendiso, náhodou tyhle kočárky začínají být v módě. A za hříšné prachy. Sundej kočár z půdy a uvidíš jak budeš in 😉 😀

dendisa
13. led 2007

baruna: musím ho prohlídnout, jestli už není moc odrbaný. Když tchýně vozila švagra (je od manžela o 4 roky mladší), tak manžel si vedle ní v tomhle kočárku vozil panenku - taky chtěl jezdit s kočárkem jako maminka. Tchán se tak styděl, že jeho syn jezdí s kočárkem, že s nimi nikdy nešel takhle na procházku. Mají fakt dobrou fotku, vyžádám si ji od tchýně a naskenuju ji sem.

karotky
13. led 2007

U našich na půdě jsou 2 kočárky z 50ých let.Hluboký a sporťák.Babička by mi je i věnovala(jsou jen po 1.dítěti a v dobrém stavu),ale můj táta je proti všem "starým krámům".Tak to asi nedopadne.Ale zrenovovala jsem si kočár po manžovi(mrkněte se do alba)pro případ,že žádný prostorný kočárek neseženu.

dendisa
13. led 2007

karotky: povedlo se Ti udělat docela moderní kočár, já bych teda nový nekupovala. Je to několik tisícovek ušetřených. Jsi šikovná. No, u toho našeho by bylo vidět, že je několik generací zpátky, na první pohled. Ale třeba fakt zjistím, že je nepoužitelný. Až se tam dostaneme, vyfotím vám ho. Zatím jsem ho viděla jenom na těch fotkách 26 let starých, takže kdoví, jaká je realita.

karotky
13. led 2007

Dík za pochvalu,ale stálo mě to nervů-hlavně bouda. 😀 Záleží na tom,kde je ten kočár uskladněný a jestli ho nenavštívily myšky. 😀 Ty kočáry u našich-to jsou klasický s pérama a potažený koženkou.Škoda,že už se k nim(do porodu)nepodívám,abych je alespoň vyfotila. ☹