Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

kacerka
19. kvě 2007

Simus, jedině, že by dělali Slalom Pro 2007 kratší, což je podle mě néně pravděpodobné. Ale uvidíš. Já jsem několikrát přeměřovala tu letošní kolekci a je přesně 73 cm dlouhý 😉

lucimo
20. kvě 2007

🙂

kamus77
21. kvě 2007

Díky moc za vaše názory. Nechápu co na netu píšou za rozměry. U Chicca píšou h-82,š-46,v-65cm a u Jané h-78,š-37,v-21cm. Proto mi Chicco přišlo prostornější. Upozorňuji, to jsou rozměry udané na netu, já žádný nepřeměřovala, ale asi to v nějakém obchodě udělám. Jelikož mimi bude narozené koncem srpna (doufám 🙂), tak je pro mě velikost korby fakt důležitá. Zatím podle vašich názorů to vypadá na JANE 😉 . Pokud ještě nějaký názor přidáte, budu vděčná. Ahoj Kamus

kacerka
21. kvě 2007

kamus, ty rozměry na netu vůbec neodpovídají. Zašli jsme tedy minulý týden do obchodu a Jané jsem si přeměřila. Sice nemám s růstem dětí zkušenost, ale myslím si, že ta korbička je celkem prostorná. Přeji šťastnou volbu.

kamus77
21. kvě 2007

Pro Kacerku: jo, myslím, že máš pravdu. Ty udané rozměry neodpovídají skutečnostem. Mohla by jsi mi prosím napsat i šířku a výšku korby? Nezdá se ti na zimu nízký? Myslím,že do něj taky půjdu. Od Cicca jste mě už odradily 😀 . Kámoška ho má taky (JANE) a je spokojená, prý by neměnila. Malýmu je ale 5 měsíců a prý mu dávají tak ještě měsíc a bude muset jít do sporťáku. Nechápu, proč dělají ty korbičky tak malý! Ale jak tak koukám, tak na větší stejně asi nenarazím 😒 .

prada
21. kvě 2007

Kacerko a Kamus, švagrová má Jané Slalom Pro. Vychvaluje si ho, ale zdál se mi docela nízký od země když jsem vozila neteřinku a to mám 165cm(takže nejsem moc vysoká). My máme X-landera a ten se mi zdá vyšší. Jinak s rozměry korbičky to bude asi nastejno, vychvalovala ji jako že je prostorná, ale když tam malou dala v zavinovačce-no nic moc místa kolem.

gandy
21. kvě 2007

Ahoj holky už taky koukám po kočárku a líbí se nám X-lander x1 - nemáte někdo zkušenosti????

kacerka
22. kvě 2007

kamus, já jsem ho na šířku měřila a měl něco kolem 35 cm, nenapíšu Ti přesně kolik, protože mi přišel dostatečně široký, takže jsem se tím nezatěžovala. Paní prodavačka mi řekla, že je to jedna z nejprostornějších korbiček u moderních kočárků. Na výšku je nižší, ale nebála bych se toho.
prada, na výšku mi vyhovoval, zkoušela jsem si s ním jezdit a byl v pohodě, měřím 175 cm.

kamus77
22. kvě 2007

Na výšku mi bude vyhovovat na 100%, měřím jen 162cm 🙂 . Za to tatínek je vyšší 186 cm. Ale má ho moje kamarádka, která je vysoká a její partner má kolem 2m a jsou s ním taky spokojený. Takže výška kočárku mě netíží, jen ta velikost korbičky. Ale jak vás tak poslouchám, tak i tuhle obavu hodím za hlavu a půjdu do něho 😀 . Díky moc za rady, rozhodně mi pomohly...

lucisecek
22. kvě 2007

Ahoj holky. Já se taky nemohu stále rozhodnout jaký kočárek si vybrat a asi dříve zešílím než nějaký vyberu. Byla jsem rozhodnuta pro kočárek Patron Zephyr ale nevím jestli je to dobrá volba na zimu aby se mi tam maličká vešla ve fusaku a pak jsem ještě koukala na Free-Line - Pati Sport nemáte s ním někdo zkušenost?Díky

petra.v
22. kvě 2007

Kacerko,jak vypadá ten kočárek který popisuješ?Resp. můžeš mi napsat nějaké webovky?Taky zkoumám který kočár vybrat a zatím mi ty moderní co se líbí mne přijdou hrozně malý, čekáme mimi na zimu, tak aby mělo dost místa v kočárku.
Koukám, že jsi z okresu Liberec? 😀 Zdravím, P

brendi
22. kvě 2007

čau holky,
já chci pochválit kočárek x-lander XT, jsem velmi spokojena, teda nám by se hodila barva černá, zkrz naše mimo 😀 protože ho musím pořáe čistit a vysávat, máme barvu blue a filípek ho pořád špiní, ale to není vada kočárku co 😉 , až bude další mimi tak jen přikoupím korbičku a bude to, zustane nám jen podvozek a doufám že i napřesrok bude hezká kolekce

kacerka
22. kvě 2007

Ahoj Petro.v, budeme ho kupovat přes dětský ráj a jejich webovky jsou www.detskyraj.cz a kočárak najdeš na této stránce http://www.detskyraj.cz/zbozi/2766-jane-slalom-.... Já čekám miminko o měsíc dřív a risknu to s ním. Snad se tam na konci vejde, ale jak jsem již několikrát psala, museli bysme se jinak spokojit s nemoderním velkým kočárem a ty se mi fakt nelíbí.
Jo jsem z Turnova, sice je to okres Semily, ale já se považuju za Liberečandu 😀 😀 😀 Odkud jsi Ty?

petra.v
22. kvě 2007

Kacerko,
koukala jsem na ty stránky moc děkuju za typ.přesně takový jsem měla také v plánu ale uvidíme jaký nakonec zvítezí, krom toho se mi líbí ještě od Quinny X lander tak nevim nevim, ty ceny jsou taky zajímavý 😖
Jsem z Hodkovic nad Mohelkou, do Turnova chodím k lékaři Mudr.Juraška
Mějte se s mimčem moc moc fajn a děkuji, zatím pápápá

prada
22. kvě 2007

Petro.v , my máme X- Landera XA a už se těším, až ho vyzkoušíme v reálu s miminkem.

kacerka
22. kvě 2007

Péťo, k Juraškovi jsem chodila asi 3 roky, ale se začátkem těhotenství jsem od něj zdrhla. Nevyhovuje mi jeho přístup k pacientkám. Nikdy jsem se od něj nic moc nedozvěděla, tak jsem to nechtěla riskovat v těhu 😖 😖 Takže asi taky budeš rodit v turnovské porodnici, viď? Quinny a X-Lander také patřily k mým favoritům, ale ty jejich korbičky jsou moc uzounké, tak jdeme do Jané 😉

prada
22. kvě 2007

kacerko, nechci ti brát iluze,ale Jané tu korbičku nemá o moc větší....
o víkendu nás navštívila švagrová(má Jané Slalom Pro 2007) a korbička je skoro stejná jako u X-landera. Malou měla jen v zavinovačce a byla tam tak akorát napasovaná...

zdenda
22. kvě 2007

Ahoj holky, nemáte zkušenosti s řemínkovým odpružením kočárku? Konkrétně Freeline Pati? 🙂

kacerka
22. kvě 2007

prada, korbičky jsem si porovnala a na šířku je Jané mnohem širší než ty ostatní dva jmenovaní. Na délku není o moc delší, to vím, ale neřeším.

prada
22. kvě 2007

Kacerko, nechci s hádat. jestli myslíš, že rozdíl 3-4 cm na šířku je mnohem širší korbička, tak asi ano. Pro mě to moc velký rozdíl není. Taky byl Jané mým favoritem, ale nakonec jsme se rozhodli jinak. Snad budeme spokojeni. a vám to taky přeju, ať vyberete správně.

kacerka
22. kvě 2007

prada, mně prostě na těch výše zmiňovaných kočárcích vadí, že jsou buď ve středové nebo nožní partii zúžené a to u Jané není a když porovnám středovou část Quinny a Jané, tak rozdíl činí skoro 10 cm . . . . X-Landera jsem nepřeměřovala, protože mi už od oka přišel uzoučký v části nohou. Ale je to jedno, hlavně abysme byla každá spokojená s tím, co kupujeme. Přesně jak píšeš Ty.

prada
22. kvě 2007

x-laned je trošku zúžený,ale počítám s tím.

kamus77
23. kvě 2007

Ahojda holky, tak u mě je rozhodnuto. Včera jsem objenali Jané Slalom Pro přes internet (Btw. díky Kacerko za ten odkaz, objednali jsme ho přímo tam. Nabízeli nánožník zdarma). Bohužel jsem neviděla barevný kombinace na živo, protože momenálně nežijeme v ČR, tak snad jsem vybrala dobře - oražovo/šedivá kombinace H13. Viděla některá z vás tuhle poslední kolekci na vlastní oči? Co říkáte barvám? Shodují se s fotkami nanetu? Díky za info.

kacerka
23. kvě 2007

Ahoj kamuš, já jsem viděla naživo ten v barvě Marine, potom černo-žlutý a červeno-zelený a všechny se mi líbily. Tak si myslím, že i ten Tvůj výběr bude dobrý. Ony jsou ty barvy ve skutečnosti o něco zářivější. My ho budeme objednávat asi za měsíc 😉

prada
23. kvě 2007

Kamus, tak kombinace oranžovo/šedivá H13 je pěkná, (má ji švagrová). Určitě budeš spokojená...

kamus77
23. kvě 2007

Vy jste skvělý 😉. Díky moc. Já se rozhodovala mezi Marine a touto (Ebory), ale příteli se víc líbil Marine. Mně asi z obrázku taky, ale někdy to zkresluje... Tak jste mě uklidnily 🙂. Já vím, že barva už je nepodstatná, ale když ten výběr je, tak proč ho nevyužít, co 😉?

kacerka
23. kvě 2007

kamus, my budeme objednávat Marine a ta je ve skutečnosti fakt krásná. A líbí se mi na něm, že ten potah boudičky je oboustranný, takže máš dvě barevné varianty, tgakt super.

kamus77
23. kvě 2007

Jo u Ebory mně trochu nesedí ta bílá, je to barva víc než nepraktická ☹. Ale celkově se mi taky líbí. No každopádně už jsme ho objednali 🙂. Snad ta oranžová nebude moc zářívá pro kluka...

prada
23. kvě 2007

nemyslím si, že by ta oranžová byla moc zářivá.

petra.v
23. kvě 2007

Kacerko,určitě bych chtěla rodit v Turnově, hodně Trnov chválí tak uvidíme.
S tim kočárkem ještě nevím jaký,ale uvidíme, zatím času dost tak to ještě nějak moc neřeším ale budu muset 😀 Ke komu chodíš teď? Chodíš do Turnova?
Nezkoušela jsi to těhu cvičení v Turnově jak nabízejí, já ho chci vyzkoušet vč.plavání od léta.
Prada, díky za info ten X-lander je pěknej.
zatím ahoj P