Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

susik77
21. čer 2007

jani: tak tu matraci nemam, nejak som to ani nevidela v prislusenstve...ty jednoraz.podlozky mam -Fixiesky.
Ja mam tu Inglesinu easy clip-precvakavajucu-na podvozok sa da nacvaknut aj autosedacka, je to super 🙂
Mna na Ingles. ukecala predavacka v baby parku, ze perfektne peruje. Ja som predtym chcela kupit Mutsy- Urban rider-je asi o 13000 Kc drahsi. Tam je zase vyhoda, ze ma otocne kolesa

jana.1
21. čer 2007

kristy, toho si ale vůůůůbec nevšímej 😀 😀 mám teď poslední dobou moc elánu, jsem hyperaktivní.. tomu ty jistě rozumíš 😀 😀 ty už to máš za sebou 😀 jo a taky mám ráda romány 😝 😅 😅 ¨(a jak mám tady v praze možnost, tak jsem zlítala všechny větší krámy.. 😉 😀 )

kristi
21. čer 2007

jani, chapu...urcite jsi vybrala dobre 😉 😉

jana.1
21. čer 2007

sussik, kolečka sem kolečka tam 😀 na českém trhu není kočár, co by měl všechno.. není a není a není!!! 😒 😠 😀 za kopečkama třeba jo 😅 😀
matrace např. zde
http://www.baby-eshop.cz/dopnky-inglesina/antia...

jana.1
21. čer 2007

kristy, kočá¨r už mám dlouho.. už ho neřeším (i když to tak nevypadá 😀 ) víš.. teď řeším tašku 😀 už jí mám jakoby sbalenou - v pytli.. musím ty věci přendat..a pěkně vyrovnat 😀

kristi
21. čer 2007

jani, videla jsem na Smichove novinku od Nurse, coz je odnoz Jane a byl mega super.

susik77
21. čer 2007

jani, dik, to je super 🙂
s tymi kociarkami je to pravda, nakonec som nesla do Mutsy aj preto, ze je malinky, do novembra -decembra by bola korbicka asi mala...

jana.1
21. čer 2007

kristy, no vidíš.. tak ten jsem už neviděla 😀 😀 počkej o víkendu (možná i dřív).. já si zas udělám cvičící kolečko po obchoďácích jen tak a hned ho při té prolítávací příležitosti omrknu 😀

jana.1
21. čer 2007

sussik, to jo, to máš pravdu .. mutsy je z těch menších.. 😒

kristi
21. čer 2007

Jani, omrkni, je fakt hodne sikovnej, skvele se s nim jezdilo..z hluboke korby se jednim tahem (vzadu) udelala sport. korbicka i se striskou, velkej nakupni kosik, super barvy, plastova velka kolecka, pr. taska, autosedacka do 13kg, co se da nasadit na podvozek a to vse ze necelych 14000. Jako fakt super.

ladydi
21. čer 2007

Ahojte, omlouvám se že sem vtrhávám, ale máte někdo zkušenost a nebo z doslechu nějaké info o kočárcích HOCO??? konkrétně HOCO Zaphir X-Sportline, ale uvítám cokoli o této značce.

zusma
22. čer 2007

Ahoj holky, jste tu nějaká, která používáte kočárek X-lander (XA)? Já jsem pro něj více méně rozhodnutá,ale jediné,čeho se bojím je menší korbička 😒
Aby se do ní mimi vůbec vešlo...
Prodavačka mi říkala, že by to u mě mělo být v pohodě, protože mimi čekám začátkem listopadu a tak to nejmenší mimi se tam vejde v pohodě i s fusakem.A až bude větší,tak už bude jaro a to fusak potřebovat nebudu a pak stejně přejdu do sporťáku.
Navíc mám takový starší fusak, který je dost široký,tak nevím, jak to tam nacpu ☹

katarina82
22. čer 2007

zusma, kuk k nám 😉

ilonap
22. čer 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, vy které jste si koupily ty Inglesiny, jaký k tomu máte podvozek? Ten Allum?

jana.1
22. čer 2007

ilonap, nemám alum, chtěla jsem gumový kola, tak mám ergo bike.. na tom houpání mi tolik nezáleželo, ale na těch větších gumových kolech a na tom lepším odpružení jo, protože v čechách i chodníky jsou terén.. 😒 😀
později k tomu koupím golfy a budu to tak do těch 2 let střídat dle situace (obchoďák x sníh apod.)
tady je o tom 5 stran
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

isanie
22. čer 2007

Cauky,jak to tu procitam,tak hodne z vas si vybralo moc krasny kocarky 😉cekame mimi na konci zari a ja uz snad od zacatku mela vysnenou Cortinu X4..pry ale jeji dodavka do CR bude koncit,takze je mi jasny,ze pri mem stesti uz v zari nebude k sehnani postupem casu jsem take zacala litovat tech penez co bych za ni dala a tak jsem zacala badat,ktery z kocarku v levnejsi cenove relaci poridit..po dlouhem a dlouhem prohlizeni internetovych stranek jsem se rozhodla pro FreeLine Bartatina kol.2007..mimco v ni zustane pres zimu,pak ho strelim a poridime si nejaky hezky sportacek..vzhledem k tomu,ze jsem nenasla v blizkem okoli obchod kde bych ho videla nazivo,budu se modlit,aby volba byla aspon trochu spravna..

prada
22. čer 2007

Zusmo: na stránce 28. v této diskuzi jedna holčina napsala:
marcetka • 2d • 6. červen 2007 ve 21:40

Marcetka: -my jsme měli X-LANDER a mimi v září.Žádný drobeček -3,65 při narození a jezdili jsme v hluboké korbě až do jara.Měla jsem z toho taky obavy a nakonec se tam vlezla dlouho i s fusakem.Tak přeju - ať se vám pěkně jezdí!
Jinak my máme X-lander XA koupený a strach z korbičky nemám(mimi čekáme v září). Taky máme starší fusak a je dost velký a vešel se nám tam.

Jen si dej pozor na rozchod zadních koleček, několik holek psalo, že ho musely vyřadit z výběru, protože by se nevešly do výtahu. My ale tento problém nemáme, tak jsme ho koupili. Dobře pořiď!!!

zusma
22. čer 2007

Prada: díky 😉 my výtah v domě nemáme, tak ho musím nechávat stejně dole.Buďto celý anebo aspon konstrukci bez korby.

Jinak už jsem dnes zakoupila hlub.korbičku a příští týden si ji odvezu.Na sporťák musím čekat cca měsíc,protože s těmi otočnými koly ho nemají skladem.Ale mám ho zamluvený. Jo a jinak jsem si v obchodě do té korby zkoušela svůj mega fusak a vešel se tam. Sice se musel po stranách a na jednom konci nějak ohnout a srovnat se tam,ale půjde to.

Už ho prostě mám a nic jiného řešit nebudu 😀

prada
22. čer 2007

Zusmo, tak gratuluji ke kočárku. snad budeme spokojené...

zusma
22. čer 2007

Prada, já myslím, že určitě 😀 Vidím, že sis taky nenechala říci pohlaví.Jakou jsi zvolila teda barvu sportáku a korby? nebo každou jinou? A máš i autosedačku X-lander?

zusma
22. čer 2007

Teď koukám do Tvého alba a barvy vidím 🙂
Já zvolila vše ve svítivě zelené.Myslím,že to půjde jak pro kluka,tak pro berušku.
Autosedačku koupím asi nějakou obyč.Vím,že na to nepůjde nasadit,ale to mi neva.

prada
22. čer 2007

tak mi máme i autosedačku. Nakonec jsme si pohlaví říct nechali, ale to nevadí, protože doufám, že kočárek využijeme i pro druhé mimi (ať holku nebo kluka). Ta zelená se mi taky líbila, ale manželovi moc ne, tak jsme vybrali tak jak jsme vybrali.

avela
22. čer 2007

já mám tako (exceptiona) už osm měsíců a nemůžu si na něj stěžovat. Má jednu moc velkou výhodu a to že je opravdu prostorný. Takže pro ty kteří myslí především na to aby dítě mělo dost místa, bude tento kočár dobrá volba (co bysme neudělali pro pohodlí našich zlatíček, já jsem ochotná tlačit i nějaké to kilo navíc... 🙂 )bylo v něm dost místa jako v hlubokém (někdy žasnu do čeho jsou maminy schopné vtěstnat své dítko, že by měli o tolik menší děti než je ten můj chlapák...?, teď jsem ho předělala na sporťák a je taky fajn (až na jednu nevýhodu-po otočení rukujeti že dítě jede po směru jízdy se kočár hůře ovláda-změní se těžiště a nejde to tak lehce jako když máte mimi před sebou)žádné vrzání ani jiná závada se zatím neprojevili 😉 Samozřejmně někdo dává přednost co nejmenšímu a nejlehčímu bez ohledu na pohodlí mimiša a nadčasovému designu ať to stojí co to stojí - pro ty je tento kočár opravdu nevhodný 🙂 🙂 ale podle mne svůj účel plní mnohem lépe než některé zbytečně předražené kočáry. Odskoušela jsem si už více kočárů, většinou každý má něco, opravdu záleží jen na tom co je vaše priorita. Takže všem maminám přeji mnoho štěstí a hlavně aby věděli co chtějí při výběru kočáru aby pak byli spokojené jako já 😉

prada
23. čer 2007

Avelo, samozřejmě, že je důležité aby mělo mimčo pohodlí, ale pro mě je váha kočárku opravdu důležitá. Bydlíme na vesnici a kamkoli se chci dostat, tak musím autem(takže budu kočárek skládat, nakládat, vykládat a zase ho skládat...pořád dokola). a to bych s kčárkem větší hmotnosti byla po chvíli asi vyřízená....

rupik
5. črc 2007

ahoj všem,prosím prosím o radu. 🙂 v prosinci očekávám narození svého prvního miminka a už teď mám hrozný zmatek ve výběru kočárků. 😝 Vůbec nevím, který by byl nejlepší a také za rozumnou cenu. Už mám ale jasno v tom, že musí být vyšší ( jsem vysoká ), větší korbička a že nechci trojkolku.
Děkuju za rady 🙂 🙂 🙂

emyska
10. črc 2007

Ahoj holky, muzete nekdo napsat nevyhody trojkolky? Nemuzu se rozhodnout. 🙂

ina.b
11. črc 2007

Pro emysku: Ahoj. Také jsem se nemohla rozhodnout pro kočárek a zjistila jsem, že trojkolka bude nejlepší řešení. Původně jsme chtěli Jané salom pro, ale je moc drahý, tak jsme se rozhodli s manželem pro Moon T3. Hledala jsem nedostatky na trojkolce, ale žádné jsme nenašla. Bála jsem se, aby nebyla vratká, ale drží dobře 🙂. Také jsou trojkolky dobře skladné a mají většinou menší hmotnost.

janana
11. črc 2007

emyska - taky jsem uvažovala o trojkolce, ale švagrová mě od toho odradila s tím, že pokud budu jezdit v nějakém terénu nebo ve sněhu, tak že se pak ten kočár blbě ovládá. Nakonec sem zvolila Inglesinu magnum, tak uvidíme. Zatím co jsem tak slyšela od těch co ji mají, nemohou si ji vynachválit. I když si myslím, že co člověk, to názor.

kralik
12. črc 2007

Ahoj holky, tak nám včera dorazil kočárek Teutonia Spirit S3. Je super, ale nějak vrže pravá strana trubek. Není to moc příjemné. Jelikož ho máme z Německa a mímo má termín teď v neděli, reklamovat ho určitě nebudeme ☹ .
Nemáte prosím s tímto někdo zkušenost? Dá se to nějak "podomácku" napravit?
Jinak na kočárek jsem četla a slyšela jen samou chválu, takže věřím, že takový je. 😉 .
Díky moc

romca3
17. črc 2007

Ahoj holky, mám prosbu, stále váhám s koupí kočárku. Chtěla bych se optat, zda máte některá zkušenost s kočárkem V3 od baby pointu. Jedná se o polského výrobce. Kočárek je docela lehký okolo 15 kil a má také docela velkou korbičku. Cena na prodejnách okolo 7.000.- tisíc přes internet asi méně. Jde mi somozřejmě o cenu, nechci za kočárek dávat extra moc. Jako jeden z mála poláků má adaptéry i na autosedačku. Pokud máte někdo zkušenost prosím poraˇdte. Díky moc.