Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

rady
autor
4. zář 2006

Zuzule: moje kamarádka si nejdřív taky vybrala Dara cross country, ale v obchodě se jí vůbec nelíbil, vnitřní taška na dítě vypadala jak dřebo potažené látkou bez polstrování. Potom se koukala ještě na hauck a hoco, ale nakonec má doma deltim ligero. Váha je myslím taky těch 14 kg.

gedren
4. zář 2006

Tak my jsme si ted poridili jety Jane Powertrack, nadherne lehkej a za rozumnou cenu (6.5K sportak + korbicka), tak uvidime, zda nam vydrzi 🙂. Akorat teda mame trochu problem s vyskou rukojeti, o cemz jsme vedeli dopredu, ale nakonec jsme dosli k zaveru, ze nemuzeme mit vsechno 🙂 - pro me je to OK, ale pro manzela (192 cm) uz tak na hrane, ze chodit s tim muze, ale behat ne 🙂.

raculka
4. zář 2006

My už pár týdnů drandíme s kočárkem zn. KNORR - NIZZA, je to trojkombinace.
Je takovej sportovní a mně zatím vyhovuje a jsem spokojená,uvidíme za pár měsíců 😅
Ale když teď o tom tak přemýšlím a sleduju kamarádky,tak si říkám,že nás prodejci trochu oblbujou tím jak tvrděj, že trojkombinaci využijeme do 3 let dítěte.To sice jo,ale většina kamarádek už tak okolo roku stejně koupí raději lehčí sporťák,než rozloženou trojkombinaci vážící minim 14kg.A ten vnitřek vložených tašek taky není zrovna nijak velký,jsem zvědavá,jak dlouho nám taška vydrží.
Tak promýšlejte milé těhulky, co je pro vás nejlepší 🙂

kristi
5. zář 2006

kdo ma X-lander XA???? holky dejte vedet, jaky je.....prosiiiiiim

protea
5. zář 2006

Má prosím někdo Deltim Ligero nebo Hauck Memphis air?
Prosím ozvěte se, ráda bych věděla jak jste s ním spokojené.
Nevím, který si časem vybrat

arud
6. zář 2006

Ahojte, nemáte někdo reference na rakouské kočárky Taxx ? Dík.

rady
autor
6. zář 2006

05031981: moje kamarádka má deltim ligero, ale ještě s ním nevyjela, protže mimísek se má narodit až kolem 20. září. Ale zatím spokojená je. Kupovala ho přes net, byl skoro o 1500Kč levnější než v kamenném obchodě.

protea
6. zář 2006

pro rady:tak až vyjede, tak mi dej prosím vědět, jak je s ním spokojená
Nevíš, za kolik ho koupila?
taky jsem koukala různě po netu a ta cena se liší třeba o tisícovku
nejlevněji jsem ho viděla za 6890,- na www.detskyraj.cz, mají v Praze i kamenný obchod a když ho koupím v obchodě tak bude ještě o 4 procenta levnější

rady
autor
7. zář 2006

protea:napsala jsem ti do IP, aby někdo neprotestoval, že sem uvádíme názvy obchodů. Kamarádka ten kočárek sehnala levněji za 7.200Kč i s pláštěnkou a siťkou. Na té stránce to přímo neuvádějí, ale to telefonátu s majitelkou obchodu, zjistila, že toto příslušenství mají. Kdybys potřebovala ještě něco vědět, tak napiš.

protea
7. zář 2006

Rady:já moc děkuji jsi hodná🙂

lena28
7. zář 2006

ahojta holky co říkáte na hluboky kočárek Inglesina Vittoria má někdo skušenost

rady
autor
7. zář 2006

protea:není zač, když už jsme se takovou dobu pídily po kočárcíhc, tak si to přece nenechám jen pro sebe a jsem ráda, když se můžu s někým podělit o zkušenosti

helen78
7. zář 2006

Kristi - má ho moje známá, je prý výborný do terénu, dobře ovladatelný, ale koupila si ještě lehounké golfky, protože na cestování MHD prý moc není, přeci jenom má rozpětí zadních koleček dost velké (je fakt, že ona je muší váha 🙂. Nevýhoda - není prý moc skladný do auta.
Protea - mám Deltim Travel Soft, Ligero je podle mě nový a vylepšený Travel, jsem spokojená až na jednu věc, která mě příšerně štve a to bude mít určitě i Ligero, protože má stejnou áčkovou konstrukci jako Travel, a to je, že zatáčí k jedné straně. Může za to skládání a prostě manipulace jako najíždění na obrubník, jízda v terénu atd. Bohužel s tím nejde nic dělat, kámoška to reklamovala a když jí to konečně uznali, tak za 14 dní ježdění a skládání to bylo to samé. Jedině ho neskládat 😉 .

protea
8. zář 2006

Helen 78 já moc děkuji za názor na Deltim Ligero.
Asi pouvažuji, jestli ho budu chtít protože ho budu asi dost skládat když budu jezdit autem.
Jedině, že bych ho neskládala jak ty radíš 😉 a vozila ho na střeše auta, to je taky varianta, že? 🙂

protea
8. zář 2006

Ještě bych od někoho potřeboval reference o kočárku od firmy Hauck memphis air.Kdyby někdo chtěl vidět, jak ten kočárek vypadá, tak sem dávám adresu na ten kočárek http://www.ecipisek.cz/index.php?page=detail&id...
Budu moc ráda, když někdo napíše
Moc děkuju

zuzovi
11. zář 2006

Kristi, výběr Tvého kočárku je moc dobrý. Taky jsem na ně koukala, ale jen na netu. My máme Hoco, big foot (14kg), ale je nádherný. Do zimního počasí super, a pak z něho udělám rozkládačku. S manželem se při výběru čehokoliv moc neshodneme, ale tohle byla jasná volba, zalíbil se nám na první pohled, tak proč čekat. Teď je u maminky, prý nesmí být do porodu u nastávajících rodičích 😉 .

iza
12. zář 2006

kristi : koukni na www.rodina.cz tak se o tve kocarku holky bavi, doporucuji jen variantu X3 (pry ma jako jedina polohovatelny nanoznik)

adusum
12. zář 2006

Já už taky blázním, na netu mám projité snad všechny stránky o kočárcích.Zaujal mě český výrobek Fenix 3 i Fenix 4 od Patron Bohemia www.patron-bohemia.cz.Jen ho musím ještě vyzkoušet "naživo" 🙂

iveta.p
15. zář 2006

ahoj maminy řeším stejný problém "výběr kočárku". V obchodě jsem viděla Zooper Jazz máte s ním někdo zkušenost.Rozhoduju se mezi ním a mezi Neonato zeta 3 passeggino. A pak by mě zajímalo jak se jezdí s tříkolou ve sněhu nebo po lese. Samozřejmě že v obchodě vše chválí, ale chci vědět názor z praxe. Díky 🙂

gedren
16. zář 2006

iveto, zkusenost nepovim, ale hodi se vedet, ze kocarky Neonato a Cam jsou ekvivalentni - je to jeden vyrobce, ktery prodava pod dvema ruznymi znackami (a jsou tam treba ruzne barvy apod., ale zaklad je stejny) - takze ta Neonato Zeta 3 by mela byt ekvivalentni Cam Cortine X3, to jenom pokud bys hledala reference, nejlevnejsi ceny apod., tak se divej na oba.

iveta.p
16. zář 2006

gedren, díky moc už jsem koukala na inetu. Cortina je trochu dražší než Zeta. Dnes jsem měla možnost jets tříkolou po lese a zdá se mi to stejné jako se čtyřkolou, jen se nesmí nechat státdo pravého úhlu s kopcem to by se převrhl. Tak zatím díky 🙂

lakpet
26. zář 2006

Ahojte holky, nemáte nějakou zkušenost s kočárkem Jané Nomad nebo Hartan Racer?Pořád hledám na netu a už mám pocit, že se mi nelíbí nic ☹

wipaja
26. zář 2006

Jsem ráda, že mi už tyhle starosti odpadli 🙂 ...v sobotu jsme koupili mikádo oxford..je to švédskej kočárek a je úplně super...i s autosedačkou a hlubodou a sportovní korbičkou.

kolca
28. zář 2006

ahojky, neznáte někdo kočárek Baby Smile Twister - našla jsem o něm strašně málo informací. ☹

baruna
28. zář 2006

Wipajo tu značku vůbec neznám. Můžeš mi poslat nějaké podrobnějsí informace. Klidně i do IP. Díky moc

kolca
28. zář 2006

teďka jsem narazila na kočárek Volter (od firmy Roan), taky strašně málo info,chjooo

lucija76
28. zář 2006

Ahojky,nemate nekdo osobni zkusenost s CHICCO trio CT 0.1 ????? Diiiiky!

wipaja
28. zář 2006

barunko..kočárek mikádo oxford majdeš na těchto stránkách,,ale musím říct, že ve skutečnosti vypadá mnohem lépe než na obrázku. Je fakt super...nemá přehazovací rukojeť, ale korbička se dá nasadit po..i proti směru jízdy. I když čekáme chlapečka, tak máme ten červenej. Jde na něj nasadit autosedačka i sportovní sedačka. Původně jsme jeli kouknout do Polska po nějakém povlečení do postýlky a v jednom malinkatém obchůdku mi padl do oka...taky se mi líbí, že není polskej, ale asi by mi to tak nevadilo. a taky je nádherně lehoučkej...vyšel nás i s autosedačkou na něco málo přes devět tisíc. Kdybys chtěla poslat fotečky, tak písni.
http://www.detskecentrum.cz/ramec.htm

kaaja
28. zář 2006
wipaja
28. zář 2006

kaaja..nemáš pravdu. Sice je najdeš na polských stránkách, ale kočárky mikádo jsou švédské výroby
http://www.dokola.cz/kola/mikado.htm
http://www.mikado-barnvagnar.se/
ale i kdyby byl polský, tak by mi to nevadilo ani trošku