Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

alimak_star
26. dub 2008

Holky, prosím Vás o radu!!!!!
Chci si koupit nový sportovní kočárek buď: patron bohemia fenix f4 nebo x-lander x 1.
Kdo máte s těmito kočárky zkušenosti, buď pozitivní nebo negativní, tak se ozvěte!!!
Ráda bych se rozhodla pro správný kočárek. Děkuji. Kamila

jaa
26. dub 2008

Ahoj.Kočárek Patron Bohemia,nepatří k těm nejlehčím.Zkoušela jsem kombinovaný a měla bych s ním docela problém,co se týče manipulace.A na X-lander jsem měla zálusk,ale vzhledem k tomu,že mi bylo od dodavatele těchto kočárků sděleno,že se jedná o výrobek z Číny a navíc mi nikdo nezaručí stálobarevnost a spolehlivost,protože se na něj vyskytují dost reklamace a to je ve vyšší cenové relaci,tak jsem od něj ustoupila.Radši si trošku připlatím a investuji do Italského,nebo Švícarského.Cam,Cortina,Neonato,Raptor. 🙂

jaa
26. dub 2008

A ještě dodatek.Dražší kočárky jsou většinou z hliníku.Tj.velice lehké.Zkoušela jsem Cortinu X 3 a je krásně lehoučká a má největší korbičku ve své třídě!Dle hodnocení. 🙂 Nejsou poruchové,vyrábí je rodinná firma v Itálii a kladou důraz na kvalitu a praktičnost.Navíc je v plné kompletní výbavě a již se k němu nemusí nic dokupovat.Jen pokud trváte na nafukovacích kolech,tak ta jsou k mání za 900kč. 🙂 🙂

adriana1
27. dub 2008

v dnešní době konstrukce jsou všechny vyráběný v číně i chico.
Alimak běž do krámu a vyzkoušej si ho složit a jezdit s kočárem a zeptej se na všechno co tě bude zajímat a podle toho se rozhodni. Já sem se rozhodla pro x-lander XA 2007 s předníma otočnýma kolečkama. Zatím se na něj neslyšela nic špatného. Moje kámoška má qvíny (omlouvám se ale nevím jak se píše) a jesním spokojená. Každému vyhovuje něco jiného. Hlavně záleží co odtoho kočárku očekáváš podle toho bych si vybrala značku a model. Snad sem ti trochu pomohla

alimak_star
27. dub 2008

🙂 díky jsem ráda, že se někdo ozval, nejsem na to alespoň sama. Manžel mi říká: "vyber si co chceš mě je to jedno". Nedělám již týden nic jiného než brouzdám na netu a prohlížím si kočárky a vybírám si, který si koupím!!!! Je to náročný, vždy když si myslím, že mám ten pravý kočárek, tak mě někdo vyvede z omylu, že to tak není. Každý preferuje asi ten svůj..............................

vercadol
27. dub 2008

Ahoj Prosím vás, nenajde se tu některá maminka která má zkušenostu s hlubokým kočárkem Babyactive - BALLERINA? http://www.detatkov.cz/?p=productsMore&iProduct...

casy30
28. dub 2008

Kočky, potrebujem súrne radu. Čo hovoríte na 3-kombináciu Bébé confort high trek? máte skúsenosti, alebo ste o ňom niečo počuli? ďakujem, moc mi pomôžete.veľmi sa mi páči, jediné nad čím rozmýšľam je polohovanie chrbátika a nožičiek iba spolu....ale keď nad tým tak rozmýšľam, tak to možno ani nie je problém. no neviem...budem vďačná za každú radu.moc dakujem.

r.o.s.s.i.b
28. dub 2008

Ahojky,potřebovala bych poradit,kdo by věděl jaký je rozdíl mezi x-landerem x1 a x3??Moc děkuji za infa. 😉

licina
28. dub 2008

R.o.s.s.i.b.
Rozdíl je pouze v podvozku. Korba sportovní i hluboká je úplně stejná.... 🙂

r.o.s.s.i.b
28. dub 2008

Na to jsem právě koukala,že je jiný podvozek,takže x1 má jen větší kola?? 😎

andy80
28. dub 2008

Ahoj, X-Lander X1 má otočná přední kolečka a X-Lander X3 je otočná nemá, to je celý rozdíl.

lucik148
30. dub 2008

Ahojky holky. Nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Brevi Ovo? Pokud ano ozvěte se prosím! Díky

kulllisek
30. dub 2008

Luciku, Brevi Ovo je kráááásnej kočárek, ale na vlastní oči jsem ho ještě neviděla, zatím jenom na webu!

Nemáte někdo zkušenosti s V-Crossem? Je to něco jako Implast Bolder...jsem z jižních Čech a ještě jsem na něj v žádném obchodě nenatrefila, zase jenom na webových stránkách!

Asi ale nakonec půjdeme do kombinace Quinny Speedy 😵

smardik
1. kvě 2008

ahojky holky, nemáte některá zkušenosti s kočárky značky chicco? Líbí se mi u nich 2 - kombinace, ale ráda bych osobní zkušenosti mamin, at už pozitivní či negativní

zvizatinka
2. kvě 2008

Kullli, ja nekde cetla, ze je to polsky vyrobce (ten v-cross) - opet 😕 ale jaky je kvalitou netusim... ani jestli ho maji nekde v CB 😒

zvizatinka
2. kvě 2008

Kullli, tady je diskuze na kocarek v-cross: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

honzulka
2. kvě 2008

Smardik-já mám od chicca ct0,1 ale jen golfáče..jsou asi fakt měkké a polstrování je pěkné,jen mi přijde,že prostor opěradla je docela malý.Náš Jeník v něm seděl pomalu v předklonu,jinak by byl docela natlačený mezi ty "bočnice"nebo jak to mám pojmenovat.Prostě na opěrce zad jdou takové postranní opěrky a tím je tam docela málo prostoru.Ale moje známá má trojkolku tu ne letošní kolekci a moc si ten kočátek chválí..takže raději asi vyzkoušet.. 😉

toni78
3. kvě 2008

ahoj holky-uvažuji taky nad koupi kočárku v-cross,nevíte kolik celý stojí se vším všudy?(i se sedačkou) a je i u kočárku vak?(když jsi ho budu chtít otočit-na jarní) 🙂 ?Děkuji

elvie
4. kvě 2008

Ahoj, já uvažuji o koupi kočárku Firkon Twist nebo Firkon Vector 3 Air. Miminko čekáme v začátkem listopadu, takže hledám kočárek, který bude vhodný na zimní počasí a hlavně aby se tam mimi pohodlně vešlo i s fusakem a zatím mě tehle dost nadchnul. Nemáte s ním náhodou některá zkušenosti?

maxkatka
4. kvě 2008

Elvie: taky mě nadchl Firkon, ale Ivone nebo teď nový Kvatro (chci, aby autosedačka šla nasadit na podvozek na přímo) a nakonec mě odradila jeho váha... hlavně hluboké korby, která je nějakých 8kg a nemá ani uši na přenášení... Jinak konkrétně jsem si prohlížela ten Twist... je velký, slušně ovladatelný, ale ta váha korby mě fakt dost dostala... pro mě je to celkem důležitý parametr, protože kočárek musí táhnout v rukách buď do druhého patra domů a nebo o patro níž do kočárkárny... proto mě to odradilo... ale jinak na www.batolatko.cz , kde jej prodávají jsou dost kladné ohlasy a jde hodně na odbyt...

migula
5. kvě 2008

Ahojky....
Jsem tu dnes poprvé, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s kočárkem od Babydesignu Atlantik.
Díky za odpověď...

smardik
5. kvě 2008

migula: kamarádka atlantic má a je s ním spokojená, já jsem s ním náhodou jela včera a jelo se s dobře 🙂, jen jí po měsící užívání dost vrzal, ale to by mělo stačit namazat kolečka a je to v pořádku

acornika
5. kvě 2008

Ahojda, jdu jsem hodit jen pár rad co se týče výběru kočíku. vím jak jsem sama hledala na netu všechny rady a jak mi bodly

takže:
1) záleží kde s ním budete jezdit, město : lepší jsou lehké kočárky, taháte je do MHD, po schodech atd... a vždy nejsou ochotní lidé aby vám pomohli, také aby ustáli dlažbu, kostky atd.... Venkov : kočárky, které dokážou projet jak trávou, tak i lesem, kolečka se nezadrhnou na kamínkách, klacíkách
2) dále ze své vlastní zkušenosti vím, že je super mít u kočárku přední kolečka otočná. Báječně s nimi měníte směr a nemuste kočít vždy nadzvedávat
3 ) materiál z čeho kočík je, dotazujte se na stálobarevnost, dále aby kočárek jak v zimě když sněží, nebo když prší nepromokl. Také je důležité aby se dal dobře čistit, stačí aby se potah dal dobře otřít hadříkem. Super je když se dá potah sundat a jednoduše vyprat.
4) rukojeť, aby byla výškoě nastavitelná ( aby mohli dobře vozit i tatínkové že ) a z jakého je materiálu. To je velmi důležité, některé kočárky mají nepříjemný tvrdý materiál. Nejlepší je gumový nebo taková pěnová hmota.
5) rozměry kočárku, radši si vemte do obchůdku metřík a přeměřte si ho. Musí se Vám vejít do auta, také do výtahů pokud bydlíte v panelovém domě.
6) rychlé skládání, rychle odnímtelná kola, důležit věc, když potřebujete cestovat autem. Přece se nebudete zlobit tím, že Vám jde těžko rozložit kočár
7) hmotnost kočárku, jak už jsem psala výše. Je zbytečné aby jste si kupovaly težké kočárky, se kterými se budete dřít. jsme přeci jenom křehké ženy že.
8) pokud chcete trojkombinaci ( hluboká korba, sporťák, autosedačka ) dívejte se na to, aby se dobře dalo přehodit korbu za autosedačku. Sporťák i autosedačky by měli mít bezpečnostní pásy. Sporťák musí mít polohovatelnou opěrku, být dostatečně široký aby se tam dítěti pohodlně sedělo a musí mít opěrku na nožky.
9) super je když v ceně máte pláštěnku, moskytiéru a přebalovací tašku
10) nákupní košík, dívejte se jak je velký a jak dobře se k němu dostáváte

No tak to by bylo asi tak nějak nejdůležitější věci co mě napadli. Napiště si seznam, co od kočárku očekáváte a pak v klidu vybírejte. V obchodě se nebojte ptát, jezděte s ním, pořádně si ho ohlídněte, změřte. Vždyť kočárek je jednou z nejdůležitejších věcí ve výbavičce děťátka.

U mě se stal favoritem Jané Nomad, lehký, otočná přední kola, skladný, trojkombinace s doplňky za rozumnou cenu, snadno se rozkládá atd... Jsem s ním maximálně spokojená

nadad
5. kvě 2008

Ahoj holky- taky jsem dlouho přemýšlela, jaký kočárek si pořídím. Přijde mi, že spousta kočárků má hodně malé korbičky- hlavně zn. Chico. Nakonec jsem si vyhlídla a objednala kočárek Cam Cortina X3 evolution- je ideální do města, trojkombinace, lehký a nemá úplně malou korbu. Dobře a lehce se ovládá. Kamarádka ho má taky, bydlí na malém městě, skoro na horách a říkala, že i v zimě se s ním dobře jezdí. A jak píše jaa-je super, že už se k němu nemusí nic dokupovat 🙂

michaela1984
5. kvě 2008

holky já můžu doporučit bébé confort high trek s korbičkou windoo, jedoduše se skládá, pohodlný pro mimi, a hlavně jako jedna z málka tříkolek se dá otočit proti směru jízdy, pokud hledáte trekovou tříkolku tak určitě můžu doporučit

krispule
6. kvě 2008

Ahoj - prosím pěkně, jezdí někdo často do lesa? nejen po asfaltových cestách? Jaký kočárek byste mi doporučily? Nejraději bych trojkombinaci a tříkolku..předem moc děkuji

migula
6. kvě 2008

smardik: Díky...Už jsem z těch kočárů celá zmatená, nelíbí se mi takový ty klasický "krabice", ale zase typy kočárů Atlantik, X-Lander...mají dost malé korbičky, takže představa zima, fusak 😒 je děsná, ale nějak se to bude muset vydržet, protože se mi z těchto kočárů líbí sedačky a v tom se toho stejně najezdí nejvíc.....

smardik
6. kvě 2008

migula: jsem na tom stejně jako ty, taky se mi nelíbí kočárky "krabice" jak říkáš, měla jsem původně vybrané quinny jenže tyhle a jim podobné mají dost malé korbičky a mi se mimi narodí koncem října,takže mě fusak nemine tak nevím jak to řešit ☹. Ted jsme se s přítelem dívali na Jané a chicco a líbili se nám tak je musíme zkouknout v reálu, Jané si hodně mamin chválí a korbička není tak malé ale zas ho má hodně lidí tak nevím ☹. Kdybys přišla na nějaký normál kočárek co není pro trpaslíka tak dej vědět, budu ráda

melounek75
6. kvě 2008

smardik: Jané má moje známá a ta korbička se mi zdá taky docela malá, ´mají naštěstí docela drobnou holčičku, takže ji vozili v korbičce skoro půl roku, ale bylo to přes léto, nevím, jestli v zimě by tam fusak taky nacpali. Jestli ještě pořád uvažuješ o Quinny, tak ten můžu vřele doporučit. Kupovali jsme sice jen sporťák - Quinny Comfort, ale je fakt bezvadnej. Synátor v něm spal ještě ve 3 letech, protože je hodne prostorny a jde dát úplne do vodorovný polohy včetně držátka na nohy i do šířky sezení se mi zdál větší, než Jané. Taky materiálově co se týče podvozku je lepší, když ten náš stál vedle jejich Jané, tak se manžel dmul pýchou, že náš vůz je daleko kvalitnější. Jedinou nevýhodu u Quinny vidím v malé dostupnosti nákupního košíku, když ti dítě spí a máš to sklopený na úplný ležení, tak se tam špatně dostáváš. Na miminko jsme měli Inglesinu Classic Balestrino a to je fakt kvalitni kočár, po 10 měsících ježdění je pořád jako nový a to jsme jezdili od října do července, takže přes zimu a to jsem ho myla pouze 1x, vubec neni rezaty, fakt super i korba je velka, ale je fakt, že je finančně naročnejší a ne každemu se libi, např. můj manžel s nim měl zpočátku dost velky problem, ale potom si zvykl, že budí pozornost a nakonec ho i chvalil.

luucia
6. kvě 2008

Tak já můžu jenom doporučit kočárek bébé confort High trek. Malá se nám narodila v říjnu a až do půl roku byla v korbičce i s fusakem a v pohodě. Měla sem docela velký nároky na kočárek a jedinej je splňoval bébé confort a Jané, ale to maždá druhá maminka a já sem ráda originál 😉